menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 10:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Chodzi Ci o jego dalsze życie. To jego życie i on powinien podjąć decyzję. A Ty i cała rodzina musicie wreszcie oswoić się z sytuacją i podjąć decyzję czy wspieracie członka rodziny, czy nadal zajmujecie się swoimi odczuciami. Mam nadzieję, że podejmiecie właściwą decyzję.
Powodzenia
...

Rodzina nie będzie cała .
Ojciec ,niestety .Tak było , jest i będzie .Tak jak ojciec Waldorfa , który chciał mieć syna -ułana z Grudziądza.No i miał .Ale geja .I tego mu nie wybaczył.
Od tego czasu ,wiele się zmieniło .
Ojcu trzeba czasu.

A brat , jeśli nie ma w sobie siły i charakteru sufrażystki , powinien wyjechać .Walczyć można , czemu nie .Ale życia szkoda , bo to praca nie na jedno pokolenie .
Takie jest moje zdanie , choć walkę lubię .Ale nie z wiatrakami , czy chochołami ze słomy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 10:44
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Alsko!

Piszesz trochę o odkrywaniu Ameryki.
"To jego życie i on powinien podjąć decyzję" ??? On już podjął.
Albo za niego natura, geny. Jaką decyzję? Chyba o ucieczce od
nieprzychylnego, nietolerancyjnego otoczenia. Niestety - w tym także rodziny. A jakąż decyzję może podjąć rodzina? O
wyrzeczeniu się go? Moim zdaniem nie stoi przed alternatywą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:15
kaczuszka kaczuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 28
Domyślnie

rzeczywiscie moj poziom tolerancji dla homoseksualistow nie jest i nigdy nie byl zbyt wysoki, tzn tolerancja tak akceptacja juz troche mniej; jakos do konca nigdy tego nie rozumialam
jedno jest pewne moj braciszek powinien stac się bardziej odpowiedzialny i chyba rzeczywiscie powinien się wyprowadzić i wziąc zycie w swoje ręce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie Czyli co?

Cytat:
Napisał kaczuszka
rzeczywiscie moj poziom tolerancji dla homoseksualistow nie jest i nigdy nie byl zbyt wysoki, tzn tolerancja tak akceptacja juz troche mniej; jakos do konca nigdy tego nie rozumialam
jedno jest pewne moj braciszek powinien stac się bardziej odpowiedzialny i chyba rzeczywiscie powinien się wyprowadzić i wziąc zycie w swoje ręce
Ma się wyprowadzić bo jest inny?!!!!!!! Bo sąsiedzi będą zgorszeni?!!!!!!!! Bo rodzina znajdzie się na językach?!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Ma się wyprowadzić bo jest inny?!!!!!!! Bo sąsiedzi będą zgorszeni?!!!!!!!! Bo rodzina znajdzie się na językach?!!!!!


Nie Basiu..
Aby móc prowadzić życie jakie mu odpowiada .
I w końcu , każdy młody czlowiek powinien się wyprowadzić od rodziców .Moja córka zrobiła to w wieku lat 19-tu .

Zakładam ,że brat kaczuszki jest pełnoletni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie Basiu..
Aby móc prowadzić życie jakie mu odpowiada .
I w końcu , każdy młody czlowiek powinien się wyprowadzić od rodziców .Moja córka zrobiła to w wieku lat 19-tu .

Zakładam ,że brat kaczuszki jest pełnoletni.
Tutaj się z Tobą zgadzam Lidko, przychodzi moment kiedy młody człowiek opuszcza rodzinne gniazdo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:29
kaczuszka kaczuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 28
Domyślnie

tak juz ma grubo ponad 20 więc to jest tylko taki impuls, bedzie mogl robic co mu się podoba, poza tym kazdy w koncu musi się usamodzielnic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:36
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Usamodzielnić?

Jasne! Zmykać gdzie pieprz rośnie od rodziny uznającej tylko
JEDEN SŁUSZNY MODEL ŻYCIA.

