menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4561  
Nieprzeczytane 14-05-2015, 05:43
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie sanatorium

Mam numer 616, ciekawa jestem na jaki termin będę miała wyznaczony wyjazd Basia ze Szczecina
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4562  
Nieprzeczytane 14-05-2015, 09:41
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Basiu 51,
wg mnie z takim numerem w kolejce, skierowanie mozesz dostac w kazdej chwili. Jesli jestes w takiej sytuacji, ze mozesz spakowac sie i wyjechac z dnia na dzien, to ja namawialabym Cie na to, abys zadzwonila do ZFZ i pytala o jakies dobre zwroty. Ze zwrotow mozna wlasnie dostac super sanatorium. Pozdrawiam i zycze udanego pobytu, Dorota.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4563  
Nieprzeczytane 21-05-2015, 10:55
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Proszę o informacje na temat Sanatorium"Zbyszko" w Busku Zdroju".Jest zwrot. Byłam w Busku i znam inne sanatoria. Wiem, gdzie się mieści"


Zbyszko" ,ale czy wszystkie zabiegi są na miejscu? i jakie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4564  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 17:12
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie "KORONA" Muszyna

Czy ktoś był może w ostatnim czasie w Muszynie w sanatorium "Korona". Właśnie dostałam tam skierowanie. Czy tam rzeczywiście jest tak byle jak? Czytałam opinie byłych kuracjuszy o tym ośrodku. Opinie nie są zachęcające, wręcz są bardzo złe. Zabiegi (o zgrozo!) w piwnicy?! Jestem załamana, aż odechciewa się tam jechać. Ale, niestety pojadę...pełna obaw. Ciekawa jestem, czy wszystko się potwierdzi. Jedynym pocieszeniem zdają się być ogrody sensoryczne. Po powrocie napiszę na forum obiektywną opinię o tym sanatorium. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez hala51 : 01-06-2015 o 18:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4565  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 20:25
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Witaj Halu
Nic się nie przejmuj opiniami. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził!
W sanatorium Korona niestety nie byłem, więc nic nie mogę powiedzieć. Ale mogę pokazać zrobioną prezentację z Muszyny i bliskich okolic. Będziesz miała jakąś orientację o tamtych terenach. Na dwóch ujęciach widac sanatorium Korona.
http://voila.pl/index.php?f=1822644.pps

Życzę dobrej pogody, dobrych zabiegów i miłego pobytu.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4566  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 08:13
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie sanatorum

Mam numer na dzień dzisiejszy 276, jestem ciekawa kiedy wyjadę do sanatorium , czy załapię się na lato czy jesień Pozdrawiam wszystkich Basia ze Szczecina
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4567  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 11:26
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Czy zna ktoś sanatorium Augustów w Augustowie ?
Proszę o jakieś info.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4568  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 13:46
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Dzięki Ryszardzie Niby też tak sobie myślę, ale duża nuta wątpliwości jednak gdzieś tam w umyśle tkwi. Prezentacja Muszyny i okolic super, zresztą jak wszystkie inne, które nam tutaj na forum podrzucasz. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4569  
Nieprzeczytane 04-06-2015, 14:05
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie do Hali51

http://rynekmedyczny.polki.pl/Sanato...e_opinie,1moze to pomoze.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4570  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 14:34
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Dzięki niobos za link. Czytałam te opinie już wcześniej. Przyznasz, że nie są zachęcające, ale myślę, że jakoś przeżyję te 3 tygodnie. Pociesza mnie fakt istnienia tam ogrodów sensorycznych, które na pewno będę odwiedzać...oglądałam galerię zdjęć - są super. Oby do tego jeszcze pogoda dopisała. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4571  
Nieprzeczytane 05-06-2015, 15:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dzień dobry Halu...jak to się stało, że Ty już jedziesz do sanatorium ?...czyżby ze zwrotów ?...pamiętam, że w ubiegłym roku prawie w jednym czasie składałyśmy dokumentację
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4572  
Nieprzeczytane 06-06-2015, 19:29
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Dzień dobry Halu...jak to się stało, że Ty już jedziesz do sanatorium ?...czyżby ze zwrotów ?...pamiętam, że w ubiegłym roku prawie w jednym czasie składałyśmy dokumentację
Pozdrawiam
Witam Jadziu. Tak, ze zwrotów. Tylko...najpierw z entuzjazmem wzięłam ten zwrot i to z uwagi na te ogrody sensoryczne w Muszynie, a dopiero potem zaczęłam szukać opinii o sanatorium i się załamałam. Powoli się z tym godzę ( już nie mam wyjścia ) i mam wielką nadzieję, że nie będzie aż tak źle, jak ludzie opisali. Bilet już kupiony. W środę wyjeżdżam. Po powrocie nie omieszkam napisać, jak tam rzeczywiście jest, w tej Koronie. A na przełomie września/października jadę prywatnie do Polańczyka trochu się pomrozić w kriokomorze ogólnoustrojowej. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4573  
Nieprzeczytane 12-06-2015, 14:13
Aquarius702's Avatar
Aquarius702 Aquarius702 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Lubraniec
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
Ja też bardzo miło wspominam wrześniowo-październikowy pobyt w Limbie. Czasem nawet mi się marzy, aby znowu wyłożyć się na Buczniku (ten na szlaku do krzyża Milenijnego) i bez końca gapić się na leżącą poniżej Piwniczną
Koniecznie wybierz się na wycieczkę do babci mieszkającej w górach w kurnej chacie (szlak na Radziejową) a zobaczysz ją... z Wajdą na zdjęciu


