menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-11-2007, 14:18
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Nudne...


Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-11-2007, 14:47
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 929
Domyślnie

Biopotron...a pudziesz Ty stąd, my są zdrowe...i nie zaśmiecaj naszego forum, a rozum też mamy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-11-2007, 15:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Zły, wściekły No nie ................

a kysz!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 11:27
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Post

Już jako młoda dziewczyna miałam problemy z żylakami na jednej nodze ,gdzieś koło 30tki byłam operowana ,ale obecnie mam kłopot z drugą nogą.I nie wiem co robić-muszę jeszcze dojrzeć do decyzji.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 16:05
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Jeśli nie da się zamknąć żyły przes ostrzykiwanie to szybko się operuj.Im wcześniej tym lepiej,bo zdecydowanie lepsze są efekty-nawet kosmetyczne.Nie wierz w żadne cuda-niewidy- maści,zele,tabletki,lampki,zaklęcia itp.Po zabiegu rajstopy o właściwej kompresji dobrane przez lekarza(ok.300-350 zł).A zabieg zdecydowanie przyjemniejszy niż u stomatologa....W ciągu ostatniego roku miałam zrobione obydwie nogi plus skleroterapia i żałuję,że nie zrobiłam tego 10 lat wczesniej.Nie zwlekaj zbyt długo z decyzją.Pozdrawiam,ala
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 17:32
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie Zylaki

Dziewczyny...Ja też mam problem z nogami,na których "potworzyły" się żylaki.Mam je już prawie 30 lat.Byłam już "dziesiątki"razy u chirurgów.Przeszłam dwie operacje/obydwie nogi/latem1997 r. i w pażdzierniku 2006 r.Pierwsza z nich w klinice w Zabrzu,a druga w miejscu mojego zamieszkania.Chętnie odpowiem na dalsze pytania,jeśli takowe będą.Barbara M.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 22:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A co robić żeby się nie powiększały. Ja jak czytam o żylakach to powinnam już iść do specjalisty, a ten pierwszy kontakt lekarski twierdzi, że to jeszcze nie czas, ponieważ mnie one specjalnie nie bolą. Ginekolog prorokuje mi znów jakieś pęknięcia żył i inne kataklizmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 15:31
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
A co robić żeby się nie powiększały. Ja jak czytam o żylakach to powinnam już iść do specjalisty, a ten pierwszy kontakt lekarski twierdzi, że to jeszcze nie czas, ponieważ mnie one specjalnie nie bolą. Ginekolog prorokuje mi znów jakieś pęknięcia żył i inne kataklizmy.

...chyba nie ma sposobu...jedni lekarze-naczyniowcy zalecają noszenie pończoch p/żylakowych(lecznicze, kupowane w sklepach medycznych, dopasowane do rozmiaru: obwody nogi w kilku miejscach powinien zrobić lekarz-naczyniowiec i z tym zleceniem idzie się do sklepu medycznego)
inni nie zalecaję ....są różne specyfiki( otrex, detralex, peletrocin, venescin...etc, etc....) ....i też nic nie dają....ja przez to wszystko już przeszłam.
Pewnie nie powiększały by się gdyby się nic nie robiło i tylko siedząc lub leżąc trzymało nogi wyżej....nawet w czasie spania powinno się nogi wyżej, np. na specjalnej poduszce.
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 15:37
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

...przestrzegam tylko te panie, które mają żylaki a biorą hormony...u mnie ginekolog wykluczył wszelkie tego typu specyfiki bo przy braniu hormonów może dojść do powikłań żylnych.....może babciela tu zajrzy-ona by wiedziała dokładnie...
Halinko-bronczyku jeśli możesz oszczędzaj nóżki: najgorsze są przeciążenia: dżwiganie, bieganie po schodach...itp.
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 19:46
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Dziewiąteczko bardzo mnie wzruszyłaś. Tak miło mi się zrobiło. Tylko ja uwielbiam spacery, szybkie marsze, ba nawet po schodach się fajnie chodzi. Ale radę spróbuję zastosować. Dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-06-2009, 21:22
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Halinko !! marsze owszem ale bez obciążeń ( np. ciężkie zakupy) ...a schody...jeśli trzeba ( bo czasem trzeba) ale nie za dużo...buziaki...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 16:20
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Cytat:
Napisał dziewiątka
...przestrzegam tylko te panie, które mają żylaki a biorą hormony...u mnie ginekolog wykluczył wszelkie tego typu specyfiki bo przy braniu hormonów może dojść do powikłań żylnych.....może babciela tu zajrzy-ona by wiedziała dokładnie...
Halinko-bronczyku jeśli możesz oszczędzaj nóżki: najgorsze są przeciążenia: dżwiganie, bieganie po schodach...itp.
Przy żylakach nie ma mowy o braniu hormonów...
Nie wolno !!!
A ginekolog zapisał mi na żylaki Detralex dożywotnio, żeby brać...
Bardzo dobry lek francuski, tylko na receptę i 100% płatny...
__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 19:06
lanna lanna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 2
Post

