menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100561  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 20:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No co Ty ! To chyba jakiś "fejknjuś". Przecież rodacypolacy nie używają maczet, noży i siekier ! Może jeszcze powiesz, ze mieli dzidy?!
Wiesz, szable, lance, to jeszcze, ale maczety ???!!!
Oburzające !

Możesz mieć rację!
Skoro kapelanów brygady z bojowymi kropidłami nie było to znaczy się, że to były fejkpatryjoty a nie zaplecze terytorialsów od Antoniego MONstera.

A z resztą to jest naukowo udowodnione, że wszystko co płynie z innych miejsc niż ministerstwo PRAWDY to musi być fejk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100562  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 20:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Pierwszy raz po 1989 r. boję się.

Cytat:
Boję się, że na własne życzenie stracimy dar niebios, jakim było dla Polski spokojne 20 lat, w których czasie weszliśmy do NATO i UE, zapewniając Polsce po raz pierwszy od rozbiorów bezpieczne miejsce na mapie świata – pisze Bartosz Węglarczyk. Jak może przebiegać Polexit?
http://wiadomosci.onet.pl/opinie/weg...lieton/yhcgq01

Lila, czy "bojacy sie " to nie jest przypadkowo wnuk oficera UB Józefa Światło, jednego z najbardziej gorliwych katów bezpieki PRL ?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100563  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 20:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
mówi o całym społeczeństwie lecz jak może zauważasz trochę ludzi jednak myśli inaczej....u mnie to rodzinne

Przekaż rodzinie wyrazy współczucia.
Należa jej się.... jak KACZYŃSKIEMU taboret w miesięczny czas wzmożenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100564  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 21:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pluto- Ty jetsteś najbardziej zajadlym krytykiem obecnego rządu- napisz, co takiego straciłeś przez okres ich tzw "panowania".Moje obydwie wnuczki dostaly bezplatne podreczniki, zniknely olbrzymie zarobki "producentów"książek(dziesieciokrotna przebitka),nauczyciele w malej części sa bezrobotni-jakoś ich upchano.No, jedynie nieszczesna slużba zdrowia-ale to juz wina nierozgarniętego min. zdrowia...Ja na pewno nie zostawie pacjentow bez pomocy, i tak mysli wiekszość-już pojawiaja sie chorzy ubezpieczeni w odpowiednich ubezpieczalniach-nie ma sytuacji bez wyjscia. Wreszcie sądy ruszyły- strasznie narzekają , że ich pogoniono do roboty-WRESZCIE...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100565  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 21:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Jeden szpion o współpracy bratanków Węgrów z przyjaciółmi .... swoimi

Cytat:
Żyjemy np. w błogim przekonaniu, że "Polak Węgier dwa bratanki". Kilka wizyt w archiwach i uzyskane w nich dokumenty szybko wyleczyły mnie z bezkrytycznego patrzenia na przyjaźń naszych dwóch państw, przynajmniej jeśli chodzi o wywiady.

Węgierski wywiad elektroniczny od wczesnych lat 20. XX wieku aż do zakończenia II wojny światowej był wiernym sojusznikiem niemieckich służb wywiadowczych. Wybór Adolfa Hitlera na kanclerza nic nie zmienił, a jeżeli już, to wzmocnił jeszcze tę współpracę.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...polske/fexn252

Podobnie i dziś.... Jak Merkel z jednej i Putin z drugiej strony wezmą w obroty Orbana, to ten radośnie spuści w szambo "przyjaciela" KACZYŃSKIEGO z przychówkiem
i znów będzie zwycięstwo!!!! 26:1 ......moralne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100566  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 22:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Pluto- Ty jetsteś najbardziej zajadlym krytykiem obecnego rządu- napisz, co takiego straciłeś przez okres ich tzw "panowania".Moje obydwie wnuczki dostaly bezplatne podreczniki, zniknely olbrzymie zarobki "producentów"książek(dziesieciokrotna przebitka),nauczyciele w malej części sa bezrobotni-jakoś ich upchano.No, jedynie nieszczesna slużba zdrowia-ale to juz wina nierozgarniętego min. zdrowia...Ja na pewno nie zostawie pacjentow bez pomocy, i tak mysli wiekszość-już pojawiaja sie chorzy ubezpieczeni w odpowiednich ubezpieczalniach-nie ma sytuacji bez wyjscia. Wreszcie sądy ruszyły- strasznie narzekają , że ich pogoniono do roboty-WRESZCIE...

