menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 01:12
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Myślę, ze aby zrozumieć chociaż w części to co obecnie się dzieje trzeba zgłębić i samemu ocenić sytuacje i fakty, które doprowadziły do tego co się dzisiaj dzieje,,,

pamiętam jak w latach 1970/90 ludzie z Polski pracowali w Libii,,,wielu moich znajomych zarobili tam ogromne pieniądze, mówili, ze ludzie tam żyją bardzo dobrze,,,ale media niewiele na ten temat podawały,,,
dzisiaj przeczytałam testament Kadafiego,,,,znów coś zrozumiałam,,,



http://mediumpubliczne.pl/2015/10/os...wa-kaddafiego/
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 10:33
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał jakempa
Myślę, ze aby zrozumieć chociaż w części to co obecnie się dzieje trzeba zgłębić i samemu ocenić sytuacje i fakty, które doprowadziły do tego co się dzisiaj dzieje,,,

pamiętam jak w latach 1970/90 ludzie z Polski pracowali w Libii,,,wielu moich znajomych zarobili tam ogromne pieniądze, mówili, ze ludzie tam żyją bardzo dobrze,,,ale media niewiele na ten temat podawały,,,
dzisiaj przeczytałam testament Kadafiego,,,,znów coś zrozumiałam,
,,



http://mediumpubliczne.pl/2015/10/os...wa-kaddafiego/
Po pierwsze z tymi "ogromnymi pieniędzmi" to Ty tak na serio czy tylko na bieżący użytek? A pamiętasz ile wtedy dolar "kosztował" w PRL,a raczej bon PKO? Bo tym krezusom z tzw eksportu,to zarobki dolarowe zwykle przelewano na konta,a wypłacano w bonach,aby mogli poszaleć w Pewexie lub sprzedać cinkciarzowi. Dzięki tym krezusom władza kosiła prawdziwe pieniądze ,a wypłacała papierki na paciorki i cukierki. Na tym polegały te "ogromne pieniądze" i każdy dobrze to pamięta. No,chyba że nie pamięta. Świadczy to nie tyle o wysokiej stopie w Libii,a raczej o księżycowej rzeczywistości w PRL. Dyktatura z południowego wschodu robiła interesy z dyktaturą z północnego wschodu.
Marzysz,aby nie było rachunków za prąd,mieszkania aby były za darmo i żeby państwo dopłacało 50% do zakupu samochodu? Fantastycznie ! Podobne projekty realizuje nadal Korea Płd ,a Kuba niestety raczkiem się z tego wycofuje - coś im to nie wyszło. Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Właśnie wstąpiliśmy na podobną ścieżkę powszechnej szczęśliwości.
Przeczytałaś "testament" Kadafiego i znów coś zrozumiałaś.
Cudownie. Wyznawcy Świątyni Ludu Jamesa Jonesa też tak uważali.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 18:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No tak, normalka. Ktoś pisze o rzeczywistości w Libii ( pisał o tym także ś.p. Kazik wiele lat tam pracujący)
a Jej Wysoka Złośliwość zaraz dorabia do tego marzenia.

Inna sprawa, że marzenia styropianu się spełniły. Innych ludzi- nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 18-11-2015, 23:36
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Hypatio,,,uznaję zasadę, że mogę dyskutować z mądrymi ludźmi, którzy coś swoją wiedzą wnoszą , mają swoje poglądy i argumenty,,,nie są złośliwi i nie obrażają nikogo,,,
nie chcę z Tobą wchodzić w żadne rozmowy, bo uznaję zasadę

IM MNIEJ ODPOWIADASZ NEGATYWNYM LUDZIOM,-TYM SPOKOJNIEJSZE STAJE SIĘ TWOJE ŻYCIE
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 19-11-2015, 02:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

No proszę,znów coś zrozumiałaś.
Tym razem zrozumiałaś ,że nie czujesz się na siłach do dyskusji,do kontrargumentów w stosunku do kogoś o innych poglądach.
Najbardziej odpowiada Ci dyskusja z osobami o poglądach bliźniczych.
Powodzenia !
Ale od czasu do czasu - spokojnie,nie za często - skomentuję Twoje rewelacje. Np o dobrodzieju Kadafim,krezusach z PRL itp itd.
Nawijaj dalej.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 19-11-2015, 10:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A ty miłośniczko osób o poglądach odmiennych, nie niszcz tego wątku. Bo znów ktoś co ma bardzo wiele do powiedzenia,
kto widział sporo świata i pisze bardzo ciekawie,
odejdzie PRZEZ CIEBIE.
Nocne demony męczą?

