menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > O serwisie > Informacje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Informacje Informacje, ogłoszenia, propozycje administracji. Nowe tematy mogą zakładać tu jedynie administratorzy i moderatorzy Klub Senior Cafe.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 10:53
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Moderatorzy - informacje i prośba


W związku z nieporozumieniami, jakie mają ostatnio miejsce: Miejsce w Klub Forum Cafe jest dla wszystkich i wszyscy mają równe prawa. Wiem jak bardzo mylący potrafi być tytuł "moderator" powtarzam wiec po raz kolejny że te osoby spełniają akurat na tym forum jedynie funkcję porządkową, polegającą głównie na przenoszeniu postów do odpowiednich dla nich wątków. W pozostałych kwestiach mają dokładnie takie same prawa i "powinności" jak "zwykli" członowie Klubu i nie stanowią żadnej "władzy".

Absolutnie nie zamierzam ingerować w dyskusje między użykownikami Klubu, ani stawać po czyjejkolwiek stronie - mój ogląd sytuacji zawsze będzie bowiem niepełny i taka ingerencja zawsze komuś będzie wydawała się niesprawiedliwa. Mam natomiast propozycję dotyczącą moderowania, szczególnie w działach w których odbywają się najbardziej gorące dyskusje. Oczekuję na chętne osoby, które podjęłyby się moderwania właśnie "niebezpiecznych" działów (ale nie tylko), przy czym zgłaszać nie muszą się same, można je także zachęcić przez propozycję wyrażoną w niniejszym wątku. Wiele osób, które aktywnie tu piszą doskonale zna realia Klubu a przy tym prezentuje zalety bardzo przydatne moderatorom - takie jak spokój czy poczucie humoru. Państwo znają te osoby znacznie lepiej niż ja.

Jednocześnie proszę osoby, które mają zastrzeżenia do dotychczasowej pracy moderatorów o przesyłanie na adres cafe@senior.pl informacji o niewłaściwych ich zdaniem działaniach (nieuprawnionemu przeniesieniu czy skasowaniu wątku lub postu, "nadużywaniu władzy" na forum publicznym etc.). Przypominam jednocześnie, że fora, blogi i dyskusje prywatne w Klub Senior Cafe jeśli nie łamią polskiego prawa, podlegają moderacji jedynie ich założycieli.

Oczywiście, powyższe nie oznacza że dotychczasowi moderatorzy się nie sprawdzili - wręcz przeciwnie, gdyby nie ich praca i poświęcenie czasem całkiem dużej ilości wolnego czasu, mielibyśmy w Klubie straszliwy bałagan. Nikt nie straci swoich uprawnień, a osoby z grona moderatorskiego które chcą objąć swoją opieką większą liczbę działów, proszę także o zgłaszanie się w tym wątku.

Wypowiadać się i proponować może w tym wątku każdy - bez względu na wiek, płeć, staż "internetowy" czy długość obecności w Klubie. Szczególnie zapraszam osoby, które z jakiś względów obawiają się odezwać w innych wątkach.

Serdecznie zapraszam także do zgłaszania uwag na temat samej roli moderatora w Klub Senior Cafe, tego jak ją Państwo chcielibyście widzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 12:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja może pierwsza,choć nie boję się wypowiadać nigdzie.Z drugiej strony,jakaż to odwaga potrzebna do wypowiedzi w internecie ?
...żadna.Natomiast wystarczy tylko odrobina empatii i umiejętność puszczania koło uszu jakiś niefortunnych ,według nas ,wypowiedzi.Bo te zdarzały się i zdarzać się będą..A także pamięć o tym,że jakkolwiek poruszamy się w wirtualnym świecie,to po drugiej stronie monitora siedzi żywy człowiek,z krwi i kości.Któremu możemy dopiec,jeżeli chcemy...

I ta chęć była widoczna .Dlaczego ? Dla mnie to zagadka,jak zresztą wiele ludzkich poczynań..

Na pracę moderatorów narzekać nie można,jak mi się zdaje.A wręcz przeciwnie.Ja mam natomiast zastrzeżenia do zagęszczjącej się atmosfery,która ostatnio nieco mi wytrącała ''pióro '' z ręki,a której przyczyna stała się dla mnie jasna,jak słońce odbite od śniegu,po dzisiejszej wypowiedzi Wilhelminy.Bo ja komentarzy w profilach nie czytałam,nie miałam kiedy po prostu.

