menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-03-2006, 17:24
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie dieta optymalna,dla diabetyków i inne...


Chciałabym szybko i skutecznie schudnąć - wreszcie mam na to trochę czasu i mogę sobie pozwolić na przygotowywanie jedzenia tylko dla siebie. Bardzo podobają mi się założenia diety Atkinsa, ale nie wiem, czy może być stosowana przez kobiet w trakcie menopauzy? Mam 52 lata, serce i inne rzeczy w porządku. A może zastosować jakąś inną dietę?

Pozdrawiam,

Ewunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-03-2006, 13:13
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie

nie wiem, czy to dobry pomysł - jej pomysłodawca zmarł zdaje się na serce. Polecam wszystkie diety oparte na żywności śródziemnomorskiej Z czerwonym winkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-06-2006, 11:08
maria maria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Sląskie
Posty: 3
Domyślnie

Ostatnio odchudzilam si e dieta podana przez Michala Tombaka (autor DROGA do Zdrowia.) Dieta polega na calkowitym wyeliminowaniu soli . tluszczu .cukru .mleka . Przez miesiąc jemy wylącznie różne kasze gotowane na rożne sposoby tylko na wodzie. Nie wolno jeść grysiku. Efekt odchudzenia murowany. Polecam. Latwiej jest przeprowadzić te dietę zima bo teraz jest okres owocowy a to szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-06-2006, 23:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie dieta

Najlepszym sposobem jest pilnowanie wagi i jedzenie wszystkiego w mniejszych ilościach. To nie jest trudne, ludzie po stosowaniu diet wracają do poprzednich nawyków żywieniowych i tyją na potęgę. Żeby zachować szczupłą sylwetkę trzeba "jeść żeby żyć" a nie "żyć żeby jeść", innej skutecznej metody nie ma. Można jeść wszystko łącznie ze słodyczami ale z umiarem. Mnie przy wzroście 171 cm przez całe moje dorosłe życie udaje się utrzymywać wagę 56 kg. Nie stosuję żadnych diet, poprostu kontroluję swoją wagę kilka razy w tygodniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-07-2006, 09:02
Renata Renata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 4
Domyślnie

Całkowicie zgadzam się z Basią.
Każdy powinien stosować dietę w swojego uznania i obserwacji własnego organizmu.Najważniejsze jest prawidłowe i regularne przyjmowanie posiłków i nie dopuszczenie do przejedzenia.Nawet gdy coś wyjątkowo smakuje. Na różnych przyjęciach (szczególnie tradycyjnych sląskich)tylko degustuję podane potrawy, ale za to niczego specjalnie nie unikam. Ale już na co dzień używam mniej tłuszczów, cukru a w zamian więcej warzyw, owoców. Uważam, że wiele zależy od genów i takie rygorystyczne odmawianie sobie wszystkiego, żeby nie przytyć nic nie pomoże. Ja jestem pogodzona, że nie mam modelowych wymiarów, ale nie dopuszczam by wyglądać jak balonik.myślę, że przy wzroście 1,58 rozmiar 42 jest dopuszczalny, kompleksów nie mam :wink:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-09-2006, 01:15
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie Czy ktoś słyszał o diecie kopenhaskiej?

To jakaś 13-dniowa jest, koleżanka bardzo sobie chwali. Znalazłam conieco w sieci ale czy to rzeczywiście działa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-09-2006, 11:38
Mirosław Mirosław jest offline
Czasem zajrzy
Moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 120
Domyślnie

nie katuj się tą dietą - schudnąć się chudnie ale potem szybko się wraca do poprzedniej wagi - cżłowiek się rzuca na to czego nie mógł jeść wczesniej

ja uwazam ze najlepsze diety to takie, które łączą się ze zianą stylu odzywiania juz na stałe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-10-2006, 22:56
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Uśmiech Dieta kopenhaska

Cytat:
Napisał Ewunia
To jakaś 13-dniowa jest, koleżanka bardzo sobie chwali. Znalazłam conieco w sieci ale czy to rzeczywiście działa?
www.twojadieta.info/dieta/kopenhaska
Bardzo skuteczna.
I w dodatku nie jest uciążliwa.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 19:07
eurydyka eurydyka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 10
Domyślnie

