menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 10:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Ch@m w sieci


Bardzo ciekawy artykuł w "Polityce".Myślę ,że warto porozmawiać
http://www.polityka.pl/chmowo/Lead30,936,297802,18/
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 11:38
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Przeczytałam proponowany artykuł i powiem szczerze że zgadzam się z niektórymi zdaniami. Jest to bardzo przykre ale prawdziwe. Nie wiem tylko czy można odnieść to do naszego klubu. Tutaj się jednak częściowo znamy ze spotkań w realu. Sa osoby z dość długim stażem jak na forum ale zgadzam się z autorem że są też ludzie sfrustrowani którym zwyczajny spokój nie wystarcza i żeby zaistnieć posiłkują się kłamstwem i złośliwością. No cóż w każdej społeczności można znaleźć takie "indywidualności" wszechwiedzące i nie uznające racji innych bez obrażania i krytyki.
Tak myślę po przeczytaniu ciekawego artykułu.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 11:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

lawendo to co napisałaś potwierdza tezę artykułu ,ze przyszłość należy do portali społecznościowych wyspecjalizowanych ,gdzie ludzie się przynajmniej częściowo znają .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #4  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 11:55
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Ja jednak wolę ludzi mądrzejszych od siebie
wielę mogę jeszcze się nauczyć
tylko pamiętać trzeba o SKROMNOŚCI
  #5  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 11:56
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Masz rację MAŁGORZATO, bo przecież to od nas zależy jakim językiem się posługujemy i czy potrafimy normalnie polemizować a nie dawać do zrozumienia że tylko ja wiem, ja byłem/am, widziałem/am i biegam aby być widocznym/ą. A wystarczy pięknie się różnić jak już nieraz pisałaś i potrafić rozumieć rację innych bo na tym polega dyskusja. Jeżeli zaś uważam że nie mogę się porozumieć znajduję pole dla swoich racji.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #6  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 14:20
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Też poczytałam.
Wniosek nasuwa się sam, że faktycznie frustraci, ludzie zakompleksieni, skrzywdzeni zachowują się tak agresywnie na forach. Jeżeli ktoś jest człowiekiem wesołym, a nawet i smutnym ale normalnym, to swoje odczucia, uwagi i dyskusje przekazuje i prowadzi kulturalnie, czasem lekki sarkazm, ironia , żart jest niezbędny, ale... można sie z kimś nie zgadzać co do meritum sprawy, ale nie można tego przenosić na konkretną osobę i jej dowalać, obrzucać epitetami itp.
  #7  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 15:16
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Każdy wnosi do sieci to, z czym przychodzi. Może jako naród jesteśmy po prostu bardziej sfrustrowani i niedowartościowani, mocniej zazdrościmy i nosimy w sobie więcej negatywnych emocji niż inne nacje.
Popieram i w pełni zgadzam się z pierwszym zdaniem wywodu dr D. Batorskiego. Z drugim trochę mniej, choć nie mogę nie przyznać pewnych racji. Może nie lubię myśleć o sobie jako o "starej frustratce"? hm... oddzielnie użyte powyższe słowa też by mi radości nie sprawiły...
O kulturze forumowej wiele pisaliśmy w KSC... efekty? oceńcie sami... ja myślę, że "na dwoje babka wróżyła"... trochę dobrze, trochę źle.
Nie sądzę, że przyszłość należy do portali społecznościowych wyspecjalizowanych, gdzie ludzie się przynajmniej częściowo znają. I w realu spotykamy ludzi pełnych szacunku dla szefostwa przy jednoczesnym bardzo złym i pogardliwym traktowaniem podwładnych. Znamy również takich, którzy zawsze mają rację i ostatnie słowo. Dlaczego inaczej ma być w sieci? Nie ma żadnych zależności, więc "hulaj dusza"... ja mądry jestem... a śmiechu innych nie widać...
Myślę, że internet spowszednieje, a internauci okrzepną i zaczną się zachowywać normalnie; powiedzmy - normalniej. Mam nadzieję.