Dzień dobry

Ja również w tym roku, w połowie października jadę po raz pierwszy do Limby (prywatnie). Ze względu na fakt, że zdaje się Pan posiadać wyjątkowo rzetelne informacje na temat tego miejsca, pozwolę sobie zapytać o kilka kwestii, na które nie dostałam odpowiedzi w czasie telefonicznej rezerwacji (bo pani recepcjonistce najwyraźniej bardzo się gdzieś spieszyło). O ewentualne odpowiedzi proszę również innych z Państwa, którzy znają ten ośrodek. Z góry dziękuję.

Czy posiłki na stołówce są podawane bezpośrednio do stolika? Poruszam się o kuli, toteż bufet jest raczej nie dla mnie.

Czy istnieje możliwość pobytu w pokoju jednoosobowym lub przynajmniej wzięcie "dwójki" do pojedynczego wykorzystania?

Czy przy pobycie pełnopłatnym wymagana jest wpłata zaliczki?

Czy można mieć dobry widok na góry już bezpośrednio z pokoju? :-P

Gdzie w Piwnicznej można dobrze i w miarę tanio zjeść (jadę z rodziną, która zostaje tam ze mną na kilka dni).

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam,
Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4574  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 16:09
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

witam ponownie - wnioski o sanatorium( mój i męża ) wróciły do NFZ po weryfikacji , i minęło 20 miesięcy czekania , w piątek na liczniku było 3 958 .
Tak z ciekawości - ile przed wyjazdem ukazuje się w przeglądarce termin wyjazdu.
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4575  
Nieprzeczytane 14-06-2015, 20:38
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

W mazowieckim funduszu moja koleżanka tydzień temu dostała Kołobrzeg........od 13.09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4576  
Nieprzeczytane 15-06-2015, 18:13
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

W 2013 r jak miałem 1600 w okolicach to dostałem powiadomienie gdzie jadę ale nie wiem czy tak będzie teraz??Ja mam 3060 teraz!pozdrawiam,czyli 5 tygodni wcześniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4577  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 10:58
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Gdybyś była z Łodzi to już byłabyś w pociągu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4578  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 11:36
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
Gdybyś była z Łodzi to już byłabyś w pociągu.

To nie całkiem tak jest. Ja w ubiegłym roku dostałem Polanicę gdy miałem numer 72. Wszystko zależy od rodzaju schorzenia i od tego czy na wniosku mamy podaną jedną chorobę czy też kilka chorób. Wtedy czeka się na przydział dłużej, gdyż mniej jest ośrodków, które są przystosowane do leczenia kilku chorób naraz. Z wykazaną jedną chorobą na wniosku czeka się trochę krócej. Oczywiście znaczenie ma też ilość zgłoszonych osób, oraz dane województwo. Co by nie było, tak czy siak, trzeba swoje odczekać zanim wyruszymy do uzdrowiska.


Sanatorium Polonia w Kudowie Zdroju
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4579  
Nieprzeczytane 18-06-2015, 20:33
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

dzięki za inf. _ tak jak ja czy Jogerit dwa lata temu inf. na necie była 5 tygodni przed wyjazdem ,tyle że Jogerit dostał to przy 1600 numerku, a ja przy 400.
W tej chwili okres wyjazdu od ukazania się przekracza nawet 8 tygodni ( tak jak pisze Dela), Ryszarda wytrzymali do samego prawie końca.
Wydaje mi się że największe obłożenie maja wyjazdy nad morze, ja ostatnim razem czekałam pełne 24 miesiące od wypisania skierowania i przypuszczam że teraz będzie tak samo.
Tak sobie mówię Bożena cierpliwości , ale im bliżej końca tym tej cierpliwości coraz mniej.
Tyle moich wywodów i cierpliwości życzę wszystkim czekającym na sanatorium.
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4580  
Nieprzeczytane 21-06-2015, 12:03
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie sanatorium

a ja mam nr 89 i jeszcze brak informacji gdzie i kiedy wyjadę , pozdrawiam wszystkich oczekujących
__________________
zagląda codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.