menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 08:57
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Post Funkcjonowanie organizmu a pora dnia - komentarze


Komentarz do artykułu: Funkcjonowanie organizmu a pora dnia
--------------------
Jestem zdecydowanie skowronkiem , wstaję codziennie rano o 6.oo, to dla mnie najlepsza pora od kiedy nie muszę wstawać na godzinę do pracy. Mam ten komfort, że wstaję "kiedy chcę " . Natomiast wieczorem około 20.oo kładę się do łózka, czasami jeszcze coś przeczytam lub posłucham radia.... Czuję się już zmęczona i pragnę wypoczynku.
Ale nie zawsze tak było, kiedy dzieci były małe najchętniej pracowałam w domu właśnie w godzinach nocnych.
Teraz się zmieniły moje upodobania, czyżby ze względu na .....hmmm "odpowiedni wiek ? "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 16:10
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Post

Jestem skowronek, skowroneczek, choć czasem i sowa we mnie się odzywa. Rano lubiłam śpiewać, do
czasu, kiedy córka powiedziała, że nienawidzi mojego śpiewu. Pewnie zanadto fałszowałam.
Nie lubię wylegiwać się w łózku. Przecież muszę sprawdzić w senior.pl co napisały nocne marki i
i skowronki. Poza tym już nic nie muszę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 16:55
wesola.s's Avatar
wesola.s wesola.s jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 6
Domyślnie

Ja natomiast nie mogę spać.Kiedy pracowałam to wystarczyło przytulić głowę do poduszki a już mi się chcialo spać.Teraz z wiekiem wszystko się zmienilo.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 17:35
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

LARGETTO
Co Ty wygadujesz, jaki tam wiek, po prostu co jakiś czas , zegar biologiczny przestawia się i już.Ja np. wstaję ok 9.00 te., a chodzę spać tak między 24,00 --2,00,a nawet i później. A TO PO PROSTU DLATEGO, ŻE NIE MAM NAJMNIEJSZEGO POWODU WSTAWAĆ WCZEŚNIEJ.
Za to bardzo lubię od zawsze przesiadywać długo w nocy.
Zapalam bardziej ciepłe światło albo i świece, nastrojowa muzyczka, herbatka albo i coś słodkiego, i oczywiście moje kochane książki , a teraz jeszcze konkurencja ...laptopek. I JAK TU IŚĆ WCZEŚNIE SPAĆ, TO GRZECH
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-10-2009, 17:47
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

http://i2.pinger.pl/pgr378/e93c6eb70...d7/kwiatki.jpgWESOLA.S. WITAM W KLUBIE. Bo jak widze jesteś nowa , ale raz dwa poczujesz się jak u siebie w domu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 16:36
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

witam wszystkich. Jestem 100% sową od zawsze.
Przed 24-tą nigdy nie chodzę spać, a wstaję o godz.6.30.
W ciągu dnia różnie bywa z moją energią do pracy - ale
zawsze mi wraca około godz,20-ej, wtedy mogę przenosić
przysłowiowe góry.Zaczynam gotować, sprzątać itp - po prostu
żyć.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 20:59
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Cytat:
Napisał wesola.s
Ja natomiast nie mogę spać.Kiedy pracowałam to wystarczyło przytulić głowę do poduszki a już mi się chcialo spać.Teraz z wiekiem wszystko się zmienilo.Pozdrawiam

Witaj Wesoła
To chyba tak nie do końca.
Myślę, że organizm się rozregulował, poczuł luz i się z nami zabawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 21:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Koziorożec mam to samo. Tylko ze sprzątaniem inaczej. Zaraz robię się senna. Przy komputerku posiedzieć mam siłę.A kurzu z półeczek wytrzeć brak ochoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 22:52
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

witaj bronczyk masz rację najlepiej siedzieć przy komputerze
co niniejszym czynię.Tak naprawdę to wycierania kurzy też nie lubię, wolę gotowanie. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 01:23
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam a ja dziś jestem nocny Marek nie mogę spać jestem u syna, dobrze że jutro juz w domciu, pzdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 19:10
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
a co z oczami

Cytat:
Napisał Jolina
LARGETTO
Co Ty wygadujesz, jaki tam wiek, po prostu co jakiś czas , zegar biologiczny przestawia się i już.Ja np. wstaję ok 9.00 te., a chodzę spać tak między 24,00 --2,00,a nawet i później. A TO PO PROSTU DLATEGO, ŻE NIE MAM NAJMNIEJSZEGO POWODU WSTAWAĆ WCZEŚNIEJ.
Za to bardzo lubię od zawsze przesiadywać długo w nocy.
Zapalam bardziej ciepłe światło albo i świece, nastrojowa muzyczka, herbatka albo i coś słodkiego, i oczywiście moje kochane książki , a teraz jeszcze konkurencja ...laptopek. I JAK TU IŚĆ WCZEŚNIE SPAĆ, TO GRZECH
ksiązki,laptop kilka godzin i bolą mnie oczy a co będzie dalej nie lubię długo spać szkoda mi czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 17:36
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

