menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1201  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 16:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Wacek,

ja tak mam, że się przejmuję.
Co do Grecji: lata temu, ile? nie pamiętam, ale pamiętam powszechną krytykę gospodarki, a raczej braku gospodarności w Grecji i życie ponad stan.
Grozi nam to samo, jeśli nie zrobimy porządku z finansami publicznymi i nie zlikwidujemy przywilejów przeróżnych.
A słyszysz, co mówi Śniadek i jemu podobni: dać, dać, dać, ale skąd brać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1202  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 17:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Ale populistów jest wielu ,złotouści którzy różne głupie rzeczy obiecują a na lep ich propagandy dużo się nabiera. Zresztą dobrze wiemy jak się słucha jedynej słusznej rozgłośni i jest się indoktrynowanym to po takim praniu mózgów nie można spodziewać się samodzielnego myślenia.Śniadek i jemu podobnych aparatczyków myśli tylko jak się utrzymać i aby było jak najwięcej państwowych firm bo łatwo do emerytury przeżyć i wcisnąć swoich znajomych.Przez te lata III RP ustawa o związkach to tabu.Nikt nie myśli o naprawie RP tylko o tym by nikomu się nie narazić a najwięcej to populistom.Może mi ktoś oświeci która ekipa władzy nie robiła karuzeli ze stanowisk gdy dorwała się do władzy.Może potrzeba nam terapii szokowej wtedy się mobilizujemy i zaczynamy myśleć,zawsze mogą być opóźnienia w płatności emerytur i rent ta grupa społeczna nie protestuje jest zawsze rezerwa, o tym wiedzą rządzący z prawa i z lewa.A rozwiązywanie problemów bezrobocia przez wcześniejsze emerytury i produkowanie świętych to nie tędy droga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1203  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 20:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
ja tak mam, że się przejmuję.
Co do Grecji: lata temu, ile? nie pamiętam, ale pamiętam powszechną krytykę gospodarki, a raczej braku gospodarności w Grecji i życie ponad stan.
- Jakis czas temu nasza znajoma Serbka wrocila z Belgradu gdzie bawila na wakacjach i stwierdzila tyle:
Tam NIKT nie pracuje. Wszyscy siedza po kawiarniach w godzinach gdzie w normalnych krajach ludzie zajmuja sie praca, wszyscy sa zadowolenie i niczym sie nie przejmuja.
I wszyscy maja za zle Slowencom, ze pokazali paluszek reszcie Jugoslowian i pierwsi zwiali z federacji. Podobnie mowia pozagreccy Grecy ktorzy czasem zagladaja w okolice Akropolu. Tam wszyscy "pracuja" na rzadowych posadach!
Dlatego ponad 20 lat temu Grecja byla pierwszym przystankiem dla emigrantow z Polski i in.
Cytat:
Grozi nam to samo, jeśli nie zrobimy porządku z finansami publicznymi i nie zlikwidujemy przywilejów przeróżnych.
A słyszysz, co mówi Śniadek i jemu podobni: dać, dać, dać, ale skąd brać?
Bez paniki. Nie grozi. Ale ...uwazac trzeba.
A Sniadek ma cykora, bo wie, ze jezeli postawi na zlego "kunia" to zmiana ustawy o zwiazkach zawodowych stanie sie faktem i cala banda darmozjadow zwiazkowych znajdzie sie w ...robocie.
A na pytanie skad brac magik Jaroslaw na K. juz Ci odpowiedzial.
Jak KTOS ma pieniadze, to je skads MA!!! wiec juz masz odpowiedz. Skoro sie zabierze tym wszystkim Krause'm, Kulczykom, Solorzom, Walterom, Agorom i innym kombinatorom, to bedzie skad. I na wyplaty dla dzialaczy partyjnych i akolitow ...starczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1204  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 20:55
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Ano właśnie,problem bezrobocia!Rejestruje się taki jako bezrobotny,dostaje zasiłek/albo i nie,ale ma opłacone zdrowotne przez skarb państwa/i następnego dnia podejmuje pracę u przedsiebiorcy z szarej strefy.Pracodawca nie płaci ZUS,składki zdrowotnej ani podatku od zatrudnionego i kto na tym traci???odpowiedz nam mądry Wacławie

