menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 17:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Basiu...Ty moja duszo pokrewna ..

Zaraz mi raźniej.A może jeszcze coś sfałszowałybyśmy na starsze lata ? Nic Ci nie przychodzi do głowy ?

Bo Twoje fałszerstwo było takie ...pragmatyczne.Zaimponowałaś mi szalenie,bo moje było zwyczajnie głupie.Poza niewątpliwą przyjemnością kilkakrotnego sfrunięcia niczym ''cichociemna'' i poza perspektywą skręcenia karku,nic mi nie przyniosło...

Ale milion w totka w tamtych czasach....hmmmm..
Basieńko,a co powiesz na obrobienie jakiegoś banczku ? Np.wyłudzenie kredytu na podstawie lipnych dokumentów ?
W razie czego razem by nas posadzili....
  #42  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 17:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Do Lili.

Nie mam nic przeciwko temu, jest tylko jeden warunek: siedzimy w jednej celi z naszymi zwierzakami ......... Geny ...... kiedy Piotrek był na I roku politechniki złożył mu wizytę inny Piotrek kolega z ogólniaka. Ten kolega był jedynakiem podobnie jak moje dziecię tylko wychowywał się w innych warunkach ......... na Saskiej Kępie 3-piętrowa kamiennica nadal była w posiadaniu jego rodziny /nie wiem jakim cudem bo przecież odbierali/. Parter zajmowali dziadkowie tegoż Piotrusia, I piętro Piotruś z rodzicami, II piętro stryj Piotrusia z rodziną, III piętro "robiło za salon gier i zabaw. Piotruś na 16-te urodziny dostał w prezencie malucha, miał w domu magnetowid ...... koledzy z klasy chodzili do niego oglądać Kaligulę popijając przy tym piwko. Piotrusiowi od nadmiaru wszelakich "dóbr" odechciało się uczyć i wyleciał ze szkoły ...... Maturę robił w szkole wieczorowej, odwiedził mojego Piotrka po to żeby moje dziecię poszło za niego zdać egzaminy bo on bidulek wiedział, że nie ma najmniejszych szans ........ i wtedy ojciec zamknie mu dostęp do kasy rodzinnej. Mój Piotruś uznał, że nie ma sprawy wyrwał zdjęcie ze swojego dowodu osobistego i wkleił je do dowodu kolegi, potem okręcił sobie prawą rekę bandażem i "powiesił ją na temblaku" i stwierdził że pisanie lewą ręką nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Całe szczęście, że przypadkowo usłyszałam tę rozmowę /rozmawiali przy otwartych drzwiach do pokoju Piotrka/, wkroczyłam i powiedzialam że gdyby kolega nie mógł przystąpić do egzaminów z powodu choroby to sama bym się "za niego przebrała" i poszła zdawać te nieszczęsne egzaminy ..... ale leniowi i krętaczowi pomagac nie należy ......... pomyślałam sobie wtedy, że jednak geny są bardzo ważne /przypomniala mi się moja podróbka kuponu totka/ i trzeba brać je pod uwagę wiążąc się z kimś "na dobre i na złe".
  #43  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Czytając Cię Basiu ,otwarły mi się ślozy / hmmm,nie wiem co to jest,ale gdzieś czytałam / ...i leję łzy na tę cholerną genetykę...

Mój Boże.Tobie udało się udaremnić,ale mój młodociany syn jeździł pół roku na kupionej podróbce prawka jazdy,które mu policja odebrała...
Odebrał stare w majestacie prawa i pochwalił się mamuni swą zaradnością życiową.
Piekło jakie mu urządziłam ,nie miało sobie równego w żadnej cywilizacji..A wiesz,że wcale nie skojarzyłam tego z tym moim przestępstwem;wszak moje nie przynosiło mi korzyści i było takie.....szlachetne w moim mniemaniu...

A jednak ...jak zwał,tak zwał...


