menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 11:20
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Pozdrawiam Wszystkie Babcie. Jesteście kochane, chcecie dać wnukom z okazji komunii, wszystko co najbogatsze materialnie. Czy tym nie przesłaniacie rzeczywistego celu przystępowania po raz pierwszy do tego sakramentu? Pomyślcie chociaż odrobinkę i wspomnijcie jakie były Wasze Babcie w takich okolicznościach. Skarby możecie dać wnukom dużo wcześniej lub dużo później...... Bardzo proszę, zadbajcie o rozwój duchowy, Waszych Wnuków ......................... dajcie w tym dniu, swoim wnuczętom, coś bardzo symbolicznego, niekomercyjnego, o znikomej wartości materialnej ale świadczącego o Waszej Wielkiej Miłości do ................. tu sobie same odpowiedzcie. Pozytywnych przemyśleń ..... życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 12:01
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Pozdrawiam Wszystkie Babcie. Jesteście kochane, chcecie dać wnukom z okazji komunii, wszystko co najbogatsze materialnie. Czy tym nie przesłaniacie rzeczywistego celu przystępowania po raz pierwszy do tego sakramentu? Pomyślcie chociaż odrobinkę i wspomnijcie jakie były Wasze Babcie w takich okolicznościach. Skarby możecie dać wnukom dużo wcześniej lub dużo później...... Bardzo proszę, zadbajcie o rozwój duchowy, Waszych Wnuków ......................... dajcie w tym dniu, swoim wnuczętom, coś bardzo symbolicznego, niekomercyjnego, o znikomej wartości materialnej ale świadczącego o Waszej Wielkiej Miłości do ................. tu sobie same odpowiedzcie. Pozytywnych przemyśleń ..... życzę.

Tu się z Tobą zgadzam, komunia św. jak sama nazwa mówi jest to duchowy sakrament. to jest najważniejsze.
Prezent dla dziecka trzeba dać, ale nie przsadzać, skromny w miarę możliwości dla każdego portfela.
U mnie jutro idzie do I Komuni św. wnuczka, nie wiele jej kupiłam, złożyłam się na rower i zapłaciłam razem z córką na ubiór do Komuni św. Myślę i jestem przekonana, że to starczy.
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 07:50
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Moja wnuczka pójdzie do komunii w przyszłym roku.Dlatego już
śledzę ten wątek,żeby zobaczyć co tez rodzice i opiekunowie dają
dzieciom z okazji tego swięta.Odezwijcie się proszę - jak było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 21-04-2013, 13:29
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Moja wnuczka Agatka przystępuje w Maju do Komunii Św. jako niespełna 8 latka / wysłana do szkoły nie mając jeszcze 6 lat/- kupiłam już prezent - nie będę oryginalna, a wręcz "staroświecka" ale dam jej złoty łańcuszek z pięknym krzyżykiem - to będzie pamiątka na całe życie /o ile go nie zgubi haha/.Na dodatek kupiłam mały zegareczek na białym paseczku, w bielutkim etui - plus kartka pamiątkowa i wystarczy.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 21-05-2013, 21:05
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Czy wypada?

Przeznaczyłam na rodzinnego komunistę 500 zł. Czy mieści się to w przyjętych granicach? Gdybym się spięła, mogę dorzucić 200. Proszę o szczere wypowiedzi, bez poklepywania po łopatkach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 21-05-2013, 21:13
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Bardzo proszę, zadbajcie o rozwój duchowy, Waszych Wnuków ......................... dajcie w tym dniu, swoim wnuczętom, coś bardzo symbolicznego, niekomercyjnego, o znikomej wartości materialnej ale świadczącego o Waszej Wielkiej Miłości do ................. tu sobie same odpowiedzcie.
Z tegorocznym komunistą i jego 3 lata młodszą siostra spędzam dużo czasu; obsługuję wszelkie choroby i ferie, a jeśli te się akurat nie zdarzają, zapraszam wnuki do siebie weekend. Młode spędzają ze mną przeważnie 1 dzień, z nieodzownym spankiem. Myślę, że w naturalny sposób, bez planu i szczególnych zabiegów, realizujemy wartościowy program wychowania w miłości małego człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 24-05-2013, 14:50
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Już po Komunii, Agatka zadowolona, pogoda dopisała i goście też. Prezenty przeważnie pieniężne, w granicach właśnie 500 zł, kilka prez.rzeczowych-np.łyżworolki- mam nadzieję że nóg nie połamie. Ogólnie było fajnie i miło. Teraz "biały tydzień", a pogoda pod azorkiem. Zimno,deszczowo. Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 24-05-2013, 19:37
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Prezenty przeważnie pieniężne, w granicach właśnie 500 zł
... czyli mam wyczucie Oby tylko nie było za skromnie jak na babcię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 10-06-2013, 13:26
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Z tegorocznym komunistą i jego 3 lata młodszą siostra spędzam dużo czasu; obsługuję wszelkie choroby i ferie, a jeśli te się akurat nie zdarzają, zapraszam wnuki do siebie weekend. Młode spędzają ze mną przeważnie 1 dzień, z nieodzownym spankiem. Myślę, że w naturalny sposób, bez planu i szczególnych zabiegów, realizujemy wartościowy program wychowania w miłości małego człowieka.

