menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:14
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie Bardzo Dobry Gust !


Likwidacja watku. Wszystkie dobre pomysły juz wyprzedane.
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 17-04-2008 o 09:24.
  #2  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie




Piramida..to wielkie dzieło Katarzyny Kozyry..wystawione w Zachęcie.
Martwe zwierzęta wypchane -tworzą piramidę.To dzieło można ustawić w wysokim salonie ..
  #3  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila



Piramida..to wielkie dzieło Katarzyny Kozyry..wystawione w Zachęcie.
Martwe zwierzęta wypchane -tworzą piramidę.To dzieło można ustawić w wysokim salonie ..

Nooo, dobrze ze te biedne zwierzeta sa chociaz cale... bo niektorzy lubia sobie powiesic tylko odrabana glowe albo rogi..albo same nozki ..kozki.. (Zeby kozka nie skakala bidna)

  #4  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
Nie wiem dlaczego, ale jak na to patrzę , to płacze ze śmiechu...Dzieki za to dzieło!

Grażynko,mnie to dzieło też wywołuje łzy,ale z innego powodu.

ps.Tego konia ,owa artystka wykupiła z rzeźni.Nooo..długo sobie nie pożył.Pies i kot ze schroniska.Pochodzenia koguta nie znam.
  #5  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
Oj, to sory, ale nie wiem dlaczego ja głupia i prosta baba padałam ze śmiechu jak to zobaczyłam, bije sie w ma wątła pierś!

Dlatego,że wyglądają jak żywe.No i jednak Kozyra to artystka.
  #6  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:00
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Praca dyplomowa Katarzyny Kozyry, PIRAMIDA ZWIERZĄT (1993), zdobyła spory, początkowo głównie negatywny, rozgłos w prasie i telewizji. Od tej pory artystka zyskała miano dyżurnej skandalistki polskich mediów. Jako dyplom, zainspirowana motywem z bajki braci Grimm Trzej muzykanci z Bremy, stworzyła obiekt złożony z ustawionych na sobie martwych, wypchanych zwierząt - konia, psa, kota i koguta. Dwa z nich - konia i koguta - wybrała oraz zleciła ich zabicie. Praca składa się z estetycznego obiektu oraz drastycznego filmu wideo rejestrującego zabijanie konia. Kozyra wydobyła paradoksalną rozbieżność między osiągniętym efektem, a procesem realizacji. Skandal, jaki wzbudziła PIRAMIDA unaoczniał społeczną hipokryzję - powszechną akceptację zabijania zwierząt, jednak pod warunkiem, że służy ono konkretnym, pragmatycznym celom człowieka.

Artystka, bo modna?
A może biedactwo ma coś z główką?

Twarze psów, to twarze Nietzschego i Rilkego.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Grazyno

Nie wiem dlaczegoz zalozylas ten watek..?? Bo to raczej powinno sie wlasnie znajdowac w watku "barzo zly gust" Nie tylko zly gust Kozyry ale i twoj.. ..bo zamiast mowic jasno.. kryjesz sie ..kobito. Miej odwage powiedziec co myslisz ..
  #8  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:28
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
No, poczytaj to zrozumiesz, polegam na twojej inteligencji...A skoro nie potrafisz tego zrozumiec o czym piszę to bardzo mi przykro, ale nie mam na to wpływu.

Jedynej rzeczy ktorej ja nie rozumiem to twojej darmowej zloscliwosci i braku odwagi
  #9  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Niech ją szlag

Cytat:
Napisał Lila
Grażynko,mnie to dzieło też wywołuje łzy,ale z innego powodu.

ps.Tego konia ,owa artystka wykupiła z rzeźni.Nooo..długo sobie nie pożył.Pies i kot ze schroniska.Pochodzenia koguta nie znam.
tę artystkę, to jest chore.
  #10  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 22:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wprawdzie -de gustibus non est disputandum-ale praca jest skandaliczna-i nie majaca nic ze sztuka wspolnego-niezaleznie co "artystka"chciala -nie bardzo wiem-komu-i poco-przekazac.Gorszy od niej był jakis rzeżbiarz(?) bodajże Holender,ktory w swoich pracach przedstawial wypreparowane przez siebie części ciala człowieka(sic)
  #11  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:03
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 081
Domyślnie

