menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-01-2013, 23:26
aniela55 aniela55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie Kupno mieszkania od dewelopera a negocjacja ceny


Macie może jakieś doświadczenie z zakupem domu dla wnuczków w Warszawie? Chcę kupić mojej Kasi, ale zastanawiamy się czy z deweloperem warto negocjować cenę? Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-01-2013, 19:03
kazikstok's Avatar
kazikstok kazikstok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Polska
Posty: 12
Domyślnie

Proszę negocjować, ale z wyczuciem, bo do takich rozmów należy się odpowiednio przygotować. Jeśli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy czy przygotowania, to może równie dobrze wspomóc się zawodowym negocjatorem cen. Proszę sprawdzić na stronie www.negocjator.warszawa.pl Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2013, 12:11
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

nie wiedziałam, że są takie usługi jak "negocjator", ale może faktycznie warto wynająć jeśli da się jakoś zbić cenę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-12-2013, 09:33
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Dla mnie to trochę bez sensu, po co jakiś negocjator... Tylko mu zapłacić trzeba (pewnie akurat tyle, ile uda się zbić na cenie ), a jak ktoś nie chce zejść z ceny, to i tak nie zejdzie. Przecież samemu można poprzeglądać w necie ogłoszenia nieruchomości i wybrać tylko te, których ceny są dla nas przystępne, a nie wybierać willę za 500 tysięcy i iść ją oglądać z nadzieją, że właściciel zejdzie z ceną do 300 )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-01-2014, 18:15
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Też tak uważam. Przychodzi się do biura sprzedaży i mówi pyta się o ofertę. Mówi się, że tyle i tyle mogę dać - jeżeli deweloper jest zainteresowany - to sprzeda, bez większego problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-04-2014, 16:55
senior1414 senior1414 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: polska
Posty: 6
Domyślnie

Warto negocjować , na różnych forach piszą ze absolutne minimum zejścia z ceny przez dewelopera to 5-10%
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 16:30
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie

Powiem Ci tak, obecnie można negocjować wszystko - koszta kredytu hipotecznego, cenę mieszkania nowego no i oczywiście z rynku wtórnego. Nie ma w tym nic dziwnego. Pamiętam gdy szukałam kredytu hipotecznego - tutaj - i z tego co znalazłam na udało mi się uciąć kilka procent. A w przypadku dużych liczb - to robi różnicę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 15:46
buziaczek102 buziaczek102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 10
Domyślnie

Zawsze warto negocjować - nie trzea pytać o takie rzeczy! Przecież deweloper Cię nie zje, jak będziesz z nim negocjować :-).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-05-2014, 19:03
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Najlepsze negocjacje, to zakup ostatnich lokali.Tutaj najwięcej można zbić z ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-05-2014, 19:46
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Słyszałem też, że deweloperzy często obniżają ceny mieszkań, do limitu w który mogą uzyskać dofinansowanie w ramach programu MdM. Warto o tym wspomnieć przed rozpoczęciem negocjacji. Jakie są obecnie limity w różnych miastach można dowiedzieć się klikając w link.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-03-2015, 11:04
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Aktualnie ciekawe inwestycje powstają na Bielanach:
http://www.metrobielany.pl/
Jest to osiedle Metro Bielany. Jestem pewna,że istniałaby możliwość negocjacji ceny. Szczególnie jeśli mieszkania znajdowałoby się na wyższym piętrze albo byłoby narożne. Takie mieszkania z reguły są dużo tańsze.
Na rok 2016 planowane jest oddanie mieszkań do użytku w budynku B - moja wnuczka zastanawia się czy nie kupić tam lokum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-12-2017, 14:04
Jadzia66 Jadzia66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Brwinów
Posty: 30
Domyślnie