Sprawa druga to KRUS,na chwilę obecną jest zarejestrowanych około 2,5 ml ubezpieczonych w KRUS-a rolników składających wnioski o dopłaty/czyli faktycznych gospodarzy około 1,4 ml,reszta to marynarze,taksówkarze,notariusze,aktorzy i inne dusze artystyczne,czyli tzw.wolne zawody.I kto Twoim zdaniem powinien płacić większą składkę?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1205  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 21:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Przez te lata III RP ustawa o związkach to tabu.Nikt nie myśli o naprawie RP tylko o tym by nikomu się nie narazić a najwięcej to populistom
.
- Waclawie! teraz to Ty conieco wpadasz w populizm. A przecie dobrze wiesz, ze zeby jakakolwiek ustawe przeprowadzic to trzeba miec 231 poslow ZA w sejmie, 51 w senacie i ...podpis PREZYDENTA RP numer dowolny. Pamietasz- poza kontraktowym sejmem-, zeby ci ktorym marzyly sie kolejne pobalcerowiczowskie zmiany mieli taki uklad planet? Kwasniewski kiedys w chwili "szczerosci" wyznal, ze jednym z jego bledow bylo zawetowanie ustaw proponowanych przez Balcerowicza przed opuszczeniem koalicji z AWS-em. Pozniej juz takich prob nie bylo. Pare spraw juz przepchnieto sposobem.
Jest nadzieja, ze jeszcze kilka przejdzie przez parlament. Zauwaz tez, ze najwieksze problemy maja kraje z Poludnia Europy. To cos mowi o ich mentalnosci w sprawach ekonomicznych. Spora czesc naszego spoleczenstwa pamieta jeszcze kosmiczna inflacje i reszte okolicznosci z tym zwiazanych. O jakich Grekom sie nie snilo
Cytat:
Może mi ktoś oświeci która ekipa władzy nie robiła karuzeli ze stanowisk gdy dorwała się do władzy
.
Waclawie! Nie problem w zmianach, a w ich JAKOSCI.
Zauwaz tez moze, ze Tusk jest chyba pierwszym premierem po Bieleckim majacym za soba doswiadczenie normalnej pracy w zespole dzialajacym na wlasny rachunek w warunkach konkurencji. I w normalnych warunkach spolecznych.
Cytat:
Może potrzeba nam terapii szokowej wtedy się mobilizujemy i zaczynamy myśleć,zawsze mogą być opóźnienia w płatności emerytur i rent ta grupa społeczna nie protestuje jest zawsze rezerwa, o tym wiedzą rządzący z prawa i z lewa.
Dzis chyba szok nie grozi. Ale musze przyznac, ze odpowiada mi to generalnie to co mowi Boni. To troche jak z chinskich madrosci ze starozytnych archiwow. Jesli nie mozna czegos zrobic nagle, to trzeba szukac innych sposobow.
Cytat:
A rozwiązywanie problemów bezrobocia przez wcześniejsze emerytury i produkowanie świętych to nie tędy droga.
Dlatego te wczesniejsze juz w dosc znaczny sposob ograniczono, podejmuje sie prace nad reszta. Rostwoski dziala dosc rozwaznie. Nie jest chyba tak zle jak wynika z Twojego zeznania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1206  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 21:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Sprawa druga to KRUS,na chwilę obecną jest zarejestrowanych około 2,5 ml ubezpieczonych w KRUS-a rolników składających wnioski o dopłaty/czyli faktycznych gospodarzy około 1,4 ml,reszta to marynarze,taksówkarze,notariusze,aktorzy i inne dusze artystyczne,czyli tzw.wolne zawody.I kto Twoim zdaniem powinien płacić większą składkę?
