menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 19:48
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Jak długo jeszcze......


Jak długo jeszcze będziemy musieli wysłuchiwać tych niesłychanych,cynicznych bredni "rosyjskich historyków"...To niesłychany proceder szkalowania Polski....Ja naprawdę już nie mogę tego słuchać......Nie jestem rusofobem,tych ludzi uważam
za normalnych,cywilizowanych,ale to co ich telewizja nagle,niespodziewanie emituje to.....krew mnie zalewa.....
Już jako chłopak widziałem w 1939 roku we Lwowie ich wojsko.
Szarobure mundury,szenele do kostek,karabiny na sznurkach
i wielka,czerwona gwiazda na szpiczastej czapce...Smród się ciągnął za nimi bo wszyscy byli chyba smarowani maścią przed
wszami. Taka była Czerwona Armia.....
Teraz oni piszą,że to Polska jest wszystkiemu winna.....
Wiadomo,że ówczesna polityka polska była rozdarta pomiędzy
Hitlerem a Stalinem,ale wypisywanie takich niesłychanych bredni to tylko oni potrafią łgać.......
Każdy rozumie,że to jest preludium do spotkania z Putinem..
Najpierw wojna propagandowa,zbadanie polskiej reakcji a następnie ewentualne "rozmowy".....Granda....cynizm..i łgarstwo....Typowe ruskie....
Oni nie mogą nam strawić tego,że sam Stalin ,jako komisarz
wojskowy dostał baty pod Lwowem i musiął uciekać...Wiele innych wydarzeń wykazało wówczas,że Polska umiała obronić
swej niepodległości...przed bolszewicką nawałą...Oni tego nigdy nie mogą zapomnieć......
Ja już mam swoje lata,(78 lat) widziałem wiele,czy to w LWP
gdzie Ruscy oficerowie trzymali władzę,czy w tych krytycznych czasach w pracy zawodowej...Mnie już nic nie zadziwi,ale nie mogę strawić jak te zapijaczone,pseudohistoryczne mordy szkalują Polskę i Polaków........
__________________
zdzislaw1
  #2  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 19:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Ja już mam swoje lata,(78 lat) widziałem wiele,czy to w LWP
gdzie Ruscy oficerowie trzymali władzę,czy w tych krytycznych czasach w pracy zawodowej...Mnie już nic nie zadziwi,ale nie mogę strawić jak te zapijaczone,pseudohistoryczne mordy szkalują Polskę i Polaków........

Zdzisław, ja też nie mogę.
Dzisiaj rocznica zawarcia paktu Ribentrop - Mołotow !
Putin przyjeżdża na Westerplatte 1-go września. Właściwą datą byłby 17- wrzesień.

Z jednej strony Rosja, która nas obarcza za wojnę; z drugiej Niemcy z Blondie Eryką, z pretensjami o wypędzenia.
Chyba czas się ocknąć, zanim nie będzie za późno.
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 00:37
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Jest jeszcze trzecia strona,nosi nazwę Związek Ludności Narodowości Śląskiej,która w wydanym w ub.tygodniu oświadczeniu poparła stanowisko Rosji twierdzące,że Polska
- dla celów politycznych- zaklamuje historię.Wcześniej zaś Związek ten sprzeciwial się proponowanej przez Polskę zmianie
nazwy obozu w Oświęcimiu a także apelował do rządu Tuska by
uznał niepodległość Abhazji i Osetii.Występowali jeszcze z szeregiem innych "inicjatyw".
  #4  
Nieprzeczytane 05-09-2009, 19:20
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Jest jeszcze trzecia strona,nosi nazwę Związek Ludności Narodowości Śląskiej,która w wydanym w ub.tygodniu oświadczeniu poparła stanowisko Rosji twierdzące,że Polska
- dla celów politycznych- zaklamuje historię.
Polskie wladze odmowily zarejestrowania Zwiazku ze wzgledu na dobro spoleczne. Zwiazek odwolal sie od tej decyzji, ale Europejski Trybunał Praw Człowieka podtrzymal stanowisko wladz polskich. Sukcesem Zwiazku pozostaje zarejestrowanie jezyka slaskiego jako jednego z kilku tysięcy nieznormatywizowanych języków świata.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior za kierownicą - jak długo można jeździć bezpiecznie? - komentarze senior A.P. Ogólny 20 07-11-2021 15:16
Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze Zastawny Ogólny 9 04-10-2011 08:07
Jak długo żyć ? Bierzmy przykład z mieszkańców Japonii. - komentarze Mariola1 Ogólny 14 14-06-2011 21:49
Boże jak długo jeszcze zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 130 21-07-2008 09:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.