menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2241  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 14:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ty też uważasz, że Św. Józef miał rogi, bo nie był ojcem Jezusa? Przecież to stwierdzenie padło na tym wątku.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2242  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 14:43
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał Siri
/.../ Sięgając do czasów wcześniejszych to ludzie oddawali życie za Biblię ,którą uważali za oryginalną....
I to nie jest dowodem na prawdziwość księgi, a jedynie na wiarę tych ludzi. Większość religii i idei ma swoich męczenników, czego dowodów w historii świata i różnych religii znajdziemy aż nadto. Ateizm też miał swojego męczennika; był nim K. Łyszczyński, o którym kiedyś pisałam.

Dla potrzeb nowego bloga wróciłam do albigensów (vide # Reni, fragment dot. 1208 r.). Po upadku Montsegur (1244) na wspólnym stosie spalono 220-230 katarów. Dlatego, że wierzyli inaczej... Sami wybrali śmierć męczeńską; „nie uchroniły nikogo ni jego lata, ni płeć, ni pozycja”. Do dziś historycy rozważają, czy autorem słów: „zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich” był papież Innocenty III, jego wysłannik, czy termin służył jako określenie okrutnej, bratobójczej krucjaty trwającej ca 40 lat. Faktem jest, iż Langwedocja porównywana kulturowo i rozwojowo do Bizancjum... cofnęła się o kilka wieków, stała się barbarzyńska jak reszta Europy. Nie wiadomo też, co było albigeńskim skarbem wyniesionym nocą z oblężonej twierdzy... być może święta Księga Jana, może Graal, może coś zgoła innego.
Za swoją wiarę i religię zapłacili życiem. Czy ona była prawdziwa? Nie wiem, może Wy wiecie... myślę, że wiara to wiara, nie potrzebuje uzasadnień i nic w niej nie jest na pewno.

Wstęp przydługi, ale – myślę, potrzebny. Wśród, kolejny raz przeglądanych, lektur był: „Testament Odessy” B. Wołoszańskiego. Jeden z pierwszych rozdziałów zatytułowany jest „Skarb Lucyfera, Langwedocja, grudzień 1943 r”. Opowiada o spotkaniu Himmlera z O. Rahnem - 'Ostatnim Trubadurem Langwedocji', który wg oficjalnych źródeł nie żył od marca 1939 roku. Cytuję fragment:
„Heinrich Himmler /.../, jeden z twórców narodowego socjalizmu, od początku zdawał sobie sprawę z największego mankamentu systemu, który współtworzył: braku religii. W latach trzydziestych i podczas wojny ten brak nie był dotkliwy. Narodowy socjalizm umundurował społeczeństwo. Wszyscy zostali zorganizowani. Mali chłopcy w Deutsches Jungvolk, nieco starsi w Hitlerjugend, dziewczęta w wieku 10-14 lat w Jungmadelbund, starsze w Bund Deutscher Madei, pielęgniarki, robotnicy, nauczyciele... Wszyscy zostali umundurowani i żyli według wojskowego drylu. To było zrozumiałe i konieczne w czasie wojny. Naród umundurowany i zrzeszony łatwiej poddawał się rozkazom. Ale co stałoby się po zwycięstwie? Trzecia Rzesza miała trwać tysiąc lat! Co spajałoby Niemców i narody sojusznicze: Węgrów, Finów, Włochów? Wszędzie stawiano by pomniki Adolfowi Hitlerowi, ale przecież nikt by przed nimi nie klękał. Jaka religia zastąpiłaby chrześcijaństwo?
Heinrich Himmler szukał rozwiązania od pierwszych dni, gdy naziści otrzymali władzę. Zależało mu na tym szczególnie, gdyż myślał o usunięciu Hitlera i zajęciu jego miejsca. Ale warunkiem było pokazanie Niemcom, że jest „naznaczonym". Dlatego tak usilnie poszukiwał boga, którego mógłby umieścić na ołtarzu swojego kościoła, przed którym wszyscy Niemcy chyliliby głowy i modlili się o pomyślność, zdrowie dla bliskich, odwrócenie nieszczęścia, znajdowali ukojenie. Być może podświadomie dostrzegał takie źródło w starogermańskich mitach o świętym drzewie Yggdrasil, „Drzewie Świata", łączącym krainy bogów, ludzi i umarłych, o dobrym bogu słońca Baldurze, który miał objąć władzę nad światem po wygranej wojnie z siłami zła.”
Pisałam o potrzebie religii wcześniej, przed przeczytaniem książki... nic odkrywczego, prawda znana od czasów Mojżesza, który religią przekształcił pasterskie plemiona w naród zdolny przetrwać bez państwa.

Proszę, pomyślmy także o tym problemie zanim rzucimy się do gardeł i zaczniemy przegryzanie cudzych aort. „Tantaene animis caelestibus irae?” (Takiż to gniew w sercach niebian? Wergiliusz) Dopóki nie przestaniemy narzucać naszych przekonań innym, nie nauczymy się szacunku do wszystkich religii i ludzi, trwać będą wojny i wojenki religijne, także te forowe.