Jadziu nie mam pojęcia jakie masz poglądy, nieważne na co głosowałaś,
dla mnie nieważne,
ale masz bardzo ciekawe spostrzeżenia co do obecnej sytuacji.
Dajesz ciekawe linki.
Proszę, pisz choć od czasu do czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 20-11-2015, 21:46
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

Jadziu nie mam pojęcia jakie masz poglądy , nieważne na co głosowałaś,
dla mnie nieważne,
ale masz bardzo ciekawe spostrzeżenia co do obecnej sytuacji.
Dajesz ciekawe linki.
Proszę, pisz choć od czasu do czasu.

Lilu,,,nie interesuje mnie kto na kogo głosuje, kto ma jakie poglądy polityczne , czy jest czyimś wyznawcą, ateistą, ,,,,

interesuje mnie tylko człowiek, który MYŚLI, MA ROZUM,, potrafi zauważyć zło, niesprawiedliwość, nie jest obojętny na wszystko co dzieje się wokół,
Mam swoje sprecyzowane od lat poglądy, a stoję zawsze za politykami, którzy widzą dobro ludzi, którzy ich wybierają, potrafią rozmawiać i co najważniejsze kochają swój kraj,

Interesuję się polityką ''od zawsze'',, nie opuszczam żadnych wyborów, ale zawsze wiem na kogo głosuję, bo chodzę na spotkania przedwyborcze,,,,jednak zawsze powtarzam, NIKOGO ,,,
a dotyczy to WSZYSTKIEGO, nie wolno przytłoczyć na początku,,każdemu należy dać szansę do wykazania się w każdej pracy,,,,
śledzić poczynania, wyciagać wnioski i w odpowiednim momencie dopiero ocenić.
Osobiście lubię czytać opinie innych, zastanowić się nad tym i sama wyciagnąć wnioski.

Uważam , że podobnie jak Ostatek, która jest dla mnie skarbnicą wiedzy,/ od której bardzo dużo się nauczyłam,'/
zawsze powtarza, że wciąż brakuje jej wielu wiadomości,,,,szanuje swoich dyskutantów i zawsze mądrymi argumentami pokazuje swoje stanowisko.
Osobiście nie jestem politykiem, nie jestem wtajemniczona w ich poczynania, wiem na ten temat bardzo mało,,,,bo tylko z przekazów medialnych, które są takie jakie przekażą nam dziennikarze.
Jednak lubię posłuchać, poczytać opinii innych,,,, nie podważam i nie obrażam nikogo kto inaczej myśli,
Przykre tylko, że niektórym się wydaje iż posiedli patent na mądrość,..zawsze głupio dyskutują, podważają bez atutów zdanie innych, chcą pokazać swoją głupotę stosując metody bardzo niskiego poziomu intelektualnego.

a już któryś z mędrców kiedyś powiedział:

""IM WIĘCEJ WIESZ I ROZUMIESZ TYM BARDZIEJ POWINIENEŚ MILCZEĆ""
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 20-11-2015, 23:40
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Myślę, ze aby zrozumieć chociaż w części to co obecnie się dzieje trzeba zgłębić i samemu ocenić sytuacje i fakty, które doprowadziły do tego co się dzisiaj dzieje,,,

pamiętam jak w latach 1970/90 ludzie z Polski pracowali w Libii,,,wielu moich znajomych zarobili tam ogromne pieniądze, mówili, ze ludzie tam żyją bardzo dobrze,,,ale media niewiele na ten temat podawały,,,
dzisiaj przeczytałam testament Kadafiego,,,,znów coś zrozumiałam,,,



