menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 09:18
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Próby literackie o przyjaźni/ miłości


Znajomy przysłał mi opowiadanie na tyle mnie zainteresowało, że zrodził się pomysł na nowy wątek. Zapewne wiele osób na seniorku ma w swoich szufladach takie "perełki", względnie ma zachowane w pamięci opowieści spisane przez innych, które przykurzone, zapomniane można tutaj zaprezentować.
Zapraszam do pisania,to ogromna frajda, jak pod wpływem chwili nasze pióro kreśli takie opowieści. - Cz

Historia o starszej miłości.
01.12.2011 21:06


Z przyjaźnią to wiem. Zawsze można zawrzeć. Myślę czy mógłbym się obecnie jeszcze zakochać. A jak zakochać się to jak i poco i w kim ?
Jaka to postać. Moim zdaniem atrakcyjna. Musi to być ładna, miła i mądra osoba.
To się czuje ale już bez analizowania. Apetyczna kobieco. To moje preferencje.
Nie może też być o rubensowskim gabarycie. Zadbana. Tak aby prowokowała własnym stanem i wyglądem. No ale to są sprawy oczywiste.
Czy taka osoba istnienie to nie wiem. Teoretyzuję – więc mogę snuć wywód dalej bezkarnie aby nie obawiać od nikogo reprymendy.
Musi to być istota, która zachwyca. Jest obiektem do odkrywania. To cała przyjemność.

No dobra teraz napiszę jakbym kochał, to cudowne zjawisko.

Znaczy wiem. Wiem dokładnie. Ale trudno to opisać. Po pierwsze to bezpłciowa przyjaźń. Taka jak z mężczyzną. Nie idzie o kradzenie koni ani znanie się jak łyse kobyły, beczkę soli. Taką życzliwość. Gotowość do niesienia pomocy. Żartowowania. Słuchania opowieści. I karcenia.
Gotowości do dostania upomnienia. Takie zwykłe dzień dobry, cześć. Niby nic – a tak to się coś zaczęło – jest w orkiestrach dętych taka siła.

Ryms – nagle strzała w środek czoła. Padam jak trup. Oczy szeroko rozwarte. Usta rozdziawione jak japa jamochłona. Myśli skute jak lodem.Bezmyślność.
I nagle serce łomoce jak rumak.Wali tętni bije. Zlewasz się potem. Gorąco to dreszcz i zimno na całym ciele. Chcesz coś powiedziec ale drewniany kołek w ustach na miejscu jężyka ani śmie drgnąc a jak drgnie to tylko jakiś mamrot mmmmmyyh.

I wiesz – grom z jasnego nieba. Myśl jest klarowna. Rozwija się w słowa zdania.
O – zakochałeś się. To pierwsza miłość – nie każda. Wiesz, że nie kochałeś nie byłeś kochany – to tylko popęd, odpowiedzialność i wyczyn.
Rozmyślasz ? Kochałem – byłem kochany ? Umiem kochać ?
Brak odpowiedzi. Choć wiesz jak teraz masz kochać !

Zakochać się jak sztubak. Ale postępować rozumnie. Gdyby młodość wiedziała. Gdyby starość mogła.
I kiedy wiesz to stajesz się młody gotowy do tańca godowego – do stroszenia piór i robienia z siebie błazna. Za chwile klniesz swoją durnotę. Nie spisz nie jesz, myslisz i rozpętujesz manię w rzeczywistym świecie i sen nocy letniej jest faktem.
Zwalniasz, odprężasz się. I boisz czy wyznanie miłości nie będzie błędem. Czy podkochiwać się tylko i nic nie mówić. Udając zwykłego przyjaciela.
Jak bym kochał gdybym się tak umiał jeszcze zakochać – tak jak mi się łatwo o tym pisze. No jak ? Wiem.
Spojrzenia. Dotyk ręki aksamitny. Ciepło wszechogarniające ciało - na odległość. Słowa. Spojrzenia. Westchnienie. Marzenia senne. Spokój.
Znowu niepokój pobudzenie. Gorączka lodowata. Niepewność. Delikatne muśnięcia i pieszczoty. I jedność bez ekstaz prokreacji.
Uśmiech. Uśmiech. Ciągły do śmierci. I po niej. Prawdziwa miłość żyje wiecznie.

autor: Krzysztof Wocjan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chcę Ci ofiarować...(wątek o przyjaźni) destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 372 07-07-2011 11:03
A może o przyjaźni? Bianka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 92 06-09-2009 22:06
Brak szczęścia do przyjaźni(prawdziwej) alinap Miłość, przyjaźń, związki, samotność 73 02-03-2009 13:10
Wręczono Nagrody Literackie Miasta Stołecznego Warszawy - komentarze Ludgarda Ogólny 0 18-11-2008 12:00
Bajka o miłości.............. annaxx Miłość, przyjaźń, związki, samotność 510 30-08-2007 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.