PS – linkowany film obejrzałam, I część (II część, na szczęście, przerwał mi prof. P. Urbańczyk opowiadający w PR o tajemnicach Mieszka I.) W należyte zadziwienie zdążyłam wpaść.. Jestem usprawiedliwiona. Nie przyswajam, mam wykształcenie przedszkolne, za jakieś 10-15 lat wejdę do grupy pierwszoklasistów... darujcie, proszę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2243  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 15:30
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 400
Domyślnie Ja też nie twierdzę ,że to jest dowodem...

Cytat:
Napisał ostatek
I to nie jest dowodem na prawdziwość księgi, a jedynie na wiarę tych ludzi.
...takie są jedynie fakty ,że KK z taki walczył...Ciekawe po co i dlaczego?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2244  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 18:02
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Przeczytałam z uwagą i zainteresowaniem.
Nie kwestionuję przytoczonego "kalendarium", jednak mam pytania. Czy ten wypis to Twój autorski,jeśli tak to w oparciu o jakie materiały źródłowe? Jeśli nie jesteś autorką, to zechciej podać kogo cytujesz i jakie dzieło?
Ciekawa jestem odpowiedzi z tej prostej przyczyny, że to co przytoczyłaś(brrrrr)- chyba się zgodzisz - nie jest pełną historią kościoła i ze względu na dość wyraźne ukierunkowanie może robić wrażenie tendencyjności, a co za tym idzie nierzetelności.

nie szukaj dziury w całym, odnieś się do tematu.

Tekst Bertranda Russela ujęty w ramki cytatu.
Wybrane daty nie są pełną historią kościoła, pokazują wydarzenia,
które nie powinny mieć miejsca w religii miłosierdzia i miłości;
wiara w jakiegolwiek wyimaginowego boga nie tłumaczy okrucieństwa i zbrodni.
Proszę sobie poczytac co nieco, zgłębić temat w oparciu o historyczne teksty źródłowe
i samej wykonać bardziej rzetelny spis.

Cytat:
Napisał Seneka Młodszy


Dla ludu religia jest prawdą, dla uczonych fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna


Mało jest takich, których zmuszono do niewoli, więcej tych, co dobrowolnie w nią idą.

Kto się boi, jest niewolnikiem.

Człowiek jest dla człowieka świętością.


Wiara w jakieś mity w rodzaju wiecznej duszy, wiecznej dziewicy, itp. powinna pozostać prywatną sprawą.
Jeśli ktoś ma problemy egzystencjonalne niech je konsultuje z lekarzem specjalistą
a nie zawierza szamanom.
http://www.eioba.pl/a/3vu1/religia-jako-wirus-umyslu


Cytat:
Napisał Seneka Młodszy

Komu wolno grzeszyć, mniej grzeszy.

Ateista uwolniony od zakłamania religijnego mniej grzeszy.


Cytat:
Zdecydowana większość Polaków (ponad 65 proc.) nie chce religii na maturze jako przedmiotu dodatkowego. "Za" jest prawie 28 proc., a zdania na ten temat nie ma 7 proc. ankietowanych wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".
Według badania, 100 proc. wyborców Ruchu Palikota jest przeciw religii na maturze, podobnie 80 proc. głosujących na SLD (12 proc. nie ma zdania). Przeciwnicy tego przedmiotu na egzaminie dojrzałości przeważają też w elektoracie PO (72 do 20 proc.) oraz PSL (65 do 28 proc.).
Z kolei za wprowadzeniem na maturę religii jest 52 proc. wyborców PiS, a 44 proc. zwolenników tej partii jest temu przeciwna.
Jak przypomina "Rz", dyskusja o egzaminie dojrzałości z religii toczy się od kilku lat. W minionym tygodniu przedstawiciele episkopatu rozmawiali na ten temat z resortem edukacji. MEN uznał, że nie może dopuścić tego przedmiotu na maturę, bo nie ma wpływu na programy jego nauczania.
więcej: Polacy krytycznie o maturze z religii


Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około 1 150 mln zł

Cytat:
mój syn jest w gimnazjum w klasie informatyczno-matematycznej. Nie może mieć przedmiotu informatyka - bo jest ustawowa liczba godzin lekcyjnych w tygodniu, których gimnazja nie mogą przekroczyć. Ale religię ma 2 razy w tygodniu. Ja nie wiem dlaczego tę klasę nazwano matematyczno-informatyczną skoro nie ma w niej miejsca na informatykę... Uważam że powinno się ją nazwać matematyczno-religijna. Wtedy przynajmniej rodzice i uczniowie mieliby jasność jakie w tej klasie obowiązują priorytety....

