menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 00:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Dyskryminacja na rynku pracy - komentarze


Komentarz do artykułu: Dyskryminacja na rynku pracy
--------------------
Tak............. nasze pokolenie zawsze miało "przechlapane", samo życie................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 00:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja to wogól mam przechlapane,bo całe życie w jednej"fabryce"wykształcenie niepełne wyższe i to też po "lini".więc pada pytanie co pani umie.Generalnie wszystko ale tzw.:papierów" na to nie mam,a poza tym wiek nie ten .Ale co tam najważniejsze,żeby zdrowie i humor dopisywały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 09:48
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

A mnie się wydaje,że coś jednak na naszym runku pracy "drgnęło"ale mimo to jakaś forma dyskryminacji została.Cóż z tego ,że zaczynają nas przyjmować do pracy,jak stawki dają mniejsze niż młodym.Jest tłumaczenie,że macie przecież emerytury czy renty.Chętnie korzystają z naszego doświadczenia niemniej tłumaczą że sprawność nasza jest "mniejsza",lubią za to zasługi przypisywać sobie
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 11:55
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Z tą dyskryminacją...to niestety prawda. Dwa lata szukałam pracy...w końcu dostałam ..ale po znajomości..
Przykre...ale prawdziwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 13:35
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Re: Ala

Ja też się zgadzam, że jest dyskryminacja i niewiele zmienia się na lepsze. Od ponad roku intensywnie szukam jakiejkolwiek pracy na pół etatu i ........... nic. Wszędzie zatrudnią młodych, maksymalnie do 40-tu lat, a najlepiej studentów zaocznych, z doświadczeniem. Może w większych miastach jest już inaczej, ale Olsztyn, niestety nie zalicza się do nich.Chyba trzeba się przenieść do jakiejś "metropolii"
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 15:21
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochanie....ja mieszkam w metropoliii..i niestety miałam 2 lata ten sam problem. Tu nie chodzi o miejsce ...tylko o ten nieszczęsny wiek...jakbyśmy same miały na to jakikolwiek wpływ...żenada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 15:32
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja zaczęłam szukać pracy jak tylko odchowałam trochę najmłodszą córkę,miałam wtedy dopiero co skończoną 40,i zawsze słyszałam że jestem za stara,imałam się wszystkich dorywczych prac,a na kursy z urzędu pracy też byłam za stara-magiczna liczba to 35 lat.Własnym kosztem robiłam kursy kasy fiskalnej,ochrony,by po kilku latach wreszcie coś znaleść.I tak pierwsza praca była "po znajomości".
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 15:48
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ja przepracowałam 30 lat, od 19 do 49.
Tak się złożyło, że bardzo wcześnie wyszłam za mąż i od razu po maturze zaczęłam pracę.
Ostatnie 18 lat przepracowałam jako dyspozytor na kolei i dlatego mogłam przejść na tzw. "wcześniejszą emeryturę". Gdybym nie odeszła, to zostałabym zwolniona w ramach restrukturyzacji i nawet tych śmiesznych pieniędzy bym nie dostała. W takiej sytuacji znalazły się moje dwie koleżanki i to już w ogóle "czarna rozpacz", bo do emerytury jeszcze parę lat, a z pracą wiadomo jak jest w tym wieku.Zostały kompletnie "na lodzie".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskryminacja przy korzystaniu z usług bankowych? admin Senior w banku 31 19-10-2022 10:47
Zysk z dojrzałości – 50 latkowie na rynku pracy - komentarze +50tka Ogólny 40 10-09-2014 12:10
50 –latkowie na rynku pracy - komentarze krzychu Ogólny 6 04-04-2008 14:02
Zmiana zasad na rynku z lekami refundowanymi? - komentarze Zenek Ogólny 2 13-02-2008 23:01
Osoby w wieku 50+ na rynku pracy - komentarze titonsa Ogólny 3 07-02-2008 19:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.