menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 07:23
mptech mptech jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Domyślnie elektroniczny papieros


Polecam wszystkim elektronicznego papierosa. Można palić tak samo i bez substancji smolistych. Sprawdź na mptech.com.pl.

pozdrowienia

mptech
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 01:56
zaskoczony zaskoczony jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1
Domyślnie

Po natrafieniu na artykuł w TVN 24 nie dawało mi to spokoju i postanowiłem spróbowa. Zakupiłem takie urzadzenie i muszę powiedzie że działa to rewelacyjnie. Brak substancji smolistych a odczucia, dym (w postaci pary wodnej) jak w prawdziwych papierosach. Nikotyna jest skroplana i i nie wystepuje tutaj zaden proces spalania. Poczytałem troche na zagranicznych forach i muszę powiedzie że w Europie zachodniej podbija ten produkt rynek bardzo szybko.
Dla zainteresowanych podaję adres sklepu internetowego w którym to kupiłem www.janty.pl

Ponizej skopiowałem również ten artykuł z TVN24 dla zainteresowanych.

"Wygląda jak papieros, smakuje jak papieros, nawet produkuje sztuczny "dym" podobny do papierosowego. Nie szkodzi (prawie) jednak zdrowiu, środowisku i oszczędza portfel. Marzenie palacza? Wygląda na to, że już rzeczywistość.
Mamy już rozpuszczalną kawę, nikotynowe gumy, wódkę w sprayu i plastry antykoncepcyjne. Dlatego tylko kwestią czasu było powstanie alternatywy dla "dymka". Próby co prawda były już wielokrotnie podejmowane. Konstruowano specjalne filtry zamykające dym wewnątrz, tworzono urządzenia pozbawione dymu. Jednak wszystko to były tylko niewiele znaczące próby.
Gdyby firma Apple produkowała papierosy, byłby to zapewne produkt reklamowany przez Jobsa. Elektroniczny papieros jest bowiem technologiczną innowacją na miarę nowego IPhone, która może być przełomem w dziedzinie palenia. Czemu? Bowiem z takiego "papierosa" można korzystać także choćby w klubach, a coraz więcej krajów wprowadza zakaz palenia w miejscach publicznym.

Jak to działa

E-papieros jest zasilany na baterie. Podczas użytkowania zachowuje się niemal jak oryginał - w trakcie zaciągnięcia zapala się czerwona lampka na końcu i uruchamiany jest atomizer, produkujący mgiełkę, w którą wmieszana zostaje dawka nikotyny - bezwonna, przypominająca dym (mniej więcej jak w ultradźwiękowym nawilżaczu powietrza). Podczas zabiegu nie wciągamy więc dymu tytoniowego, a jedynie kontrolowaną (mniejszą niż w zwykłym papierosie) dawkę nikotyny. Oczywiście możemy kupić różne wkłady (od beznikotynowego, do mocnego). Jak zapewnia firma "Super Smoker" - smak elektronicznego papierosa jest stworzony przez największych specjalistów od tytoniowego aromatu. Nie pozostawia jednak przykrej woni w miejscu "palenia" i nie szkodzi innym niepalącym.

Prawie jak papieros

Do rozpuszczalnej kawy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Szczególnie, że jej smak jest poprawiany od wielu lat. I choć nic nie będzie w stanie zastąpić smakoszowi prawdziwego espresso z warstwą naturalnej pianki na wierzchu, względy praktyczne biorą często górę. Podobnie będzie zapewne ze "smokerem". Chociaż zawsze pozostanie "prawie" papierosem, można spodziewać się, że tak jak wspomniana kawa, będzie zbliżał się małymi krokami do oryginału"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 15:49
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Nie lubię
- sztucznych kwiatów
- kawy bezkofeinowej
- piwa bezalkoholowego
- poprawności politycznej
- wierszy bez rymu i rytmu
- samochodów z ABS
i feministek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 22:17
krynia1111 krynia1111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Domyślnie

Zamówiłam sobie takiego papierosa. Już nie moge sie doczekać przesyłki.Ciekawe, czy mi pomoże w rzuceniu palenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 22:22
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Witaj.
Mam do Ciebie prośbę.
Napisz o Swoich wrażeniach.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 22:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał krynia1111
Zamówiłam sobie takiego papierosa. Już nie moge sie doczekać przesyłki.Ciekawe, czy mi pomoże w rzuceniu palenia?
Witam Cię serdecznie i zapraszam
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...tml#post343962
a może jeszcze się przywitasz tu
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...tml#post343646
Miłego pobytu i udanego rzucenia palenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2009, 22:30
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał krynia1111
Zamówiłam sobie takiego papierosa. Już nie moge sie doczekać przesyłki.Ciekawe, czy mi pomoże w rzuceniu palenia?
Kryniu,czy już otrzymalaś przesyłkę z tym specyjałem?Jeżeli tak to podziel się wrażeniami.Z niecierpliwością czekam,a przy okazji podaj koszt tego specyfiku.Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 22:53
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

