menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1361  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
.
Są ludzie, którzy muszą żyć w stadzie, ale są też tacy, którym stado nie jest potrzebne do szczęścia, a często, nawet przeszkadza..
Mam swój świat, swoje zajęcia i nie lubię gdy ktoś mi w tym przeszkadza.
Jestem szczęśliwym samotnikiem ale nie jestem osamotniona..

Nie ma jednej, idealnej recepty na bycie szczęśliwym.
Jedni muszą?? a może pragną żyć w stadzie. W stadzie pod wieloma względami łatwiej żyć.
Każdy ma jakiś swój lepszy , gorszy , mniej lub bardziej szczęśliwy żywot. Czasem nie ma wyboru. Nie wiem, czy to przeznaczenie czy jakaś opatrzność. Powiem raczej, że "los" tak chce.
ps. Życzę Ci Bogdo, abyś zawsze była szczęśliwym samotnikiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1362  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 14:29
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Czasem nie ma wyboru.
Nie wiem, czy to przeznaczenie czy jakaś opatrzność. Powiem raczej, że "los" tak chce.

A ja to jeszcze uzupełnię...
Nie czekajmy aż los wybierze.. Wybierzmy sami..!
Nie zawsze tak można i nie każdy potrafi wybrać sam, ale wielu takich, którzy potrafią... wolą swój los złożyć w ręce "przeznaczenia.." - bo tak po prostu wygodniej...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1363  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 18:13
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
A na dzisiaj mam to: "Spróbuj choć raz wyolbrzymić szczęście zamiast problemu..."

Ależ Bogdo501, szczęście - to dopiero problem!!!! Wcale nie trzeba go wyolbrzymiać ..... A tak na marginesie, ciekawi mnie jak długo trwasz w tej swojej szczęśliwej samotności ........... A może czas na odczucia jeszcze nie przyszedł? Trwaj jak najdłużej, w stanie samotnej szczęśliwości. Wszystkiego dobrego.

PS. "Stado nie akceptuje jednostki, której nie rozumie." - to nie zawsze jest prawdą, bo czasami jednostka łamie zwyczaje stada. Te dla stada bywają zaś święte.

Ostatnio edytowane przez Bertold : 07-10-2013 o 08:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1364  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 18:35
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Ależ Bogdo501, szczęście - to dopiero problem!!!! Wcale nie trzeba go wcale wyolbrzymiać ...
A moim zdaniem ta złota myśl zacytowana przez Bogdę jest bardzo dobrą wytyczną, szczególnie dla Polaków. My w kontaktach z innymi mamy skłonność do narzekania, podkreślania złych zdarzeń i własnych lęków oraz snucia katastroficznych prognoz. Pogłębiamy w ten sposób depresję własną, a także zarażamy nią rozmówcę. Przeciętny Anglosas, zapytany co ostatnio mu się przydarzyło, poda raczej przykład jakiegoś swojego sukcesu niż porażki, raczej skupi się na szczęśliwych trafach niż na na pechu; a przeciętny Polak - przeciwnie.

Po rozmowie z typowym Amerykaninem jesteś w dobrym humorze, a nie w depresji; jemu samemu przez to też nastrój się poprawia. W powiedzeniu przytoczonym przez Bogdę chodzi zapewne o to, że tak jest lepiej.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1365  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 19:07
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Napisał Bertold
Cytat:
A tak na marginesie, ciekawi mnie jak długo trwasz w tej swojej szczęśliwej samotności ...........
Trwam tak prawie 20 lat.

Cytat:
PS. "Stado nie akceptuje jednostki, której nie rozumie." - to nie zawsze jest prawdą, bo czasami jednostka łamie zwyczaje stada.

