menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3501  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 18:08
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Aniu fajna choinka i bombki.
Ja zajmowałam się tym nowym programem do filmików co to jeszcze będzie pare godzin za darmo - iPixSoft Flash Slideshow Creator now.Jasia podała wiadomość. Zrobiłam na próbę filmik taki krótki z 5- ciu obrazków, ale oczywiście z dekoracjami i muzyką. Świetnie to wychodzi. Zapisałam go wg pierwszej możliwości /jest kilka/ w .swf, ale nie miałam programu do otwierania plików Flash, to od razu zainstalowałam programik Flash Mowie Player. Świetne mogę oglądać. Jeszcze podziałam, żeby poznać dokładniej, ale już nie dzisiaj.
__________________
  #3502  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 18:32
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Aniu te programiki są takie że nie koniecznie trzeba znać program , szkoda że nie zainstalowałaś tego pierwszego, przepadł Ci , teraz jest taki jak pisze Urszula. Od razu się nauczyłam jeszcze muzyki nie dodawałam nie wiem gdzie kliknąć po za tym filmiki dwa zrobiłam ,też nie znam angielskiego a to są takie wyrazy że można zrozumieć, jak się nie rozumie to się próbuje.
Może sobie zainstalujesz choć by dzisiejszy programik , polecam Ci.
PS Dobrze Urszulko że podałaś do muzyki jaki programik zainstalowałaś , ponieważ też mam taki zapis tych filmików.
  #3503  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 19:32
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Wiem już jak robić na tle pływającym zrobiłam gałązkę.
Robię te filmiki myślę , gdzie dodaje się muzykę.
Mnie się otwierają filmiki w Winampie , taki mam już dawno zainstalowany.

Choinkę narysowałam, ale lepiej już zrobię na święta.
__________________

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 24-11-2009 o 20:43.
  #3504  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 20:53
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Witam Was. Ale piękne choinki zrobiłyście dziewczyny . Iluzja na uparciucha ,co robi odwrotnie nie ma rady musi się nauczyć.

Pobawiłam się maskami . I taki jest efekt.
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #3505  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 23:57
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Obrazek na dobranoc.
__________________
  #3506  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 05:35
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Pieknie popracowalyscie dziewczyny... wszystkie. Ja zajrzalam do iPix, przegladnelam, zapisalam obrazek, bo nie zajmowalam sie do tej pory muzyka. Oczywiscie zapisany obrazek jest nie do odczytania, szczescie, ze mowisz o tym Urszulko, ze trzeba miec cos specjalnego.
Ja mam XnView, otworzylam, zobaczylam, ze laczy on ze wszystkimi programami, i Folderami, ale nie mam pojecia jak go ugrysc. Wiec zostawie na razie, bede musiala poprosic zawodowca o pomoc. Bez lekcji sie nie obejdzie.Strasznie duzo rzeczy jeszcze nie wiem.
A zagladajac bez strachu, we wszystkie zakamarki PFS, odkrylam ze nawet!!! w nim, mozna robic Diaporamy!!!
A ja naczytalam sie, i sciagnelam wlasnie ten XnView, a potem dostalam program specjalny do diaporam.
Nie powiem wam co mozna robic w Ps... wszystko mozna robic.
I teraz zastanawiam sie, co bedzie jak zaczne uczyc sie Ps... czy duzo programow zostanie jeszcze zainstalowanych, czy wszystko sie spokojniutko.... zlikwiduje.

No to tak na dzien dobry, zabieram sie do wydrukow, bo mam zaleglosci, i jak cos zrobie.... wroce.

Urszulke i Jasie, prosze o zrzut, jak sie czegos nauczycie. Zwlaszcza laczenie obrazkow, moze tez z muzyka. Ja mam ciagle "strachy" przed zaczeciem poslugiwania sie muzyka.
To mowie wam w tajemnicy!!!
ps: do Mrowki, rob tak dalej. Bardzo szybko pokonasz pierwsze trudnosci. Sposob w jaki pracujesz, jest godny pochwaly. Brawo!!!
__________________
  #3507  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 06:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Jak to dobrze czasami, miec za duzo. Na jednym sie drukuje a na drugim sobie pisze.
Jasiu, mam prosbe.
Juz bardzo dawno temu, wydrukowalam sobie tuto, w ktorym robi sie takie dwa serduszka zlote, z czerwonymi kamieniami. Nakleilas je w twoim obrazku, przedwczoraj, chyba.
Mimo, ze sciagnelam na nowo material do tego, czegos mi brakuje, nie moge wykonac tych serc, bo nie mam zaznaczenia odpowiedniego i nie mam tych kamieni.
Powiedz mi, czy ty znalazlas te serca gotowe, czy zrobilas od poczatku. Jezeli od poczatku, to potrzebne by mi byly, zaznaczenie do tego i kamienie. Moze wiesz gdzie pobrac?...
Ide drukowac bo przestalo...
__________________
  #3508  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 08:06
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Jasiu bardzo ładnie wyszła choinka. Ja nie mam Winampa, miałam przed awarią, teraz zostałam tylko przy Windows Media Player, nie wiem czy on obsługuje pliki swf, ale jak chciałam filmik dodać do tego programu to sie nie udało. Jeszcze dokładnie posprawdzam. W programiku Flash Movie Player świetnie sie otwierają. Nie każdy program obsługuje Flash, a Flash jest podstawą iPixSoft Flash Slideshow Creator now.
Muzyke dodaje sie bardzo prosto w Template /dolny pasek. Po prawej stronie jest opcja Muzik.
Irenko ja dzisiaj na zrzuty nie będę miała czasu, mam dużo do załatwienia. Jutro jade do mamy, ale napiszę ci po kolei kroki, które trzeba zrobić w tym programie.

