menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #601  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 19:47
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Witam Michał.
Z tego co wiem, to Nero mam legalne, nie pamiętam numeru wersji, i nie mogę sprawdzić, jestem w tej chwili w sanatorium, ale zainstalowałem też starszą wersję, też legalną i w przy próbie nagrania w opcji "super video" pokazuje się komunikat, że trzeba dokupić coś tam, dokladnie nie pamiętam.
W między czasie internauci z forum na IDG poradzili mi abym ściągnął program(cholera nie pamiętam nazwy), chyba S.U.P.E.R. do przekonwertowania z formatu "wmv" na "avi" i dopiero wtedy magę przy pomocy "Nero" zapisać jako dokument, otrzymując tym samym format "Divx",który można było obejrzeć przy pomocy odtwarzacza DVD.
Jeśli jednak znajdziesz sposób na "Nero", to będzie dobrze, bo droga ta jest dużo prostsza.
Pozdrawiam.
Drogi wuere'le. Witan Cię serdecznie.
Po pierwsze: Wykuruj się w sanatorium i nie zawracaj sobie tymczsem głowy jakimś "Nero". Ja na tym Forum planuję pozostac dłużej, a może nawet długo to sobie jeszcze porozmawiamy.
Po drugie: Pytam się o to jaki numer ma to Nero. Czy to jest "Nero 6", czy "Nero 7", czy jakieś inne. Ja ostatnio uzywam "Nero 7". W tym programie, co jakis czas wyskakuje "dymek" z propozycją zakupu następnej wersji "Nero" - "Nero 8". To podobno jest jakaś niesłychana okazja i jak nie okażę zainteresowania, to będzie "bógwico". Nie mówią nic, czy na przykład dodają do tego programu ze dwa szwajcarskie zegarki. Skoro tak nie robią, to klikam ten "dymek" i odwracam się do tego problemu plecami.
Po trzecie: Może masz wersję czasową i trzeba kupic od nich licencję na dalsze użytkowanie i stąd te nagabywania.
Po czwarte: Są dostępne darmowe programy zamieniające .WMV/.WMA na inny format na przykład AVI.
Po piąte: Próbowałem kiedyś DivX. To nie dla mnie. Wiele osób jest pod wrażeniem stopnia upakowania. Jednak, co byś powiedział, jakby piękna trawa w fakturze której jest dużo szczgółów stała się nagle czymś w rodzaju waty? Próbowałem i bardzo szybko zrezygnowałem. Wszyscy musimy pamiętać, że w tych różnych aplikacjach kompresji obrazu które używamy, wszystkie kodeki to wersje amatorskie. Są i profesjonalne. No naprawdę dobre. Tylko kosztują... Ja używam MPEG-2.
Tak, czy owak, nabieraj sił, a reszta później.
Życzę Ci (i sobie) więcej zdrowia, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #602  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 21:42
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Witam Michał.
Z tego co wiem, to Nero mam legalne, nie pamiętam numeru wersji, i nie mogę sprawdzić, jestem w tej chwili w sanatorium, ale zainstalowałem też starszą wersję, też legalną i w przy próbie nagrania w opcji "super video" pokazuje się komunikat, że trzeba dokupić coś tam, dokladnie nie pamiętam.
W między czasie internauci z forum na IDG poradzili mi abym ściągnął program(cholera nie pamiętam nazwy), chyba S.U.P.E.R. do przekonwertowania z formatu "wmv" na "avi" i dopiero wtedy magę przy pomocy "Nero" zapisać jako dokument, otrzymując tym samym format "Divx",który można było obejrzeć przy pomocy odtwarzacza DVD.
Jeśli jednak znajdziesz sposób na "Nero", to będzie dobrze, bo droga ta jest dużo prostsza.
Pozdrawiam.
Ponownie Cię witam wuere'le
przed dwiema godzinami napisałem Ci odpowiedź. Czegoś jednak nie rozumiem. Coś mi tu nie gra. Z tego co sobie wykombinowałem wnioskuję, że gotową płytę Super Video DVD chcesz mieć zakodowaną jako Div X. Jeśli tak, to chyba ( nie pamiętam) tak nie zrobisz, bo "Nero" w wydaniu ogólno dostępnym nie ma wbudowanego kodeka Div X. On ma MPEG - 2 i może DV. Chyba to "Nero" upomina się o kodek DivX który własnie trzeba kupić i specjalnie winstalować w Nero. Jednak musisz napisać na Forum co się stało, że nagle ten problem się pojawił. Coś czuję, że ktoś (kto się nie zna na tym) po prostu namówił Cię do kodowania płyt kodekiem DivX. Ty, zaciekawiony, odstąpiłeś od kodowania MPEG - 2 i zrobił się problem. Było takie szaleństwo kiedy pojawił się kodek DivX i zresztą inne. Moje zdanie na ten temat znasz. przedstawiłem Ci je w poprzednim poście.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #603  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 15:36
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał michal65
Ponownie Cię witam wuere'le
przed dwiema godzinami napisałem Ci odpowiedź. Czegoś jednak nie rozumiem. Coś mi tu nie gra. Z tego co sobie wykombinowałem wnioskuję, że gotową płytę Super Video DVD chcesz mieć zakodowaną jako Div X. Jeśli tak, to chyba ( nie pamiętam) tak nie zrobisz, bo "Nero" w wydaniu ogólno dostępnym nie ma wbudowanego kodeka Div X. On ma MPEG - 2 i może DV. Chyba to "Nero" upomina się o kodek DivX który własnie trzeba kupić i specjalnie winstalować w Nero. Jednak musisz napisać na Forum co się stało, że nagle ten problem się pojawił. Coś czuję, że ktoś (kto się nie zna na tym) po prostu namówił Cię do kodowania płyt kodekiem DivX. Ty, zaciekawiony, odstąpiłeś od kodowania MPEG - 2 i zrobił się problem. Było takie szaleństwo kiedy pojawił się kodek DivX i zresztą inne. Moje zdanie na ten temat znasz. przedstawiłem Ci je w poprzednim poście.
Pozdrawiam, Michał

