menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10921  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 22:00
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

[b]Hej , witajcie .
Widzę , że i Helenka zajrzała , super , buziak .... cieszę się .
Witaj Cha_ga ( Gabrysiu ?) , a ja pamiętam telefon u sołtysa i w szkole , w razie czego tam jechało się aby móc zadzwonić .
Franiu trafiłeś po prostu na naszą ,,złotą młodzież '' - na to wygląda , nie bulwersuj się bo takie okazy trafiają się wszędzie i na co dzień , oni kiedyś też będą ,,staruchami '' .
Krysiu wygląda na to , że Twoja kawa jest najlepsza i dzięki . [/B
]
[b]Poza tym dziś spędziłam dzionek w domku , rozciachałam palca i tylko zrobiłam 2 pranka ii odkurzyłam .
Jutro może wybiorę się do słynnych Kiermus zanim znów ogarnie mnie szara rzeczywistość .
Pozdrowionka z Podlasia kochani ... [/B
]

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10922  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 22:03
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Chyba źle coś poprawiłam ... więc specjalna dedykacja .

https://youtu.be/YDjlgoFZ9Kc
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10923  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 23:09
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dzięki za miłe przyjęcie...napisałam i poszło w eter ....miłego wieczoru i nocki dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10924  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 23:12
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Już starożytni Rzymianie narzekali na młodzież. O moim pokoleniu też mówiono "co to za młodzież dzisiaj", bo nie mieliśmy okazji być np. bohaterami wojennymi. Tańczyliśmy rock and rolla a nie tango czy walca, jak nasi rodzice. A z tym szacunkiem dla starszych różnie bywało. Po prostu starsi mają swój świat , młodzi swój. Nawet język mamy inny: my mówimy "prywatka", oni "domówka" i dla mnie to brzmi głupio. Moja żona uczyła polskiego w technikum i uczniowie ją bardzo lubili. Życie płynie jak fala, nikt z nas mając 20 - 30 lat nie przypuszczał, że będzie stary, moja żona do śmierci nie chciała się z tym pogodzić. A ja na starość zgłupiałem i rzuciłem palenie, a paliłem od liceum. Wcale nie czuję się jakoś lepiej, za to przytyłem 8 kg. . I tak toczy się światek...
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10925  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 23:33
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Ramzes

Janusz: to bardzo dobrze że już nie palisz. Pomyśl o tym że jakaś miła Pani będzie z radością całować Ciebie- a nie popielniczkę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10926  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 06:25
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 730
Domyślnie

Dzień dobry! Lecę z kawą! Skrzydła nie tupią, więc nikogo nie obudzę.
Miłego dnia!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10927  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 07:15
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Kaimo dzięki za kawę wlaśnie wstałam. Nawiązując do palenia to kiedyś jak paliłam nie wyobrażałam sobie picia kawy bez papierosa...nie palę 25 lat i choć w poczatkowym okresie przytyłam 20 kg....stałam się bardzo aktywna i żyję bez tego nałogu ...milutkiej niedzieli dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10928  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 09:20
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam. Na wstępie miłej niedzieli życzę. Siedzę u siebie i czekam kiedy to mój pan doktor zechce wstać. Nie mam tu żadnego rytmu dnia i jestem zależna od humoru dr. Ale przywykłam. Już jeżdżę do niego rok i 5 miesięcy. Witam cię cha- ga dawno nie widziałam twojego wpisu! Jakoś nie mogę opuścić wątku samotnych bo i ja nadal jestem samotna! I moje życie polega na podróżach i pracy. Chcę i muszę tak żyć. A że nie mam nikogo bliskiego dla siebie to trudno- widać jest mi to odebrane raz na zawsze!! Zresztą jak sobie przypomnę męża to ciary chodzą po mnie.Boje się mężczyzn- taka jest prawda i z żadnym już nie będę szczęśliwa. To jak choroba! Ale co tam śmiecić wam na wątku. Świat jest piękny!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10929  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 09:22
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Zapomniałam o Helenie 62! Witam serdecznie i czekam na wpisy. Fajnie że będziesz z nami!?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10930  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 09:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
A że nie mam nikogo bliskiego dla siebie to trudno- widać jest mi to odebrane raz na zawsze!! Zresztą jak sobie przypomnę męża to ciary chodzą po mnie.Boje się mężczyzn- taka jest prawda i z żadnym już nie będę szczęśliwa.
Mam Danusiu chyba to samo te "ciary" i dla tego nic mi nie wychodzi ale....,zyć trzeba , dziekuję za miłe przyjęcie
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10931  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 10:32
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witajcie niedzielnie. Zdziwiły mnie te "ciary" i strach przed mężczyznami. A kobiety to same anioły? Ja miałem szczęście trafić na fajną dziewczynę, z którą przeżyłem 50 lat. W zeszłym roku , 15 kwietnia była ta rocznica, a potem ona odeszła. Różnie między nami bywało, nawet na krawędzi rozwodu, ale jakoś się zawsze dogadywaliśmy. A teraz zostałem sam - mam tylko syna, nie mam wnuków ani rodzeństwa. W rodzinie byli sami jedynacy. Jestem po prostu stary i samotny, jednak uważam, że każdy miał swoje 5 minut młodości i trzeba powoli robić miejsce naszym następcom. Dzięki rozmowom na seniorku zrozumiałem, że nie jestem jeden w takiej sytuacji. Małe pocieszenie, ale zawsze... A czy życie jest piękne? Mój ojciec mawiał; "Życie jest jak koszulka dziecka, krótkie i zasr......". Pozdrawiam i Kaimie dziękuję za kawę.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10932  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 14:26
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zycie piękne tylko bywa, czasami... codziennośc nie jest już tak wesoła, a im jestesmy starsi tym niestety trudniej...mimo wszystko dobrego humoru zycze wszystkim na następny tydzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10933  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 15:08
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ramzesie za anioła się nie uważam ale i nie zamierzam się tłumaczyć...dzis po latach zrozumiałam że to był mój zły wybór a potem lata cierpiałam Dziś widząc małżeństwo darzące się szacunkiem chce mi się płakać i wniosek tak jak piszesz "życie jest za krótkie"...nie wrócą te lata...jak w piosence...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10934  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 15:15
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

