menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.edukacja.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 00:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Post Na naukę nigdy nie jest za późno - komentarze


Komentarz do artykułu: Na naukę nigdy nie jest za późno
--------------------
Pod warunkiem, że nie jest się politykiem, bo wtedy jest za późno z racji wiedzoszczelności i przekonania, że wie się wszystko i najlepiej.
Przykłady? Jeszcze przed wyborami Monika Olejnik w Zetce pouczała p. Kaczyńskiego (po 50-ątce, nie mylić z "setką"), że nie mówi się "proszę panią" tylko "proszę pani". Nie pomogło, p. J.K. jak mówił, tak mówi.
W ubiegłym tygodniu ta sama dziennikarka w tv "Kropce.." pouczyła p. Giertycha od oświaty (nie przekroczył 50-ątki) w tej samej sprawie i nie pomogło, zdecydował,że będzie mówił "pani redaktor". Pilnował się tylko tego dnia i w tym programie, potem uznał, że nie musi?Przykładów byłoby więcej, ale szkoda zaśmiecać tak sympatyczny portal.
A uczyć się warto i trzeba niezależnie od wieku.
Pozdrawiam wszystkich tu obecnych i przyszłych FORUMOWICZÓW.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-02-2007, 16:48
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Droga Polu, gdyby to chodziło tylko o "proszę panią", ale jest tego dużo, dużo więcej. Najbardziej rażą mnie: zrobiom, wezmom, napiszom, zjedzom, nauczom.... A żeby było "śmieszniej", to przoduje w takim wysławianiu się nasz obecny minister oświaty. Płakać się chce, jak się tego słucha. Jaki to jest przykład dla dzieci i młodzieży?
http://img214.imageshack.us/img214/9288/konbysiecu9.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-02-2007, 22:34
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Mnie bardzo razi jak ktoś mówi np. rok "dwutysięczny siódmy". Był rok tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąty dziewiąty, potem dwutysięczny, następnie dwa tysiące pierwszy, a teraz mamy rok dwa tysiące siódmy. Jest to nagminne. Oczywiście minister EN nie jest wyjątkiem. Uważam, że właściwe uzywanie języka ojczystego świadczy również o patriotyźmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-03-2007, 17:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie do IWO1111

Droga (drogi)* Iwo 1111, toż w końcówce swojego wpisu zamieściłam uwagę, że jest tych błędów więcej, ale z powodów w.w. nie zamieszczam tego więcej - względy estetyczne. A jeśli już "dziergamy" w tym wątku: a Kalisz to jak mówi? pójdom, nagminnie zamyka nosówki w wygłosie wyrazu, a jaki jest z siebie zadowolony, a jak się puszy!!! W każdej partii znajdziemy takich "orłów", niestety, a najgorsze jest to, że te "egzemplarze" są po kursie szkoły średniej z maturą!! Śmiać się, czy płakać?
Feliks ma rację, poprawne posługiwanie się polszczyzną, podobnie jak znajomość historii własnego kraju jak najbardziej świadczy o naszym patriotyzmie. Boję się jednak, że ci, którzy tak sądzą i tak czynią, stanowią grupę dinozaurów.
...............
*) niepotrzebne skreślić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-03-2007, 17:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Reklamacja do własnego wpisu

Cytat:
Napisał POLA
Droga (drogi)* Iwo 1111, toż w końcówce swojego wpisu zamieściłam uwagę, że jest tych błędów więcej, ale z powodów w.w. nie zamieszczam tego więcej - względy estetyczne. A jeśli już "dziergamy" w tym wątku: a Kalisz to jak mówi? pójdom, nagminnie zamyka nosówki w wygłosie wyrazu, a jaki jest z siebie zadowolony, a jak się puszy!!! W każdej partii znajdziemy takich "orłów", niestety, a najgorsze jest to, że te "egzemplarze" są po kursie szkoły średniej z maturą!! Śmiać się, czy płakać?
Feliks ma rację, poprawne posługiwanie się polszczyzną, podobnie jak znajomość historii własnego kraju jak najbardziej świadczy o naszym patriotyzmie. Boję się jednak, że ci, którzy tak sądzą i tak czynią, stanowią grupę dinozaurów.
...............
*) niepotrzebne skreślić

Przepraszam Feliksa za wywołanie, chodziło o bolesława p.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 13:02
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Nie