moja sąsiadka ma takie cudo, generalnie gdyby nie światełko które miga ciągle, nawet gdy papierosa się nie ciągnie to byłoby bardzo dobrze. naprawdę warte polecenia. chociaż normalny papieros jest o tyle dobry że jak nie jeden to drugi, a tego jak zapomnisz z domu albo co gorsze zgubisz to jest tragedia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-05-2009, 23:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał pani_weronika
moja sąsiadka ma takie cudo, generalnie gdyby nie światełko które miga ciągle, nawet gdy papierosa się nie ciągnie to byłoby bardzo dobrze. naprawdę warte polecenia. chociaż normalny papieros jest o tyle dobry że jak nie jeden to drugi, a tego jak zapomnisz z domu albo co gorsze zgubisz to jest tragedia
Po co to? zdecydowanie lepiej rzucić palenie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:33
2317kuba's Avatar
2317kuba 2317kuba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 39
Domyślnie

quote=tadeusz50]Po co to? zdecydowanie lepiej rzucić palenie.[/quote]

Miły Tadeuszu.Kto nie palił,ten może powiedzieć:zdecydowanie rzucić.Ale to nie jest łatwo.Ja walczyłem z nałogiem cały jeden rok.Pomogły mi tabletki "Niquitin" Ale podstawą jest silna wola.Przy końcu kuracji to już tabletkę dzieliłem na ćwiartki aby tylko wprowadzić do organizmu trochę nikotyny.Każdemu życzę dużo samozaparcia w walce z nikotynizmem .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 10:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał 2317kuba
quote=tadeusz50]Po co to? zdecydowanie lepiej rzucić palenie.

Miły Tadeuszu.Kto nie palił,ten może powiedzieć:zdecydowanie rzucić.Ale to nie jest łatwo.Ja walczyłem z nałogiem cały jeden rok.Pomogły mi tabletki "Niquitin" Ale podstawą jest silna wola.Przy końcu kuracji to już tabletkę dzieliłem na ćwiartki aby tylko wprowadzić do organizmu trochę nikotyny.Każdemu życzę dużo samozaparcia w walce z nikotynizmem .Pozdrawiam[/quote]
Miły Kubo
Przepaliłem około 40 lat, tak więc znam temat. Rzuciłem w jeden dzień -wspomagałem się gumą do żucia "Nikoret"- Zacytowany cytata pisałem pewnie pod wpływem emocji. Każda metoda rokująca powodzenie pozbycia się nałogu (każdego) jest dobra. Palacz-nie palący od prawie 6 lat ,alkoholik, nie pijacy od lat 8-iu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Palę elektronicznego papierosa i jest mi z tym bardzo dobrze. Teraz w pomieszczeniach dla niepalących mogą mnie pocałować w nos, siedzę, palę i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 12:44
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Palę elektronicznego papierosa i jest mi z tym bardzo dobrze. Teraz w pomieszczeniach dla niepalących mogą mnie pocałować w nos, siedzę, palę i już.
Witam,a można wiedzieć gdzie kupić taką faję?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 13:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Już się robi

ja zaopatruję się tutaj: http://aukcja.onet.pl/my_page.php?uid=11977510
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 13:46
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Dziękuje Basiu,ale tego jest dużo,ciężko wybrać-który byś polecała,i czy naprawdę można uwolnić się od nałogu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 15:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Wybrałam sobie papierosa mentolowego i kupuję kartridże mentolowe, z ciekawości zapaliłam kilka dni temu normalnego papierosa o smaku mentolowym i nie smakował mi tak jak kiedyś. Teraz sobie kupię kartridże o najniższej zawarości nikotyny a później przejdę na beznikotynowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 19:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Wybrałam sobie papierosa mentolowego i kupuję kartridże mentolowe, z ciekawości zapaliłam kilka dni temu normalnego papierosa o smaku mentolowym i nie smakował mi tak jak kiedyś. Teraz sobie kupię kartridże o najniższej zawarości nikotyny a później przejdę na beznikotynowe.

Mój Prywatny Palacz Nałogowy także przerzucił się z papierosów analogowych na elektroniczne.
Ciekawe, ile wytrzyma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-08-2009, 07:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mój Prywatny Palacz Nałogowy także przerzucił się z papierosów analogowych na elektroniczne.
Ciekawe, ile wytrzyma.
Tego to pewnie nikt nie wie ile wytrzyma. Mam nadzieję, że porzuci ten wstrętny śmierdzący nałóg. Życzę mu powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 08:24
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Kiedy ja rzucałam ten cholerny nałóg, podobnych wynalazków jeszcze nie było - i dałam rady!!! Życzę wytrwałości i samozaparcia!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 10:22
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dzięki Basiu za link. To jest to co chciałam mieć!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Elektroniczny dom opieki - komentarze zdkoski Ogólny 2 09-07-2009 19:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.