Wiesz,dobrze że nas nie widać...Dwie poważne i nobliwe niewiasty...a te skłonności.Podobno one się kodują na całe życie.Czy czasem nie wniesiemy w poważny klub seniora -powiewu półświatka ???
  #44  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Możemy wnieść ............

będzie weselej. Mój Piotruś podróbek różnych miał na swoim koncie sporo ........... kiedyś podrobił koledze wpisy do indeksu i ojciec tego kolegi kupił w nagrodę synkowi komputer ...... później wydało się, że synek część egzaminów oblał ......... o podróbkach przeróżnych legitymacji już nie piszę ......... na szczęście ten etap już się skończył i mam syna "przyzwoitego, praworządnego" i moim zdaniem momentami "zdewociałego" /jak się przed laty dowiedział, że chodzimy z Tadziem na plażę dla naturystów to z oburzenia niemal się tarzał po dywanie/. W tej chwili uważa mnie za niesforną matkę, której trzeba "ojcować".
  #45  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:23
Daria.55 Daria.55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 12
Domyślnie

Rudziu popieram Cię że nieraz trzeba skłamać zależy od sytuacji.Córkę uczyłam że rodzicom należy powiedzieć prawdę nawet tą najgorszą bo każdy błędy w życiu popełnia.Mam koleżankę która chce wiedzieć , ile wynosi moja emerytura itp.Ja zawsze odpowiadam że tyle ile ona ma. Uważa ona że koleżanki powinny sobie pomagać nawet finansowo jak mają więcej.Przychodziła jakiś czas w porze obiadowej.Ja dzieliłam się obiadkami ale ile można.I musiałam kłamać że wychodzę, że się umówiłam.Czy uważacie kochane dziewczynki że żle zrobiłam.Koleżanka jest samotna i trochę leniwa i lubi wykorzystać nie miałam odwagi powiedzieć że nie ma przychodzić o tej porze.Ile razy skłamałam jak coś ważnego załatwiałam w urzędach.Pozdrawiam
  #46  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Basiu......Cholercia...i to mówi moja córka o mnie.Ale ona jest praworządna i porządna- wykapany starszy pan,tylko nie ta uroda na szczęście...

Plaża naturystów...hiii...poszłabym,ale majtek za nic nie zdejmę !!
  #47  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:31
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka Do Darii.

Ja bym na pytanie o wysokości emerytury odpowiedziała, że to jest moja osobista sprawa i nie chcę o tym rozmawiać. Powiedziałabym koleżance, że jestem zmęczona gotowaniem i chętnie załapałabym się do niej na obiadek ............ powiedziałabym też, że od czasu do czasu lubię pobyć sama.
  #48  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zdjęłabyś .......... zdjęła .........

Cytat:
Napisał Lila
Basiu......Cholercia...i to mówi moja córka o mnie.Ale ona jest praworządna i porządna- wykapany starszy pan,tylko nie ta uroda na szczęście...

Plaża naturystów...hiii...poszłabym,ale majtek za nic nie zdejmę !!
ponieważ na plażę zabieraliśmy bullterrierkę Kobrę wybieraliśmy miejsca odludne, przeważnie jakieś wysepki bo Kobra była agresywna w stosunku do innych zwierzaków ..... kiedyś z przerażeniem stwierdziłam, że na naszą wysepkę "podróżując wodą" wpakowało się towarzystwo z jamnikiem ......... wiedziałam co grozi jamnikowi i nie wiedzialam co najpierw mam złapać "reformy" czy Kobcię złapałam oczywiście reformy .............. jamnikowi na szczęście nic się nie stało bo Kobcię złapał Tadzio ....... on nie miał takich dylematów.
  #49  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zaraz nas popędzą ..............

bo to nie na temat. Poprawiam się więc i oświadczam: Należy mówić prawdę, tylko prawdę.
  #50  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 19:47
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Jakie popędzą?! Ja chcę być deprawowana przez Basię i Lilę! Teraz! Wreszcie mogę się pośmiać!!! A tak mi było byle jak.
Trzymam się tematu - mówię prawdę.
  #51  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A może Tadzio ma tak zwane walory i chciał je pokazać światu,aby taki widok się nie marnował ?

I Kobrę poszczuł na jamnika,aby na tle pana jamnika wypaść szczególnie imponująco,dysponując i lepszym psem i lepszym sprzętem ?
  #52  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Hmmmm...jako osoba prawdomówna,dodam jedynie iż sama bym luknęła...
  #53  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Coś jest na rzeczy.

Cytat:
Napisał Lila
A może Tadzio ma tak zwane walory i chciał je pokazać światu,aby taki widok się nie marnował ?