Krytykujemy język,jakim posługują się przedstawiciele naszego rządu i władz.Zgadza się,że czasem nie można już tego słuchać.Ale jest jeszcze inny aspekt tego problemu: TAKICH LUDZI WYBRALIŚMY!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 15:04
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Kto ich wybrał to wybrał - ja na nich nie głosowałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 17:58
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Ani ja...w tym względzie nie mam sobie nic do zarzucenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 15:26
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ja też nie głosowałam na obecnie nam "panujących" i zastanawiam się kto na nich głosował, bo nikt z moich znajomych ani przyjaciół. No, ale ja się pewnie w złych kręgach obracam
http://img338.imageshack.us/img338/6...majtachao9.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 15:43
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Niedawno ,mściwie nam panujący podnieśli larum na cały kraj -pod hasłem jacy to oni dobrzy i wspaniali dają dodatki drożyżniane najnizej uposazonym emerytom miały zostać wypłacone w kwietniu .Pierwsze strony gazet były pełne ,artykuły w środku na conajmniej 2 stronice ,z telewizorów aż kipiało na ten temat a dziś przeczytałam w jednym z dzienników maleńką notatkę iż z tego będą nici czyli ZERO bo rząd nie ma na to pieniędzy. hahahaha nic dziwnego bo z ZUSu wyprowadzono pieniązki na jakąs budowe ,a emeryci - może szybciej wymrą jak nie dostaną jałmużny Pozdrawiam zawiedzionych Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-03-2007, 19:23
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kochana Iwo!
Tylko pogratulować...obracasz się widocznie w bardzo dobrych kręgach..moi przyjaciele też nie głosowali na kaczorki..z wyjątkiem mojej mamy ..ale jej wybaczyłam...wspaniałomyślnie.
Pozdawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 03:09
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Pytanie

Coś mi się wydaje,że wszyscy obracamy się w tych samych kręgach.Ani ja,ani moi najbliżsi też nie głosowali na obecnych "władców".Więc kto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 08:10
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Grom wie!...przypuszczam, że połowa ,rozczarowana dotychczasowymi próbami rządzących wogóle nie poszła głosować....coś w tym musi być.

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 04-03-2007 o 08:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 10:13
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dlaczego rodzi się czasem gorzka refleksja, że na kogo byśmy nie głosowali, to i tak po pewnym czasie przychodzi wielkie rozczerowanie.Czy władza aż tak wypacza, demoralizuje? Czy polityka musi kojarzyc się z wielką śmierdzącą kupą?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 11:44
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Kupą?...łagodnie powiedziane...ale coś w tym jest, że władza musi coś robić z ludżmi skoro dostają małpiego rozumu...bo jak to inaczej tłumaczyć. Jednak to co sie obecnie dzieje, przekracza wszelkie dopuszczalne normy...ale co tu zrobić?....nie spalę się przecież przed sejmem...bo po pierwsze..pewnie nic by to nie dało...a po drugie ...boję się ognia.Naprawdę nic innego nie przychodzi mi do głowy.
A na samą myśl o wyborach robi mi się niedobrze...bo na kogo tu głosować, jak widzę wciąż te same twarze...tragedia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 19:23
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK

[quote=POLA]Droga (drogi)* Iwo 1111, toż w końcówce swojego wpisu zamieściłam uwagę, że jest tych błędów więcej, ale z powodów w.w. nie zamieszczam tego więcej - względy estetyczne. A jeśli już "dziergamy" w tym wątku: a Kalisz to jak mówi? pójdom, nagminnie zamyka nosówki w wygłosie wyrazu, a jaki jest z siebie zadowolony, a jak się puszy!!! W każdej partii znajdziemy takich "orłów", niestety, a najgorsze jest to, że te "egzemplarze" są po kursie szkoły średniej z maturą!! Śmiać się, czy płakać?
Feliks ma rację, poprawne posługiwanie się polszczyzną, podobnie jak znajomość historii własnego kraju jak najbardziej świadczy o naszym patriotyzmie. Boję się jednak, że ci, którzy tak sądzą i tak czynią, stanowią grupę dinozaurów

Koniecznie idzcie do kina na "Rysia".Tam się dopiero mówi!Sama rzeczywistość.Można usmiać się do łez,ale po wyjściu z kina refleksje naszły mnie b.smutne.A na widowni (pełnej) przeważali ludzie w naszym wieku.Zobaczcie koniecznie!!!!

Ostatnio edytowane przez Nella : 04-03-2007 o 19:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 08:46
~gość: 109.243.118.xxx's Avatar
~gość: 109.243.118.xxx
 
Posty: n/a
Post

zmień trawniki na laśniki niszcz beton i głupotę noworyszy laśnik to las przycięty jak trawnik tylko wyżej same korzyści łatwiej się oddycha są ptaki ziemia się nie przegrzewa zatrzymuje wilgoć sprzyja miłości i zdrowiu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Starsze modelki i starsi modele - poszukiwani jak nigdy dotąd - komentarze Nettezza Ogólny 21 29-07-2011 12:55
nic nigdy martunia Ogólny 7 18-03-2008 13:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.