menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 19:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Hydragorn..ja powiem tak..

...czy chciałbyś być hetero ?
Na pewno nie.Bo taki jesteś i taki się urodziłeś.Więc nie ma o czym mówić.Masz prawo do miłości ,jak każdy człowiek.A także do akceptacji rodziny,z czym mogą być kłopoty.Bo każda inność najpierw zadziwia ...ale z czasem...

Syn moich znajomych jest gejem.Ojciec nie odzywał się do niego 5 lat,bo mężczyźni inaczej odbierają te sprawy..
A teraz ?
Jest chory i słaby.Nie ma słów dla swojego syna...i żałuje tych pięciu lat.Bo w odróżnieniu od córki i drugiego syna,to on ma serce.

Afiszowanie się z seksualnością dla mnie jest niesmaczne ,niezależnie jaka to orientacja.Przypomnijmy sobie Frytkę i Kena.Wszak oni byli ponoć ''normalni''...
Chyba jednak nie.I tak zostali odebrani przez ogół...

Pozdrawiam...
  #62  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 19:50
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Liluś ty madra kobieta jesteś..ja tez nie lubię afiszowania się z intymnymi sprawami, ktokolwiek by tego nie robił...ale szanuję prawo wyboru drogi życiowej.
  #63  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 19:52
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Zgadzam sie z Alsko.
Chce tylko dodac,ze czlowiek wyksztalcony niekoniecznie musi posiadac tez kulture osobista i odwrotnie.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #64  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 19:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Podpisuję się pod waszymi postami

Cytat:
Napisał nika
Liluś ty madra kobieta jesteś..ja tez nie lubię afiszowania się z intymnymi sprawami, ktokolwiek by tego nie robił...ale szanuję prawo wyboru drogi życiowej.
Lidko i Niko.
  #65  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 20:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Dziekuje

Wam za nie-ukrzyzowanie mnie
Na dodatek powiem wam ze kochalam jednego geja..
  #66  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 21:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Asiu...nie zostałaś ukrzyżowana wyłącznie dlatego,abyś chodząc po tej swojej Karolinie Pn. nie robiła hałasu,dzwoniąc gwoździami...

Bo jako Polki mamy martyrologii....potąd !! ...potąd !!..
  #67  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 21:56
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

A ja uważam,ze najglośniej krzyczą Ci, co sami mają ze sobą problemy ukrywające za zasloną hipokryzji udajć swiętoszków.To jest moje zdanie.
__________________
  #68  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 22:05
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Drogi Zbyszku.
"Szczenie" ze mnie niewiele starsze od Twego syna więc w zasadzie powiem Ci jak ja to widze z perspektywy Twego "szczenięcia". Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile go wysiłku i odwagi kosztowało powiedzenie Wam kim jest? Skoro Wam to oznajmił znaczy tylko jedno. Potrzebuje Waszej akceptacji i tak go to tłamsiło, ze w jego mniemaniu ludzi, których kocha okłamuje, ze w chłopaku to pękło i musiał to wyrzucić. Nie twierdzę, ze to łatwe. Jestem mama dorastającej dziewczynki. Jak się jej los potoczy? Nikt tego nie wie. Chciałabym byc babcią i co ważne tego dożyć zeby mnie zięć nienawidzil bo mu dzieci rozpieszczam. Jednak przeszło mi już kiedyś przez myśl, to było w trakcie programu "Rozmowy w toku", jak ja sie zachowam kiedy mi powie, ze jest lezbijką? Długo myślałam i wiesz co Ci powiem? Mam tylko jedno dziecko i niestety więcej mieć nie mogę ale obojętnie z kim będzie zawsze będzie moim dzieckim. Będę warować przy jej łózku jak bedzie chora, wysłuchiwać niepowodzeń łóżkowych obojętnie z kim je będzie miała i nigdy nie przestanę jej KOCHAĆ!Twój syn musi Was bardzo kochać skoro nie chciał żyć w obłudzie i zaklamaniu. Szanuj to Zbyszku bo miłość taką można szybko zniszczyć ale odzyskać ją może stac sie niewykonalnym. Pozdrawiam Cie serdecznie, Twoją rodzinę i Twego syna. Możesz byc z niego dumny bo prawda dla niego ważniejsza jest niż plotki. Co do małej miejscowości to znam to z autopsji i ciągle jestem na językach, znaczy to tylko tyle, ze zyje. Ręki ani nogi mi nikt nie ugadał. Niech gadają co chcą, nie patrz na ludzi bo oni nie znaczą dla Ciebie tyle co Twój syn.
  #69  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 22:18
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Alsko, za dużo pesymizmu. Ciemnogród, zwłaszcza ten na podbudowie dogmatycznej będzie jeszcze długo i silnie atakował ale już się wypala. Siła tych ludzi polegała na tym, że przemilczali całe zdarzenie bowiem stosują filozofię, że jeśli się o czymś nie mówi to tego nie ma. Wobec olbrzymiego rozwoju technik komunikowania się ludzi, ta filozofia przegrywa.Sądzę, że jeszcze my, seniorzy, będziemy świadkami przemian w tym zakresie - o ile uda sie wybrać rząd niezależny od wpływów dogmatyków religijnych.
Ewito,oczywiście, masz rację - użyłem tego porównania dla podkreślenia różnic i pokazania, że reagujemy inaczej w tematach, które już od dawna są z nami l lnaczej w tematach tzw. tabu.
Lila, połna zgoda i poparcie w sprawie afiszowania sie z seksualnością. To jest tak samo jak z religijnością. Obie sprawy powinny być ściśle prywatnymi i osobistymi a inni nie powinni się wtrącać. Niestety, tak nie jest i dlatego, to co nazywamy afiszowaniem jest formą upominania sie o równe traktowanie.
Opisałaś syna i ojca, którzy przeżyli dramat ale znaleźli drogę i być może choroba pomogła im dojść do porozumienia. Widzę w tym jednak szerszą perspektywę. Upowszechnianie wśród społeczeństwa wiedzy, że są, wśród nas, tacy - inni i to wcale nie w pojedyńczych przypadkach, pozwoliło niejednemu ojcu czy matce, łatwiej uporać się z własnymi uprzedzeniami.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #70  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 22:31
Inny_15's Avatar
Inny_15 Inny_15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Kraków
Posty: 49
Domyślnie