http://mediumpubliczne.pl/2015/10/os...wa-kaddafiego/


Są dwa nurty na które warto spojrzeć.
Temat Człowieka. Człowieka który jest zindoktrynowany pod każdą szekością geograficzną i w każdej warstwie społecznej.
Problem imigracji i migracji to własnie wynik indoktrynacji i walki o wpływy i władzę.
Destabilizacja wszelkiego systemu politycznego i religijnego na wielką i globalną skalę.
Każdy chce ukręcić własny interes a tam gdzie interes tam moralność, etyka i prawa Człowieka przestają istnieć a sporo się o nich mówi tylko po to by móc je łamać.
Jeśli wobec tego Europa jest zalewana przez młodych, silnych ludzi (75%) całkowicie obcych kulturowo, mających dostęp do internetu, orientujących się w problemach polityczno gospodarczych i zdających sobie sprawę że przychodząc tu przychodzą do świata całkowicie im obcego, doskonale zdają sobie sprawę że asymilacja absolutnie nie wchodzi w rachubę.
Skoro przychodzą i asymilację z założenia odrzucają a odrzucają, to przychodzą w celu konfrontacji.
Jak wygląda islamska i arabska konfrontacja wystarczy poczytać historię lub włączyć najnowsze przekazy medialne.
Wyrzynanie! - z tym zamiarem przybywają do Europy.
Ludzie którzy w swojej kulturze stawiają znak równości między kobietą i zwierzęciem są wychowani w zezwierzęconej kulturze. Skoro są dziećmi kobiet którymi pogardzają, pogardzają samymi sobą i odrzucają szacunek do życia co widać po tym do czego są zdolni.
Tak więc kiepsko widzę najbliższą przyszłość, tym bardziej że lewaccy i zbzikowani politycy zachęcają swoich obywateli do bratania się z tymi którzy zostawili matki, siostry, ojców pod bombami a sami przyszli tu gdzie jest jeszcze pokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 00:03
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ciekawa jestem jak nasi rodacy zachowaliby się gdyby byli na miejscu Francuzów,,,,,


http://kobieta.onet.pl/ciekawostki/m...aign=onetsg_fb
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 02:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Ciekawa jestem jak nasi rodacy zachowaliby się gdyby byli na miejscu Francuzów,,,,,


http://kobieta.onet.pl/ciekawostki/m...aign=onetsg_fb
Poczytaj uważnie posty na wszystkich wątkach polityki,weź pod uwagę wzbierającą w Polsce falę agresji w stosunku do ludzi o śniadej cerze i nieco egzotycznych rysach. Bywają to Hindusi ,Romowie,ale też faktycznie Arabowie z różnych części Płn Afryki ,często od lat mieszkający w Polsce i z polskimi paszportemi,którzy są obecnie przedmiotem agresji słownej i fizycznej i którzy są coraz bardziej przerażeni,bo żyli tu wśród nas wiele lat i nagle nie wiedzą co ze sobą zrobić,bo tu strach dalej żyć z rodziną ,a wyjechać nieraz po kilunastu latach nie mają gdzie. Plus wiece takie jak ten głośny we Wrocławiu,a wcześniej w Warszawie obok stadionu i masz gotową odpowiedź co by było jakby Arab stanął na środku Warszawy,Bydgoszczy lub Sosnowca i powiedział - przytulcie mnie,nie jestem terrorystą,jestem jednym z was,moje dzieci to Polacy.