Mam wrażenie, że niektórzy artyści rozumieją sztukę jako wymyślanie czegoś oryginalnego wg nich, a czy to jest ładne czy wstrętne to już nie ma znaczenia...byleby zadziwić świat...
  #12  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Grazyna od dłuższego czsu specjalizację masz w jakichś pelnych pretensji zlośliwościach .,..nie da się ukryć .
Może tak wyeksplikuj po co ci chodzi dokładnie ....
A praca Kozyry jest skandaliczna ,bez sensu i o niczym..podobnie jak inne jej "skandalizujące" prace lekko paranoidalna nadwrazliwa baba ,ktora chce do banalnych tez dorobić szokujące srodki wyrazu .Zdobyla uznanie ..niech to szkal trafi...ja tego NIE TRAWIĘ a do tego uważam taką "sztukę" za niemoralną
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 16-04-2008 o 23:05.
  #13  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:07
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Małgorzato!!!!! Przeciez nie ja zamiesciłam prace Kozyry w moim wątku. Zrozumiałam, watek zamykam , prosze o nie zamieszczanie dalszych wpisów. Dziekuje.


Koniec tego watku koniec tego watku !!!
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 16-04-2008 o 23:09.
  #14  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A,to sorry ...nie jestem dziś calkiem trzeźwa ....pod żadnym wzgledem
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #15  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:12
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Na moje oko to prace Kozyry były zamieszczone , by wywołac tu własnie taki fatalny odzew, ale to juz nie ma znaczenia. Zamieściła je Lila, dlaczego, to tylko ona sama wie, i juz.......
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 16-04-2008 o 23:15.
  #16  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:26
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Grażynko miła i kochana. Podobny wątek istnieje. Założyłaś ten watek z głupia frant i to głupawym testem, który w odniesieniu do innych, wcześniej poruszanych tematów, zadźwięczał jak drwina. Jakiej reakcji mogłaś się spodziewać?
Faktyczne, lepiej go zamknąć.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #17  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 23:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Eee ...no co Wy ?
Czyli ja jestem partyzant ? Hę...A zejdźcie ze mnie ,baobaby ..OK ?

Praca Kozyry dla mnie też skandaliczna,ale ile miała głosów ZA !! No i sama wystawa w Zachęcie też nobilitacja..

ps.Miałam jeszcze zamieścić Kozyrę w jej dziele "Męska łaźnia''...ale nie zamieszczę.Czuję się dotknięta.Jak głęboko -nie powiem..

ps2.a Ty Grażynko zamiast mi podziękować,że rozhulałam Ci wątek,to jeszcze na mnie...z siekierą...wrr
  #18  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 11:17
Gadacz Gadacz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 17
Domyślnie Zły i szkodliwy

Nie ma skutku bez przyczyny! Prawda? Znamy to wszyscy, choć nieco trywialne, z pogranicza tzw. chłopskiej filozofii, zawiera mądrość i to tę , płynącą doświadczenia.
„Twórczość” o której dyskutujemy, jest, moim zdaniem, następstwem form i metod zdobywania popularności – bycia kimś – za wszelką cenę i w dowolnej, najlepiej szokującej, formie.
Jesteśmy poddawani nawale płytkiej inforozrywki. Pod wpływem mediów elektronicznych i kolorowych wydawnictw głupieje cała generacja. Jeszcze w niedalekiej przeszłości, lektura książek, czasopism, gazet pomagała rozwijać wyobraźnię, kreatywność, dyscyplinę duchową,, zdolność do refleksji.
Byliśmy przygotowani do dawania odporu takiej „twórczości”, która raziła i jeszcze razi, nasze poczucie estetyki. Niestety, prawie wyłącznie nasze – seniorów.
Zakończę, tę myśl, refleksją: nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
PS. Pani Susan Jacoby, laureatka Nagrody Pulitzera w książce pt. The AGE of AMERICAN UNREASON, kreśli przerażający obraz intelektualnego poziomu społeczeństwa amerykańskiego.
Wystarczy uświadomić sobie jak bardzo lubimy naśladować, a zwłaszcza nasi kreatorzy kultury i obyczajów, żeby posmutnieć i patrzeć w przyszłość z rezygnacją.
  #19  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 00:11
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Oto przykład fraktali - obrazów tworzonych przez matematyków zaopatrzonych w komputery.

Myślę, że gdyby komputer potrafił wyrazić emocje, to byłby uradowany z takiej twórczości.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #20  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 00:17
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Jeszcze jeden fraktalny obraz

W przyrodzie strukturę fraktalną mają obrazy w które układają się kryształki lodu na szybach, gałęzie drzew , fiordy i wiele innych.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bardzo zly gust Pani Slowikowa Różności - wątki archiwalne 277 01-08-2008 20:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.