menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 15-09-2012, 11:42
loczek loczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 11
Domyślnie

Używam żelu pod prysznic obecnie mam dove ale nie zawsze ten używam. Wcześniej miałam też adidas i był dobry ładnie pachniał. Teraz kupię chyba jeszcze jakiś inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 23-10-2012, 18:16
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Stosuje mydła w pompce, nie brudzi się tak umywalka i są przyjemne w dotyku i zapachu to nie dawniejsze kostki rumiankowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 13:54
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Jeżeli chodzi o kąpiel to tylko dobry żel pod prysznic o ładnym zapachu. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania,można powiedzieć że zakochałem się w niektórych firmach i zapachach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 04-11-2012, 00:12
be.strong's Avatar
be.strong be.strong jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Posty: 3
Domyślnie

ja mam alergiczną skórę więc używam mydła w płynie Biały Jeleń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 18-05-2013, 19:18
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Sprawdziłam rzeczywiście Biały Jeleń jest ok., ale twarz mogę myć tylko wodą przegotowaną bez żadnych dodatków, makijaż z oczu zmywam plynem dwufazowym Ziaja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 09-09-2013, 15:01
Ramona232 Ramona232 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Uśmiech

*Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami*
A tak natknęłam się i tak mi się spodobała ta madra myśl
Nie lubie mydła w kostce i nie używam go już bardzo, bardzo dawno.
Do mycia rąk kupuje zawsze mydło w płynie z wygodnym dozownikiem w postaci pompki, a do mycia ciała żele pod prysznic Sorayi Family Fresh. Naprawdę bardzo Wam polecam. Duże ekonomiczne buteleczki i prześliczne zapachy. A wybór jest bardzo duży, więc dla "zmiennych" kobiet super propozycja .
I takie przyjemne oryginalne zapachy. Na przykład skandynawska bawełna. Śliczny.
Załączone Grafiki
File Type: jpg żele.jpg (14.2 KB, 14 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 17-09-2013, 10:18
BognaM BognaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 25
Domyślnie

Od jakiegoś czasu staram się ograniczać wszelkie kosmetyki kolorowe, zapachowe itp. i używam ich sporadycznie. Do mycia używam mydła szarego, włosy myję szamponem dla dzieci, krem stara Nivea. Na co dzień staram się nie malować.
Zaczęłam używać olejku arganowego zamiast balsamu - w wilgotną skórę wcieram kilka kropli olejku. Można też zwykłą oliwę z oliwek Skóra jest o niebo lepsza, bardziej miękka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 23-01-2014, 11:24
Ewarg Ewarg jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Polska
Posty: 19
Domyślnie

Oj chętnie odświeżę wątek.
Do niedawna myłam się w Dave i prałam w persilu.
Niestety skóra z wiekiem coraz bardziej wysusza się więc zaczęłam szukać innych rozwiązań, bo balsamy nawilżające nie starczały.
Po jednym mydełku Aleppo sama zabrałam się za robienie mydła.
Mąż od kilku miesięcy nie chce innego mydła. Powyrzucał wszystkie środki myjące które były w domu.
Potem znalazłam przepisy na proszek i płyn do prania. Odważyłam się, zrobiłam i sytuacja powtórzyła się. Znowu z półki zniknęły komercyjne.

Skóra po moim mydełku jest mięciutka, milutka - dobrze nawilżona. Już nie używam żadnych emulsji nawilżających. Jedynie pomieszane oleje z woskiem pszczelim do twarzy (teraz jak są mrozy), ust, rąk i pięt.

Potwierdzam każda opinię o szarym mydle. A co do zapachu - mydło ma myć a nie pachnieć (choć ja dodaję trochę olejków eterycznych).
Biały jeleń jest z tłuszczy zwierzęcych a te nie są zbyt dobre dla skóry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 24-01-2014, 20:01
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

W aptece tylko można kupić żel do twarzy firmy ZIAJA bardzo dobry i nie drogi około 14zł.

Natomiast do ciała różne żele dobrych firm. mydło wysusza skórę.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 25-01-2014, 19:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Bardzo dobra jest skora po "wyszorowaniu" platkami owsianymi-zwyczaj tn przejęlam od mojej babci- cerę miala piekna do konca zycia- tylko: ja palę papierosy- a to bardzo niszczy cere- niestety..
Kosmetyki- tylko Yves Rocher- wydaja sie stosunkowo drogie- ale jeden sloiczek np na noc starcza na miesiac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 25-01-2014, 20:16
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Bardzo dobra jest skora po "wyszorowaniu" platkami owsianymi-zwyczaj tn przejęlam od mojej babci- cerę miala piekna do konca zycia- tylko: ja palę papierosy- a to bardzo niszczy cere- niestety..
Kosmetyki- tylko Yves Rocher- wydaja sie stosunkowo drogie- ale jeden sloiczek np na noc starcza na miesiac.

