menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9581  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 06:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Dzień dobry! Wczorajszy dzień zakończył się burzą, zwyczajną, bez ekscesów. Już wiele lat w moich stronach nie było tyle deszczu latem. Zwykle w promieniu kilku kilometrów padało, a u nas susza. Teraz jest wreszcie normalnie.
Podam kawę i zmykam. Pewnie do soboty nie pokażę się.
Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9582  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 08:30
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Wpadłam pożalić się na ból ale to wszystko pryszcz przy Danusi-moja dolegliwość szybko minie!!U Ciebie Danusiu trochę wolniej ale na pewno też minie!Będziesz zdrowa jak rybka!
Remont odłożyłam a wnuczki są bardzo grzeczne i nawet pomagają mi.Towarzyszę im nad jeziorem ale nie kąpię się!3 x na dzien antybiotyk i przeciwbólowe tabletki!Boli jak cholera i głucha jestem na ucho po tej stronie.Jutro jade do okulisty do Gdańska i zrobie mala wycieczkę wnuczkom!
Miałam w planie odwiedzić groby ale nie wiem co będzie?!Pozdrawiam i do przeczytania jutro!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9583  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 22:52
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

A ja tylko na chwilkę , byłam i chciałam Wam napisać co mi przydarzyło się w szpitalu ale straciłam kontakt z KSC .
Na razie jestem w domku.... Jutro napiszę a tymczasem dziękuję , jesteście naprawdę kochani .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9584  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 22:53
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Witajcie wszyscy . Spróbuję w skrócie opisać Wam stawienie się w szpitalu . Miałam skierowanie na oddział laryngologii w dyżurnym szpitalu . Byłam rano i okazało się , że mam pójść na SOR i czekać pod gabinetem laryngologa . Powlokłam się chwiejnym krokiem z ciężką torbą rzeczy w szpitalu niezbędnych . Tam czekałam ok 3 godz i młodziutka pani doktor zaprosiła do gabinetu . Szybki wywiad , z daleka choć uprzedziłam , że źle słyszę . Kazano mi pójść na audiogram do innego gabinetu , znów szłam chwiejnym krokiem łapiąc się ściany i targając ciężką torbę . Tu pani była bardzo miła , po badaniu szła ze mną , zabrała tę nieszczęsną torbę i w dodatku podtrzymywała mnie . Znów siedziałam pod gabinetem pokornie i czekałam... W końcu po długim czasie poproszono mnie . Pani doktor obejrzała mi uszy , mówiła coś szeptem lub półgłosem ale bardzo niewyraźnie . W końcu skierowała do młodej również p. neurolog i....znów trzymając się ściany poszłam . Czekałam... w końcu mogłam wejść a na miejsu rutynowe badanie choć ,,leciałam na boki '' , nie trafiałam palcami do nosa i wrażenie , że nikt mnie nie słucha . Zataczając się z bagażem dotarłam znów pod gabinet laryngologa . Nikogo nie było więc znów czekałam , w końcu weszłam i usłyszałam z ust p. laryngolog , że badanie neurologiczne jest ok i mam wracać do domu . Ale ja odczytałam po cichu , że wg. neurologa powinnam mieć kontrolne badanie TK głowy . Na to p.laryngolog odrzekła , że skieruje na TK ale na opis będę czekać co najmniej 6-8 godzin ( uśmiechem szerokim) . Wtedy już nie wytrzymałam , podziękowałam , dostałam kartę informacyjną z info , że nie wyraziłam zgody na badanie TK i że mam zgłosić się w piątek do poradni laryngologicznej do samego ordynatora oddziału szpitalnego . Padając wyszłam jakoś , wezwałam taxi i z pomocą uprzejmego pana dotarłam do domu.... Teraz nawet nie mam odwagi wyjść z domu bo boję się , że upadnę a w mieszkaniu opieram się o sprzęty . Diagnozy konkretnej nie uzyskałam.Zobaczę co powie p. ordynator....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9585  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 23:17
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Przepraszam , że tak zakończyłam ale bałam się , że wejdzie mój wpis . Jutro postaram się wejść wcześniej i odczytać ostatnie posty itd.....
Pozdrawiam cieplutko i dobrej nocki życzę .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9586  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 08:44
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

