menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4821  
Nieprzeczytane 07-06-2016, 15:23
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Dzięki Halu za podpowiedź.
Cały dzień biegałem za tym, aby jeszcze przed wyjazdem załatwić sprawę. Moja lekarka nawet obiecała załatwić sprawę od ręki. Byłem też na poczcie i w moim oddziale ZUS.(dużo by opisywać) Niestety nie udało się. Sprawa zostanie załatwiona po powrocie. Obecnie Oddział Łódzki NFZ wydaje skierowania na wrzesień. więc albo się załapię, albo dostanę październik.
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 07-06-2016 o 20:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4822  
Nieprzeczytane 07-06-2016, 17:16
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam. Ryszardzie2, do dokumentów weryfikacyjnych dołącz pismo od siebie, że z takich to, a takich względów nie mogłeś załatwić weryfikacji w swoim czasie, prosząc jednocześnie o szybszy przydział do sanatorium. Czasem się to udaje i być może nie będziesz musiał czekać aż do jesieni. Ja w 2011r. dostałam skierowanie, kiedy termin pokrywał mi się z wyjazdem za granicę (sierpień/wrzesień). Odesłałam natychmiast owo skierowanie wraz z pismem o zmianę terminu na nawet wcześniejszy. Zadzwonili do mnie i zaproponowali termin lipcowy do trzech ośrodków. Może i Tobie pójdą na rękę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4823  
Nieprzeczytane 07-06-2016, 17:41
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ryszardzie2 a kiedy wpłynął twoj wniosek. Do NFZ czy do ZUSu.Bo NFZ przydziela wrzesien.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4824  
Nieprzeczytane 07-06-2016, 20:28
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Halu
Dzięki za podpowiedź,- tak oczywiście zrobię. Kupił, nie kupił - potargować warto. A może coś z tego będzie?


Niobos
Wniosek wpłynął do NFZ 9 stycznia 2015. NFZ przydziela teraz na wrzesień. We wcześniejszym poście napisałem, że to był "ZUS", oczywiście to zwykła pomyłka. Postaram się to naprawić.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4825  
Nieprzeczytane 08-06-2016, 15:49
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Sądzę, że będzie, Ryszardzie2 Ja wówczas się na naszym funduszu nie zawiodłam, ba, nawet byłam mile zaskoczona, że mnie nie odesłali z przysłowiowym kwitkiem. Z propozycją dzwonił do mnie mężczyzna. Podejrzewam, że być może sam kierownik(?). Pozdrawiam i jeszcze raz powodzenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4826  
Nieprzeczytane 10-06-2016, 14:48
MariannaK MariannaK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Opole
Posty: 12
Domyślnie

Moja mama ostatnio zachorowała i jest leżąca i dla mnie to nowość bo uczę się opieki nad nią. Na razie kompletuje potrzebne rzeczy bo po weekendzie ma wyjść ze szpitala. Lekarz polecił mi abym kupiła podkłady jednorazowe najlepiej z Toruńskich Zakładów Opatrunkowych. I zastanawiam się czy o takie mu chodziło: http://abamedica24.pl/58-podklady-jednorazowe czy może o całkiem inne. Czuje się w tym wszystkim strasznie zagubiona. Jeszcze muszę jakieś pieluchomajtki wybrać oraz coś do pielęgnacji skóry... Będę wdzięczna za sugestie bo sama sobie z tym wszystkim nie poradzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4827  
Nieprzeczytane 10-06-2016, 17:15
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał MariannaK
Moja mama ostatnio zachorowała i jest leżąca i dla mnie to nowość bo uczę się opieki nad nią. Na razie kompletuje potrzebne rzeczy bo po weekendzie ma wyjść ze szpitala. Lekarz polecił mi abym kupiła podkłady jednorazowe najlepiej z Toruńskich Zakładów Opatrunkowych. I zastanawiam się czy o takie mu chodziło: http://abamedica24.pl/58-podklady-jednorazowe czy może o całkiem inne. Czuje się w tym wszystkim strasznie zagubiona. Jeszcze muszę jakieś pieluchomajtki wybrać oraz coś do pielęgnacji skóry... Będę wdzięczna za sugestie bo sama sobie z tym wszystkim nie poradzę.
Witam MariannoK. Wejdź w "forum.nasze-sanatorium.pl Opinie o sanatoriach. Forum o sanatoriach ...". Tam odszukaj rubrykę "Na każdy temat" i tam zadaj pytanie. Na pewno znajdą się osoby, które Ci podpowiedzą. Pozdrawiam Cię serdecznie. Przykro mi, że nie mogę Ci w tym temacie nic pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4828  
Nieprzeczytane 10-06-2016, 17:31
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Mruga oczkiem (żart)

Muszę się pochwalić!!! Kolejka w oczekiwaniu na sanatorium zmniejsza mi się w zawrotnym tempie! Od 1-10.06 (do dziś) kolejka skróciła mi się o 1680 pozycji Hura! Cały czas monitoruję kolejkę i przewiduję ewentualny czas skierowania, tudzież wyjazdu. Jak na razie wychodzi mi okres od maja do lipca 2017r. Czas wymarzony, ale...i czas pokaże, czy tempo kolejki pozostanie bez większych zmian! Teraz jest ok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4829  
Nieprzeczytane 10-06-2016, 20:15
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Halu nie ciesz sie za szybko .Ja tez sledziłam kolejke i czym blizej tak tez wczoraj rano mialam 1936,a w południe Skierowania wróciły do werefikacji.,choc 18 miesiecy mija nam do dopiero 16 Lipca.a cos sie tym razem NFZ bardzo opóznia.Mało tez ludzi pisze na naszym forum inne województwa sie udzielaja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4830  
Nieprzeczytane 10-06-2016, 20:22
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

