menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 10:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze


Komentarz do artykułu: Europa dyskryminuje osoby starsze?
--------------------
Nie tylko Europa, ludzie starsi wszędzie są postrzegani jako niepotrzebny balast.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 11:43
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Komentarz jest "ni pricziom" jak mówią Fenicjanie. Tematem wszak jest dyskryminacja osób starszych w Europie.
Europa - to określenie czy raczej słowo, które ostatnimi laty doznało "rozdwojenia jaźni". Oznacza ono bowiem tradycyjnie nazwę kontynentu na którym żyjemy, ale zostało także zawłaszczone przezpaneuropejską organizację zwaną popularnie Unią- mającą ambicję przejęcia funkcji "kraju", a niektórzy chcą ją uważać nawet za "ojczyznę". Z tego tytułu Unia podporządkowuje sobie przyłączające się do niej kraje i narzuca im swoje porządki zwane mylnie, ale przez analogię do praw krajowych, "prawem Unijnym". Jednym z "praw Unijnych" zwanych niesłusznie europejskimi, jest prawo eutanazji, czyli zabijania osób starszych traktowanych tu jak zbędny balast, ewentualnie zbiór części zamiennych dla mlodych,szaleńców ryzykująych skutecznie aczkolwiek zupełnie niepotrzebnie utrata co najmniej zdrowia, a często życia. A gdy się okazuje , że "części zamienne" z powodu ich naturalnego zużycia lub ogarniających je chorób nie nadają się do wykorzystania, dla uniknięcia kłopotów i kosztów utylizacji zwraca się je rodzinie. W dawnych, zamierzchłych czasach, ostatnio jeszcze jakieś 20 lat temu, ludzie starzy traktowani byli z szacunkiem, honorowani i stawiani młodzieży za wzór
a utrzymanie ich w zdrowiu i przy życiu jak najdłużej, było ambicją środowisk z których się wywodzili i śmierć ich była zawsze powodem bólu i żalu nie tylko dla najbliższej rodziny.
Dziś takie wzorce nie funkcjonują, a jeśli, to są to wynalazcy określenia "dyplomatołki" typu pseudoprofesor Bartoszewski, czy sportowcy typu Gołota - potrzebujący na wjazd do kraju żelaznego listu.
Mając powyższe na uwadze, aby tego wywodu nie przedłużać należy uznać, że dyskryminacja osób starszych w Europie jest niestety faktem.

Ostatnio edytowane przez siekierka : 09-05-2008 o 11:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 22:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dyskryminacja??? A co w tym kontekscie robi rozkwitający bujnym kwieciem rynek usług i dobr dla seniorów??????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 08:36
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Usługi dla Seniorów? Podstawowa - to EUTANAZJA !
Cala reszta to otoczka, mająca uśpić czujność.

Dwa dni temu zaatakował mnie półpasiec. to ten sam wirus, który wywołuje opryszczkę. Każda z tych chorób jest typowa dla określonej grupy wiekowej.Pierwsza dla seniorów, druga dla młodzieży i osób dojrzałych (15 -50 lat)
Lek Vratizolin jest w opakowaniach 3g w cenie 7zł i 15g w cenie 16zł,tylko ten drugi jest w aptekach niedostępny.
Na opryszczkę wystarcza ten mniejszy, a na półpasiec trzeba go co najmniej 5 razy tyle. Więc po co seniorowi sprzedawać 15g za 16 złotych, skoro można go zmusić, aby za te same 15 g zapłacił ponad dwa razy więcej. Czy to nie dyskryminacja? Drobiazg? Życie seniora składa się głównie z drobiazgów.
I tak dalej, i tak dalej ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Siekierko równywanie eutanazji do braku jakiegoś specyfiku w większym i tańszym opakowaniu jest dużym nadużyciem. Może to tylko zdenerwowanie się sytuacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