Podkreśliłem jedynie jedno zdanie... i tak na ucho Ci powiem, że moim skromnym zdaniem ten nierozgarnięty minister zdrowia NICZYM nie różni się od RESZTY, bo oni są tak dobrani żeby się nie różnili od ich nierozgarniętego przywódcy.
Bo na co mi taki rząd złożony z niedojdów niedorozwiniętych?

I dlaczego piszesz o pacjentach ubezpieczonych w ODPOWIEDNICH ubezpieczalniach skoro służba zdrowia JEST publiczna i bezpłatna???

i po czym wnosisz, że sądy pogoniono do roboty?
Mam w familii prawnika i znam kilkoro i nie zauważyli, żeby coś się zmieniło dla zwykłego szarego ostatnich dwóch lat w ciągu ostatniego dwulecia..

No i nie lubie jednego takiego herosa co mu SB-ki musiały lojalkę fałszować żeby go prokurator Piotrowicz nie zapuszkował za walkę z .....pierzyną

pssst!
A co do podręczników bezpłatnych wnuczek, to muszą pochodzić z biednej rodziny skoro rodziców i dziadków nie stać na ich kupno w normalnym trybie.
Ja tam na podręczniki dla swojego potomstwa zarabiałem własnemy rencamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100567  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 23:01
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Elu, czy nie zastanowilas sie, ze ci co najwiecej krytykuja obecny rzad to jednostki, ktore stracily przywileje jakie mialy za poprzednikow. Podejrzewam strata emerytury, i zrownanie jej do poziomu tysiecy polskich emerytow. Uderzenie w kieszen najbardziej boli! Jak mowi czesto Lila - "to sie nie wrati" !Bye,bye przywileje. No jedno co im zostalo - WULGARNY JEZYK!
Obserwuje z wrodzonym pragmatyzmem jak sobie radzi obecny rzad. Suma sumarum wcale niezle im wychodzi!
Naturalnie nigdy nie moze byc wszystko idealne. Jednak przez krotki okres czasu pokazali, ze mysla o ludziach.
500+, podwyzszenie stawki godzinnej, zl.402.80 dla wszystkich represjonowanych, projekt mieszkanie +...projekt specjalnego dodatku dla rencistow....Bronia sie jak moga przed dyktatem EU, choc to nie jest latwym zadaniem.
A sady...sedziowie, to bylo do przewidzenia, ze "nietykalni" jednego dnia stana sie "tykalni".
Co do sluzby zdrowia, nie moge sie wypowiedziec. Korzystam z prywatnych uslug i bardzo sobie ja chwale. Mamy w kraju doskonalych lekarzy.To tyle w temacie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100568  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 23:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I dlaczego piszesz o pacjentach ubezpieczonych w ODPOWIEDNICH ubezpieczalniach skoro służba zdrowia JEST publiczna i bezpłatna???


pssst!
A co do podręczników bezpłatnych wnuczek, to muszą pochodzić z biednej rodziny skoro rodziców i dziadków nie stać na ich kupno w normalnym trybie.
Ja tam na podręczniki dla swojego potomstwa zarabiałem własnemy rencamy.