Fronty- to śmieszne na internetowym forum.Ja myślałam ,że tu będzie taka wirtualna jedna rodzina.I dobrze myślałam,w kontekście organizowania zlotów i spotkań..
Ale nie mam siły mierzyć się z czyjąś małostkową szpilomanią.Bo w realu tyle się dzieje złego,że tu chciałam mieć niejako ''odpoczynek wojowniczki ''..
I chyba nie tylko ja...Każdy..

Pozdrawiam -Lila,uważając że moderatora powinna cechować sprawiedliwość i spokój..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 14:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Żarówka Podpisuję się pod mojej poprzedniczki.

Podpisuję się "całą sobą" i nie tylko pod postem mojej poprzedniczki :czyli Lili. Od siebie dodam, że szkoda czasu i życia na jakieś "kuluarowe" rozgrywki. Polubmy siebie to jest niezbędne do tego żeby polubić innych, wtedy świat stanie się piękniejszy a my razem z nim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 17:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

oraz nie traktujmy tego wszystkiego tak smiertelnie poważnie...amen
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 17:48
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Fronty- to śmieszne na internetowym forum.Ja myślałam ,że tu będzie taka wirtualna jedna rodzina.I dobrze myślałam,w kontekście organizowania zlotów i spotkań..
Ale nie mam siły mierzyć się z czyjąś małostkową szpilomanią.Bo w realu tyle się dzieje złego,że tu chciałam mieć niejako ''odpoczynek wojowniczki ''..
I chyba nie tylko ja...Każdy..

Pozdrawiam -Lila,uważając że moderatora powinna cechować sprawiedliwość i spokój..[/quote]
--------------------------------------------------------------------------Masz rację Liluś , ale moderatora powinna cechowac nie tylko sprawiedliwośc i spokój ,ale też kultura i szacunek do osób ,ktore sie wypowiadają na forum ,nie zależnie od tego czy sie wypowiedz podoba czy nie .
Niestety ,o powyższych cechach nie świadczy post zamieszczony w watku " forum dla wybranych" strona 13 post nr.125.
Cytuję:--Z mojej strony na tym kończy się polemika na temat analizowania moich tekstów--
Uważam ze zamieszczenie takiego gifa w tak powaznej dyskusji dotyczącej wizerunku naszego forum /czytają nas setki ludzi/ świadczy o kulturze ,a raczej jej braku , osoby ,ktora to pisała..... i juz mnie nie dziwią te wszystkie posty z ich złosliwosciami i docinkami .No cóż każdy się zachowuje jak potrafi..........Tylko dlaczego musimy to znosić ??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 18:15
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Podpisuję się pod tym co napisały Lila,Basia,Małgorzata50 i Tar-ninka
36_2_68.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 19:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Do Tar-ninki

Tarninko masz rację nie musimy znosic takich "posunięć", szkoda na to czasu. To wszystko jest żałosne i niesmaczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-06-2007, 16:17
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Muszę szybko wkroczyć i dać Wam energii do słuchania, czytania wszystkich postów które są zamieszczane na naszym forum, myślę że jedynie ważna i swobodna trybuna przekazywania swoich opinii jaką jest "klub senior cafe" nie powinna być nawet nadzorowana jakąkolwiek instytucją legalną lub nie, myślę że rola moderatorów powinna zależeć od ich własnego sumienia... i oczywiście od opinii większości na danym forum. Ale z tego co widzę to mogę Wam tylko powiedzieć że "nawet w najgorszej kałuży widać odbicie nieba", jest to teza którą stosuję od lat i Ona daje więcej niż mogłem się tego spodziewać. Życzę Wam wszystkim zaangażowanym w tworzenie naszego serwisu
Rozwagi i chwili bycia z sobą... Słonecznie pozdrawiam H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-06-2007, 16:58
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Podoba mi się to powiedzenie... bardzo! Green - czy mogę je sobie pożyczyć (do stosowania w życiu)?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 09:57
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Moim zdaniem . moderator powinien,umiec nadac temat.
tym ktörzy lubia szukac zlo. i tym ktörzy robio zle niewiedzac o tym. Niejest to latwe. dogodzic wszystkim. poniewaz ile czlonköw tyle röznych harakteröw.
Zycze nadal wszystkiego co dobre i nieprzejmowac sie . tymi co krytykuja, to bylo i bedzie. to sa ludzie ktörzy möwia tylko z ukrycia . a nie stana oko w oko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 10:13
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