Wydaje mi się że cena zawsze jest chociażby delikatnie do utargowania, nawet w mieszkaniach z rynku pierwotnego. Czasami warto trochę poczekać i deweloper sam zaniży ceny tych mieszkań, które jeszcze się nie sprzedały. Mój znajomy tak zrobił i zaoszczędził spore pieniądze dzięki temu. Ja także poluję na nowe mieszkania Wrocław to moim zdaniem najlepsza opcja dla mnie, ponieważ pracuję tutaj oraz studiuję, a po za tym nie wyobrażam sobie mieszkać w innym mieście. Chyba że się zakocham po uszy, to ewentualnie wyjście aby zmienić lokalizację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-01-2018, 18:47
remminas remminas jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 25
Domyślnie

Cześć, planuję kupić mieszkanie, najlepiej kawalerkę lub małe dwupokojowe. Trochę się boję, że ktoś mnie oszuka i zamierzam skorzystać z https://www.homescanner.pl Znajoma poleciła mi ten serwis. Mówi, że za niewielkie pieniądze przygotowują kompletny raport dotyczący mieszkania. Ona dostała raport z opisanym stanem prawnym, odległościami do szkół, przychodni lekarskich, sklepów, a nawet z informacją, ile zajmuje w rzeczywistości dojazd do centrum autobusem. Czekam właśnie na mój raport.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-02-2018, 19:33
miki6 miki6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 13
Domyślnie

Nie sądzę, by dało się negocjować z developerem. Oni mają swój cennik i tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-02-2018, 15:23
PaniLidzia PaniLidzia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Tutaj
Posty: 45
Domyślnie

Ja wiem, że specjaliści z tego biura nieruchomości, o nazwie nieruchomosci123 opinie , negocjują ceny. Zresztą, wystarczy poczytać opinie klientów na ich temat - wszyscy sobie chwalą, tym bardziej że pracownicy dosłownie "stają na głowie", aby znaleźć mieszkanie marzeń dla swoich klientów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 12:58
adero adero jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: warszawa
Posty: 11
Domyślnie

W okolicach Warszawy udało nam się delikatnie negocjować nie tyle cenę samego mieszkania co miejsca parkingowego. Jeśli macie ochotę to też możecie spróbować u dewelopera http://www.wisniewscy.biz.pl/. Jak by nie patrzeć parking w dzisiejszych czasach jest koniecznością i bez negocjacji też trzeba by było to miejsce kupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-03-2018, 21:46
MiraRadogost MiraRadogost jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

Dobrze mówią moi poprzednicy, warto skorzystać z usług negocjatora. Byleby nie palnąć za niskiej ceny i nie zrazić dewelopera.. :/


______________
https://wgn.pl/sprzedaz/mieszkanie/krakow/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-05-2019, 13:28
Marinata Marinata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 30
Domyślnie

deweloper rzeszów
Decyzja o zakupie domu obarczona jest sporym wydatkiem finansowym, dlatego musi być dokładnie przemyślana. Kiedy znaleźliśmy nieruchomość spełniającą nasze oczekiwania przychodzi czas na sprawdzenie dewelopera. Przeznaczając na ten cel kilkaset tysięcy złotych musimy mieć pewność, że wybieramy odpowiedniego wykonawcę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-06-2019, 00:43
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Koleżance udało się wynegocjować niższą cenę. Moim zdaniem warto próbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-07-2019, 11:45
kajtek102 kajtek102 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 43
Domyślnie

A czy zwraca ktoś uwagę na przepisy, kiedy pies w bloku sprawia problemy? Sam mam problem, bo mój Azor to głośno szczekający pies i boję się wynająć mieszkania, żeby nie mieć problemów. Tutaj http://kruczek.pl/szczekajacy-pies-w-bloku/ piszą, że nie powinno być źle, ale kto wie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprzedam książki - za pół ceny mini61 Kupię, sprzedam, zamienię 3 01-09-2010 18:47
Chore ceny leków w aptekach - komentarze Zenek Ogólny 4 05-01-2010 09:42
ceny leków w aptekach internetowych wrocławianka Wrocław 1 05-01-2010 09:27
ceny żyta, KRUS i NFZ... konris Zarządzanie finansami 0 25-12-2009 17:00
Weekend w Poznaniu za pół ceny kate Zaproszenia 0 04-06-2009 17:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.