służba zdrowia to chyba ze składki zdrowotnej się utrzymuje

a co do podręczników to zapewniam, że jest to ulga duża dla rodziców.np w 2013 Za nowe podręczniki dla ucznia szkoły podstawowej trzeba było zapłacić około 300 zł. Ceny wzrastają z wiekiem dziecka. Rodzice gimnazjalistów wydali około 500 zł. Ponad 600 zł zapłacili za nowe książki licealiści.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100569  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 23:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał babciela
Pluto- Ty jetsteś najbardziej zajadlym krytykiem obecnego rządu- napisz, co takiego straciłeś przez okres ich tzw "panowania".Moje obydwie wnuczki dostaly bezplatne podreczniki, zniknely olbrzymie zarobki "producentów"książek(dziesieciokrotna przebitka),nauczyciele w malej części sa bezrobotni-jakoś ich upchano.No, jedynie nieszczesna slużba zdrowia-ale to juz wina nierozgarniętego min. zdrowia...Ja na pewno nie zostawie pacjentow bez pomocy, i tak mysli wiekszość-już pojawiaja sie chorzy ubezpieczeni w odpowiednich ubezpieczalniach-nie ma sytuacji bez wyjscia. Wreszcie sądy ruszyły- strasznie narzekają , że ich pogoniono do roboty-WRESZCIE...
Oooo, bezpłatne książki ! To super !
Ale dlaczego tylko książki ? Ja myślę, że jeszcze powinny być bezpłatne buciczki dla dzieci, drugie sniadania i obiady oraz bezpłatne jednakowe mundurki. A tym co to produkują te książki, też bym dała bezpłatne buty, a tym co to dostarczą mundurki, należy dać bezpłatne obiady, a tym co dostarczą produkty na te obiady bezpłatne książki w ktorych wyczytają, że po pierwsze ludzkość już przerabiała takie systemy "za darmo" redystrybucji produktów wedle potrzeb - wszak wszyscy mają jednakie żołądki - tylko w pewnym momencie, ludzie się zorientowali, że za to co rzekomo dostają za darmo, płacą i to bardzo słono płacą, bo za darmo to można tylko dostać wyrok w takich "udoskonalonych" sądach.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100570  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 23:37
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie Nasi poprzednicy byli jak Gang Olsena. A my działamy jak Eliot Ness [prokurator ściga

Ala Capone ] — powiedział w TVP wicepremier Mateusz Morawiecki.

)))))) już go lubię a Gang Olsena oglądałam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100571  
Nieprzeczytane 02-09-2017, 23:56
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Dziennikarz „Faktu” przyznał, że jego portal opublikował nieprawdziwe informacje. Pomyłka, czy świadoma manipulacja?---->http://telewizjarepublika.pl/dzienni...cja,53381.html

Cytat:
mam podejrzenie, że był to news zupełnie świadomie wygenerowany przez pana Adamowicza, bo, jak się zdaje, to on w przeddzień uroczystości doprowadził do złożenia obietnicy ZHP (...) obietnicy sprzecznej z obowiązującym ceremoniałem wojskowym, który prawo do tego daje tylko oficerom, a jedynie w wyjątkowych wypadkach podoficerom Wojska Polskiego na służbie. Mówiąc nawiasem – na mocy zarządzenia wydanego w czasach poprzedniej władzy przez partyjnego kolegę Adamowicza, Tomasza Siemoniaka – tak na portalu „DoRzeczy.pl” skomentował sprawę Rafał Ziemkiewicz publicysta związany również z Telewizją Republika.

MON informuje, że zgodnie z ceremoniałem wojskowym Apel Poległych odczytywany jest przez żołnierza.


mieszadełka mieszają....gdzie się da ale do czasu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100572  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 00:02
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie Niemcy rozdają tabletki jodu. Zagrożenie w elektrowni jądrowej

-->http://telewizjarepublika.pl/niemcy-...wej,53375.html
hmm ....straszą ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100573  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 00:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie Podsumowanie Polityczne Tygodnia (2.09)

---> https://www.youtube.com/watch?v=Lndn22t3orI

dobrej nocy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100574  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 09:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Brawo!

Polska ambasada w Waszyngtonie zaprezentowała film, który ma włączyć się w walkę z zakłamywaniem historii i pokazać Amerykanom prawdę o „polskich obozach”.
Film mozna obejrzec tutaj:
http://telewizjarepublika.pl/ten-mat...awo,52854.html

Po zmianie ambasadora, ambasada ruszyła z kopyta !!!
Jak sie chce to mozna!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100575  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 11:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