W tak duzym gronie konflikty zawsze będą się pojawiać,gdyż często emocje biorą górę nad rozsądkiem...ale jestem dobrej myśli.Emocje opadają i znów wszystko wraca do normy.takie male zawirowania dodaja smaczku...moderarorzy powinni być obiektywni.wszak mamy swobodę wypowiedzi w demokratycznym kraju...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 15:51
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie do Tulpe

Cytat:
Napisał tulpe
Moim zdaniem . moderator powinien,umiec nadac temat.
tym ktörzy lubia szukac zlo. i tym ktörzy robio zle niewiedzac o tym. Niejest to latwe. dogodzic wszystkim. poniewaz ile czlonköw tyle röznych harakteröw.
Zycze nadal wszystkiego co dobre i nieprzejmowac sie . tymi co krytykuja, to bylo i bedzie. to sa ludzie ktörzy möwia tylko z ukrycia . a nie stana oko w oko.
Miła Tulpe ,moderator nie powinien ,ale moze tak jak i każdy z forumowiczow nadac nowy ciekawy temat . Rola moderatora polega tylko na "sprzataniu "jak to napisał Admin.Moze Ci sie wydawać na podstawie postepowanie jednego z moderatorow ,ze funkcja ta daje specjalne prawa.Nic bardziej mylnego .Zobacz jest nas tu kilku moderatorow ,i kazdy robi / sprzata/ swoje po cichu i bez szumu. Poczytaj dokładnie post nr1 niniejszego watku .My tutaj wszyscy mamy jednakie prawa .Zobacz ile wątkow/tematow / tyle autorow tychze .Jedne watki są ciekawe i zyją ,drugie powoli traca zainteresowanie ,czy poprostu temat sie wyczerpał.i to jest uwazam dobre ,bo swiadczy ze nasze forum żyje .Dobre są i te nasze sprzeczki, czy troszkę ostrzejsze dyskusje .Tak jest w kazdym domu gdzie jest więcej osób ,nie tylko głaskanie po głowkach.Czasami ktos "trzasnie drzwiami"i wyjdzie aby po chwili wrocić,ot jak w domu..Jeżeli masz jaki ciekawy temat ,prosze zakładaj nowy watek .Życzę dobrej zabawy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 20:25
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Moherator

Weszłam wczoraj na jakieś forum dotyczące telefonów komórkowych. Oni tam przewrotnie nadali swoim moderatorom tytuł "moheratorów"! Jak dobrze, że u nas tak nie jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 20:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bo my jesteśmy starszakami
i wiemy, jak się zachować. :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 23:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ado tego jestesmy wesolymi staruszkami i upartymi staruszkami z lekka manią seksualna ,ktore żadnym moheratorom sie nie dadzą i snuuuuuja sobie dygresje od dygresji i na tym polega nasz urok i czar .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-07-2007, 23:36
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Nie dadzą , żadnym , ole!! jak mawia kuma Lila
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-07-2007, 21:16
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Pytanie?

Cytat:
Napisał nika
W tak duzym gronie konflikty zawsze będą się pojawiać,gdyż często emocje biorą górę nad rozsądkiem...ale jestem dobrej myśli.Emocje opadają i znów wszystko wraca do normy.takie male zawirowania dodaja smaczku...moderarorzy powinni być obiektywni.wszak mamy swobodę wypowiedzi w demokratycznym kraju...
Jak się zostaje moderatorem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-07-2007, 22:35
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

trzeba się zgłosić do administracji z taką chęcią
ustalamy wtedy działy jakie znajdą się "pod opieką" i już
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 22:04
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Dziękuję.

Cytat:
Napisał admin
trzeba się zgłosić do administracji z taką chęcią
ustalamy wtedy działy jakie znajdą się "pod opieką" i już
Zainteresuję się bliżej tematem, gdy skończy mi się umowa o pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-08-2007, 22:08
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

To sie kochana spiesz bo juz jest lista kolejkowa.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moderatorzy potrzebni od zaraz admin Informacje 15 01-08-2017 08:47
Posty, profile, informacje admin Informacje 4 15-11-2011 15:20
Prosze o informacje na temat.... barbara.s eSenior 6 14-05-2011 19:26
prośba irkoski Muzyka - wątki archiwalne 9 14-12-2007 06:19
Prośba od dziennikarki Jagienka Różności - wątki archiwalne 0 13-02-2007 20:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.