menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-05-2006, 01:17
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie Moja babcia chce iść do domu opieki


Tak, sama chce - może trudno w to uwierzyć ale tak jest. To całkiem sprawna osoba, chce spędzać miło czas z kimś w jej wieku a nie sama w domu, w oknie. Tylko mnie jakoś domy opieki nie kojarzą się z "miłym spędzaniem czasu". Ona chce jakiś niedaleko nas (wielkopolska) ale zeby był w ładnej okolicy i nie dla schorowanych staruszków. Są w ogóle takie miejsca w naszym kraju, gdzie starsi ale samodzielni ludzie mogą po prostu razem mieszkać majac opiekę tylko wtedy kiedy jej potrzebują? I co w ogóle myślicie o takiej postawie jak mojej babci? ja jestem troche przerazona...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-05-2006, 19:15
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie

Nie widze w tym nic zlego. Jezeli sama chce . moze nalezaloby , przed ostateczna decyzja pojechac do takiego domu razem z babcia , zeby z bliska mogla zobaczyc czy to jest to o co chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-06-2006, 13:50
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anonymous
Nie widze w tym nic zlego. Jezeli sama chce . moze nalezaloby , przed ostateczna decyzja pojechac do takiego domu razem z babcia , zeby z bliska mogla zobaczyc czy to jest to o co chodzi.

Tak najlepiej bedzie jesli sama sprawdzisz taki dom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-06-2006, 21:32
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie

A może spróbowałaby" krótkodystansowo"?- tzn we wakacje.Znam starsze panie , które od kilku lat jeżdżą do puszczukowa pod Poznaniem, gdzie pani w średnim wieku zapewnia im pobyt i opiekę za 35 zł na dobę.Jedzenie domowe, spokój,domek letni , pod lasem. Odwiedziłam je tam i bardzo mi się spodobało:kawusia, ciasto na tarasie odgłosy lasu...Moje znajome b. sobie chwalą, do tego cena taka przystępna!Podam namiary:tel 661222696 pod którym można dopytać o szczegóły
pozdrawiam
Emilia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-07-2006, 23:27
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Dom spokojnej jesieni

Jak to pięknie się nazywa, prawda?
Babcia ma rację. Też na starość (to już pewnie nie tak daleko, ala ja się nie poddaję)też bym chciał do takiego miejsca pójśc. Co ma się ktoś ze mną męczyć? Tylko,gdzie są takie domy?


On
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-11-2006, 13:18
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Jest taki dom, ładnie położony w Olsztynie:
http://www.laurentius.pl/pl/dom/index.php
Mieszkam w tej dzielnicy i mogę potwierdzić,
że jest super.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-11-2006, 19:54
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Szczerze mówiąc, ja też na starość chciałabym iść do domu starców. Nie chcę być od kogoś zależna.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-12-2006, 10:50
emeryt emeryt jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: warszawa
Posty: 9
Domyślnie

witam!
jeśli ludzie są jeszcze sprawni to dlaczego im zabraniać takiej decyzji
OK...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-12-2006, 13:44
Hanka Hanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 3
Domyślnie

Popieram Twoją babcię. Myślę, że jest rozsądną, mądrą kobietą.Jeżeli sama podjęła taką decyzję, to doskonale wie co robi.Ale to nie znaczy, że już nie będzie wymagała opieki, zainteresowania ze strony najbliższych. Dobrze byłoby aby sama wybrała taki dom. W miarę możliwości blisko rodziny, dzieci, wnuków.Jeszcze kilka lat i ja o tym pomyślę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 16:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jeśli babcia jest sprawna, samowystarczalna, a mimo to zdecydowała się na taki krok, to znaczy, że dokucza jej samotność. Czy w domu opieki znajdzie swoje miejsce, czy będzie jej tam lepiej, nie wiadomo. Polecam takie załatwienie sprawy, aby pozostała jej droga odwrotu, gdyby to wyjście nie okazało się jednak lepsze od obecnej sytuacji. Sugestia, aby taki "dom" (oj, różnie się o nich ostatnio mówi, różnie) znajdował się w pobliżu miejsca zamieszkania młodszej części rodziny ma zarówno dobre jak i złe strony. Dobre, bo łatwiej dotrzeć, aby babunię odwiedzić, złe wtedy, kiedy tych odwiedzin nie ma mimo bliskości położenia. Niektórzy seniorzy świadomie wybierają domy odległe, bo wtedy mają proste wytłumaczenie: oni mnie nie odwiedzają, bo mają za daleko. To z życia wzięte. Spotkaliście się z czymś takim?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-12-2006, 21:37
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Słusznie babcia szuka towarzystwa, bo to najwazniejsze w życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-01-2007, 12:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Czy najważniejsze? Nie wiem, ale na pewno ważne, bo człowiek oprócz wielu czynności, które wykonuje na co dzień, lubi być też użyteczny. Jeśli babcia jest sama, tej użyteczności nie czuje, wydaje jej się, że jest nikomu niepotrzebna. W takim domu np. pt. "złota jesień", będzie mogła porozmawiać, służyć radą, w czymś pomóc, jednym słowem nie będzie na bocznym torze i o to chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 12:43
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