Było dokładnie tak: zrobiłem prezentacje i przy pomocy Nero w opcji "super video" na płycie CD nagrałem, nie wiem w jakim rozszerzeniu, ale odtwarzam to na DVD w opcji DiVX.Być może, że to było MPEG-2, ale drugiej prezentacji już mi się nie udało w ten sposób zrobić.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #604  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 15:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Z sanatorium już wróciłem, jestem zadowolony bardzo.
Dzięki za życzenia.
Wracając do sprawy.
Powiedz więc jak przekonwertować prezentacje w "wmv" na 'MPEG-2', tak abym mógł oglądać na DVD. Dodam, że nie mam w komputerze nagrywarki DVD.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #605  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 17:54
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Z sanatorium już wróciłem, jestem zadowolony bardzo.
Dzięki za życzenia.
Wracając do sprawy.
Powiedz więc jak przekonwertować prezentacje w "wmv" na 'MPEG-2', tak abym mógł oglądać na DVD. Dodam, że nie mam w komputerze nagrywarki DVD.
Dzień dobry.
Przepraszam, ale nic z tego nie rozumiem. Od początku do końca. Ja mam Nero 7 i ze stworzeniem płyty DVD z pokazem zdjęć nie było najmniejszych kłopotów. Poniewaz, w dalszym ciągu nie wiem jaki Nero masz zainstalowany i tak na dobrą sprawę nie wiesz o co Ci chodzi (Takie odnoszę wrażenie), to obawiam się czy będę w stanie Ci pomóc. Zastanów się więc dogłębnie nad problemem, poukładaj myśli, przeczytaj jaką wersję Nero masz w maszynie i wtedy napisz co i jak. A co z systemem pomocy (systemem Help) w Nero? Korzystasz?
Pozdrawiam, Michał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #606  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 20:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Mam Nero 8, ale z Nero 7 też miałem te same kłopoty.
Poniżej podaję link gdzie znajdziesz zrzut ekranowy z tym co się pokazuje.
http://www.voila.pl/023/t942o/?1
Niestety nie udało mi się wstawić tego bezpośrednio.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #607  
Nieprzeczytane 17-07-2008, 21:13
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Mam Nero 8, ale z Nero 7 też miałem te same kłopoty.
Poniżej podaję link gdzie znajdziesz zrzut ekranowy z tym co się pokazuje.
http://www.voila.pl/023/t942o/?1
Niestety nie udało mi się wstawić tego bezpośrednio.
Pozdrawiam.
Witam ponownie.
W związku z tym, że w każdej naszej wymianie postów nie ma jakiegokolwiek uporządkowania ciągu tematycznego, nie jestem w stanie pomóc Ci, drogi wuere'le. Posty są haotyczne (Jak się to pisze, przez "H", czy "CH") i już teraz po cytowanym poście, jestem pewien, że w ogóle nie wiesz o co tutaj chodzi. Ja, jak i zapewne inni, możemy Ci na tym Forum jedynie pomóc a nie uczyć Cię wszystkiego od zera. To, co chcesz robić wcale nie jest łatwe i trzeba trochę poczytać. Polecam przeczytanie podręcznika lub skorzystania z wbudowanego systemu pomocy. Być może jest po polsku.
Pozdrawiam, Michał
PS. Ten "zrzut" to jakieś kwadraciki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #608  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 12:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Przejrzałem wszystkie moje wypowiedzi w tej sprawie i sądzę, że są jasne i konkretne. Dokładnie opisałem cały problem.
Nie widzę tu żadnego chaosu. Jestem totalnym samoukiem komputerowym, stąd wiele trudności, które muszę pokonać. Wiem dokładnie o co mi chodzi i jasno to przedstawiłem, ale jeśli mimo to pomoc nie jest możliwa, to trudno. Pomoc, jak już pisałem wyżej znalazłem na innym forum, nie wiem czy sposób najłatwiejszy, ale skuteczny.
Tak, czy inaczej bardzo Ci dziękuję za cierpliwość i chęć pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #609  
Nieprzeczytane 24-07-2008, 15:28
sabinar1's Avatar
sabinar1 sabinar1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 35
Domyślnie