Cytat:
Jakim w ogole prawem religia jest przedmiotem nauczania w panstwowej szkole ? Polska nie jest krajem wyznaniowym, a jesli konstytucja gwarantuje obywatelom rownosc, to prosze wprowadzic nauke innych religii, dla obywateli innych wyznan !!! Wkurza mnie ten (i inne zreszta tez) bezwolny rzad, ktory kosciol wodzi za nos jak chce. Moze juz za duzo nas kosciol kosztuje i pora najwyzsza z tym skonczyc !!! Religia do salek katachetycznych, ktore zreszta zostaly wybudowane za pieniadze parafian, a na ktorych teraz kosciol zarabia

Cytat:
Najważniejszy przedmiot jest - czyli religia. Równie dobrze można wprowadzić bajkoznawstwo, bo chyba na jedno wychodzi.

No świetnie wracamy do średniowiecza?



Kulturalna??? dyskusja:

Cytat:
Napisał Jarosław II
Taaaa, ateiści to tchórze chowający się za innymi i szczekający jak podwórkowe małe burki. Ale kto by się tam Burkiem przejmował. Burek, tylko szczeka, ale jak się tupnie to ucieka i ujada dalej zza rogu. Ujadanie jest w naturze Burka. Na nic więcej go nie stać. Pała nienawiścią do wszystkich, bo sam brzydki, obleśny, wszyscy go kopią a on się inaczej jak szczekaniem odgryźć nie może.
Szkoda mi Burków, bo to też stworzenia Boże. Bóg posłał Burki na ziemię, żeby był odnośnik dla innych, co jest brzydkie, głupie i beznadziejne.
Burki oglądają TV, Burki czytają kolorowe pisma. Burki leczą swoje kompleksy lekturą ateistyczną, a jak się nauczą jakiegoś nowego słówka, to muszą go gdzieś wpisać w internecie. Kompleks Burka jest nieuleczalny, z poziomu Burka świat wygląda inaczej. Marna to perspektywa.
Jak Burek sobie wybierze wroga, to Burek do upadłego ujada, aż zachrypnie, aż mu gałki oczne krwią zajdą. Burek wytrwały jest w swojej głupocie. Burki lubią towarzystwo innych Burków, choć zwykle albo ujadają albo kopulują z drugim Burkiem - płeć obojętna. Ale gdyby nie było na świecie Burków, to wszyscy byliby piękni, zdrowi i bogaci i nie wiedzieliby, dlaczego są szczęśliwi. A jak się zobaczy takiego Burka, to jest się z czego cieszyć i dziękować Bogu za to, że nas takimi nie stworzył.

Takie wzniosłe merytoryczne teksty śmieszą niepomiernie,
ale jednocześnie są przetrogą!
przed czystkami w imię jedynej słusznej wiary,
które zdarzyły się wielokrotnie! w 2 tysiącleciach chrześcijaństwa.

Pociechą jest przemijanie każdej wiary;
naliczono około 2,5 tysiąca bogów, bożków; zaginęli w pomroce dziejów.
Kto dzisiaj wierzy w Zeusa, Ozyrysa, Quetzalcoatl'a
i całej reszty groźnych niegdyś bogów.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2245  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 19:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał renia-60
Takie wzniosłe merytoryczne teksty śmieszą niepomiernie,
ale jednocześnie są przetrogą!
przed czystkami w imię jedynej słusznej wiary,
które zdarzyły się wielokrotnie! w 2 tysiącleciach chrześcijaństwa.

Pociechą jest przemijanie każdej wiary;
naliczono około 2,5 tysiąca bogów, bożków; zaginęli w pomroce dziejów.
Kto dzisiaj wierzy w Zeusa, Ozyrysa, Quetzalcoatl'a
i całej reszty groźnych niegdyś bogów.


Oj Malagenia, dzięki za cytat, nie muszę drugi raz pisać. Dobrze, dobrze że tu piszecie, jesteście przynajmniej pod kontrolą w tym ateistycznym letnim ogródeczku. W każdym państwie służby są zadowolone jak dysydenci są pod kontrolą. Łatwiej o inwigilację takich niszowych środowisk. Za twojego życia ani twoich wnuków ta wiara nie zaniknie w pomroce dziejów tak jak twoje forum o'le. Będę się modlił za ciebie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 23-07-2013 o 19:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2246  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 20:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najgłośniejsze przypadki uzdrowień w Kościele
W 2011 w Watykanie nastąpiła beatyfikacja Jana Pawła II. Wydarzenie zostało podparte oficjalnie uznanym cudem – ustąpieniem objawów zaawansowanego Parkinsona u francuskiej zakonnicy Marrie Simon-Pierre Normand. 20 października 2013 roku ma odbyć się jego kanonizacja. Zdecydowano, że cudem, na którym oprze się cały proces, jest ozdrowienie cierpiącej na tętniaka mózgu Floribeth Mory Diaz z Kostaryki.
http://ciekawe.onet.pl/historia/najg...0,artykul.html
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2247  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 21:33
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał renia-60
nie szukaj dziury w całym, odnieś się do tematu.

Tekst Bertranda Russela ujęty w ramki cytatu.
Wybrane daty nie są pełną historią kościoła, pokazują wydarzenia,
które nie powinny mieć miejsca w religii miłosierdzia i miłości;
wiara w jakiegolwiek wyimaginowego boga nie tłumaczy okrucieństwa i zbrodni.
Proszę sobie poczytac co nieco, zgłębić temat w oparciu o historyczne teksty źródłowe
i samej wykonać bardziej rzetelny spis.



