menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 08:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Miałam takie skórzane trzewiczki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 16:09
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Nareszcie dzisiaj byłam u cioci mojej zrobiłam zdjęcia.
1 Portretu mojego dziadka namalowanego przez ciocię w oleju.

Zdjęcie na którym jest:
uwiecznione zdjęcie ślubne moich rodziców, dziadek-którego portret wkleiłam, moja ciocia,

pamiątkowe zdjęcie sanitariuszek w Powstaniu Warszawskim- te ostatnie z prawej strony to moje dwie ciocie. Jedna z nich zmarła -szkoda.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 21:15
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał sToRcZyK

Twoja mama miała piękną fryzurę ale taką pierwszy raz zobaczyłam. Musiała być bardzo pracochłonna i chyba trzeba było wykazać się dużą cierpliwością


Dobrze że jest trochę zdjęć to przynajmniej mogę się więcej dowiedzieć o mamie i dzięki komentarzom. Tak rzadko wspólnie otwieraliśmy albumy z dawnymi zdjęciami. A szkoda. Trochę Zakopanego widać w tle, na Twoich zdjęciach z lat trzydziestych. I Twoi krewni z epoki, zdjęcia gdy tam gdzieś wędrowała też moja mama.
Poniżej wklejam trzy. W Zakopanem, chyba, facet niesie ciasteczka i drugie, też uchwycone w locie, w Krynicy 1934 rok. Zdjęcie formatu 24x35 mm, wglądówka stykowa, opisane. I grupowe na nartach pod Krokwią z 1934, wykonane przez FOTO - SPORT.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 21:52
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 852
Domyślnie Heraldzie

Twoja mama wspaniale się prezentuje na wszystkich
zdjęciach i ma piękny, ujmujący uśmiech
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 08:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Przy okazji mamy niezwykle interesujący pokaz mody z okresu dwudziestolecia międzywojennego.Pasjonujące!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 08:54
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie pamiątki rodzinne


to zdjęcie z lat 1920-1922 przedstawia chyba grono nauczycielskie trzecia od lewej to moja babcia a ostatnia to siostra dziadka,nic mi nie wiadomo,że wcześniej była nauczycielką bo potem jak ją poznałam w latach 50-tych ub.w. to zajmowała się tkactwem i dobrze na tym wyszła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 08:38
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

No, no Storczyku, babcia odważna. W początkach lat dwudziestych kostkę nad stopą pokazywać, to dopiero emancypacja.
I jeszcze wychdzi mi, ze już wtedy kobiety miały priorytety w szkolnictwie!
Dziś przy okazji zobaczyłam, ze umknęła mi jedna strona rodzinnych pamiątek. Dziękuję pięknie Ewikomedze za piękne zdjęcia.
A Herald? Herald jest profesjonalistą. Zna się na fotografice lepiej niz my, każda z osobna i wszystkie razem.
Patrząc jednak na fotkę ze stoku, to sobie myslę, ze to jednak cud, iż ludzie w takich strojach nie połamali się dokumentnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 21:15
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara

Patrząc jednak na fotkę ze stoku, to sobie myslę, ze to jednak cud, iż ludzie w takich strojach nie połamali się dokumentnie.
Pod koniec lat czterdziestych i na początku 50 - tych sam szusowałem na podobnych nartach i w podobnym stroju w Sopocie na Łysej Górze, naszym trójmiejskim Kasprowym. Dawniej jeździło się spokojniej, częściej płużyło, tzw. pług, żeby wytracić szybkość na stromym stoku.
I w ogóle więcej było relaksu i przyjemności niż wyczynu. Teraz są również pijani narciarze i jeżdżą na "pełnym gazie".
Nawet wchodzenie było tym rytuałem narciarstwa który nadawał mu sens. Właśnie powiesiłem w necie stronę o mamie, kto chce może zajrzeć. Jeszcze ciepła. link tutaj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 10:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Oh, Haroldzie, jestem pod wrażeniem. Nie tylko pięknie doskonalisz stare fotki, ale jeszcze masz duszę poety i umiejętności informatyka. Chciałam Ci ten komentarz wpiać na stronie, ale nie znalazłam mozliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 12:42
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał herald
Pod koniec lat czterdziestych i na początku 50 - tych sam szusowałem na podobnych nartach i w podobnym stroju w Sopocie na Łysej Górze, naszym trójmiejskim Kasprowym. Dawniej jeździło się spokojniej, częściej płużyło, tzw. pług, żeby wytracić szybkość na stromym stoku.
I w ogóle więcej było relaksu i przyjemności niż wyczynu. Teraz są również pijani narciarze i jeżdżą na "pełnym gazie".
Nawet wchodzenie było tym rytuałem narciarstwa który nadawał mu sens. Właśnie powiesiłem w necie stronę o mamie, kto chce może zajrzeć. Jeszcze ciepła. link tutaj