Przecież o KRUS nie istnieje jeden rok i wszyscy dzisiaj się o nim dowiedzieli .Rządy Buzka Marcinkiewicza Kaczyńskiego i obecne.Co w tej materii zrobiono NIC czyli NUL. Prezydent tylko zajmował się polityką historyczną jednej partii PiS samolocikami i stołkiem w Brukseli a nie dyskusją ponad podziałami o służbie zdrowia..Pytasz kto powinien płacić większą składkę odpowiem rolnicy lub zmniejszyć pozostałym do stawki rolniczej i przestanie być problem taksówkarzy ,marynarzy ...itd.Nikt się nie będzie podwieszał bo wszyscy będą jednakowo traktowani.Myślę że to odkrycie nie jest na miarę nagrodę Nobla.Pisałem już nie jeden raz czy wszystkie procedury powinny być stosowane dla wszystkich? Czy dodatkowe ubezpieczenie.Religa którego cenię bo był społecznikiem określił procedury i miały być wycenione.I teraz powinno określić się jakie są w pakiecie podstawowym dla wszystkich i jakie są w pakiecie dodatkowym jak się ma doubezpieczenie.Z stąd nie będzie ratowało życia na siłę i zwiększało koszty leczenia Albo chcemy mieć w służbie zdrowia powrót do komunizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1207  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 21:42
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A przecież już w tej służbie zdrowia gorzej być nie może. Dwa dni temu pan doktor mężowi powiedział, że powinien mieć badanie komputerowe kręgosłupa, ale nie da mu skierowania, ponieważ to kosztuje 500zł, a on nie będzie narażał NFZ na straty. Czy mąż był u lekarza, czy u strażnika kasy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1208  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 22:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Waclawie! teraz to Ty conieco wpadasz w populizm. A przecie dobrze wiesz, ze zeby jakakolwiek ustawe przeprowadzic to trzeba miec 231 poslow ZA w sejmie, 51 w senacie i ...podpis PREZYDENTA RP
Wiem że aby coś zmienić musi być wola wszystkich sił w parlamencie .Wiem też dobrze że żadna z partii nie mogła się z tym pomysłem wychylić.Nie mam pretensji do rządu Tuska bo nie mógł tego zrobić bo rządy Kaczyńskich by z tego zrobiły drugą aferę.Wokół prezydenta powinien powstać think tank gdzie prezydent tworzy klimaty i szuka porozumienia w kompromisie dla ustawy ponad podziałami dla dobra ogółu .Prezydent partyjny będzie szukał tylko konfrontacji aby postawić na swoim.Jesteśmy przed wyborami Prezydenta i przedstawiam jedną z wizji prezydentury która by coś zmieniła.Co do karuzeli stanowisk to jak w USA powinno się określić stanowiska które są łupem partii a pozostałe to profesjonalni urzędnicy.Co do Rostowskiego to nie mam zarzutów.Jest w podobnej sytuacji jak Tusk ,jego pomysły z Fedak były rozsądne w sprawie II filara ale został zakrzyczany i nawet prasa mu dołożyła zadziałał lobbing.Po wyborach wygranych przez Po i koalicji z PSL jak sobie przypominam to nawet z SLD matematycznie nie było możliwości na większe zmiany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1209  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 22:28
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Przecież o KRUS nie istnieje jeden rok i wszyscy dzisiaj się o nim dowiedzieli .Rządy Buzka Marcinkiewicza Kaczyńskiego i obecne.Co w tej materii zrobiono NIC czyli NUL. Prezydent tylko zajmował się polityką historyczną jednej partii PiS samolocikami i stołkiem w Brukseli a nie dyskusją ponad podziałami o służbie zdrowia..Pytasz kto powinien płacić większą składkę odpowiem rolnicy lub zmniejszyć pozostałym do stawki rolniczej i przestanie być problem taksówkarzy ,marynarzy ...itd.Nikt się nie będzie podwieszał bo wszyscy będą jednakowo traktowani.Myślę że to odkrycie nie jest na miarę nagrodę Nobla.Pisałem już nie jeden raz czy wszystkie procedury powinny być stosowane dla wszystkich? Czy dodatkowe ubezpieczenie.Religa którego cenię bo był społecznikiem określił procedury i miały być wycenione.I teraz powinno określić się jakie są w pakiecie podstawowym dla wszystkich i jakie są w pakiecie dodatkowym jak się ma doubezpieczenie.Z stąd nie będzie ratowało życia na siłę i zwiększało koszty leczenia Albo chcemy mieć w służbie zdrowia powrót do komunizmu.