Może i nie zawsze... może są inne inne stada... chociaż stado działa na określonych zasadach (inaczej nie byłoby stadem)... a ja zasad nie cierpię, schematy łamię i nie poddaję się wpływom innych osób (przywódców stada).
Czasem ktoś pokazuje mi palcem, co powinnam zrobić... (mam wtedy z niego niezły ubaw).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1366  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 08:10
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Trwam tak prawie 20 lat.
Gratuluję, dwadzieścia lat szczęśliwej samotności. Jesteś Wielka...........
Cytat:
a ja zasad nie cierpię, schematy łamię i nie poddaję się wpływom innych osób (przywódców stada).
Czasem ktoś pokazuje mi palcem, co powinnam zrobić... (mam wtedy z niego niezły ubaw).
Zatem, ujawniasz swój talent, przywódcy stada, o przepraszam Królowej Roju (będzie bardziej słodko). Dzielna z Ciebie Kobieta. Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1367  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 08:57
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Bywam szczęśliwa w samotności ale także nieszczęśliwa. Kocham ludzi i kontakty z nimi, ale potrafię się również bez nich obejść.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1368  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 09:27
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Bogda501, zaglądaj tu częściej, przyznaję, ze trochę mi zaimponowałaś...Ja ciągne wprawdzie do stada, ale zbyt często mam wrażenie, ze do niego nie pasuje i potem rodza się pytania typu "co ja tu do licha robię??"Rozterki, rozterki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1369  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 14:08
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
OK

Cytat:
Napisał zen
Bywam szczęśliwa w samotności ale także nieszczęśliwa. Kocham ludzi i kontakty z nimi, ale potrafię się również bez nich obejść.

Zen, to jest właśnie normalność, do której Wszyscy bez wyjątku, powinni dojść. Zatem znakomicie sobie radzisz z samotnością, chociaż jak piszesz, czasami też dopada i Ciebie. Widzę, że znasz życie i potrafisz go okiełznać. Potrafisz się przyznać, nie tylko przed sobą, że znasz problem..... ale potrafisz, też sobie z nim poradzić. Tego właśnie, życzę Wszystkim samotnym - zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1370  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 18:43
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam .I jest temat.A moje zdanie jest takie.Nie ma samotnosci z wyboru.Zawsze jest z koniecznosci.Zawsze jest cos ,co do niej doprowadziło.Jest ona dobra na krótka metę,od czasu do czasu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1371  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 19:36
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Witam .I jest temat.A moje zdanie jest takie.Nie ma samotnosci z wyboru.Zawsze jest z koniecznosci.Zawsze jest cos ,co do niej doprowadziło.Jest ona dobra na krótka metę,od czasu do czasu.
Dopóki samemu się nie spróbuje, to trzeba używać słowa:"chyba". Bo przecież opinia którą napisałaś, tak naprawdę nie jest twoja lecz zasłyszana.
A to tylko stereotyp.. Bo czy ja nie istnieję..?

Powtarzanie w kółko takich półprawd, zniechęca ludzi samotnych do odkrywania swoich możliwości, do kreatywności, spełniania marzeń..i podcina skrzydła.
Utwierdza się ich w przekonaniu, że na samotność jest się skazanym i nie ma innego wyjścia.
Może dlatego wielu samotnych nie widzi innego wyjścia, tylko czekać na nieuniknione.
Nie odbierajmy im nadziei, że wciąż mogą...!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1372  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 20:04
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Moje zdanie jest takie i mam prawo je mieć.To jest moja opinia a nie zasłyszana. Ja zawsze wyrazam swoja opinie a nie oceniam innych pinii
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1373  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 11:36
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Toleruję ludzi, którzy mówią co myślą... ale szanuje tych, którzy najpierw myślą a dopiero potem mówią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1374  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 13:49
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Moje zdanie jest takie.Ja nie uwazam ,ze jestem najmadrzejsza.To ,ze ktoś znajduję sie z drugiej strony laptopa ,to nie znaczy że moze uwazać się za naajmadrzejszego.Więecej nie mam zamiaru na ten temat dyskutować.Pozdrawiam wszystkich tych,którzy szanują zdanie drugich i zastanawiaja sie co pisza
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1375  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 16:05
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Każdy z nas jest marzycielem... Wiem, że teraz marzymy o tym, aby kolejki do lekarzy były krótsze, żeby nasze dzieci nie straciły pracy, wnuki nie wpadły w szpony narkotyków... (takie czasy).
No właśnie.. Nawet marzenia nasze wiążą się ze złymi stronami życia, czyli kolejny polski stereotyp.

Ale czy pamiętacie jeszcze o swoich marzeniach z młodości..?