Podobnie jak Jasinek chciałabym się jeszcze uczyć. Cieszę się, że mogę to robić bez szperania w prowincjonalnych bibliotekach, które w dalszym ciągu są ubożuchne, nie wychodząc z domu, nie patrząc na zegar i nie zwracając uwagi np. na pogodę złą...
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 17:12
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Każdy wnosi do sieci to, z czym przychodzi. Może jako naród jesteśmy po prostu bardziej sfrustrowani i niedowartościowani, mocniej zazdrościmy i nosimy w sobie więcej negatywnych emocji niż inne nacje.
Na pewno jest w tym sporo racji. Myslę,że na nasze postawy ma wpływ to w jakim ustroju przyszło nam żyć. Trudno nam akceptować sprywatyzowanie. Często patrzymy zawistnym okiem na osiągnięcia innych, sami tylko zazdroszcząc nie dając nic z siebie. Zmiana naszych postaw trwa i jeszcze długo musimy poczekać aż nasza mentalność się zmieni.
Ale czy ch@mowo? Nie zgadzam się z taką opinią.
  #9  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 18:00
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Na jednym z watków, jedna z forumowiczek napisała, że traumę maja ludzie jako jednostki, społeczeństwa i całe narody. Myślę, że jest w tym sporo racji. Bo trauma, jest czymś, co potrafi zdeformować relacje międzyludzkie.
Dlatego, jeśli chcemy wypowiadać się na temat kultury i ogłady naszego społeczeństwa, widocznej również na łamach internetowych for, należało by brać pod uwagę nasza przeszłość.
Ktoś może zbagatelizować ten problem i stwierdzić, że każdy jest dorosły i wie co robi, lub pisze. I może mieć w tym rację, ale myślę, że jednak nie do końca. Bo choć kazdy z nas, potrafi odróżnić dobro od zła, to kategorię dobra i zła, stosujemy raczej do siebie, a do kogoś obok nas, jako wartość drugorzędną.
Przez ostatni wiek, nasze społeczeństwo było skutecznie zwalczane w sposób wyjatkowy. Mordowano elity, tworzono nowe na własny użytek. Ośmieszano nie wygodne autorytety, zmuszano do opuszczenia kraju, lub robiono wszystko, by ludzie wartościowi, nie wrócili. Niszczono nasza tożsamość, za przykład do naśladownictwa dawano kultury nam obce. Podsuwano obce ideologie. Obce dla naszej narodowej mentalności. Obwiniano nas, jako naród, za czyny, których nie popełniliśmy. Jesteśmy społeczeństwem, po części osieroconym, które próbuje się pozbierać, majac na względzie swoja tysiącletnia historię i tradycję. Ja, wierzę, że się pozbieramy. A biorąc to wszystko pod uwagę, wcale nie jest z nami tak źle, jak kolejny raz, ktoś chce nam wmówić, że jesteśmy źli, źle wychowani i grubiańscy.
  #10  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 18:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Całkiem z Tobą Jacku się zgadzam, a jeśli idzie o forum na KSC jest ono przykładem dla innych for i grzeczności i tolerancji i nawet wyrozumiałości, i jest tu jak pisała Ostatek :"O kulturze forumowej wiele pisaliśmy w KSC... efekty? oceńcie sami... ja myślę, że "na dwoje babka wróżyła"... trochę dobrze, trochę źle.",
ale myślę, że raczej dobrze, trochę pokłócić się trzeba, bo by było strasznie nudno gdyby jeden drugiemu tylko tii..tii. mówił. Porównajcie z innymi forami. A i tak, o ile zaczyna być bardziej ostro jak w przedszkolu to posty w koszu lądują....
  #11  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 19:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał jip
Całkiem z Tobą Jacku się zgadzam, a jeśli idzie o forum na KSC jest ono przykładem dla innych for i grzeczności i tolerancji i nawet wyrozumiałości /.../ ale myślę, że raczej dobrze, trochę pokłócić się trzeba, bo by było strasznie nudno gdyby jeden drugiemu tylko tii..tii. mówił. Porównajcie z innymi forami. A i tak, o ile zaczyna być bardziej ostro jak w przedszkolu to posty w koszu lądują....
Hm... bywam od lat na różnych forach. Również na młodzieżowych (dwóch), gdzie informacja o moim wieku pewnie przyprawiłaby forumków o zawrót głowy. Wiedzą, że "leciwa" jestem, ale pewnie nie wierzą, że ludzie żyją tak długo. Powtarzam - młodzież jest wspaniała... choć dyskusje czasami ostre są jak brzytwy (nie Ockhama)... Nie pamiętam by jakiś post został karnie skasowany; widać takiej potrzeby nie było, bo kłótnie były o problem i ten podlegał wałkowaniu - nie charakter człowieka.