siekierko brak specyfiku na połpasiec wybacz...poza tym głupie zasady sprzedazy leków dotyczxa nie tylko seniorów ,a wszystkich.Czy naprawdę bycie czlowiekiem starszym musi oznaczac nieustanne narzekanie ....Poza tym jesli juz opieramy sie na jednostkowych przykladach to mam wręcz przeciwne -ale to sprowadza rozmowe na manowce .Faktem jest dyskryminacja w pracy ze wzgladu na wiek .Trucdno jest jeszcze ,mam nadzieje ,że to się będzie zmieniac, wrócic na rynek pracy w wieku 50+ lat czyli kiedy wyeliminowanie z tego rynku NIE MA zadnego uzasadnienia .Natomiast dla emerytów (zamożnych) swiat jest pełen zrozumienia.
Natomiast rzecvzywistym przejawem dyskryminacji jest wysokość emerytur w Polsce i stosunek ich wysokości do wkładu pracy oraz długosci tej pracy.Chociaz ..jesli zarobki nie były złe emerytura też nie jest rozpaczliwa.....niestety system emerytalny oparty na "składkach na ubezpieczenie społeczne" niczego innego nie da.Dlatego fundusze i emerytury oparte na indywidualnym oszczędzaniu są jedynym wyjsciem z sytuacji żeby starosc byla godna .Oczywiście to wszystko dotyczy ludzi ookreślonym poziomie dochodów -co najmniej srednim.Wydaje mi się ,że to jest pewna kwadratura kola ..ale narzekanie nie poprawi sytuacji.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 10-05-2008 o 09:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:55
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.... rzeczywistym przejawem dyskryminacji jest wysokość emerytur w Polsce i stosunek ich wysokości do wkładu pracy oraz długosci tej pracy.Chociaz ..jesli zarobki nie były złe emerytura też nie jest rozpaczliwa.....niestety system emerytalny oparty na "składkach na ubezpieczenie społeczne" niczego innego nie da.Dlatego fundusze i emerytury oparte na indywidualnym oszczędzaniu są jedynym wyjsciem z sytuacji żeby starosc byla godna .Oczywiście to wszystko dotyczy ludzi ookreślonym poziomie dochodów -co najmniej srednim.Wydaje mi się ,że to jest pewna kwadratura kola ..ale narzekanie nie poprawi sytuacji.


Absolutnie się ZGADZAM, ale podejrzewam, że tu powinni zdecydowanie zabierać głos ci, których do tego naród upoważnił. Pamiętam, chyba ze 30 albo więcej lat temu, z okazji jakichś tam wspaniłych projektów, w Trybunie Ludu był ogromny tytuł: ZA DWA LATA BĘDZIE LEPIEJ ! I przez te ponad trzydzieści lat czekam, kiedy miną te zapowiedziane dwa lata....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Niestety nie zabierają ..tradycja TL ciągnie się ..a obiecanki na temet zmiany czy poprawienia systemu emerytalnego rozkwitają bujnym kwieciem w okolicach wyborów ..bo rosnąca rzesza emerytów to przecież GŁOSY!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 09:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dl;a mnie rzeczywista dyskryminacją jest również tzw "dobroc dla staruszków' okazjonalna no i wysokośc najniższej emerytury
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:16
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

No to zaczekamy? Za dwa lata będzie lepiej? Jeśli ktokolwiek z najważniejszych ludzi w naszym kraju to obieca, jestem skłonny mu uwierzyć. Ale jeśli znów oszuka... Niestety, tak właśnie władza własnymi rękami buduje opozycję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak każda władza..i dzieki Bogu ,że zyjemy w systemie gdzie ta opozycja może głośno krytykowac władzę w czasach TL było to niemożliwe ,no chyba ,ze w koszty wliczylo się więzienie lub inne szykana...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:32
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jak widzisz, potrafię myśleć pozytywnie (jak to sie teraz modnie mówi).Tylko należąc do grupy wiekowej 70+, nie mam już czasu na oczekiwanie przez następne 30 lat ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 10:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

siekierko ....hurra zgodziliśmy się i nie ma o co się pokłócić???? Kurcze chyba trzeba bedzie coś wymyśleć.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 11:53
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Tadeusz 50

Cytat:
Napisał tadeusz50
Siekierko równywanie eutanazji do braku jakiegoś specyfiku w większym i tańszym opakowaniu jest dużym nadużyciem. Może to tylko zdenerwowanie się sytuacją.