1. kliknąć w New. Ważny pasek na dole. Pierwsze jest Photo.Powinny sie pokazać twoje obrazki i dodawać które chcesz poprzez podwójne kliknęcie na każdy. Wskoczą do okna po lewej.

2.Nastepne w pasku na dole to po kolei Template, Decorate i Publish. Wszystkie kolejno przejść, wybierając efekty. W Publish zobaczyc jak to działa, określić wymiary w Setting i zapisać w jednym z pięciu możliwości po lewej stronie.

Ja na razie wypróbowałam tylko filmik tj pierwsze od góry Make SWF movie. Fajna zabawa. Musze na poważnie jakiś filmik ze zdjęciami zrobić.
__________________
  #3509  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 08:25
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Witaj Urszulko, zaraz robie zrzut twojej rady. Dziekuje.
A do tego spieszylam sie niezmiernie, bo dowiedzialam sie z TV, ze dzisiaj jest dzien misia, no to z tej okazji....

.....
__________________
  #3510  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 08:37
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Irenko nie wiedziałam o tym dniu misia.
Jeszcze tylko podam stronę /po angielsku/ z tutorialami do tego programu flash.
http://www.ipixsoft.com/flash-slides...s-catalog.html
__________________
  #3511  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 09:34
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witam Irenko Urszulko bardzo podoba mi się ten programik do filmików i łatwy sposób , cały czas myślałam jak to można zrobić, a tu mi wpadł taki super programik , jak to czasami warto po zaglądać na takie stronki.
Nie znam się na tych różnych programach muzycznych, ale mam już dawno winampa , dla mnie to najlepszy program do wszystkiego, wystarczy pobrać i zainstalować swoje filmiki muzykę oglądać i słuchać.Posprawdzam z tą muzyką dobrze że Urszulko podpowiedziałaś gdzie kliknąć, dużo się nauczyłam ostatnio więc to mnie najbardziej cieszy.Irenko pytasz o te kamienie zrobię takie serduszko jak się uda i dam opis za chwilę.
Urszulko z Twojego linka dałam do tłumacza, porady do naszego wczorajszego programiku.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.ipixsoft.com/flash-slideshow-tutorials-catalog.html&ei=sd8MS4foKdyd_Abr5IyvBQ&
__________________
  #3512  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 09:49
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Witaj Jasiu. Co do dnia misia, to w TV Polonia mowili.
Jasiu, fajnie, jak zrobisz to sie przyda. Ja w tym tuto mam opisane co trzeba robic, ale ani kamienia, ani serc-zaznaczen... nie mam. Nawet myslalam, zrobic z innego serca i duplikowac, i dodac jakis inny kamien, no nic, poczekam na twoja prace. A jak juz zrobie tak jak u ciebie to sprobuje z czyms innym.

....

Pokazywalam dziewczynom w PFS cos i zrobilam obrazek.
Wroce...
ps: dopisuje... Jasiu, nie chce sie wyswietlic strona przetlumaczona. Moze po prostu, kazda z nas, wlozy sobie do swojego tlumacza?... Ja juz sobie zapisalam link.
__________________
  #3513  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:22
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko czy o to chodzi.

  #3514  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:25
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Jeżeli o to to napiszę.
  #3515  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:31
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Nie Jasiu, ale pieknosci zrobilas. Zaraz ci powiem o co chodzi.
Wroce...
Juz jestem, to o takie zaznaczenie mi chodzi, bo chce zrobic takie serca dwa!!! I szukam wszedzie, i chyba bede musiala pokombinosc.

....
Jasiu porwalam te roze.
__________________
  #3516  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:37
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

OPIS.
Na warstwę przeżroczystą pobieramy kształt wzorcowy> Warstwy > przekształcamy w warstwę rastrową .
PluginEye Candy 5 Impact> Glass> Stettings agua with Reflection,
Wybieramy różne pluginy w tym glass posprawdzaj.
Możemy zrobić i z tubek automatycznych wtedy nie przekształcamy warstwę rastrową od razu do plugina sprawdziłam.
Więc nie o to, czy opis likwidować , o tym drugim pomyślę.
Irenko zrób osobno dwa serca i nałóż jeden na drugi, zrobię tak , fajne pomysły, wybrać kształty wzorcowe najszybciej tak będzie.
PS z tubek też można wybrać, a kamienie dodać, tak głośno myślę.
  #3517  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:45
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Jasiu, znalazlam forme takich dwoch serc, i zaraz przyjde, pokaze co wymyslilam.
__________________
  #3518  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:47
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Jasiu, w tej samej chwili pisalysmy. Wlasnie znalazlam ksztalt wzorcowy i robie te dwa seca. W inny sposob, ale na twoj sposob tez sprobuje. Zaraz wroce...!

Juz zrobilam, po mojemu, w PSP.

....

Musze znlesc jakies ladne kamienie.
__________________
  #3519  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 11:00
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Serwetki można samemu zrobić, kamienie poszukać, ja tak to co miałam na szybko, migotki też by się przydały na te kamienie.
Można różności wymyślać pomysły ważne.
  #3520  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 11:03
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Znowu pisalysmy w tym samym czasie. Barszo ladne te platki sniegowe, jak bizuteria. Ide na poszukiwanie kamieni!!!
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 821 Wczoraj 14:39
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 19:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 23:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 08:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 18:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.