Wiara w jakieś mity w rodzaju wiecznej duszy, wiecznej dziewicy, itp. powinna pozostać prywatną sprawą.
Jeśli ktoś ma problemy egzystencjonalne niech je konsultuje z lekarzem specjalistą
a nie zawierza szamanom.
http://www.eioba.pl/a/3vu1/religia-jako-wirus-umyslu




Ateista uwolniony od zakłamania religijnego mniej grzeszy.



więcej: Polacy krytycznie o maturze z religii


Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około 1 150 mln zł









Kulturalna??? dyskusja:



Takie wzniosłe merytoryczne teksty śmieszą niepomiernie,
ale jednocześnie są przetrogą!
przed czystkami w imię jedynej słusznej wiary,
które zdarzyły się wielokrotnie! w 2 tysiącleciach chrześcijaństwa.

Pociechą jest przemijanie każdej wiary;
naliczono około 2,5 tysiąca bogów, bożków; zaginęli w pomroce dziejów.
Kto dzisiaj wierzy w Zeusa, Ozyrysa, Quetzalcoatl'a
i całej reszty groźnych niegdyś bogów.


Dziękuję za odpowiedź,dziękuję za wyjaśnienia.
Wszystko jasne i oczywiste.

Co do kultury dyskusji,pozwolisz ,że się z Tobą nie zgodzę - uchybiają jej ludzie bez względu na światopogląd. Przeświadczenie o wyższości jednego światopoglądu nad innym nie uprawnia do oceny walorów moralnych i intelektualnych zwolenników innego światopoglądu,do drwin i wątpliwego poziomu żartów,a taka narracja nieustannie tu się pojawia.
To również świadczy o kulturze.
Tak jak wyznawanie religii tej lub innej, nie jest wystarczającą kwalifikacją do poczucia wyższości,tak też sam ateizm ,to nieco za mało do przeświadczenia o swej nieomylności i wyższości. Od dumy zwykle tylko jeden krok do pychy,a ta nigdy nie świadczy o mądrości i klasie.
Wszystkie religie na przestrzeni historii i to bez bez wyjątku, w imię głoszonej wiary dokonywały rzezi. Ateizm również jest wiarą,wiarą ,że boga nie ma - empirycznie tego nie udowodniono,tak jak nie udowodniono jego istnienie. W imię tej ''wiary'' również dokonywano rzezi. Wiek XX szczególnie w to obfitował ,choć i wieki wcześniejsze nie były od tego wolne. Przykłady nie będę przytaczać,bo byłoby to niegrzeczne względem Ciebie - przecież historie znasz doskonale. Powiesz ,że inna skala zbrodni ? Tak,zapewne,ale też ilość wyznawców ateizmu,tak się składa,była i jest nieporównanie mniejsza od wyznawców religii.

Fanatyzm bez względu na jego podłoże, zawsze pozostaje fanatyzmem. Warto o tym pamiętać.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2248  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 21:42
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Reniu-60, odpowiem Ci cytatem z książki prof. J. Tischnera: "Nieszczęsny dar wolności"-
"Polski katolicyzm przeszedł w okresie komunizmu przez trudną próbę wiary. Wiara oparła się prześladowaniom. Ale polski katolicyzm nigdy nie musiał walczyć bezpośrednio z wielką racjonalistyczną krytyką religii… Próba odwagi nie oznaczała zarazem próby rozumu."
Kilka wyliczanek podobnych do Twojej z #2216 lata od dawna w sieci. Niestety, takie były fakty. Można zarzucić patrzenie jednym okiem na historię, bo Kk zrobił także wiele dobrego... ale wilczym prawem autorów jest przedstawianie swojego punktu widzenia. "Racjonalista" zatytułował spis: "Dzieje religii katolickiej. Od powstania do dzisiaj." i umieszczając go w dziale: "Kościół i antyklerykalizm" uprzedził czytelników czego mogą spodziewać się po lekturze. Podobnie myślę o wątku w KSC: "Ateista - to brzmi dumnie...", w tym przypadku także tytuł nie suguruje wspólnego odmawiania modlitw, pokutowania ani ewangelizacji, pomijając drobny szczegół, iż forum jest świeckie i forowicze mogą, a nawet powinni, mieć różne poglądy. Jak zwykle dodam, że od naszej kultury zależy poziom dyskusji. Może to być nawalanka morgenszternami i wekierami, a może być fajna rozmowa, z której wszystkie strony wyniosą coś dobrego, np. sympatię czy wiedzę, a tych nigdy nie za wiele. Wiedza nie jest dobra ani zła. Jest tylko i wyłącznie wiedzą. Nikt rozsądnie myślący nie może mieć pretensji do obecnych katolików i wyznawców innych religii, o historię nawet niechlubną, ich wyznań/kościołów. Proszę, szanujmy rozsądek, bo bez niego ani rusz. Odpowiadajmy argumentem, nie pięścią.