Skoro jesteśmy przy temacie wieku i samotności to chcę przypomnieć jeden z moich wierszy. Przypomnieć- bo chyba tu już był jak wiele innych.
Miłego popołudnia Wam życzę

DO STAROŚCI

Nie wiem czemu tak cię nazywają,
Czemu widzą w tobie tylko cienie?
Ja bym wolał zawsze piękne maje
Ale jesteś, kalendarza ja nie zmienię.

Słonko grzeje jakby coraz gorzej,
Pochylone, sztywne plecy, zimne nogi,
W samotności każdy dzień się dłuży,
Każdy uśmiech jest mi bardzo drogi.

Każdy kwiatek źródłem jest radości,
Czyste niebo, śpiew ptaków o świcie,
To co nie doceniane w przeszłości
Dziś mi dodaje ochoty do życia.

Każda noc jest wielką niewiadomą,
Czy sen przyjdzie o północy, albo rano,
Nawet bajki nie ma opowiedzieć komu,
Nikt mi nie da buzi na dobranoc.

I choć nie wiem ile lat zostało,
Ile jeszcze nowych wierszy o miłości,
To na pewno będzie ich za mało,
By przywrócić tamte dni młodości.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10935  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 15:45
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Piękny wiersz ...miłego wieczoru.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10936  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 16:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 730
Domyślnie

Oj tam, starość! Pomyślcie o tych, którym nie dane było dożyć starości. Zamieniłby się ktoś z nimi?

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10937  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 16:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 730
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Nawiązując do palenia to kiedyś jak paliłam nie wyobrażałam sobie picia kawy bez papierosa...nie palę 25 lat i choć w poczatkowym okresie przytyłam
U mnie było podobnie. Nie wyobrażałam sobie kawy bez papierosa. Po 30 latach palenia przestałam z dnia na dzień i bez bólu. Przytyłam 10 kg, ale to nie tylko z tego powodu. A potem przestała smakować mi kawa. I tak żyję wcale dobrze - 20 lat bez papierosów, 12 bez kawy.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10938  
Nieprzeczytane 09-04-2018, 06:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 730
Domyślnie

Nikt nie zajrzał przez całe niedzielne popołudnie i wieczór? Ciekawe, czy kawa kogoś skusi...
Przepraszam, zacznę od początku:
Dzień dobry! Dzień będzie słoneczny i ciepły. Zapraszam na kawę. Smacznego!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10939  
Nieprzeczytane 09-04-2018, 18:38
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Przeczytałam wszystkie posty od dechy do dechy .
Helenko cieszę się , że i tu wpadasz chociaż pracujesz kochana .
Franiu..... w końcu doczekałam się pięknego wiersza , troszkę smutny lecz prawdziwy . Ale głowa do góry , nie wiesz przecież co i kto jeszcze na Ciebie czeka .
Krysiu Twoja kawa zawsze jest przepyszna i dzięki , nie , nie - nie podlizuję się .
Ga_cha masz rację - życie nasze staje się trudniejsze ale mimo wszystko trzeba walczyć i uśmiechać się .
Ramzesie ja też mam 2-óch synów , wnusia i co z tego ? Mają swoje życie a mama bardziej jest potrzebna gdy
każdy z nich mówi ,,daj '' ...... Poza tym mój tor jest już boczny .
Odnośnie palenia to przyznaję się , że jeszcze popalam ...... a więc jestem popielniczką jak mówi nasz Franio .
Na pewno nadejdzie dzień gdy będę musiała rzucić ten nałóg , wiem..... i proszę - nie prawcie mi morałów .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10940  
Nieprzeczytane 10-04-2018, 06:33
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 730
Domyślnie

Dzień dobry! Widać, że wiosna przyszła, wszyscy wylegli w plener i pewno raczą się innym napojem.
Kawę jednak przyniosę, jak co rano. Zapraszam.





A na wszelki wypadek...





__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.