A przenoszona na forum trauma? W dalszym ciągu podkreślam - kwestia kultury. Zakładam, że sąsiad podbije mi oko... czy to znaczy, że mam - w odwecie - latać po forum i wszystkim, wirtualnie, podbijać oczy, kopać czy gryźć po kostkach?
Przecież rozumiemy prawdziwe nieszczęście, staramy się pomagać pokrzywdzonemu... jeśli jednak pokrzywdzony chce odreagować swoją tragedię agresją - buntujemy się wszyscy.

Rozumiem obronę społeczeństwa, ale... nie całkiem z tym się zgadzam. Polak przekorę ma zakodowaną w genach. Niszczono kulturę? no to powstało podziemie kulturalne... etc. Przypomnijmy sobie solidarność stanu wojennego. Ileż ludzi bezinteresownie nam pomagało i ilu my pomogliśmy...

Odzyskaliśmy wolność i ta wolność nas oszołomiła. Odnoszę wrażenie, że sprawdzamy ile tej wolności wolno nam wykorzystać, w jakiej części jest ona bezkarna... np. wolność słowa? można napisać, że xx to złodziej, a xy uprawia najstarszy zawód świata? a jeśli nie jest to prawda? Co wtedy? Powiemy, że do szkoły było pod górkę, języka "radzieckiego" musieliśmy się uczyć, przy ognisku czastuszki śpiewać, że 2/3 życia w niewoli byliśmy??

Ech, pewnie znów "barabolę" bez sensu, ładu i składu... uważam jednak, że dla pewnych postępków i zachowań nie ma usprawiedliwienia. Można tylko przepraszać i prosić, by ekspiacja została przyjęta...

PS - powyżej pisałam NIE o naszym KSC. Takie swobodne dywagacje o chamstwie w sieci to były...
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 19:41
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Coś się za często z TOBĄ OSTATKU zgadzam. Sama bym lepiej nie napisała a strona merytoryczna tego postu jest jak odbicie w lustrze. Różnica z forum młodzieżowym jednak jest bo oni sprzeczaja się o ideały a my??????
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #13  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 21:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Ja jednak wolę ludzi mądrzejszych od siebie
wielę mogę jeszcze się nauczyć
tylko pamiętać trzeba o SKROMNOŚCI
I super ...ale dlaczego "jednak" czy ktoś inny nie woli????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #14  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 21:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ostatku sama chciałam zacytować ten kawałek ,który ty zacytowałaś bo się (w odróżnieniu od ciebie) zgadzam z nim w 100%.Wystarczy pojechać gdziekolwiek i ta nasza skrzywiona ,sfrustrowana twarz wychodzi jak szydło z worka (nie mówię o twarzy twojej,mojej czy innych ludzi otwartych w miarę ,ale nieładnie generalizuję) Jacku a co ma do tego trauma narodowa czy my te narodowe żyły będziemy sobie podcinać przez następne 100 lat .Dużo gadam z fajnymi młodymi ludźmi są internacjonalni otwarci na innych i przez to milo się z nimi przebywa .A nasze forum mimo kłótni waśni ,złośliwostek i bojów jest w porównaniu z kloakami wirtualnymi przepływającymi wartką rzeka przez ogólne szeroki portale po prostu oazą spokoju.Czasami zbyt jak dla mnie zieloniutką wygrabioną i uładzoną .Ale to sprawa temperamentu.W każdym razie na KSC sarkazm czy dosłowność wypowiedzi często jest brana za okrutne ch@mstwo -a to przesada.lucy4na -z jaką mianowicie opinią się nie zgadzasz -przecież artykuł dotyczy internetu w ogóle a nie naszej cichej przystani
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #15  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 21:59
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Bogda w całej rozciągłości popieram twoje zdanie
można z kimś się spierać mieć inne zdanie
ale dyskutujmy z kulturą [przykład Aliska]
nigdy człowieka nie obrazi chodz diametralnie ma
inne zdanie ale zawsze z klasą wytknie ci to
podoba mi się to
  #16  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:08
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Jacku a co ma do tego trauma narodowa czy my te narodowe żyły będziemy sobie podcinać przez następne 100 lat