Bo chociaż my się starzejemy- to nasze marzenia są wiecznie młode...a ich spełnianie(niekoniecznie spełnienie), jest kolejnym bonusem w skarbonie szczęśliwości..
I teraz pytam, czy przyszło wam do głowy, aby niektóre z tych marzeń spełnić właśnie teraz..?
A co, może jesteście za starzy..? A może nie wypada, i co powiedzą ludzie..?

Znów dał znać o sobie schemat, bo to nic innego, jak uniwersalny przepis na smutną starość..

Wiem, że nie wszyscy mają możliwości, warunki, finanse, zdrowie... ale pozostali są w lepszej sytuacji... muszą tylko chcieć..!!!
Mnie się udało- wam też się uda..!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1376  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 18:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Każdy z nas jest marzycielem...

Ale czy pamiętacie jeszcze o swoich marzeniach z młodości..?

Bo chociaż my się starzejemy- to nasze marzenia są wiecznie młode..
Mnie się udało- wam też się uda..!

Oczywiście, że miałam różne marzenia w różnych okresach życia. Jedne się spełniały, inne niestety nie. Tamte marzenia są już nieaktualne. Teraz nie mam marzeń, pragnę aby gorzej nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1377  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 23:27
elazg's Avatar
elazg elazg jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie

I ja się z Tobą zgadzam, lubie swoją pojedynczość, a jak czasem mi potrzeba stada, to po prostu wychodzę naprzeciwklo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1378  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 23:47
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Można żeglować przez życie samemu lecz we dwoje jest po prostu łatwiej lżej na co dzień...a więc wybór
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1379  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 05:37
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Dawno mnie tu nie było. Tzn. zaglądałam czytając ale nie zabierałam głosu;
Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnie posty są mi bliskie i postanowiłam włączyć się do dyskusji.
Od dwóch lat "jestem pojedyncza" po 30 latach "podwójnego" życia i właśnie odkryłam że nie jest to takie złe. Zaczynam doceniać możliwość zajmowania się wyłącznie sobą i swoimi sprawami.
Oczywiście staram się bywać tu i tam ale wtedy gdy mi to pasuje. Muszę tak niewiele że aż czasami kręci mi się w głowie.
Pielęgnuję piękne wspomnienia z "podwójnego" życia i jakoś wcale nie pamiętam gorszych chwil a przecież z pewnością jakieś były. No nie pamiętam i już i dobrze mi z tym.
Z "pojedynczością" też mi już całkiem dobrze.
W moim przypadku wystarczyły dwa lata i jakoś wcale się tego nie wstydzę.
Cóż radujmy się tym co nam jeszcze zostało. Jesień zrobiła się piękna i ciepła.
Cieplutko więc pozdrawiam wszystkich życząc pogody ducha i ufności wobec wyroków losu. W końcu podobno nic nie dzieje się bez przyczyny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1380  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 08:56
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Że co?

Cytat:
Napisał Bogda501
Nawet marzenia nasze wiążą się ze złymi stronami życia, czyli kolejny polski stereotyp.
Ale czy pamiętacie jeszcze o swoich marzeniach z młodości..? (...)
I teraz pytam, czy przyszło wam do głowy, aby niektóre z tych marzeń spełnić właśnie teraz..?
A co, może jesteście za starzy..? A może nie wypada, i co powiedzą ludzie..?
Akurat to, czy wypada i co powiedzą - mam w nosie.
Ogranicza mnie pożółkła metryka, ograniczają mnie za niskie dochody.
Ale życie bez marzeń... Nie wyobrażam sobie takiego bytowania, o jakim pisze Wankaborka.
Życie bez marzeń? To rezygnacja. Zgoda na szarość, burość. Brr!
Zresztą wiem, że Los może zupełnie niespodziewanie nagle dać coś, o czym się nawet nie marzyło.
I jeśli nawet nie da na zawsze, ale wypożyczy na trochę - to jest to dużo.


Ma rację Poniedzielski: " pilnujmy marzeń, dusza musi z czegoś żyć..."

To nie jest slogan ani żaden truizm.




PS.
Pisząc o prezentach Losu miałam na myśli to, co mnie się przytrafiło.
Tu, w Internecie. Dostałam Przyjaźń i Zaufanie. Właśnie tak, wielką literą pisane.
Czy to mało?

Ostatnio edytowane przez Alsko : 09-10-2013 o 09:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.