I bardzo dobrze, tylko dlaczego ten wartościowy program wychowania w miłości małego człowieka, wiązać z dużymi wartościami materialnymi (jak na małego człowieka), w dniu wprowadzania w arkana wiary przodków, wiary w Boga. Czy to jest zgodne z duchem kościoła głoszonym przez Nowego Biskupa Rzymu? ...................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 10-06-2013, 16:16
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Na temat ducha Kościoła mam wyrobione zdanie. Nie chciałam jednak wypaść na babcię skąpiradło. Było, minęło... Do następnej okazji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 10-06-2013, 17:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Przeznaczyłam na rodzinnego komunistę 500 zł. Czy mieści się to w przyjętych granicach? Gdybym się spięła, mogę dorzucić 200. Proszę o szczere wypowiedzi, bez poklepywania po łopatkach

Ufff....bede szczera i nie bede klepac w lopatke. Nie bardzo przypadaja mi do gustu skladanki komunijne.
Mala, ladnie ilustrowana ksiazeczka , jakis symboliczy drobiazg, bilet na dobry spektakl dzieciecy, ciekawa muzyka na CD czy interesujace DVD, powinny wystarczyc. W koncu komunia jest sakramentem religijnym a nie swietem "wyscigow" w prezentach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 10-06-2013, 19:19
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Basiu - masz całkowitą rację,popieram ale niestety realia są inne .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 18:53
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Realia sa zupełnie inne...ty podarujesz chocby najpiekniejszy film na DVD lub CD ze wspaniała muzyka, a dziecko bedzie rozczarowane czego nie bedzie umiało ukryc, rodzice oburzeni twoim skapstwem a dalsza rodzina bedzie miała o czym mówic przez najblizszy miesiąc...hi,hi...tez bym chciała aby było inaczej, skromniej przede wszystkim...sama niedawno widziałam przyjecie organizowane w najdrozszej restauracji, gdzie sztab kelnerów czekał na gości a dziewczynka podjechała limuzyna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 20:30
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Realia sa zupełnie inne.. dziecko bedzie rozczarowane, rodzice oburzeni twoim skapstwem a dalsza rodzina bedzie miała o czym mówic przez najblizszy miesiąc.....tez bym chciała aby było inaczej, skromniej przede wszystkim....

Czytając posty na tym wątku, chyba samowolnie napłynęły mi wspomnienia mojej pierwszej komunii. Był to rok 1943. Wojna.
Skromna sukienczyna, uszyta nie przez krawcową lecz ręcznie przez moją babcię.Jak umiała, tak uszyła. Na głowie miałam wianek z kwiatów zebranych na łące. Nie było gości ani prezentów tylko przed kościołem ustawione były stoły , a na nich poczęstunek dla dzieci po zakończonej mszy. Poczęstunek to kubek mlecznej kawy i pajdka białego pieczywa. Byliśmy bardzo głodni, bo do komunii przystępowało się na czczo. Chyba już nikt nie zaakceptowałby jeszcze bardziej skromnie?

Ostatnio edytowane przez wankabor : 13-06-2013 o 20:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 20:51
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Wankabor - rozmarzyłam się czytając Twoją historię...
Skromna sukienka uszyta przez babcię, wianek z polnych kwiatów,skromny poczęstunek... dla mnie to piękne
Łezka w oku się kręci ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 13-06-2013, 21:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Uka, Wando - mnie tez wrocily wspomnienia...bylo skromnie, bez pokazowki. Widac,ze tamte czasy minely lub przeminely z wiatrem.

To co czytam - otwiera mi scyzoryk w kieszeni. Dziadkowie nie maja na jedzenie, pokrycie rachunkow za swiatlo...i zapozyczaja sie dla paroletniego gnojka, ktory kreci nosem jak mu present nie pasuje. Wcale sie nie dziwie, ze takie "cuda" wyrastaja na spoleczenstwo smierdzacych leni i brakorobow, myslacych, ze wszystko im sie nalezy.

Podobno glupich nie sieja, sami sie rodza.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 26-11-2013, 22:00
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

Czasem od noszę wrażenie że tym rodzicom nieraz bardziej zależy na tych prezentach niż dzieciakom. Sama kupiłam wnuczce elegancką pamiątkę, z takich jak na tej stronie: http://www.crystalcity.pl/produkty/pamiatki_religijne i dałam kopertę, ale skromną, żeby mogła sobie kupić to na co ma ochotę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 20:32
chapeau chapeau jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 5
Domyślnie

A mi brakuję dawnych czasów kiedy zegarek lub rower były szczytem marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 05-08-2016, 08:09
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Myślę,ze najbezpieczniejszym prezentem są pieniądze. Niech rodzice kupią dziecku to co będzie dla niego najlepsze. Ewentualnie mozecie się zapytać o opinię. Co chcieliby abyście kupili.

Jesli chcecie podarować dziecku jeszcze jakaś pamiątkę to proponuję zamowić taki kubeczek:
http://www.megakoszulki.pl/kubki-z-w...rukiem-grafika

Na stronie jest możliwosć zamówienia takiego spersonalizowanego kubeczka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 11:10
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Z pieniędzmi bym uważała, bo nie jest powiedziane, że trafią do dzieci, lepiej jednak kupić coś materialnego, nawet drobnostkę, a dzieci, jak to dzieci uwielbiają zabawki. Nie jestem zwolenniczką tych obecnych prezentów dronów nie dronów - to nie dla mnie. Chłopaczkowi można kupić taki tor wyścigowy http://www.urwis.pl/pojazdy/tory-wyscigowe, do tego jakieś autka oraz dodatkowo jakiś prezent symboliczny typowy na komunie i powinno być ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karpie, prezenty, choinki. kufa86 Różności - wątki archiwalne 43 06-05-2008 15:24
prezenty Nika Różności - wątki archiwalne 63 04-08-2007 18:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.