Cudne zdjęcia heraldzie nieraz sobie myślę co by było gdyby była taka machina zmieniająca czas to chętnie przeniosłabym się w okres między wojenny.Żałuję jednego,że to co mi rodzice opowiadali nie notowałam tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 13:08
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie pamiątki rodzinne

to jest laurka narysowana przez mojego wujka gdy miał 13 lat jest w formie książeczki i musiałam rozłożyć

Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 13:13
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie pamiątki rodzinne



Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 13:15
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie pamiątki rodzinne



Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 13:17
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie



ten rysunek pokazuje jakie miała zamiary babcia wobec syneczka
a wujek po spędzeniu dwóch lat w seminarium duchownym wystąpił
został dziennikarzem i historykiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 13:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Widać, że dawniej uczono dzieci kaligrafii w szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 15:17
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Wspaniała laurka. Który to był rok? Myślę, ze okres okupacji.
Na ostatniej stronie nie mogłam odczytac napisu, więc troszkę fotkę poprawiłam. A myszka przy nogach świadczy o poczuciu humoru autora.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 11-12-2010, 17:35
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Wspaniała laurka. Który to był rok? Myślę, ze okres okupacji.
Na ostatniej stronie nie mogłam odczytac napisu, więc troszkę fotkę poprawiłam. A myszka przy nogach świadczy o poczuciu humoru autora.


to był rok 1939/40
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 12-12-2010, 00:43
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Oh, Haroldzie, jestem pod wrażeniem. Nie tylko pięknie doskonalisz stare fotki, ale jeszcze masz duszę poety i umiejętności informatyka. Chciałam Ci ten komentarz wpiąć na stronie, ale nie znalazłam możliwości.
Naprawdę jest to proste, sam się czasami dziwię że poruszam się kilkoma ruchami i wszystkie zmiany są widoczne na ekranie. Na stronie nie mam komentarzy. Nie chcę walczyć ze złośliwymi albo byle jakimi. Zawsze można napisać na maila, jest rysunek koperty na stronie.
Właśnie wróciłem z pierwszego dnia pierwszej Konferencji Blogerów w Gdańsku, na którą udało mi się załapać po selekcji blogów. Najstarszy bloger w całym zgromadzeniu. W dyskusji na spotkaniu integracyjnym ktoś zaproponował żebym na Uniwersytecie w zajęciach dla seniorów Trzeciego Wieku może jakieś szkolenie wykonał, żeby więcej było zdjęć i wspomnień z dawnych czasów. Ale nie czuję się na siłach. Dzięki za miłe słowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 12-12-2010, 00:47
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał sToRcZyK
Cudne zdjęcia heraldzie nieraz sobie myślę co by było gdyby była taka machina zmieniająca czas to chętnie przeniosłabym się w okres między wojenny.Żałuję jednego,że to co mi rodzice opowiadali nie notowałam tego.
Ja też żałuję że tak niewiele wiem o rodzicach a po zdjęciach widać że żyli w młodości ciekawie i barwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 12-12-2010, 10:35
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Gratuluję Heroldzie sukcesów.Nie chcesz douczać na zywo,to moze dasz się namówić na szkolenie wirualne.
Zajrzyj na stronę iss.Link w mojej stopce. Popatrz w artykuły. Może coś byś nam przygotował.
Uprzedzam, ze mnie nie łatwo spławić. I nie będę się chwalić, bo nie ma czym, ze na UMK też byłam, choć krótko.

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 12-12-2010 o 22:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne - podwątekciekawe losy naszych przodków. donka Rodzina bliższa i dalsza 16 05-09-2012 18:49
Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne hannabarbara Rodzina bliższa i dalsza 502 16-02-2010 11:44
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat część VI Tesa Muzyka - wątki archiwalne 515 30-08-2009 07:21
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat część IV Tesa Muzyka - wątki archiwalne 502 15-07-2009 08:14
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat Część II Tesa Muzyka - wątki archiwalne 504 26-05-2009 18:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.