Proszę napisz dokładnie jak używać tych płatków owsianych bardzo proszę...
Zgadzam się że kosmetyki Yves Rocher są dobre ale nie wszystkie mi odpowiadają, a na niektóre kremy miałam uczulenie i to właśnie z tych niby najlepszych i bardzo drogich.....
Serdecznie pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 20:06
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Platki owsiane zalewam gorącą wodą- czekam jak wystygną- robi sie taka kleista masa- tym myję twarz.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 21:30
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Platki owsiane zalewam gorącą wodą- czekam jak wystygną- robi sie taka kleista masa- tym myję twarz.Pozdrawiam.

Piękne dzięki ....spróbuje może poprawię sobie urodę pozdrawiam cieplutko....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 29-01-2014, 19:05
marta919 marta919 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 11
Domyślnie

Tej maseczki na twarz jeszcze nie stosowałam, ale może też ją wypróbuję. Odnośnie mycia się to ja stosuje różnego rodzaju żele do kąpieli. Są one wydajne i pięknie pachną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 30-01-2014, 22:02
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał marta919
Tej maseczki na twarz jeszcze nie stosowałam, ale może też ją wypróbuję. Odnośnie mycia się to ja stosuje różnego rodzaju żele do kąpieli. Są one wydajne i pięknie pachną

Co do zapachu to tylko perfumy.Natomiast pozostałe kosmetyki jak najmniej zapachu bo te są najzdrowsze. i najmniej alergiczne
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 02-02-2014, 06:05
Quenny's Avatar
Quenny Quenny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: pomorskie
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
mydło wysusza skórę.
Nasza skóra ma lekko kwaśne pH, natomiast mydło - zasadowe. Podobnie mogą działać żele do mycia twarzy oparte na mocnych detergentach - na przykład Sodium Laureth Sulfate. Skóra po umyciu czymś {mydłem, żelem, pianką itp} z silnym detergentem, dochodzi do swojego właściwego środowiska w ciągu 4-6 godzin. Przez ten czas jest bardzo narażona na wysuszenie i ataki szkodliwych drobnoustrojów. Warto po użyciu środka myjącego, przemyć twarz tonikiem bądź płynem micelarnym w celu szybszego przywrócenia skórze równowagi.

A tak na marginesie : kosmetyki z Yves Rocher są tylko z nazwy i ceny {sic !} naturalne. Wystarczy INCI przeczytać. Mnie, osobie o bardzo wrażliwej skórze, dużą krzywdę robią.

Ja myję twarz olejkami myjącymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 05-02-2014, 19:02
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Żele do twarzy kupuję w aptece i nie mam żadnych problemów.. z cerą....Do kosmetyczki też nie chodzę...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 06-02-2014, 18:46
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

W sprzedaży sa obecnie olejki do kapieli, które przy suchej skórze doskonale się sprawdzają, a po umyciu zwykła oliwka dla dzieci bądź oliwka do masazu ...w ten sposób znacznie poprawiłam wygląd skóry..do mycia twarzy jedynie mleczko stosowane zamiast mydła, wszystko inne zbyt wysusza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 24-02-2014, 23:21
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał fionna
Do codziennego mycia używacie raczej tradycyjnie mydła czy jakiś specjalnych żeli? Ostatnio byłam u córki z odwiedzinami i u nich w domu nie było mydła w kostce!! Bardzo się zdziwiłam, bo dla mnie to kosmetyk bez którego nie wyobrażam sobie dnia. Oczywiście używam kostki odpowiedniej dla mojej skóry i wieku ale kostka to kostka, nie jakieś płyny i żele. A jak jest u Was?
U mnie jest i kostka i mydło, ale rozumiem twoje zdziwienie, bo moja córa tez mnie cały czas czymś zaskakuje, zamiast balsamów - "budynie" zamiast dezodorantów - "mgiełki" itd ostatnio zgłosiła mnie na stronę "rekomendujto" do testowania różnych produktów ale przynjajmniej nie nudzę się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 12-03-2014, 10:22
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

ja kiedys uzywalam wszystkich tych najpopularniejszych kosmetykow reklamowanych w telewizji, ale jakis czas temu odkrylam kosmetyki ekologiczne, teraz uzywam tylko ich na przyklad moj ulubiony zel pod prysznic: http://www.drtaffi.pl/zel-pod-pryszn...gheri-oro.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O czym warto pamiętać pisząc CV - komentarze edward wrzosek Ogólny 2 19-07-2012 13:54
Kanapka - z czym jeść by była zdrowa? - komentarze enia60 Ogólny 20 26-04-2012 19:26
Czym jest bol ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 17-04-2008 11:15
Czym czyścicie monitory? iwo1111 eSenior 19 21-04-2007 00:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.