Zgoda rolnicy,tylko którzy?czy ci co mają po kilka czy kilkanaście ha a moze ci co mają 1000 i wiecej i na stałe mieszkają w Warszawie?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1210  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 22:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Honoratko jaka jest cena w twoim rejonie jednego hektara ziemi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1211  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 23:09
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Honoratko jaka jest cena w twoim rejonie jednego hektara ziemi?
Od 25 do 30 tys zł/zależy od klasy i ilosci chetnych.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1212  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 23:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Honoratko 25 000 x 500 =12.500.000 w BGZ lokata roczna 4% czyli 4 x 125 000=500 000 zryczałtowany podatek Belki 19% odjąć czyli ma na czysto ok. 400 000 rocznie i dalej stoi z kapeluszem na rogu by rencistka go dofinansowała bo nie ma na pełną stawkę KRUZ ? Rzeczywiście jest bieda w Polsce tylko płakać

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-05-2010 o 23:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1213  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 23:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Bez paniki. Nie grozi. Ale ...uwazac trzeba.
A Sniadek ma cykora, bo wie, ze jezeli postawi na zlego "kunia" ....
To nie panika, to przewidywanie tego, co się stanie, kiedy nie ograniczy się przywilejów, nie uporządkuje finansów publicznych. Do tej pory klimatu na cięcia nie było: lewica - nie, PiS - nie, a PSL - jak zwykle, lawiruje i tak zrobi również w lipcu, bo to wieś, a wieś za JK.
Śniadek już wybrał, stary model socjalistyczny.

Nie odpowiedziałeś, w czym lepszy jest Komorowski od Olechowskiego, więc ponawiam pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1214  
Nieprzeczytane 05-05-2010, 23:55
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Honoratko 25 000 x 500 =12.500.000 w BGZ lokata roczna 4% czyli 4 x 125 000=500 000 zryczałtowany podatek Belki 19% odjąć czyli ma na czysto ok. 400 000 rocznie i dalej stoi z kapeluszem na rogu by rencistka go dofinansowała bo nie ma na pełną stawkę KRUZ ? Rzeczywiście jest bieda w Polsce tylko płakać
A co przeliczałeś,ja nie mam tylu ha!
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1215  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Misja

specjalna w tv z misją.
Spirala się kręci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1216  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

[QUOTE
Nie odpowiedziałeś, w czym lepszy jest Komorowski od Olechowskiego, więc ponawiam pytanie.