zaczely mi sie robic zylaki na nogach... tzn... mama twierdzi, ze to tylko zylki i nie powinnam przesadzac. kolezanki jednak twierdza, ze to zylaki i powinni mi je wyciac... ale czy mozna wycinac zylaki... ba! miec je majac 18 lat? nie wystarczylby jakis zel albo tabletki na wzmocnienie? zauwazylam je dzis i przyznam, ze jestem zalamana... one rozwijaja sie w zastraszajacym tepie... ;(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-06-2009, 21:14
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Lanna to z pewnością nie są żylaki tylko tzw teleangiektazje,co nie oznacza,że nie trzeba się tym zająć.Jak najszybciej zgłoś się do chirurga naczyniowego-on najwłaściwiej zdecyduje o dalszej terapii.Nie zaniedbaj tego!
Wiek 18 lat nie jest przeszkodą ani do operacji żylaków ani tym bardziej leczenia nieoperacyjnego i profilaktyki.
Póki co mozesz profilaktycznie przyjmować Venescin-dobry polski lek,który nie zrujnuje Ci kieszeni.A do lekarza koniecznie i to jak najszybciej.
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 19:55
lanna lanna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 2
Post

super dziekuje bardzo a jeszcze mam takie pytanie... wlasciwie wszystkich lekarzy omijam szerokim lukiem i nie znam sie... ile moze kosztowac wizyta u takiego chirurga? bo nie podejrzewam, zeby byl w przychodni (mieszkam w malym miasteczku)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-07-2009, 18:05
madziulka madziulka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Post

ja w tej chwili mam 20 lat, 3 lata temu zaczęły mi się pojawiać drobne żyłki na nogach ale w zastraszającym tempie rosły mimo że jestem osoba dość aktywna fizycznie ale tez nie przesadzam z tą aktywnością...nie chodzę praktycznie wcale w butach na obcasie - co sprzyja powstawaniu żylaków, wręcz przeciwnie chodzę praktycznie cały czas w płaskich butach...staram się też nie siedzieć długo w jednej pozycji, a już w żadnym wypadku z noga założona na nogę, jak tylko mogę to unoszę nogi wyżej...moja lekarka rodzinna twierdziła że nic mi nie jest i że to nie żylaki, bo JESTEM ZA MŁODA!!! - kazała mi brać leki na wzmocnienie żył i nie obciążać nóg, grzecznie wykonałam polecenie i brałam te leki, ale one nie pomogły - nogi zaczęły mi na wieczór puchnąć i strasznie boleć(czego nie było przed zażywaniem leków), później pojawiły się skurcze łydek,momentami miałam łzy w oczach bo tak bolało...poszłam do lekarki i poprosiłam o skierowanie do chirurga naczyniowego oczywiście mi go nie dala bo stwierdziła ze nie ma takiej potrzeby - postępowanie mojej lekarki doprowadziło do tego że w tej chwili mam nie tylko żylaki ale i zakrzepice żył głębokich - co uwierzcie mi nie jest miłe...muszę się kuć 2 razy dziennie w brzuch zastrzykami z heparyny co nie jest specjalnie przyjemne, do tego biorę leki i czeka mnie w najbliższym czasie operacja...w tej chwili jestem "uziemiona" w domu na 2,5 tygodnia i nie wolno mi praktycznie w ogóle chodzić, mam leżeć z nogami uniesionymi powyżej poziomu serca...nie życzę nikomu żeby miał zakrzepice bo to bardzo groźna choroba, zbyt późno rozpoznana i/lub nie leczona może doprowadzić do zatoru tętnicy płucnej co może prowadzić do zgonu

Lanna nie czekaj i idź do lekarza bo z żylakami nie ma żartów!!!

Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-07-2009, 18:13
Natalka Natalka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Post

Kilka lat temu poddałam się operacji - efekt utrzymał się krótko - teraz znów powstały nowe. Przy niedomykalności zastawek żylnych tak się podobno dzieje. Zabójcze jest stanie w miejscu oraz siedzenie. Wspaniale działa szybki marsz i chodzenie po schodach, masaże od stopy w górę no i ... Otrex. A tak najlepiej to nauczyć się z nimi żyć, chociaż są nieestetyczne i dokuczliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 15:06
Dorota_gravita Dorota_gravita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Post

Na żylaki polecam hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami, sama korzystam i jest rewelacja, już po pierwszym zabiegu zmniejszyły się bóle i opuchlizna. Korzystam z profesjonalnego gabinetu hirudoterapii. www.pijawki.aloescentrum.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 00:25
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

A ja właśnie 10 bm usunęłam żylaki pududzia.Wczoraj wróciłam do domu a w poniedzialek kontrol.Zobaczę co będzie dalej...
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 19:44
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Zosinek, bądż dobrej mysli...
ja jestem po operacji żylaków na obydwu nogach : 3 i 2 lata temu...jestem zadowolona ...narazie nie wychodzą a miałam potężne i pokręcone....
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.