PS - mam otwartą prośbę do administracji i moderatorów o zwrócenie szczególnej uwagi na wątki związane z religiami; jest ich raptem dwa czy trzy... żyjące, reszta spadła w niebyt. Błagam, nie pozwólcie sprowadzać rozmów do poziomu klepiska. Czytelnicy mają prawo czuć się zażenowani i zniesmaczeni, piszący często wychodzą z wątku poranieni, a netykieta poszła gęsi paść.

Dopisek:
Hypatio, pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobią w kwestii ateizmu. Wg mnie ateizm nie jest wiarą, a jej odrzuceniem. Co co reszty - pełna zgoda. Strasznie boję się fanatyków, wszystkich, bez wyjątku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2249  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 08:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Mlion euro za udowodnienie zdolności paranormalnych. Akcja KSP i PSR tej osoby, która udowodni, że ma umiejętności Milion euro – to nagroda dla tych co wierzą w swoje zdolności paranormalne.

Nagrodę przyznaje Belgijsko-Flamandzkie Stowarzyszenie Sceptyków.
By zdobyć Nagrodę Syzyfa – bo taka jest jej oficjalna nazwa – kandydat musi udowodnić, że ma umiejętności nadprzyrodzone – ale testy nie będą przeprowadzane na warunkach testowanej osoby. Będzie obowiązywał rygor naukowy – podkreśla przewodniczący stowarzyszenia, profesor Willem Betz z Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego.
kontakt: Tomasz Witkowski
Klub Sceptyków Polskich
kom: +48 501 342 525
e-mail. witkowski@sceptycy.org

Możecie seniorzy wywiesić w parafii by kółka różańcowe które twierdzą że modlitwa pomaga mogły to udowodnić naukowo. Na razie nikomu w Polsce się to nie udało , egzorcystom też nie.
To dla tych co potrafią uzdrawiać modlitwą, do końca września jest możliwość uzyskania nagrody i udowodnienia swoich możliwości paranormalnych. Na razie nikomu w Polsce się to nie udało , egzorcystom też nie.
Cytat:
Jarosław II napisał-Najgłośniejsze przypadki uzdrowień w Kościele
Jest to nie prawda by modlitwa pomogła w uzdrowieniu człowieka i był w tym czynnik sprawczy siły nadprzyrodzonej.
- Nie pomogła modlitwa do boga ok. dwóch miliardów ludzi o zdrowie Karola Wojtyły.Widzieliśmy rozwój jego choroby bo był obwożony jako chory człowiek po całym świecie i poznaliśmy dzięki mediom jak wyglądają ostatnie dni chorego pomimo doskonałej opieki. Cała sprawa miała medialny charakter by wzbudzić ludzki odruch litości.
Psychologia jest nauką którą każdy w życiu ją wykorzystuje a religie też i temu się nie dziwię.Religia to też towar ale duchowy i kulturowy bo każdy z nas może wybrać.