Czyli Dancia wie że dalej nic nie wie w sprawie swojego zdrowia. Nasza służba zdrowia nadaje się tylko do natychmiastowej reanimacji
Miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze, bo cóż innego nam zostało oprócz nadziei???
U mnie wczoraj było ładnie, 2 okna umyłem- zostało 1- ale to może na jutro bo całą noc padało i dalej mżawka i silny wiatr.
Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco i pięknego dnia życzę, a dla Danci DUUUŻO ZDRÓWCIA. Specjanie napisałem z dużej litery żeby to wykrzyczeć.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9587  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 18:03
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Tak to już jest w naszej służbie zdrowia Franiu , niestety .
Nie wiem jak jutro poradzę z dojazdem do szpitala tzn. dojadę taksówką ale tych kilkunastu metrów sama nie pokonam . Może pan z taxi pomoże mi dotrzeć pod gabinet za dodatkową zapłatą . Nigdy nie sądziłam , że już w tym wieku będę musiała prosić o pomoc obcych ludzi . Moi chłopcy już będą w pracy , i jakby co to będą mieli czas po południu dopiero albo wieczorem . Też są zaganiani - takie czasy , żyje się w biegu..... Sama też tak żyłam......do czasu .
Franiu mam prośbę , wyjaśnisz mi jak sprawdzić czy ktoś kogo zaprosiłam do znajomości przyjął moje zaproszenie ? Przepraszam ale z tego stresu zapomniałam .
P.s. zaraz wrócę i dopiszę......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9588  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 18:26
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Dancia

Danusiu: jeśli ktoś potwierdzi Twoje zaproszenie to ten znajomy czy przyjaciel pojawi się na liście. Na górnej belce kliknij Profile i potem Moi znajomi. Tylko tyle- ale zauważyłem że raz nie miałem emaila o zaproszeniu tak jak dostaję o privkach i dopiero gdy wszedłem na swój profil to zobaczyłem że ktoś czeka. Może więc Twoje zaproszenie nie zostało jeszcze zauważone?
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9589  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 18:37
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Jestem już powrotem , musiałam wyjść do kuchni . Wyobraźcie sobie , że dziś sama nie dałam rady wyjść po zakupy (wczoraj mi syn zrobił ale słabe)i musiałam dzwonić na taxi aby mi zakupy zrobili i przywieźli do domku . Owszem , pan zrobił ale zapomniał o pomidorach malinowych .
Machnęłam na to ręką i tyle.... Co ciekawe przy okazji dowiedziałam się , że pozostałe korporacji oferują dowóz zakupów ale tylko alkohol , papierosy i ewentualnie chipsy . Zgroza ! ...... i jeszcze bulą.....
To ciekawostka z mojego miasta , może w innych jest lepiej .
Wiem , że Krysi może nie być do soboty , Helenka pewnie zajęta remontem , Danusia również (i wnukami) , nie widać Edzia ani Janka..... szkoda .
Franiu poczekaj na lepszą pogodę , zdążysz umyć te okienko . Przekonałam się , że są ważniejsze sprawy w życiu niż przybrudzone okno choć niechlują nie jestem .
Pozdrowionka i całusy dla wszystkich .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9590  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 18:45
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Danusiu: jeśli ktoś potwierdzi Twoje zaproszenie to ten znajomy czy przyjaciel pojawi się na liście. Na górnej belce kliknij Profile i potem Moi znajomi. Tylko tyle- ale zauważyłem że raz nie miałem emaila o zaproszeniu tak jak dostaję o privkach i dopiero gdy wszedłem na swój profil to zobaczyłem że ktoś czeka. Może więc Twoje zaproszenie nie zostało jeszcze zauważone?

Nie ma Franiu , sprawdziłam . A prawdę mówiąc zaprosiłam Ciebie .... Bo tu jesteś moim przyjacielem i szanuję Cię bardzo .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9591  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 18:49
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do; Dancia

Danusiu: sprawdzałem- nic nie przyszło. Ale teraz Ja Ciebie zaprosiłem- przed chwilą- sprawdź swój profil. Może tam tylko raz kliknęłaś i dlatego nie doszło do mnie.
Ale bardzo Ci dziękuję i proszę o zaakceptowanie mnie.
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9592  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 19:29
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie Franio

Franiu , nie umiem i nie potrafię niczego znaleźć .
Odwiedziłam swój profil , weszłam w zakładkę ,,znajomi '' i koniec..... Nie pamiętam jak mam poruszać się dalej... gdzie wchodzić itp . Ze wstydu chyba schowam się pod ziemię .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9593  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 19:46
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Dancia

Danusiu: z tego co pamiętam to zaproszenie powinno być pod innymi znajomymi jako do zaakceptowania. Może jeszcze raz Ci wyślę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9594  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 20:30
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Franiu nie znalazłam więc ponownie wysłałam Tobie zaproszenie . Ty jesteś w tym temacie bardziej oblatany więc na pewno znajdziesz a później mi przypomnisz .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9595  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 20:37
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Danusiu:

A może to nie leci tak szybko? zastanawia mnie że przy Twoim nicku jest + którego wcześniej nie było. Proponuję zostawić to do jutra, jeśli dalej Ciebie nie będzie to wyślę zapytanie do Krysi- moderatorki, która jest wśród moich znajomych.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9596  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 21:10
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Zobacz Kto jest Online
Najwięcej użytkowników (w tym gości) online (20 629) było 08-12-2011 o 00:30.
Dancia54, Arti, dziunia_50, elizka, frasag+, Honoratka, Hypatia, lublinianka55, mimoza, mirellka, Pamira, Setunia, Siri, Srebrzysta, Stasienko, Tela, Teodor44, wiklina

Masz rację Franiu , zostawmy to na później.....
A ja od wczoraj chyba widzę taki sam znak ,,plus'' przy Twoim nicku i też nie wiem o co tu chodzi , oby nic złego...
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich serdecznie i życzę dobrej nocki .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9597  
Nieprzeczytane 14-07-2017, 09:31
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam serdecznie!Trochę juz mi lepiej z tym bólem!!Chodzę na opatrunki zakładane do zęba.Dziś małą wnuczkę rodzice zabierają do Gdańska na dalszy pobyt.Zostają tylko dwoje!Wesoło jest,chodzimy nad jezioro i wybieramy się na basen!Tylko ja nie kąpię się bo mam jeszcze antybiotyk!
Na obiady składkowe idziemy do baru!
Remont-jak pisałam-odłozyłam bo po co bałagan w gościnie??W przyszłym tygodniu wnuki wszystkie odjadą to wtedy ruszę przed wyjazdem.Fajnie,że nie muszę sprzątac potem bo i tak mnie nie będzie przez 6 tygodni.
Jeszcze przed nami 2 albo 3 wycieczki ale wszystko zalezy od pogody!
Danusiu-bardzo mi ciebie szkoda!To jesteś chora a bez diagnozy jak na razie??Co ta słuzba zdrowia ma w sobie?Tylko jak zapłacisz to obsługują Ciebie jak nalezy?
Tak nie powinno być!!
Ciekawa jestem gdzie podziała się Ania-Arti?
Mar-Basia tez nie zagląda-pewnie podróżuje?!
Pozdrawiam Was i zyczę samych miłych chwil i dla Ciebie Daneczko pozytywnych myśli!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9598  
Nieprzeczytane 14-07-2017, 20:54
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Dobry wieczór! Wróciłam niedawno.
Danciu, dziwne zwyczaje panują w szpitalu, do którego trafiłaś. W moim małym powiatowym szpitalu jest zupełnie inaczej - doświadczyłam tego rok temu. Zgłosiłam się do izby przyjęć ze skierowaniem, tu wypełniono dokumenty i wezwano pielęgniarkę z oddziału, która zaprowadziła mnie do łóżka, a chwilę potem chodziła ze mną na badania.
To, co Ty przeżyłaś, to koszmar. Jak sobie dasz radę w poniedziałek?
Danusiu, jesteś operatywna kobitka i poradzisz sobie ze wszystkim. A wnuki będą miały co wspominać.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9599  
Nieprzeczytane 14-07-2017, 22:01
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Powiem, co zwojowałam w Warszawie. Jestem zadowolona, bo udało mi się załatwić dla koleżanki transport do szpitala na zabiegi. Czekając pod gabinetem dowiedziałam się, że są stowarzyszenia, które na zasadzie wolontariatu pomagają seniorom. Dwa dni zajęły mi poszukiwania i załatwianie różnych spraw, ale dzisiaj pod blok podjechała samochodem miła dziewczyna i zawiozła do kliniki. Po zabiegach czekał na nas inny samochód i inny kierowca. Pełen komfort, ale obawiam się, żeby coś się nie popsuło.
A teraz już się pożegnam do jutra. Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9600  
Nieprzeczytane 14-07-2017, 22:06
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Krysiu sama byłam okropnie zaskoczona i przerażona tym co dzieje się w naszej służbie zdrowia . Owszem , dziś byłam na konsultacji ordynatora oddziału otolaryngologii , wizyta była krótka i żadnej diagnozy mi nie postawiono a to , że pomagano mi przy poruszaniu się było nieważne . Lekarze musieli mi pomagać abym nie przewróciła się .
Zero diagnozy tylko lakoniczne stwierdzenie , że utraty równowagi nie pochodzą od uszu choć stan zapalny jakiś jest . Poza tym kazano mi iść po dalsze zwolnienie lekarskie do rodzinnej lekarki , która mi je wystawiała . Owszem , podjechałam taksówką bo nie byłam w stanie dotrzeć . A tu usłyszałam - skoro nie ma diagnozy to ja nie mogę wystawić dalszego zwolnienia . Wizyta u laryngologa i neurologa jest w następnym tygodniu więc co mam zrobić ? Przecież ja nawet nie dam rady dotrzeć do pracy ! A nawet jeśli uda się to wezwą pogotowie i kolejny raz na SOR ? Nie dam rady chodzić więc jak mam pracować ?
Sorki...... udanego weekendu .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.