MariannoK Jak mama bedzie wychodzic ze szpitala to powinas dostac recepte na podkłady jak i pieluchomajtki, która steplujesz w Nfz i tam ci powiedza gdzie masz zrealizowac.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4831  
Nieprzeczytane 12-06-2016, 04:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Halu nie ciesz sie za szybko .Ja tez sledziłam kolejke i czym blizej tak tez wczoraj rano mialam 1936,a w południe Skierowania wróciły do werefikacji.,choc 18 miesiecy mija nam do dopiero 16 Lipca.a cos sie tym razem NFZ bardzo opóznia.Mało tez ludzi pisze na naszym forum inne województwa sie udzielaja.
Wiem . Zdaję sobie sprawę z tego, że późną jesienią, zwłaszcza od listopada kolejka spowolnieje. Tylko tak się pocieszam. Ale będę monitorować i będę chciała zapobiec weryfikacji. Pozdrawiam. Miłej niedzieli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4832  
Nieprzeczytane 13-06-2016, 21:27
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Halu z ta weryfikacja tez jest u nas róznie jedne osoby z tego samego miesiaca zakwalifikowane dostają skierowanie bez weryfikacji a inni ja maja .Jak zwykle sa równi i Równieisi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4833  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 07:54
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Wczoraj moja kolejka przesunęła się o 230 pozycji. Podpatruję codziennie i aż nie wierzę, ale jednak. Od 1.06 średnio dziennie ubywa mi 212 numerów, Najmniej było 126, a najwięcej 284. Jak tak dalej będzie szło, to sanatorium przypadnie mi zimą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4834  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 10:45
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Dziewczyny przestańcie się ekscytować kolejką w NFZ. Nieważne jaka pora roku, ważne są zabiegi oraz towarzystwo. Wszyscy latem nie pojadą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4835  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 11:39
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

witam;
dwa razy byłam w sanatorium zimą ( w Szczawnicy ) i było wspaniale;
Teraz jestem na d morzem ( Dąbki) - trzeci dzień i pogoda "do bani";
Ośrodek SUSMED ,....straszna biurokracja ..panie na recepcji mało życzliwe;
jeden z budynków (w którym jestem) , w remoncie, nie da się wyjść na balkon
bo zapaćkane zaprawą i wapnem i chwiejące barierki do wymiany
...a więc nie pora roku jest najważniejsza, jak pisze Jaga;
czekam na słońce ....pozdrawiam
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4836  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 16:38
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Jaga Polańczyk.O co Pani chodzi jest forum to pisac mozna o wszystkim dotyczacym sanatorium i NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4837  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 18:39
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
Dziewczyny przestańcie się ekscytować kolejką w NFZ. Nieważne jaka pora roku, ważne są zabiegi oraz towarzystwo. Wszyscy latem nie pojadą.
Jaguniu, a ja chcę tylko latem! Raz jedyny byłam w grudniu w Wieliczce i bardzo dziękuję...nigdy więcej zimą! Szaro, buro, dżdżysto, w końcu mroźno i ślisko. Dzień krótki i ani gdzieś dalej podjechać np. do Krakowa, bo "cimno, zimno i do dumu daleko"
Pod koniec pobytu zima pełną gębą. Zawieje, śnieżyce, burza z piorunami. Pierwszy raz w życiu widziałam takie zjawisko pogodowe...nie było fajne!. Powrót do domu także, bo śnieg po kolana
Nie, jesień i zima u mnie kategorycznie odpada!
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4838  
Nieprzeczytane 15-06-2016, 11:48
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Jaguniu, a ja chcę tylko latem! Raz jedyny byłam w grudniu w Wieliczce i bardzo dziękuję...nigdy więcej zimą! Szaro, buro, dżdżysto, w końcu mroźno i ślisko. Dzień krótki i ani gdzieś dalej podjechać np. do Krakowa, bo "cimno, zimno i do dumu daleko"
Pod koniec pobytu zima pełną gębą. Zawieje, śnieżyce, burza z piorunami. Pierwszy raz w życiu widziałam takie zjawisko pogodowe...nie było fajne!. Powrót do domu także, bo śnieg po kolana
Nie, jesień i zima u mnie kategorycznie odpada!
Pozdrawiam
Jeśli ktoś jest faktycznie chory i do uzdrowiska jedzie aby podleczyć się i zmienić klimat to każda pora roku jest do tego dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4839  
Nieprzeczytane 16-06-2016, 07:42
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał milac
Jeśli ktoś jest faktycznie chory i do uzdrowiska jedzie aby podleczyć się i zmienić klimat to każda pora roku jest do tego dobra.
Ok. Tylko do tego wszystkiego i dobre samopoczucie jest ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4840  
Nieprzeczytane 16-06-2016, 10:28
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Wiem jakie to forum i wiem, że muszę tego czytać ale informacjami ile numerów zeszło zaśmiecacie drodzy Państwo internet. Chyba, że nie macie innych problemów to "sorry".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.