Całość sprawy związanej z uzdrowieniem to PR związany z kreowaniem świętego dla wyznawców religii gdzie głowa kościoła jest Papież i oparta jest na wierze a nie na naukowych podstawach.
Święty czy nie święty to wewnętrzna sprawa wyznawcy jakiejś religii w której funkcjonuje to pojęcie.Portal ten ma w nazwie ateizm czyli neguje istnienie boga , obowiązuje racjonalizm i do wszystkich spraw podejście naukowe w oparciu o aktualną wiedzę a nie wiarę. Przecież o tym że będzie świętym człowiekiem nie decyduje Parlament Unii Europejskiej czy Organizacja Narodów zjednoczonych na plenarnym posiedzeniu.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-07-2013 o 08:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2250  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 09:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Święty czy nie święty to wewnętrzna sprawa wyznawcy jakiejś religii w której funkcjonuje to pojęcie.Portal ten ma w nazwie ateizm czyli neguje istnienie boga , obowiązuje racjonalizm i do wszystkich spraw podejście naukowe w oparciu o aktualną wiedzę a nie wiarę. Przecież o tym że będzie świętym człowiekiem nie decyduje Parlament Unii Europejskiej czy Organizacja Narodów zjednoczonych na plenarnym posiedzeniu.
Niech sobie neguje, każdy ma prawo do negacji i wiary. Każdy może sobie wierzyć w co chce, jeden w Boga inny w durszlak. Każdy też ma prawo czytać to forum i mieć na to swoje zdanie. Każdy ma prawo wierzyć w nadzwyczajne uzdrowienia jak mu tak pasuje. Jakie masz prawo mówić i dowody na to że to nie prawda? Każdy ma prawo do swojej świętości jeśli taka jego wola. Każdy też ma prawo do rozprawiania o duszy czy jest czy jej nie ma. Tylko po co to z takim uporem na ten temat najwięcej mówią ateiści w dodatku dumni skoro dla nich to temat zamknięty po prostu "szlus". Zacytuję sam siebie choć to nie ładnie."Na pewno nie każdemu jest dane mieć duszę, jak nie każdemu jest dane mieć rozum, zdrowie, urodę, szczęście w totka, dobra pracę, i szczęście w życiu. Niektórym zamiast duszy wystarczy nasienie do zachowania gatunku. Tacy też są potrzebni." Annunaki przybyli na naszą planetę około 400 000 lat temu. Sumerowie uważali, że bogowie Anunnaki (ci którzy zeszli z Nieba na Ziemię) przybyli na Ziemię, by wydobywać tutaj złoto i inne minerały. Bogowie niższej rangi zostali zaprzęgnięci do pracy w kopalniach, po pewnym czasie się zbuntowali żądając stworzenia niewolnika, który ich zastąpi. Bóg Enki - ,,główny naukowiec" wraz ze swoją siostrą Ninmah wpadł na pomysł zmieszania ,,nasienia życia" Annunaki z ,,nasieniem życia" małpoludów przeszkadzających mu w polowaniach. Po wielu nieudanych próbach (zadziwiająco trafne opisy różnych chorób genetycznych) wreszcie stworzono mieszańca boga i hominida. Ciekawy jestem ile w dzisiejszym człowieku, wierzącym i niewierzącym jest genów boskich a ile pochodzi od małpoludów. I co wpływa na to że odchodzimy od źródeł, jak by nie było przecież naszych przodków? A może zostało tylko nasienie?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2251  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 09:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-PS - mam otwartą prośbę do administracji i moderatorów o zwrócenie szczególnej uwagi na wątki związane z religiami; jest ich raptem dwa czy trzy... żyjące, reszta spadła w niebyt. Błagam, nie pozwólcie sprowadzać rozmów do poziomu klepiska. Czytelnicy mają prawo czuć się zażenowani i zniesmaczeni, piszący często wychodzą z wątku poranieni, a netykieta poszła gęsi paść.
Ostatku może przemyślisz inną propozycję na to by sami uczestnicy tego forum pilnowali by poziom rozmów jak piszesz nie sięgał klepiska.

W ramach wprowadzenia w temat ONI .Może jako racjonaliści w większości zdajemy sobie sprawę że by prowadzić takie forum jak Senior Cafe potrzeba są środki bo musimy kupić serwer mieć stacje dysków zewnętrznych by archiwizować nasze "mądre myśli" z przemyśleń rzeczywistości.Trzeba też zapłacić za prąd konserwację dostęp do sieci, lokal i personel informatyczny i jeszcze musi być zysk bo wszystko się starzeje sprzęt też i ktoś musi mieć na zakup nowego sprzętu i z czegoś żyć.

Prosty system nie skomplikowany gdzie MY sami pilnujemy swoich spraw i dajemy spokój Stasieńkowi by każdą sprawę analizował i był chłopcem do bicia.
System sprawdzony prze zemnie ostatnio i działa .Jak uważam że ktoś w dyskusji stara się bym harytatywnie wysłuchiwał jego bzdur i według mnie posuwa się za daleko.
Zgłaszam Stasieńkowi i to samo piszę na forum. Wszystkie posty są usuwane łącznie z moim donosem ale jawnym.Wszyscy uczestnicy tego forum widzą to i mogą wyrazić swój pogląd na tą sprawę. Przecież nam dano możliwości na likwidowanie troli i powinniśmy z tego korzystać albo za forum płacić i będzie ktoś to robił za nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2252  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 10:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Moderator Stasienko post #2251 zupełnie nie na temat "Ateista to brzmi dumnie". Pisanie bzdur o reorganizacji i strukturze forum. Wymuszanie riposty na zamieszczone bzdury i awantur na forum. Nie tolerujmy trolli bo wszyscy przymykamy oczy na szerzący się prymitywizm, bełkot i brak tolerancji wiary w wolnym świecie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2253  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 10:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Lepiej być dumnym ateistą niż teistą chociażby dlatego,że jak powiedział (w studiu TOK FM) Jacek Przybyłowicz " Kościół w Polsce jest jedynym Dzierżyńskim systemu wartości" http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/20...u _wartosci/1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2254  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 10:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Lepiej być dumnym ateistą niż teistą chociażby dlatego,że jak powiedział (w studiu TOK FM) Jacek Przybyłowicz " Kościół w Polsce jest jedynym Dzierżyńskim systemu wartości" http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/20...u _wartosci/1
A przecież Feliks Dzierżyński to wybitny Polak, ikona lewaków z okresu PRL-u i ateistów. Te setki ulic, zakładów pracy jego imienia czy pomników mówi sama za siebie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2255  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 10:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
. Każdy ma prawo wierzyć w nadzwyczajne uzdrowienia jak mu tak pasuje. Jakie masz prawo mówić i dowody na to że to nie prawda?
Takie samo masz ty prawo do twierdzenia że coś jest prawdą i ja mogę też twoją prawdę negować.Elementem który decyduje co jest prawdą a co nie , jest wiarygodny argument.
Postawiłem tezę że modlitwa osób zewnętrznych nie ma wpływu na proces uzdrowienia bez względu do kogo te prośby wnosimy.
Argumentem moim była sytuacja ze śmiercią Karola Wojtyły wszyscy to widzieli że droga nie wiedzie przez modlitwę i nie zależy od ilości godzin na nią poświęconych, bo umarł.