[quote=Arti]
Cytat:
służba zdrowia to chyba ze składki zdrowotnej się utrzymuje

Chyba masz rację, ale sprawdź, bo dr Ela jakies dziwne wieści rozsiewa o jakichś dziwnych ubezpieczeniach klientów w jej gabinecie.
Cytat:
a co do podręczników to zapewniam, że jest to ulga duża dla rodziców.np w 2013 Za nowe podręczniki dla ucznia szkoły podstawowej trzeba było zapłacić około 300 zł. Ceny wzrastają z wiekiem dziecka. Rodzice gimnazjalistów wydali około 500 zł. Ponad 600 zł zapłacili za nowe książki licealiści.
Arti! Ja wiem, że Polska jest w ruinie i dookoła bida aż piszczy nawet wśród hrabiów i latyfundystów o emigrantach nie mówiąc i trza tych ze spalonych wsi i głodujących miast jakoś wspomóc, ale zdjąłem z półki podręcznik z 1962 - a to były dawne czasy jak ci zapewne wiadomo i kiedy nikt nikomu do podręczników nie dopłacał - i cena tegoż podręcznika wynosiła 25 złp gomułkowskich ... a były jeszcze ćwiczenia do przedmiotów, tablice, zadania...itp.
A ile wtedy wynosiła średnia płaca to już chyba sama znajdziesz. Bo sprytna dziewczyna w te klocki jesteś.

No i przy okazji likwidacji gimnazjów zobacz jaka oszczędność się porobiła....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100576  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 11:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti

Arti!
Na wszelki wypadek nie bierz. Nawet jak darmo dają.
Już raz dawali płyn do kąpieli .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100577  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 11:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lo matko! Janek Muzykant – jak zawsze rzeczywistosc miesza z fikcja. Jego “prawda” jest jego wylacznoscia i nic nas nie przekona “ze biale jest biale, a czarne jest czarne”.
Jaki ten swiat by nie byl, rodzime "Janki Muzykanty" zawsze znajda powod aby na niego szczerzyc zeby.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100578  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Eurosojusznik Kaczyńskiego germański:


Cytat:
Niemiecki europoseł podczas debaty w Parlamencie Europejskim wsparł reformy prowadzone przez rząd PiS. Postanowiliśmy sprawdzić, kim jest eurodeputowany.

Eurodeputowany jest również zafascynowany Hitlerem i jego ideologią. W jednym z wywiadów określił fuehrera mianem wielkiego męża stanu. Z kolei Rudolfowi Hessowi chciał przyznać pokojową nagrodę Nobla. Aktywnie lobbował również na rzecz zalegalizowania nazistowskiego pozdrowienia „Heil Hitler” twierdząc, że jest ono pokojowe.
Voigt relatywizował także Holocaust i negował ilość ofiar. W innym z wywiadów z 2007 zażądał od Polski zwrotu Pomorza, Prus Zachodnich, Prus Wschodnich, Śląska, Gdańska i Wrocławia, a od Rosji Kaliningradu.W 2012 orzeczono wobec niego karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania oraz karę grzywny za gloryfikowanie Waffen-SS podczas partyjnego zjazdu w 2010.

To chyba o wsparciu tego wybitnego polityka z Niemiec wspominał prawdziwy Polak-katolik i funkcjonariusz euroPiSu jeden Czarnecki kiedy opowiadał, że są w europarlamencie siły które wspierają politykę KACZYŃSKIEGO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100579  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 12:31
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Myślę,że byłoby nie od rzeczy,gdyby Szanowny pluto wyjaśnił nam jakim sumptem ów naznaczony sądowym wyrokiem niemiecki europoseł,fun Hitlera i nazizmu,jak by tego było mało - odwetowiec,został wybrany do europarlamentu w tak demokratycznym i odżegnującym się od faszyzmu kraju jak Niemcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100580  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 13:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 633
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Myślę,że byłoby nie od rzeczy,gdyby Szanowny pluto wyjaśnił nam jakim sumptem ów naznaczony sądowym wyrokiem niemiecki europoseł,fun Hitlera i nazizmu,jak by tego było mało - odwetowiec,został wybrany do europarlamentu w tak demokratycznym i odżegnującym się od faszyzmu kraju jak Niemcy.

Nie chcę spekulować ale wydaje mi się, że na tej samej zasadzie co były komunista wspierający bolszewicki WRON i moczymorda w jednym z PiSu Karski. Też mający na sumieniu wyrok sądowy
Zobacz jaka zgodność poglądów...i wyznawanych wartości nie przypadkowa zapewne.
Komunista......faszysta i .....PiS. Fajny zestaw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.