Każdy chciałby normalnie żyć, lecz życie geja nie jest łatwe... przez niewiedze i brak tolerancji wśród innych osób, nawet wśród rodziny... a tym bardziej wśród znajomych, słowo gej kojarzy im się od razu z jakimś facetem przebranym za kobietę... albo to co te 2 osoby robią za zamkniętymi drzwiami swojej sypialni, przecież to nie jest ich sprawa a się czepiają... homoseksualiści chcą tylko normalnie żyć jak w normalnym kraju, to w Polsce nie jest możliwe lecz zagranicą, ale na to trzeba mieć pieniądze.
  #71  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 22:51
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Ludzie innej oriętacji seksualnej nie powinni uciekać z kraju to my powinniśmy się zmienić. Jesteśmy państwem wyznaniowym(przykre, bo religia tez powinna byc sprawą indywidualną) a nie postepujemy zgonie ze słowem Pisma Świetego. To w takim razie co to za katolicyzm skoro mozna go naginać jak się chce? Bliblie akceptujemy taką jaka jest (teoretycznie bo z praktyką to w parze nijka nie idzie) to i ludzi tak traktujemy - jak nam wygodnie, każdy po swojemu. A może juz czas dostosować sie do norm europejskich, skoro juz tam jesteśmy i to nie tylko z walutą ale z normami społecznymi? Nikt z tego, ze mieszka obok geja czy lezbijek halo nie robi. Ważne żeby innych szanował. Akceptujmy zatem ludzi takimi jakimi są bo w końcu na tym polega nie tylko toleracja ale przjaźń i miłość.
  #72  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Tylko dlatego zebym nie dzwonila gwozdziami??
  #73  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:06
elusia's Avatar
elusia elusia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Gdańsk
Posty: 390
Domyślnie

Czytam Wasze posty i zgadzam sie z Wami.Jest u nas wszystkich zacofanie i nie tolerancja.Czy przypominacie sobie poczatki chrych na "aids".Choroba nie znana.Wszyscy sie bali i tez nie tolerowali chorych.To nie wazne jak zachorowali,ale to ludzie,czesto nasze dzieci i co było??????Ile lat mineło????Tak samo bedzie z homo seksualista.Musi minąć dużo czasu,aż w końcu temat spowszednieje.My Polacy jeszcze nie jesteśmy tolerancyjni.Inny przykład: ludzie innej rasy.Czy ktoś z Was chetnie by widział murzyna za zięcia lub synową?????Czy na pewno by Ci to nie przeszkadzało??????To też nie jest tolerancja.Z każdą innością trudno sie afiszować.Długa i ciężka droga przed tymi ludzmi.Chylę czoła chociaż się z Wami utożsamiam to się cieszę,że mnie nie dotyczy.Jestem szczera,ale niestety tak jest.W naszych czasach ten problem bedzie jeszcze długo sie przewijał.
pozdrawiam wszystkich Elzbieta z Gdanska
  #74  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie przestancie z tym zacofaniem