To w co wierzysz to twoja sprawa jedni w Allacha inni w Jezusa że poszli do nieba polega to na twojej wierze a nie na fakcie.Grawitacja jest faktem ale dla kogoś może nie być jedni wierzą że ziemia jest na żółwiu inni że jest ciałem niebieskim mającym około 4,5 miliarda lat. Jest takie pojęcie jak jaźń że człowiek czuje się człowiekiem i że każdy jest inny.Jak chcesz możesz o jaźni napisać ja to zrobię przy okazji by przybliżyć to pojęcie.

Myślę że jasno ci napisałem Święty czy nie święty to wewnętrzna sprawa wyznawcy jakiejś religii w której funkcjonuje to pojęcie przeczytaj spokojnie jeszcze raz mój post. Podałem też że można udowodnić tezę że modlitwa pomaga ozdrowieć ,nie gadać tylko uczestniczyć w eksperymencie naukowym.Namiary masz możesz to udowodnić. I myślę że będzie transmitowane w sieci Internet

Dusza -Możesz przecież napisać co to jest według ciebie dusza i jaką religię reprezentujesz czy sektę.Jest to sprawa pojęcia i każdy może rozumieć to pojęcie różnie.Przecież nie ma takiej możliwości jeszcze , by poprzez przystawkę wyświetlić czyjąś myśl na ekranie komputera.Nie ma problemu napisanie co to jest krzesło ,dla normalnego człowieka.O duszy napisałem by dyskutujący ze mną czy innymi uczestnikami tego forum wiedział co może być przedmiotem dyskusji. Mam duszę /moja w ciapki,a moja w kropki, moja zielona itd/nie jest żadną informacją i przedmiotem normalnej dyskusji na forum ateista SC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2256  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 11:13
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Admininie,czy post 2251 na pewno mieści się w temacie wątku?
Miło będzie ,jeśli wszyscy będziemy traktowani jednakowo.Wystarczy, że niektórzy moderatorzy mają szczególne prawa.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2257  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 11:48
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał wankabor
Lepiej być dumnym ateistą niż teistą chociażby dlatego,że jak powiedział (w studiu TOK FM) Jacek Przybyłowicz " Kościół w Polsce jest jedynym Dzierżyńskim systemu wartości" http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/20...u _wartosci/1
Nie wiem czy się orientujesz,ale np na Kubie lub w Korei Płn. takie forum jak nasze i tysiące mu podobnych, gdzie obywatele w sposób swobodny i nieocenzurowany wyrażją swoje poglądy i przemyślenia nie istnieje !
Warto pamiętać komu zawdzięczamy to, że należymy do tej czę,lści świata, gdzie istnieje realna wolność słowa - bywa, że niecnie nadużywana. Zawdzięczamy to między innymi w znacznym stopniu polskiemu instytucjonalnemu KK. Ja o tej zasłudze dla Polski i Polaków nigdy nie zapomnę.
Choć obecnie mam bardzo krytyczny stosunek do polskiego KK - kościół, to ludzie,a ludzie są tacy jak czasy w których przyszło im żyć - to zwykła uczciwość każe mi rzetelnie bilansować winy i zasługi. Tego bym oczekiwała od wszystkich, bez względu na orientację polityczną i światopogląd.


Ps.Przepraszam, a kto to jest Jacek Przybyłowicz? Czy to ten tancerz? No bo wiesz,moja znajoma,aktorka Teatru Wyspiańskiego, jest odmiennego zdania.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2258  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 12:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Hypatio co mieści się w temacie tego wątku możesz nas wszystkich na forum Ateista ....oświecić. Ma się rozumieć ze popierasz stanowisko swojego kolegi seniora.Cieszę się że to co podałem 2251 działa.

Przypominam ci ze na temat wątku Ateista umieściłem tekst co będzie na nim poruszane nikt nie wniósł żadnych uwag.W zakres wątku wchodzi racjonalizm i nauka. To że napisałem o umieszczaniu informacji do moderatora było podyktowane faktem że jedna z naszych wad narodowych jest donosicielstwo , mania pseudonimów i gadania po kątach by nie pokazać twarzy, stąd moja propozycja.

Napisałem ze forum aby prowadzić trzeba się liczyć z kosztami podałem niektóre byśmy zdawali sobie sprawę z rzeczywistości.Nikt nikogo nie zmusza do czytania można posty pomijać i czytać tylko znajomych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2259  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 14:31
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

No i stało się... więcej nas – strażników poprawności niż dyskutantów. Jak pisać, by zmieścić się w temacie wątku? Proszę, nie miejcie pretensji do gaduły, która język oddała w dzierżawę...