Wyraziłem tylko swoje zdanie, a na końcu swojej wypowiedzi, zaznaczyłem, że wcale nie jest z nami tak źle.
Tak więc, "podcinanie sobie narodowych żył", wcale nie wchodzi w rachubę.
...to tyle Małgorzato.
  #17  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:10
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie Dobry tekst, Malgosiu

My jestesmy forum niszowym, oaza seniorow. Jestesmy tym, o czym pisze autor artykulu jako docelowej formie ewolucji forum publicznego. Dlatego jestesmy uladzeni, a pozostaja tu tylko ci, ktorzy przyjmuja niejako obowiazujace tu formy i sposob wypowiedzi.
Widze, ze Malgosia teskni za forum sprzed lat. Wowczas byla mniejsza grupa, ktorej sposob bycia na forum byl bardziej beztroski. Teraz utworzyly sie podgrupy i kazda wypracowala sobie swoj sposob bycia:
Sa panie od obrazkow i one w tym sie realizuja, to je cieszy
Jest grupa milosnikow muzyki,
Jest grupa fotografow,
Sa Panie Domu - kobiety, ktorych pasja jest dom, ogrod, gotowanie, nalewki
Sa podroznicy, sa zainteresowani informatyka, magia,
Sa milosmicy malarstwa, poezji ......
Zapewne nie wymienilam wszystkich, ale wszyscy sa tu dlatego, ze moga wzbogacic swoje zainteresowania, podyskutowac, podzielic sie swoja wiedza, a przy tym dowartosciowac sie i stowarzyszyc z rowiesnikami.
Dlatego Malgos nie narzekaj na nas, ze nie spelniamy Twoich oczekiwan. Nie po to tu jestesmy. Jestesmy glownie dla siebie, nawet jak o tym nie wiemy.
Mnie zaimponowaly przed laty posty Lili, Ewity, Alsko, Twoja bezkompromisowosc i poczucie humoru,
(wasze slynne dociekania urna czy trumna), pomyslowosc kufy, ale i watki o zwierzetach , spoleczne... To przyciagnelo samotnika jak magnez, lecz gdy forum sie rozroslo, ten sposob zabawy moze zadowolic tylka nisze w niszy.
Cytat:
To se ne vrati
- jak pisze Lila - bo to podlega ewolucji i ekspansji.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #18  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nooo to odetchnęłam z ulgą ,ze nie muszę -bo mnie szczerze mówiąc ,trauma narodowa niewiele obchodzi .Pamiętam szanuję ,ale uważam ,że "trzeba z młodymi naprzód iść" przestać innym zazdrościć oraz prezentować postawę typu "gdybym ja mógł robić to na co naprawdę zasługuję"..a od razu zrobi się weselej w internecie i frustraci przestaną rosnąć jak grzyby po deszczu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #19  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Babko piękna anliza tylko ,że nie bardzo rozumiem dlaczego tu...przecież to na zupelnie inny temat.A forum nie jest po to żeby spełniać moje oczekiwania .Jak mi się nudzi to nie wchodzę jak mam chęć wchodzę ,tak jak wszyscy inni.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #20  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:25
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie

Malgos ostatnio trzasnelas drzwiami wychodzac i ja to jeszcze przezywam .....
Wsadzilam tu, bo spodziewalam sie, ze tu wpadniesz.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak seniorzy czują się w sieci Eliza eSenior 424 03-02-2015 11:05
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
firmy farmaceutyczne w sieci Marian eSenior 12 17-11-2007 13:54
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.