Skoro już z Małgorzatą nie mam sie o co kłócić, to Tobie powiem tak:
Mój Vratizolin był tylko jednostkowym przykładem na podparcie mojej tezy, że o emerytów nikt sie nie troszczy. Kiedy mówię nie wdając sie w szczegóły, argumentem przeciw mnie jest stwierdzenie: To są ogólniki - daj konkretny przykład.
Kiedy daję jednostkowy przykład, wówczas argument jest taki jak Twój!
Jakby sie nie obrócić, to du.. zawsze z tyłu.
Możemy postawić zagadnienie tak: Ty udowodnij, że Europa dba o emerytów - a ja będę wykazywał nieprawidłowości w Twoim rozumowaniu ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 13:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Siekierko chyba trochę się nie rozumiemy. Ja neguję twoje twierdzenie o eutanazji, że jest to równoznaczne z dbaniem czy też nie o ludzi starszych. W żadne obietnice rządzących typu "jutro będzie lepiej" nie wierzę. Byłem na rencie po wypadku, obecnie na emeryturze w sumie 20 lat i moja emerytura ma co roku mniejszą siłę nabywczą. Co do opieki lekarskiej jak narazie też nie mogę zbytnio nażekać. Może mam takie szczęście. Natomiast do Małgorzaty uwaga względem najniższej emerytury, jakas na najniższa musi być. Trudno aby delikwentowi który na pracę mówił "be" i w sumie przepracował znikomy staż pracy dać emeryturę aby godnie żył na tej emeryturce /nagroda za obijanie się/. Oczywiście jak zawsze jest też druga strona medalu. Moja starsza wnuczka ma rentę rodzinną po swoim ojcu, oczywiście najniższą /żięć przepracował zaledwie parę lat/. Trzeba się cieszyć z tego,że wogóle jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 14:50
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Siekierka a dlaczego ktokolwiek ma dbać o emerytów? Tego nie rozumiem to Ty powinienieś przez całe Twoje życie o siebie zadbać.Nikt nie jest Ci nic winien jak i Ty nic nikomu.Pod względem biologicznym jesteśmy zbędni w naturze już byś nie istniał.Nie rozumiem tego ze wciąż czegoś od kogoś się domagamy to nasze życie i nasz problem. A obiecanki wyborcze to zawsze to samo jak już zagłosujesz to na czas do nowych wyborów wszyscy mają Cię w nosie, dokładnie wszystkie partie.Emeryt zagłosował emeryt może odejść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie dlatego

powinno byc jakies lobby emerytow czy partia ktora ewentualnie zajmowalaby sie ich interesami... Emeryt tez czlowiek!! Milo bylo brac skladki przez cale zycie?? Teraz trza placic . Koniec i kropka!!
Z drugiej strony przez cale zycie czlowiek mimo skladek powinien oszczedzac tak aby miec na extra potrzeby wydatki etc.. no i moze nawet cos zostawic potomkom??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:09
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Może i powinno być lobby emeryckie ale aż strach je sobie wyobrazić toż to by był festiwal jęków i wzajemnych pretensji sięgających bitwy pod grunwaldem.I też nic by nie załatwiło.Każdy musi zadbać o siebie sam a nie oczekiwać cudu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:37
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Panowie Zgodziłbym się z Waszymi wnioskami, gdyby nie fakt, że gdy człowiek był młody to był GŁUPI i wierzył kandydatom do władzy.Dlatego płacił składki i wierzył,, że mu je zwrócą po latach w formie emerytury.
Ten sam mechanizm działa i dziś. Młodzi są GŁUPI i wierzą kandydatom do władzy, wybierają ich, a po latach będą tego żałować.
Ale starych nikt nie chce słuchać.Młodzi WIEDZĄ LEPIEJ !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-05-2008, 15:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Siekierko

Cytat:
Napisał siekierka
Panowie Zgodziłbym się z Waszymi wnioskami, gdyby nie fakt, że gdy człowiek był młody to był GŁUPI i wierzył kandydatom do władzy.Dlatego płacił składki i wierzył,, że mu je zwrócą po latach w formie emerytury.
Ten sam mechanizm działa i dziś. Młodzi są GŁUPI i wierzą kandydatom do władzy, wybierają ich, a po latach będą tego żałować.
Ale starych nikt nie chce słuchać.Młodzi WIEDZĄ LEPIEJ !


Z ta jedna mala roznica ze ja jetem Pania a nie Panem..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Starsze modelki i starsi modele - poszukiwani jak nigdy dotąd - komentarze Nettezza Ogólny 21 29-07-2011 11:55
Osoby w wieku 50+ na rynku pracy - komentarze titonsa Ogólny 3 07-02-2008 19:14
Starsze kobiety zarabiają najmniej - komentarze Basia. Ogólny 8 14-09-2007 17:37
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 21:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.