A to Polska właśnie,bo dziś pamiętamy tylko hasło Bóg ,Honor,Ojczyzna,ale zupełnie wyparliśmy z pamięci Gość w dom,Bóg w dom oraz Za wolność Waszą i Naszą ,a francuskie Liberte,Egalite,Fraternite jest nam obrzydliwe.
Tacy wspaniali dziś jesteśmy.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 21-11-2015 o 03:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 09:19
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Ciekawa jestem jak nasi rodacy zachowaliby się gdyby byli na miejscu Francuzów,,,,,


http://kobieta.onet.pl/ciekawostki/m...aign=onetsg_fb

Moim zdaniem ulegasz propagandzie podawanej wybiórczo w celu manipulowania nastrojami.
Ciekawe co stało by się, gdyby w dzielnicach zamieszkałych przez islamistów ktoś zaczął strzelać do ludzi i wykrzykiwał że to w imię Chrześcijaństwa a po zajściach ktoś postąpiłby identycznie jak na załączonym linku tylko że z napisem:
Jestem Chrześcijaninem i smutno mi i przytul mie.
Jak myślisz? -co by się stało?
Czy Ty odważyłabyś się tak stanąć ubrana na styl europejski i ewentualnie w krótkiej spódniczce z takim napisem? - Jestem Chrześcijanką....
Zastanawiając się nad podanym pytaniem i adresowaniem go do ogółu społeczeństwa, zadaj sobie pytanie jak Ty byś postąpiła?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 14:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

A to Polska właśnie,bo dziś pamiętamy tylko hasło Bóg ,Honor,Ojczyzna,ale zupełnie wyparliśmy z pamięci Gość w dom,Bóg w dom oraz Za wolność Waszą i Naszą ,a francuskie Liberte,Egalite,Fraternite jest nam obrzydliwe.
Tacy wspaniali dziś jesteśmy.

Chyba Allah w dom?
A jak propagujesz hasło 'za wolność naszą i waszą' to nie pozostaje ci nic innego,
tylko zaciągnąć się jako ochotniczka do Syrii i bicie IS ( mam nadzieję, że to nie rasizm?)

Może jako markietanka, bo robota nieciężka, choć nie mam pojęcia czy czasem nie mają ograniczeń wiekowych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 21-11-2015, 14:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Moim zdaniem ulegasz propagandzie podawanej wybiórczo w celu manipulowania nastrojami.
Ciekawe co stało by się, gdyby w dzielnicach zamieszkałych przez islamistów ktoś zaczął strzelać do ludzi i wykrzykiwał że to w imię Chrześcijaństwa a po zajściach ktoś postąpiłby identycznie jak na załączonym linku tylko że z napisem:
Jestem Chrześcijaninem i smutno mi i przytul mie.
Jak myślisz? -co by się stało?
Czy Ty odważyłabyś się tak stanąć ubrana na styl europejski i ewentualnie w krótkiej spódniczce z takim napisem? - Jestem Chrześcijanką....
Zastanawiając się nad podanym pytaniem i adresowaniem go do ogółu społeczeństwa, zadaj sobie pytanie jak Ty byś postąpiła?

To tylko emocje. Skoro pierwszy odważny nie wyleciał w powietrze, to czego miała bać się reszta?
W krótkiej spódniczce i 'jestem chrześcijanką'? Jesssu....w życiu.

Natomiast ja całkiem niedawno przytuliłam muzułmanina składając mu życzenia, ale to polski Tatar.
Nie był to niestety Selim Mirza....mrrrau...ale starszy pan,
niemniej muzułmanin.
Tylko polscy Tatarzy to insza inszość. Nie ma większych polskich patriotów niż oni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 23-11-2015, 08:22
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wielokulturowa Europa... Taki sobie filmik...

http://m.vod.gazetapolska.pl/11664-t...gacanie-europy

Każdy wyciąga własne wnioski...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 00:52
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

to też warto przeczytać


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/cz...opie-rewolucje
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 01:13
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Moim zdaniem ulegasz propagandzie podawanej wybiórczo w celu manipulowania nastrojami.
Ciekawe co stało by się, gdyby w dzielnicach zamieszkałych przez islamistów ktoś zaczął strzelać do ludzi i wykrzykiwał że to w imię Chrześcijaństwa a po zajściach ktoś postąpiłby identycznie jak na załączonym linku tylko że z napisem:
Jestem Chrześcijaninem i smutno mi i przytul mie.
Jak myślisz? -co by się stało?
Czy Ty odważyłabyś się tak stanąć ubrana na styl europejski i ewentualnie w krótkiej spódniczce z takim napisem? - Jestem Chrześcijanką....
Zastanawiając się nad podanym pytaniem i adresowaniem go do ogółu społeczeństwa, zadaj sobie pytanie jak Ty byś postąpiła?