poza tym zawsze może liczyć na pomoc osób z którymi mieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 10:39
sokolik04 sokolik04 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 2
Domyślnie

witam. też mam taki problem z moją mamą ,zgadza się na pobyt w domu opieki wśród ludzi,tylko jest problem ze znalezieniem odpowiedniego domu,nie drogiego a przytulnego.
Może ktoś mi pomoże i doradzi?
pozdrawia sokolik04
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 12:07
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Podsyłam link do strony o domach opieki
http://domyopieki.pl/index.php
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-03-2007, 17:52
sokolik04 sokolik04 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 2
Domyślnie

witam ślicznie dziękuje ,przeglądam stronę już kilka godzin no i wysyłam imeile,zobaczymy może coś wybiorę wraz z mamą
pozdrowienia sokolik04
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 22:55
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Są różne Domy Opieki - są okropne i znośne. Zawsze chodzi o pieniądze. Jak opieka Społeczna - to wiadomo - kiepsko.
Zawsze mówię synowi - teraz ja cie sponsoruję, a potem TY - szukasz dla mnie Dobrego Domu. Na "przepraszam, że żyję "u ew. synowej się nie nadaję. Wnuczki będą kochane - ale na "matkowanie" przez 24 godz/dobę sie nie zgodzę.Może zmienię zdanie, jak sie pojawią, ale nie sądzę. Trzeba umieć się wycofać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-05-2007, 21:00
Daria.55 Daria.55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 12
Domyślnie opieki społeczne

Dom opieki społecznej znam w Gołuszycach -Pruszcz Pomorski.Jest na uboczu jest ładny park. Wiek uczetniczek jest różny nawet osoby po 30 lat .Nie wiem jak jest w tej chwili ale miałam tam bliską mi osobę i odwiedzłam ją często było to 3 lata temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 08:12
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Mam nadzieję , że nie dożyję dnia...gdy będę musiała pożegnać swój dom ...i wynieść się do domu opieki...to byłoby dla mnie straszne...sama świadomość, że dzieci już mnie nie chcą, że nie jestem nikomu potrzebna, że muszę usunąć się i nie mogę dożyć swoich dni między swoimi znajomymi kątami , książkami i bliskimi..którym przecież poświęciłam wszystko co miałam.
Nie chcę o tym myśleć ..to straszne i wbrew naturze.
Wszystko ..tylko nie taki dom ...umarłabym chyba pierwszego dnia...
I absolutnie nie wierzę ,że ktoś z własnej nieprzymuszonej woli wybiera taką opcję.
Wybiera sie takie wyjście ..jeśli w domu źle się dzieje...gdy dzieci...wnuki.. nie chcą ..albo nie umią rozmawiać z rodzicami...dziadkami, którzy już nic nie mogą im dać, oprócz miłości...bo tę mają dla swych dzieci...wnuków zawsze...niezależnie od tego, ile lat będą mieli.
Nigdy nie oddałabym swojej mamy do takiego domu...i nie pozwoliłabym nawet ,aby taka myśl zakiełkowała w jej głowie.
Gdy stary człowiek ma takie myśli ...to znak ,że trzeba zmienić swoje z nim relacje...może więcej troski...miłości ..poszanowania....i oby ta troska nie kończyła sie tylko na słowach ...bo czego jak czego, ale mądrośći starszym nie brak i fałsz wyczują na kilometr.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 13-05-2007 o 09:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-05-2007, 09:28
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Mam dopiero 50 lat ale już dziś przygotowuję dzieci do tego, że gdybym kiedyś została sama/oby jak najpóżniej/ mają obowiązek pomóc mi załatwić dom opieki albo w przypadku choroby obłożnej hospicjum.Uważam że nie mam prawa wymagać od dzieci by musiały się mną zajmować "psując" swoje życie.Kiedyś gdy były inne warunki,gdy w domach mieszkały wielopokoleniowe rodziny ,miało to inny wymiar.Taki zapis nawet przygotowałam u notariusza by kiedyś nie było problemów jak mi się w "głowie pomiesza"
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babcia pilnie potrzebna - komentarze Basia. Ogólny 8 12-08-2010 05:30
Teściowa chce nmieszkać sama tadeusz1 Opieka 17 08-09-2009 12:10
Dom opieki bez opieki? - komentarze Basia. Ogólny 19 20-07-2009 11:30
danmal/babcia Oli admin Informacje 60 12-02-2008 13:50
Babcia i dziadek nie tylko od święta - komentarze Ewunia Ogólny 3 28-10-2007 14:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.