Całe życie wstawałem (musiałem) wcześnie czy to do szkoły a potem do pracy. Ostatnie me zatrudnienie było poza terenem mieszkania i po próbie dojazdu samochodem zdecydowałem się na autobus i mimo tego od wyjazdu z domu do powrotu upływało koło 11 godzin. Obecnie przesiaduję dłuzej przed komunikatorami, w efekcie powodując późniejsze wstawanie. Muszę przespać około 8 godzin co wyznacza czas pobudki. Nie potrafię scharakteryzować siebie - skowronek - sowa. Jeśli mam interesujące zajęcie to potrafię siedzieć długo w noc. Zawodowo zajmuję się także fizjoterapią (biofizyką) w zakresie stosowania zjawisk fizycznych w medycynie a to w obecnym czasie niezwykle dynamicznie i ciekawie rozwijająca się dziedzina
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 19:51
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

A ja całe życie byłam sową, i dalej nią jestem. Przez blisko 40 lat pracy zawodowej musiałam codziennie wstawać przed godz 6,00 ,żeby zdążyć na 7.00.Zawsze dla mnie była to istna męka,m.in. dlatego, że bardzo póżno chodziłam spać, i wieczorami dopiero rozpoczynałam swoje życie, po skończonej obowiązkowej pracy domowej, miałam czas dla siebie, hobby itp. Od kiedy jestem na emeryturze wieczory wyglądają podobnie,natomiast śpię aż się wyśpię, tj. do ok. 9.00. Wolałabym wstawać wcześniej szczególnie latem,i ciągle to sobie obiecuję, ale rzadko kiedy mi się to udaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 22:03
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

A ja całe życie jestem sową - najprawdziwszą.Od godziny 20-ej wieczorem wstępuje we mnie życie, wtedy mogę góry przenosić.Najlepiej mi się wtedy gotuje, piecze ciasta, czyta itp
Męką było dla mnie wstawanie do pracy, a teraz mogła bym spać dłużej to wstaję o 6.30 - no jaka to jest przewrotność natury!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 22:58
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Z utęsknieniem wyczekuję wiosny. Cały mój zegar się rozregulował. Chodzę spać - 1, 2, a bywa że i 4 nad ranem. Wstaję 8-9-10. Ale...
Kiedy zaczynają się prace w ogrodzie, naraz wstępuje we mnie skowronek. Wstaję skoro świt i jestem przeszczęśliwa, mając przed sobą cały, długi dzień. Jeżeli dodatkowo słoneczny - tym bardziej się raduję.
Jednym słowem - byle do wiosny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 00:36
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

W zasadzie jestem skowronkiem.Lubię raniutko wstać,rozłozyc matę i joge poćwiczyc,a jeszcze jak moge to zrobic na morzem o wschodzie słońca/mam do nie rzut beretm/to mogę i joge poćwiczyc i pomedytować.Zima w mieszkanku tez to robie,alwe nie ta wcześbnie bo jednka mamkłopoty ze spaniem i rano troszkę przysypiam.A potem prysznic,sniadanko ,kawka z komputerkiem no i spacerek z kijkami/i to juz bez wzgledu na porę roku.A dzisiaj szwendam sie i spać nie moge,Jutro,a wlaściwie juz dzisiaj 60 -ta rocznica slubu.Troszke przygotow,troszke stresu i jakos nie moge spać,a powinnam wypocząć.No to tableteczkę na sen łykam i śmigam do łozeczka,coby pospać i zdążyc rano ze wszystkim,a potem o siebie zadbać i jakos Rodzicim wstydu nie zrobic.Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę2f4294b2e1c30098e05caf2.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 10:18
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
W zasadzie jestem skowronkiem.Lubię raniutko wstać,rozłozyc matę i joge poćwiczyc,a jeszcze jak moge to zrobic na morzem o wschodzie słońca/mam do nie rzut beretm/to mogę i joge poćwiczyc i pomedytować.Zima w mieszkanku tez to robie,alwe nie ta wcześbnie bo jednka mamkłopoty ze spaniem i rano troszkę przysypiam.A potem prysznic,sniadanko ,kawka z komputerkiem no i spacerek z kijkami/i to juz bez wzgledu na porę roku.A dzisiaj szwendam sie i spać nie moge,Jutro,a wlaściwie juz dzisiaj 60 -ta rocznica slubu.Troszke przygotow,troszke stresu i jakos nie moge spać,a powinnam wypocząć.No to tableteczkę na sen łykam i śmigam do łozeczka,coby pospać i zdążyc rano ze wszystkim,a potem o siebie zadbać i jakos Rodzicim wstydu nie zrobic.Pozdrawiam i spokojnej nocy życzęZałącznik 32516
Anielko - to piękna rocznica 60 -rocznica Ślubu - życzę Wam jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 11:39
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

To rocznica ślubu Rodziców Anielki. Anielka jest jeszcze o wiele za młoda na taką rocznicę
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 12:52
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
To rocznica ślubu Rodziców Anielki. Anielka jest jeszcze o wiele za młoda na taką rocznicę

Dzięki Bianko za sprostowanie - poprostu nie doczytałam się tego. Później się dopiera zastanawiałam .....ale już poosszzłłoo !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 19:41
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

No wlasnie, ja akurat sobie przeliczałam , i chciałam napisać do Anielki, ze zapomniała dodać ,że rodziców.
Anielka ostatecznie mogła by mieć tyle lat, no ale nie miała by niestety już rodziców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.