Tylko czy to rodzinie pomoże? Zmyje to piętno?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:40
kaczuszka kaczuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 28
Domyślnie

wydaje mi się ze moze pozwoli się zdystansowac, bo teraz atmosfera jest nie za fajna, nie wiem ale nikt go z domu nie wygania w sumie, pewnie jemu tez by bylo latwiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jak widzę pomyliłem się w swoim osądzie kaczuszko. Szukasz wsparcia byśmy przyjęli twój punkt widzenia.
Cytat:
rzeczywiscie moj poziom tolerancji dla homoseksualistow nie jest i nigdy nie byl zbyt wysoki, tzn tolerancja tak akceptacja juz troche mniej; jakos do konca nigdy tego nie rozumialam
jedno jest pewne moj braciszek powinien stac się bardziej odpowiedzialny i chyba rzeczywiscie powinien się wyprowadzić i wziąc zycie w swoje ręce
pewnie jesteś tolerancyjna gdy to nie dotyczy ciebie. Czyli gdzieś tam ktoś jest gejem to nie przeszkadza ale w rodzinie? NIE.
Jak to jest, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu- ale stojąc z boku- ciach i nie ma delikwenta. Kopnijcie go na drogę w cztery litery. Niech nie wraca. Brawo. Niech żyje tolerancja. Zmywam się, bo żołądek mi się przewrócił. Ostro bo tak trzeba.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
Jasne! Zmykać gdzie pieprz rośnie od rodziny uznającej tylko
JEDEN SŁUSZNY MODEL ŻYCIA.

Tylko czy to rodzinie pomoże? Zmyje to piętno?
Rodzinie nie pomoże.
Pomoże sobie w odnalezieniu swej połówki jabłka.

Prefekt ,matka jest matką .Nie przestanie kochać .Trzeba jej czasu ...trochę .
Nie każda z nas ma tę wielkość i tolerancję mamy Tomasza Raczka .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 11:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jak widzę pomyliłem się w swoim osądzie kaczuszko. Szukasz wsparcia byśmy przyjęli twój punkt widzenia.

pewnie jesteś tolerancyjna gdy to nie dotyczy ciebie. Czyli gdzieś tam ktoś jest gejem to nie przeszkadza ale w rodzinie? NIE.
Jak to jest, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu- ale stojąc z boku- ciach i nie ma delikwenta. Kopnijcie go na drogę w cztery litery. Niech nie wraca. Brawo. Niech żyje tolerancja. Zmywam się, bo żołądek mi się przewrócił. Ostro bo tak trzeba.


Tadeusz , śmieszne to co piszesz ,jest.
Nie każdy jest przygotowany na goszczenie w domu miłości syna czy brata , nieco odbiegajacych od powszechnych kanonów .
I nie bądź taki tolerancyjny w słowach , bo życie jest nadal takie jakie jest.
Bartek Świderski , aktor grajacy geja w "Magdzie M.'' powiedział w wywiadzie , że żałuję bardzo tego epizodu .Zaszkodził mu ponoć.
I to film tylko ...

A Tobie się żołądek przewraca.

Czasu , czasu trzeba...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 12:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Wtrącę swoje trzy grosze

Kaczuszko,
czy łatwiej byłoby Ci żyć ze świadomością, że Twój brat jest np. złodziejem, gwałcicielem czy mordercą?
A przecież są rodziny, które zmagają się z takim problemem.

Twój brat nie jest przestępcą, natomiast niejako przestępstwem wobec niego jest brak wsparcia z Waszej strony tylko dlatego, że ma inną orientację seksualną, że naraża Was na wytykanie palcem, może nawet na ostracyzm środowiska.

Rozumiem Twoje zaskoczenie, Twoją rozterkę, że nie jest ani Tobie, ani Twoim bliskim łatwo, ale nie dostaliśmy od życia gwarancji, że będzie łatwo.
To żadna sztuka w końcu być razem, kiedy jest z górki, ale sztuką jest być razem, kiedy los rzuca nam pod nogi wszelkie kłody.

Stanęliście przed egzaminem, który albo oblejecie, albo zdacie.
Życzę tego drugiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 12:26
kaczuszka kaczuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 28
Domyślnie

ten egzamin jest bardzo trudny, i tak mam nadzieje ze z czasem jakos się to ułoży, i to nie tylko my rodzina mamy go zdac ale brat powinien tez starac się nas rozumiec a tu w dwie strony narazie jest trudno, juz plakalismy razem przytulalismy sie, potem znowu przychodzi bol zlosc, żal, pytania dlaczego. To na pewno będzie dłuzszy proces...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 12:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lilu

Cytat:
Tadeusz , śmieszne to co piszesz ,jest.
Nie każdy jest przygotowany na goszczenie w domu miłości syna czy brata , nieco odbiegajacych od powszechnych kanonów .
I nie bądź taki tolerancyjny w słowach , bo życie jest nadal takie jakie jest.