Polu!
Z powodow zyciorysowych ...wyprzedza Olechowskiego o kilka dlugosci.
Z powodow politycznych - ma za soba spore zaplecze. Co tez ma swoje znaczenie. Moze wtedy np podejmowac inicjatywy ustawodawcze z sukcesem.
Ma tez wieksze doswiadczenie jako czlonek rzadu i szef parlamentu. I w tej klasie nie popelnil jakis wiekszych wpadek.
I z takiego mojego osobistego "wju" lepiej mi/nam pasuje osobowosciowo na tym stolku, niz Olechowski.
Pisalem juz ze nie bardzo wiem czego chce Olechowski. Kiedy go slucham to wlasciwie nie bardzo wiem o co mu chodzi. W przeciwienstwie do jego pomagiera Piskorskiego. Ten jest wyrazisty-az nadto
Tym niemniej gdyby byl taki uklad, ze w drugiej turze znalazlby sie Olechowski z kimkolwiek innym niz Komorowski, to -jak pisalem wczesniej - jest to dla mnie kandydat drugiego wyboru.
Powiem krocej.
Gdybym mial zostawic ktoremus z nich worek z mamona na przechowanie, to w pierwszej kolejnosci bylby to Komorowski... potem ew. Olechowski, a przy Kaczynskim wolalbym mamone stracic niz mu powierzyc nawet 1000 zlp na kilka godzin. Nie wierze mu jak lancuchowemu kundlowi urwanemu z lacucha i ujadajacemu na podworku.
I tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1217  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Przecież ten Piskoraty to zaraza.
Dorobił sie,majatku na ciemnych grach i nikt mu nigdy tego rozliczenia nie dokończył.
Ukochany KRAJ........
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1218  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 00:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Z powodow zyciorysowych ...wyprzedza Olechowskiego o kilka dlugosci.
Z powodow politycznych - ma za soba spore zaplecze. Co tez ma swoje znaczenie. Moze wtedy np podejmowac inicjatywy ustawodawcze z sukcesem.
Ma tez wieksze doswiadczenie jako czlonek rzadu i szef parlamentu. I w tej klasie nie popelnil jakis wiekszych wpadek.
I z takiego mojego osobistego "wju" lepiej mi/nam pasuje osobowosciowo na tym stolku, niz Olechowski.
Powiem krocej.
Gdybym mial zostawic ktoremus z nich worek z mamona na przechowanie, to w pierwszej kolejnosci bylby to Komorowski... potem ew. Olechowski, .
I tyle.
Nie przekonałeś mnie ani trochę:
1. Życiorysowych? a konkretnie? styropianik może? To za mało.
2. Politycznych: owszem, zaplecza nie ma, ale niezależność polityczna może być właśnie atutem, nie przeszkodą. Olechowski nie należy do antagonistów, to człowiek dialogu. Pamiętam, jak omawiał prezydenturę Kwaśniewskiego i czynił mu zarzut, że nie podejmuje pewnych inicjatyw ustawodawczych.
3. Doświadczenie jako członek rządu ma i to lepsze od Komorowskiego historyka. Jest ekonomistą i coś w życiu zdziałał.
4. Pieniądze powierzyłabym właśnie Olechowskiemu, nie Komorowskiemu, bo ten pierwszy lepiej się orientuje w sprawach rynku i finansów. Prześledź jego życiorys, drogę zawodową, to są właśnie te kwalifikacje, których ten drugi nie posiada.
Ponadto nie zapomnij, że był kiedyś w PO, którą współtworzył, więc nie jest facetem znikąd i poglądy ma takie jak PO.
To że drogi ich się rozeszły, zawdzięcza w dużej mierze Jasiowi. Tusk źle wybrał i to nie jedyny jego błąd. Tuska.

Ponadto zna języki, swobodnie porusza się w świecie polityki zagranicznej. Ma najlepsze kwalifikacje ze wszystkich, którym stolec się marzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1219  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 01:01
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Na obecną chwilę zadłużenie Polski -wewnętrzne i zewnętrzne-szacowane jest na ok.650 mld zł.= ok.230 mld $ i już jest bliskie połowy PKB.Duża jego część stanowią obligacje jakie Polska sprzedawała na rynkach zagranicznych ,i które już w niedalekiej przyszłości trzeba będzie za dużo większe pieniądze wykupić.Pytanie skąd na to przyjdzie wziążć środki.
Grecja bankrutuje bo właśnie w kwietniu i maju miała obowiązek odkupienia swoich obligacji i okazało się,że nie ma za co.
Jest oczywiste,że trzeba rewitalizować finanse tyle,że jeśli w konsekwencji wyborów sejm,rząd i prezydent będą z jednej (wiadomej) opcji to nie sztuka przewidzieć gdzie brakujących pieniędzy będzie się szukać.Niejednej i niejednemu na tym forum opadnie wtedy szczęka.Ale to jeszcze przed nami.Pożyjemy,zobaczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1220  
Nieprzeczytane 06-05-2010, 01:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jaruzelski

jak podaje Rzepa, przemówi w kampanii Napieralskiego.
Hmm...nie wiem, czy to dobry pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.