Nie ulegam żadnej propagandzie,,,to, że czerpię wiadomości z różnych źródeł świadczy o tym, ze chcę zrozumieć wiele spraw i sytuacji dla mnie dotychczas nie znanych i wgłębić się w nastroje ludzi przebywających w miejscach i sytuacjach, które być może i dla nas nie będą tak bardzo odległe,

Dziwnie z Wami się dyskutuje,,,przedstawienie jakiegokolwiek linku, czy wypowiedzenie jednego zdania powoduje utożsamianie z osobą, która to pokazuje,,,chociaż w zamiarze było pobudzenie czytających do wypowiedzenia własnego zdania i podjęcia właściwego tematu.,,,

Jak widzę kultura i sztuka dyskusji jest tutaj nieznana,
być może to wpływ polityków i ich metod.,,,,bo jak za dużo się słucha publicznych mediów, mało czyta innych publikacji,,,to tak wychodzi,,,

Bianko,,,świetny link wstawiłaś,,,pokazałam go swoim znajomym,,mieliśmy temat do dyskusji i wymiany poglądów,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 09:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Hypatio,,,uznaję zasadę, że mogę dyskutować z mądrymi ludźmi, którzy coś swoją wiedzą wnoszą , mają swoje poglądy i argumenty,,,nie są złośliwi i nie obrażają nikogo,,,
nie chcę z Tobą wchodzić w żadne rozmowy, bo uznaję zasadę


IM MNIEJ ODPOWIADASZ NEGATYWNYM LUDZIOM,-TYM SPOKOJNIEJSZE STAJE SIĘ TWOJE ŻYCIE

Jadziu

Bianko, no coz filmik ktory znalazlas mowi sam za siebie. Strach…strach i jeszcze raz strach.

Jadziu, Lilu, Edwardzie, Viko, Honoratko, Jacku, – mysle, ze da nam sie dyskutowac na temat vitalny dla Europy.

Wlasnie dlatego otworzylam ten watek. Musze sie przyznac, ze zrobilam to po dlugim wahaniu i to z wielku powodow. Glownym jest: demokratyczne prawo do wypowiedzi i wyrazenia wlasnej opinii – ktore powinno dominowac w tym watku, nawet jezeli “podnosza sie” pewne glosy, ze to forum dla gieratrykow.

Musimy wszyscy znalesc odpowiedz na bolesne pytania, nawet jezeli duzy ich procent nie bedzie politycznie correct lub nie znajdzie uznania w oczach “jakiejs” PIKNEJ.

WHERE DO WE GO?

Komu dziekowac za obecna sytuacje? Politykom, naiwnym, zdokrynowanym ludziom, oportuniston….licznym PIKNYM, ktorzy sa wsrod nas i nie chca wiele zrozumiec, ze idziemy glowa w kierunku muru nie do przebicia.

Kto jest niebezpieczniejszy w tej grupie? Politycy…a moze wlasnie ludzie, ktorzy ulatwiaja to zadanie politykom. Czy robia to swiadomie? Czy poprostu aby krzyczec glosniej od zdrowego rozsadku wiekszosci z nas ?

Dla tych ludzi, PIKNYCH roznego rodzaju – kto sie nie zgadza z zalewem muzulmanskich imigrantow jest natychmiast zaliczany do grupy rasistow, a nawet gorzej…nazistow XXI wieku.

Czy chcemy ogladac na ekranach TV kanclerzowa Niemiec, naszych sasiadow, pania Merkel – gloszaca z duma – “Islam belongs to Germany” ????
https://youtu.be/QbViDEaMN5g

Nie bylabym tego taka pewna, czy my, bezposredni sasiedzi chcemy pojsc w slady naszych sasiadow?