Do jasnej Anielki.. W innych krajach wcale nie jest lepiej niz w Polsce. Nagle wszyscy zrobili sie tacy tolerancyjni. Ciekawe czy byloby tak gdyby to wasze dzieci nagle wam oswiadczyly ze sa gejami.. Ludzie sa tylko ludzmi. Homoseksualizm istnial na swiecie od zrania dziejow i zawsze mniej wiecej do tego podchodzono w podobny sposob.. Mnie on ani ziebi ani parzy ale denerwuje mnie ze nagle wszyscy jak jeden maz maja to samo zdanie.. w ktore wcale nie wierze.Zaczynam myslec ze w Polsce nie tyle jest zacofanie co wielka hypokryzja..
  #75  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Asiu,nie znasz się na żartach?

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Tylko dlatego zebym nie dzwonila gwozdziami??

A któż by chciał w naszej Polsze kochanej krzyżować obywatelkę amerykańską...
Wszak za Tobą stoi pierwsze mocarstwo świata..Pomijając fakt iż szkoda takiej urody ...
  #76  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie dobra dobra

Cytat:
Napisał Lila
A któż by chciał w naszej Polsze kochanej krzyżować obywatelkę amerykańską...
Wszak za Tobą stoi pierwsze mocarstwo świata..Pomijając fakt iż szkoda takiej urody ...

Juz ja wiem .
  #77  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Asiu....a ja ? zapomniałaś o Jamajce ?
Niestety...ona nie ma oczu niebieskich.I zaczynam podejrzewać tego tatka stojącego na tej jednej ,nieszczęsnej nodze w wodzie i za pomocą harpuna polującego na ryby...

Popatrz jaka ja jestem tolerancyjna.Nie rwę włosów z głowy.Nie lecę do Londynu z awanturą ...tylko przytakuję....bo i co mam zrobić ?
Trudno.Na wnuczka będę mówić Bambo.
Asiu....zaraz...zaraz...Bambini ? Coś mi się roi ?
  #78  
Nieprzeczytane 03-09-2007, 23:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Bedzie dobrze. Czuje to..Czuje ze cos dobrego z tego sie wykluje.. Jeszcze nie wiem co ale zobaczysz.. Moze nie bedzie niebieskich oczu ale bedzie radosc.. Zobaczysz..
  #79  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 00:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech W Polsce też można żyć normalnie ......

mam sąsiadów gejów. Mieszkają razem od dawna ........ nikt z sąsiadów nie robi im z tego powodu żadnych aluzji. Są bardzo lubiani i szanowani, prowadzą dom otwarty bywają u nich znajomi ......... kobiety, mężczyźni. Ich rodzice przyjeżdżają do nich z wizytą na kilka dni.
  #80  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 06:46
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Do jasnej Anielki.. W innych krajach wcale nie jest lepiej niz w Polsce. Nagle wszyscy zrobili sie tacy tolerancyjni. Ciekawe czy byloby tak gdyby to wasze dzieci nagle wam oswiadczyly ze sa gejami.. Ludzie sa tylko ludzmi. Homoseksualizm istnial na swiecie od zrania dziejow i zawsze mniej wiecej do tego podchodzono w podobny sposob.. Mnie on ani ziebi ani parzy ale denerwuje mnie ze nagle wszyscy jak jeden maz maja to samo zdanie.. w ktore wcale nie wierze.Zaczynam myslec ze w Polsce nie tyle jest zacofanie co wielka hypokryzja..
Słowiczko! Zaskoczyłaś mnie... Nie mówię ani nie robię niczego na pokaz! Tak myślę, po prostu! W roku 1970 poznałam na studiach parę gejów. Bardzo się z nimi przyjaźniłam i podziwiałam kulturę i wrażliwość... Nie było im łatwo - szczególnie wtedy... Wyjechali z Polski, kiedy tylko otwarto granice. A ja żałuję. Naprawdę.
Nie przyszło ci na myśl, że to nie hipokryzja? Że po prostu w tym temacie wypowiadają się ci, dla których gej jest normalnym człowiekiem, którzy chcą pomóc? A przeciwnicy po prostu milczą...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
co robić by mniej cierpieć, po stracie bliskiej osoby martunia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 209 05-08-2020 10:55
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 21:04
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 13:09
Mój WROCŁAW lawenda Wrocław 535 02-10-2009 22:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.