I Kobrę poszczuł na jamnika,aby na tle pana jamnika wypaść szczególnie imponująco,dysponując i lepszym psem i lepszym sprzętem ?
Ja przerażona swoim strojem /brakiem czegokolwiek na sobie/ nie miałam "głowy do porównywania walorów Tadzia z walorami właściciela jamnika .......... ale kto wie? Później kiedy już się "otrzaskałam" ze zwyczajami na tej plaży nie miałam już takich dylematów i "lukałam" na prawo i lewo /jak Tadzio nie widział/.
A teraz znowu zgodnie z tematem wątku /trzeba się jakoś asekurować/: należy mówić prawdę.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 31-07-2007 o 22:21.
  #54  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Noooo ...i na temat .Więc nie odmawiać komuś prawa do walorów,chocby to był nasz najbardziej osobisty partner czy pies,którym nie należy przewracać w głowie..

Ale kłamać też nie...
  #55  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:35
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Przypomniałyście mi! Ja przerobiłam sobie rok urodzenia w legitymacji szkolnej, bo chciałam wejść do kina Wolność na "Pożegnanie z bronią" - od 16 lat było!!! I tak mnie nie wpuścili, a legitymację musiałam potem zgubić....
  #56  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 22:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

An...witaj w grupie fałszerzy...a raczej fałszerek...

Nooo,świat jest nasz ...
  #57  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 23:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Coś nas mało ................

Lilu, to daje do myślenia ................ może lepiej było siedzieć cicho i nie mówić prawdy?
Mówimy prawdę i tylko prawdę.
  #58  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 23:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

No i dobrze Basiu,że mało...

Brak konkurencji.Rynek wprawdzie duży,ale fałszerzy przybywa..
Sama nie wiem ,jak we trzy się przebijemy.Najwyżej za pewną kwotę będziemy fałszować dokumenty odrolniające do prowokacji CBŚ-u...

Takie coś ,to dla nas rybka...
  #59  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 23:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Masz rację .........

co za dużo to nie zdrowo ........... damy sobie radę w trójkę. Co to dla nas ........ małe piwo, przebijemy się na pewno.
  #60  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 23:49
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

Wrócę do tematu genów. Mówi się, że "niedaleko pada jabłko od jabłoni" albo "jaka matka, taka córka"... i coś w tym jest.

Na początku lat dziewięćdziesiątych miałam poważne problemy finansowe i znikąd nie mogłam pożyczyć pieniędzy nawet na zakup podstawowych rzeczy. Kredytu nie mogłam wziąźć, bo nie pracowałam, ale miałam konto w banku i czeki.
Debet był w ograniczonej wysokości i trzeba było go zwracać w ciągu 14 dni. Wtedy jeszcze nie było w bankach komputerów i były znaczne opóźnienia w księgowości, zwłaszcza w rozliczeniach z pocztą. Odkryłam, że jeśli podejmie się czek na poczcie, to bank się o tym dowie dopiero za około 3 tygodnie. Robiłam debet, czasem dość wysoki, później wpłacałam gotówkę, "na chwilę", ale bezpośrednio w oddziale banku, bo własne operacje mieli ewidencjonowane na bieżąco i ponownie robiłam debet. Z biegiem czasu poczynałam sobie coraz śmielej. Pomagałam sąsiadom i znajomym, oczywiście zaufanym i w rzeczywistej potrzebie. "Pożyczaliśmy" sobie pieniądze z banku, bez jego zgody, ale po wypłacie regulowaliśmy dług. Po dłuższym czasie wystąpiły komplikacje.
Pracownica nie chciała mi wydać książeczki czekowej - " bo pani zaraz zrobi debet"! Powiedziałam, że nie, ale wiedziałam, że za moment będę na poczcie. Potem mi wydawano po 5 czeków, a następnie wysyłano do dyrektora, gdzie podpisywałam oświadczenia, że już nigdy tego nie zrobię. Ale robiłam do czasu aż wyszłam na prostą.

Moja córka już po 2000 roku zrobiła podobny numer w banku i zabrano jej kartę do bankomatu, na której jej bardzo zależało.
Na moje słowa, jak mogłaś to zrobić? - usłyszałam: a kto mnie tego nauczył?
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego Poznań nie jest mi obojetny lorison Poznań 171 11-12-2017 23:50
"Dlaczego nie..." wuere'le Film, teatr 2 01-04-2009 19:29
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 21:15
Dlaczego tak mało panów tutaj pisze? kufa86 Różności - wątki archiwalne 402 21-04-2008 02:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.