Podziwiam wasza wiedze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #610  
Nieprzeczytane 24-07-2008, 17:38
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabinar1
Podziwiam wasza wiedze.
Dzień dobry sabinar1!
Przed chwilą przeczytałem tylko jedno zdanie od Ciebie. Napisz ich więcej. Nalegam.
Pozdrawiam, michal65
Odpowiedź z Cytowaniem
  #611  
Nieprzeczytane 24-07-2008, 20:49
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Cytat:
Napisał michal65
Witam.
Jestem niedawno na Forum. Twój post jest z kwietnia, ale może temat jeszcze jest aktualny. Proponuję, wyłącz kabel modemu. W ogóle powyłączaj kable Internetu - zrób tak, żeby komputer w ogóle nie miał jakiegokolwiek połączenia z Internetem ani z modemem. Sprawdź. Prosze, daj znać co z tym tematem.
Pozdrawiam,Michał
Michał, bardzo dziękuję za radę, ale ten problem mam już z głowy. Na stronie dobreprogramy jest forum i tam zapytałam. Wytłumaczyli mi wszystko dokładnie. Musiałam zmienić ustawienia w biosie.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #612  
Nieprzeczytane 24-07-2008, 21:46
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Michał, bardzo dziękuję za radę, ale ten problem mam już z głowy. Na stronie dobreprogramy jest forum i tam zapytałam. Wytłumaczyli mi wszystko dokładnie. Musiałam zmienić ustawienia w biosie.
Witam Bona!
Bardzo się cieszę, że ten problem rozwiązałaś. Rzeczywiście, problem tkwił w BIOS-ie.
Pozdrawiam serdecznie, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #613  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 22:01
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Skusiłem się na "antyvira" ze str. zrobionej profesjonalnie. Udało mi się jeszcze skopiować "ulubione" z "C" na "D"-bo na "D" też WIN-XP. No i została połowa-jakim cudem? Jeżeli już to wszystko lub nic. Straciłem -SpeedyShare, Voila, ImageShack, Wrzutę, "robienie wody" itd. Te 3 pierwsze już mam. Czy możesz zrobić zestaw wszystkich linków, zapisać to sobie i czasem powtarzać. Bo klubowiczów przybywa. Teraz wezmę wszystko np. "ciekawe miejsca w sieci" na dyskietkę, jak coś stracę to tylko ostatnie wpisy. Do "przywracania systemu" miałem skrót na "D", ale komp widział tylko partycję "E"--C i D niewidoczne. Skopiowałem całe "D" na"E"--i dopiero wtedy vir zaatakował "D"--Początkowo "D" był widoczny, oczywiście. Ale nie mogę zrozumieć kopia ULUBIONE straciła połowę. Gdyby nie trzecia duża partycja to byłbym w strasznej sytuacji. Pozdrowienia-Ty masz cierpliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #614  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 23:25
modek10's Avatar
modek10 modek10 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 87
Domyślnie mój wnuczek

Odpowiedź z Cytowaniem
  #615  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 23:43
modek10's Avatar
modek10 modek10 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 87
Domyślnie to zdjęcie z Inwałdu z Parku Miniaur


Odpowiedź z Cytowaniem
  #616  
Nieprzeczytane 19-08-2008, 23:54
modek10's Avatar
modek10 modek10 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 87
Domyślnie raczkująca

Czytam, czytam juz dość długo forum i powoli zaczynam "raczkować". Troche pzestałam się bać komputera i wkleiłam zdjęcia, dzięki za korepetycje Koleżanki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #617  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 22:21
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 686
Domyślnie

Witam.
Być może ten link już był.
Dla odważnych, którzy chcą bardziej poznać tajniki komputera.
Ponad sto tematów.
http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/faqxp.html
Pozdrawiam.
lorison
Odpowiedź z Cytowaniem
  #618  
Nieprzeczytane 26-08-2008, 10:06
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Lorison
Dzięki za super stonę.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #619  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 23:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Gdzie błąd? Z tym Y.T. próbuje wszystkiego


Tak wygląda zrzut, gdy otwieram coś co jest już w AVI, ściągane z Y.Tube przez Vdownloader 0,73.
Jedno ściąga nad ranem-bo serwer zajęty, inne szybko i mam takie coś, a przecież to już AVI? Kacper lub ktokolwiek-co mam robić. Z Y.Tube zawsze mam problemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #620  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 15:19
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Konwerterowanie plików video on-line

Podaję stronkę - sami dokonajcie wyboru

http://vbeta.pl/2008/03/04/konwertow...e-dla-kazdego/

Chyba jest więcej możliwości...niż te opisane tutaj
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praktyczna baBunia - porady BUNIA Dom, wnętrza, ogród 310 18-01-2017 06:18
Bezpłatne porady prawne Advokat Zaproszenia 10 04-12-2013 10:32
Porady wirtualnego lekarza - komentarze czort Ogólny 18 20-10-2013 06:08
Porady prawne wg własnych doswiadczeń finezja Różności - wątki archiwalne 0 29-04-2008 10:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.