A moze ten muzulmanski “trend” niemiecki XXI wieku ma byc odpowiedzia, proba rozgrzeszenia i glosem o przebaczenie za wymordowanie w czasie I WS I IIWS milionow ludzi. Moze lepiej i poprawniej slyszec krzyki Allahu Akbar niz modlitwy mordowanych bez zmruzenia oka chrzescjan, zydow, gejow…komunistycznych opozantow rezimu Hitlera?

Mysle, ze nas Polakow nie zlapia na ten numer. Choc…kto wie….PIKNI sa wsrod nas i bardzo lubia “bezowych”.

Zastanawiam sie rowniez nad fragmentem z filmiku Bianki. Glosny krzyk imigranta/uciekiniera z Czarnej Afryki:
Potrzebuje MONEY, poniewaz musze palic i wysylac pieniadze do mojej matki w Syrii”.

Ha ha, cztery lata temu bylam w Syrii – podziwialam biala skore mieszkancow. Moze w miedzyczasie sie zmienili. Kto wie? Morze Czarne….to tylko nazwa.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 10:26
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Jadziu, przeczytałam. Szczerze mówiąc, ja się polityką nie interesuję zupełnie, ale to co się obecnie dzieje zaczęło mnie przerażać. Zastanawia mnie jeszcze kwestia dlaczego Frau A.M. - osoba Nr 1 w UE - tak chętnie podjęła się roli konia trojańskiego, by tę Europę zniszczyć.

Pozdrawiam wszystkich.

ps. chciałam zamieścić pps o "pokojowym" islamie, ale przez voila.pl mi się nie wgrywa. Czy są jakieś inne programy do tego celu?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 24-11-2015 o 11:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 24-11-2015, 10:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Poczytaj uważnie posty na wszystkich wątkach polityki,weź pod uwagę wzbierającą w Polsce falę agresji w stosunku do ludzi o śniadej cerze i nieco egzotycznych rysach. Bywają to Hindusi ,Romowie,ale też faktycznie Arabowie z różnych części Płn Afryki ,często od lat mieszkający w Polsce i z polskimi paszportemi,którzy są obecnie przedmiotem agresji słownej i fizycznej i którzy są coraz bardziej przerażeni,bo żyli tu wśród nas wiele lat i nagle nie wiedzą co ze sobą zrobić,bo tu strach dalej żyć z rodziną ,a wyjechać nieraz po kilunastu latach nie mają gdzie. Plus wiece takie jak ten głośny we Wrocławiu,a wcześniej w Warszawie obok stadionu i masz gotową odpowiedź co by było jakby Arab stanął na środku Warszawy,Bydgoszczy lub Sosnowca i powiedział - przytulcie mnie,nie jestem terrorystą,jestem jednym z was,moje dzieci to Polacy.

A to Polska właśnie,bo dziś pamiętamy tylko hasło Bóg ,Honor,Ojczyzna,ale zupełnie wyparliśmy z pamięci Gość w dom,Bóg w dom oraz Za wolność Waszą i Naszą ,a francuskie Liberte,Egalite,Fraternite jest nam obrzydliwe.
Tacy wspaniali dziś jesteśmy.
A co tu się dziwić, że ludzie się boją. Nie my nakręciliśmy tę spiralę.

http://s18.postimg.org/6hjj77fkp/islami_ci.jpg
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 24-11-2015 o 11:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Atomowe zagrożenie dla Polski,Europy i Świata płynące z Ukrainy wibi Polityka 15 22-02-2015 10:03
Wakacje za granicą? Samolotem do Europy - komentarze 83.15.143.xxx Ogólny 0 27-05-2012 19:11
Depresja plagą Europy - komentarze 89.72.77.xxx Ogólny 1 10-09-2011 13:42
Polacy!Jestesmy mistrzami Europy!!! Rozia Różności - wątki archiwalne 12 15-09-2009 15:16
Polacy najdłużej zdrowi wśród narodów Europy Wschodniej - komentarze ciekawski Ogólny 0 18-11-2008 08:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.