Cuda, zwłaszcza niewytłumaczalne uzdrowienia, zdarzają się w każdej religii i poza nią też. Wierzący wytłumaczy je łaską bożą i skutecznością modlitwy, ateista poszuka innych wyjaśnień. Medycyna, jeszcze z pewną nieśmiałością, przychyla się do hipotezy „samouzdrawiania” czy też „samonaprawiania” organizmu. Potęga mózgu i podświadomości. Bardziej odważni zwiążą człowieka z kosmosem, w całość.
Podobnych problemów nie ma, lub ma je w stopniu niewielkim, mistyczny Wschód. Medycyna tybetańska czy starochińska zna podobne „sztuczki”. Technokratyczny Zachód śmieje się w kułak, ale w przypadku nadziei na wyleczenie gna kurcgalopkiem do tybetańskiego „szamana”, przypominając sobie po drodze, że tenże szaman może posiadać wykształcenie szersze niż zachodni lekarze i że tradycyjna medycyna nie jest mu obca. Do głosu dochodzi medycyna holistyczna.

W tym momencie zgadzam się ze stwierdzeniem, że każda forma modlitwy/medytacji jest pomocna. Uruchamia ona nieznane nauce obszary i moce naszego mózgu.

Podobnie jest ze znakami rozmaitymi. I znów wierzący uzna je za „głos boski” czyli cud, ateista dopatrzy się działania podświadomości. Zagonieni, zapędzeni, ścigający się z czasem, zbyt racjonalni, nie słuchamy wewnętrznego głosu. Nie zwracamy uwagi na to, co chcemy powiedzieć samym sobie. Nie potrafimy zwolnić... a nasza racjonalność i logiczność zbliża się do fanatyzmu. Czasami jednak zatrzymujemy się i zaczynamy dostrzegać rzeczy/fakty lekko nas zadziwiające. Od nas zależy czy i jak spróbujemy je wytłumaczyć, skoro zaprzeczyć nie możemy...

Sprawa druga – dusza. Rezygnuję z pytania o przydział duszy... jeśli ateiści i „źle wierzący” jej nie mają, bogowie przydzielający dusze stworzeniom ziemskim decydują, które z nich stanie się jej właścicielem... bogowie, bo dusze lub ich odpowiedniki, występują w wielu religiach. A propos, JŚ Franciszek dopuszcza zbawienie ateistów, za co został skarcony a raczej „przetłumaczony” przez Watykan.

Determinizm teologiczny? – człowiek z góry jest przeznaczony do zbawienia lub potępienia.

Nieśmiało przypominam ST, Księgę Koheleta (Koh. 3)... która zaprzecza istnieniu duszy, twierdząc iż los człowieka jest podobny do losu zwierząt.

A co z reinkarnacją, w którą wierzy 1/3 świata? Ślady wierzeń znajdziemy w Nowym Testamencie. Ślady, bo została usunięta przez... ech, nieważne, pisałam już o tym... ważne, że ślady zostały... w ST przetrwała także Aszera, którą wszelkimi siłami spychano w niebyt...

Jako ciekawostkę dodam, iż Słowianie też mieli/mają duszę, potrójną.

Wreszcie... fizyka kwantowa... która coraz śmielej wkracza w obszary nieznane i kiedyś przez religie zakazane. Połączenie wszystkiego ze wszystkim, Matryca Światła, więcej wymiarów niż obecnie znamy, światy i wszechświaty równoległe... prawda czy mit?

Pytam o to z poziomu mojej niewiedzy... Sorry. Wprowadzam chaos... po to by szerzej otworzyć oczy i dostrzec większy kawałek świata.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2260  
Nieprzeczytane 24-07-2013, 15:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-W tym momencie zgadzam się ze stwierdzeniem, że każda forma modlitwy/medytacji jest pomocna
Ostatku to co napisałaś nie jest całkowitą prawdą.Twoja medytacja czy modlitwa abym wygrał milion w Lotto czy moim bliskim poprawił się stan zdrowia nie wpłynie w żadnym -przypadku na to że twoje działania i innych osób tak jak ty będą sprawcze.

Zgadzam się że podejście holistyczne do medycyny i uwzględnianie indywidualnych reakcji organizmu na medytacje jest słuszne.W naszym mózgu ta część która odpowiada za kontrolę zachowań człowieka poprzez pozytywną motywację w postaci przyjemnych doznań jest już określona i częściowo poznana -układ nagrody.Każdy to ma nawet głupi też jeżeli nie został mechanicznie uszkodzony.

W sobotę zamieszczę wykład profesora PAN na temat cybernetyki i sterowania.W piątek przed weekendem odpowiedz w sprawie artefaktów temat wraca po latach ,jest postęp i znalazły się środki na wyjaśnienie.Wreszcie się doczekałaś ? Dzisiaj nie wiemy jutro już znamy odpowiedz.Sobota niedziela dla mnie to " to be crazy about sth- nauka " mieć bzika na punkcie czegoś-nauka. Każdy ma przecież różne hobby.Cieszę się Ostatku że z powrotem zawitałaś na forum i piszesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.