Nie działa, zadna dieta nie działa! Wszystkie są przejawem jakiejś choroby, która spadla na nas z powodu nadmiaru wszelkich dóbr a jedzenia w szczególności. Zauważ, że każde kolorowe pismo na okładce ma "rewelacyjną" dietę, a w środku przepisy na nowe żarcie. Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od jedzenia, coraz więcej u nas młodych jest otylych tak jak w USA. A jedyne lekarstwo to ABSTYNENCJA. To zn. 3-4 skromne posiłki dziennie z przewagą warzyw i owoców . Zadnego jedzenia między, bo wszystko co lekce sobie ważysz i pakujesz niepostrzeżenie do ust ma KALORIE i to jest najczęściej przyczyną tycia. Trzeba zmienić sposób odżywiania na stałe. Polecam stronę www.anonimowizarlocy.org
Pozdrawiam i życzę powodzenia eurydyka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-11-2006, 10:23
Karola.xxx Karola.xxx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 1
Domyślnie

witam!! Musze wam powiedziec ze byl taki okres ze odchudzalam sie nawet 4 miesiace i potrafilam scudnac ok 15 kg ale potem wracalam do jedzenia i wystarczyl mi miesiac zeby tyle przytyc dlatego juz od 5 lat cwicze najpierw silownia a potem fitness i taniec no i oczywiscie na stale zmienilam sposob odrzwiania schudlam 9 kg w 2 niesiace i caly czas utrzymuje wage. Takze jak najbardziej zgadzam sie z tym ze diete powinno sie zmienic na stale
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-11-2006, 11:55
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Też się odchudzam

Od 28 pażdziernika odchudzam się przy wspomaganiu preparatu Herbalife.Już schudłam 4 kg.Prowadzi mnie konsultantka .Nigdy nie jestem głodna i świetnie się czuję.Będę informować jakie czynię postępy. Trzymajcie za mnie kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-11-2006, 13:37
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Uśmiech Odchudzanie

Odchudzam się 21 dni, schudłam 6,5 kg.Czuję się świetnie.Służę radą i przepisami na wymyślone przeze mnie potrawy.Chcieć to móc.Jakoś nie ma odzewu- wszyscy o nienagannej figurze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-11-2006, 15:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Ja nie stosuję żadnych cudownych diet, poprostu jem tyle ile powinnam jeść. Mam 171 cm wzrostu ważę przez całe swoje dorosłe życie 55-56 kg. Bardzo często się ważę i tyle. Nie najadam się nieprzyzwoicie ale i nie odmawiam sobie niczego /uwielbiam słodycze/. To nie jest kwestia przemiany materii tylko samokontroli. Mój mąż z powodu otyłości zachorował na cukrzycę, wzięłam się za biedaka i w ciągu 2 miesięcy jedząc 5 razy dziennie schudł 14 kg. Zawsze słyszałam, że jego tusza to "skłonności rodzinne". Na dzień dzisiejszy nie musi zażywać leków dla cukrzyków bo "zapanowaliśmy" na razie nad cukrzycą. Nie ma innego wyjścia: żeby być szczupłym należy jeść a nie objadać się bez opamiętania. To jest jedyny skuteczny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-11-2006, 11:35
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie dieta

Masz rację w zupełności.Jednak,skoro doprowadziłam się do takiego stanu że mam nadwagę postanowiłam pozbyć się nadmiaru sadła.Kto jest w podobnej sytuacji wie,że to niełatwe.Zdaję sobie sprawę,że zmieniam styl życia i odżywiania na zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-11-2006, 15:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Dieta

Dasz sobie radę, zobaczysz. Trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-11-2006, 15:10
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Nie do końca się zgodzę, że to nie jest kwestia przemiany materii. Ja przez całe życie jem bardzo dużo, a ponieważ szybko to "spalam", jestem szczupła.Mam wielki problem żeby przytyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-12-2006, 14:25
Hanka Hanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 3
Domyślnie

Zdecydowanie popieram Basię i Renatę.Aby schudnąć należy jeść wszystko w niewielkich ilościach. Ale wiem, że to wcale nie jest takie łatwe.Sama walczę z otyłością już wiele lat.Uważam, że dużą rolę odgrywa silna wola.Teoretycznie wszystko wiem. Tylko co z tego? Goście,imieniny,święta! I po odchudzaniu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-01-2007, 15:25
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Gaduła

Co prawda mnie to zupełnie nie dotyczy, nigdy się nie odchudzałam, ale...........
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 18:29
Hanka Hanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 3
Domyślnie

Osobę, która przysłała mi dziś wiadomość i prosiła o skontaktowanie się z nią bardzo proszę o ponowny kontakt.Bardzo przepraszam.ale nieopatrznie skasowałam adres.Wiadomość dotyczyła odchudzania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 13:12
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie Odchudzanie

Czy to o mnie chodziło
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne kufa86 Hobby, pasje 35 10-07-2019 13:03
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 14:30
Bajki, piosenki i inne interesujące strony dla dzieci Melissa Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 19-12-2012 16:12
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 13:10
Cmok-nonsens i inne nonsensy Sunshine Humor, zabawa - wątki archiwalne 71 05-11-2007 13:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.