Lilu uważasz, że w życiu nie jestem tolerancyjny? Gdyby tak było też mogłem pokazać drzwi córce gdy była nastolatką i dorobiła się brzucha. Ilu rodziców tak robi?
To samo pytanie do kaczuszki. A co będzie gdy "dorobisz" się brzuszka, może niechcianego. Też "rodzinka" pokaże drzwi.
Cholerne średniowiecze!!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 14:28
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaczuszka
ten egzamin jest bardzo trudny, i tak mam nadzieje ze z czasem jakos się to ułoży, i to nie tylko my rodzina mamy go zdac ale brat powinien tez starac się nas rozumiec a tu w dwie strony narazie jest trudno, juz plakalismy razem przytulalismy sie, potem znowu przychodzi bol zlosc, żal, pytania dlaczego. To na pewno będzie dłuzszy proces...
Na pewno to będzie trochę trwało ale dacie radę !!! Powodzenia! Całkowicie zgadzam się ze słowami POLI. Trzymajcie się Wszystko się ułoży.Twojego brata Kaczuszko takim Pan Bóg stworzył. Pamietaj o tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 15:41
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Popieram Tadeusza

z zastrzeżeniem, że zbędnie się rozpędza. Brzuszek powstaje
w wyniku innych działań niż homoseksualizm. Można mu zapobiec - tu, w profilaktyce rola rodziców.

LILA, czas? Jakiż to czas masz na myśli?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 21:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaczuszka
czy to takei dziwne ze jestem siostrą i szukam rad.... to wy jestescie dziwni jesli myslicie ze rodzinei jest to obojętne, brat nie musi szukac pomocy bo dla niego to oczywiste a dla nas to był szok, bo cięzko zrozumiez bo to bolesne bo niespodziewane, dlatego tu pisze, o co wam chodzi z tym osądzaniem i niedowierzaniem....;/
A przepraszam cię kaczuszko jakiej pomocy??? Gdyby Twój brat nie wiem,wpadł pod samochód ,zachorował ,to bym ci współczuła a tu nie ma czego to wy macie problem po prostu z akceptacja rzeczywistosci ,nie stało się żadne nieszczęście .pogadajcie rodzinnie z jakimś psychoterapeutą poustawia wam co ma poustawiać i przestaniecie robić problem tam gdzie go nie ma.,A osadzasz ty moje dziecko wszystkich poczawszy od brata .Ja tu nie widzę kompletnie zadnego problemu .Kochasz vczłowieka czy jego orientację seksualną -pomyśl!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 21:49
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Małgoś, daj se luz.
To jakiś beton jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 21:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaczuszka
ten egzamin jest bardzo trudny, i tak mam nadzieje ze z czasem jakos się to ułoży, i to nie tylko my rodzina mamy go zdac ale brat powinien tez starac się nas rozumiec a tu w dwie strony narazie jest trudno, juz plakalismy razem przytulalismy sie, potem znowu przychodzi bol zlosc, żal, pytania dlaczego. To na pewno będzie dłuzszy proces...
Sorry ale mnie się też wywraca co ma ten nieszczęsny chłopak zrozumieć niby- jaki ból,jaka złośc jaki zal-uchlal się, pobił kogoś,zaćpał się -nie -on po prostu powiedział najblizszym ludziom ,że na wnuczki i bratanków raczej nie mają co liczycć i że lubi facetow ,ty kaczuszko pewnie też więc o co chodzi ?????? Niestety z egzaminu pała!!!!! Jakis zascianek mociup panie i stechlizna zjeżdża- czy ty kochasz brata czy jego orientacje -pytam po raz wtóry .Co to jest tolerancja dla homoseksualistów a pytałaś się kiedyś o tolerancję dla twojej osoby,rudych,takich co mają metr osiemdziesią albo dla wielbicieli rybek akwariowych.Pomysl o bracie a nie o jego randkach może i od razu ci się rozjasni pod czółkiem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 21:04
Mój blog Robi wielkopolskie 33 06-07-2017 19:12
Mój WROCŁAW lawenda Wrocław 535 02-10-2009 22:30
Mój pierwszy raz kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 60 18-05-2009 19:57
Mój syn jest gejem pomocy co robić?? Zbyszek1952 Rodzina bliższa i dalsza 541 24-10-2008 21:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.