menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2001  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 02:20
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Często zarzucamy osobom religijnym, że są nietolerancyjne,że osoby deklarujące się jako ateuszy traktują w najlepszym razie z dystansem, a często wręcz wrogo lub pogardliwie,jako kogoś gorszego. Tak być nie powinno,to nie w porządku ,prawda?
A czy Twoja Wandziu wypowiedź nie jest utrzymana w podobnym tonie?
Czy możesz mi wytłumaczyć jak to się dzieje, że wśród ludzi zamieszkujących naszą planetę, agnostycy to 12,5% ogółu populacji, a ateiści to zaledwie 2,4% ogółu populacj? O zgrozo reszta tj.85,1% to wyznawcy najróżniejszych religii . Więc zadajmy sobie pytanie, bez podtekstów i złośliwości, co jest normą dla ludzkiego mózgu, wiara w byt absolutny,czy też brak tej przypadłości? Co uznać za normalność, a co za anomalię? A może tak nas stworzyła natura - no bo przecież jasna sprawa, że nie ON - że nasz mózg, bez względu na szerokość geograficzną i punkt na mapie ewolucji oraz epokę historyczną wytwarza takie bioprądy, które u ogółu populacji, a ściślej u 85,1% ogółu ludzkości dokonuje projekcji i wizji Istoty Wyższej ,a wkonsekwencji wiarę w Jej istnienie i Jej moc.
To naprawdę nie jest takie proste,dlaczego agnostyków (ja jestem agnostykiem)jest tylko 12,5%,a ateistów tylko 2,4%?!
Znasz odpowiedź na te pytania, bo ja nie?! Może to jednak z nami jest coś nie tak, bo nie da się obronić tezę, że 85% ziemian ma zaburzenie świadomości.
http://archiwum.polityka.pl/i/attachment/136/8584
Pozdrawiam, zawsze z sympatią.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2002  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 11:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Uwielbiam słuchać i czytać mądrych przemyśleń, mądrych ludzi,np . dziś rozważam arcy-ciekawy wpis na blogu ks. Wojciecha Lemańskiego pt. "Błogosławieństwo poganina".
Końcowy fragment tego wpisu-
-Panie otwórz moje oczy abym przejrzał (słowa pieśni religijne)
-Ale przecież widzę! Przecież nie jestem ślepy! Przecież wszyscy to widzą!
-Panie , otwórz nasze oczy "szeroko otwórz by znów , by wreszcie przejrzały.
Interpretację tego fragmentu pozostawiam czytającym.

Ale ciekawy jest też komentarz na powyższy temat, jednego z internautów :
"W/g ciebie jestem poganinem. Cóż przyjmę tę zniewagę. Wy chrześcijanie jesteście gośćmi na naszej słowiańskiej ziemi. Zgotowaliście nam tutaj rzeź, a mimo tego znalazło się dla was miejsce w Rzeczpospolitej. Ale tyle jadu i nienawiści bije z waszych świątecznych przemówień. Głos waszych kapłanów niczym nie różni się od głosu imamów nawołujących do mordowania niewiernych. Dlaczego chcecie abyśmy wszyscy wyznawali wasze wartości. Bądźcie tolerancyjni. Nie katujcie i nie mordujcie nas w imię waszego Jezusa."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2003  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 12:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

85,1% to wyznawcy najróżniejszych religii .Czy to normalność czy anomalia ?.Hypatio - uważam że to normalność ponieważ Bóg /istota tłumacząca nieznane i niepojęte/ jest zakodowana w reakcjach pierwotnych i tkwi w naszej podświadomości tak samo jak nasz odruch pierwotny na syk. Ten dźwięk kojarzony jest z niebezpieczeństwem i odruchowo stajemy a potem mózg włącza całą procedurę związaną z niebezpieczeństwem. Jeżeli weżniemy pod uwagę złożone pojęcie Bóg /Bogi/ jako istota transcendentalna i religię opis tego Boga stworzony przez ludzi z całym bagażem praktyk religijnych wynikłych z kultury ich wyznawców . Gdy się nad tym zastanowimy to dochodzimy do wniosku ze fundamentalizm religijny jest szkodliwy i dosłowne interpretowanie zapisów dokonanych w różnych okresach wieku przez ich wyznawców.

Fundamentalizm religijny jest przyczyną konfliktów z ofiarami ludzkimi i zniszczeniami dorobku ludzi , w tle . Wpływ na poglądy wyznawców religii ma wykształcenie i ogólny poziom życia w danej społeczności.Zmniejszanie się wyznawców religii związane jest z wiedzą i samokształceniem się człowieka. Religia chce dominować bo wyznawcy jednego wyznania mają tylko rację naprawdę objawioną. Tylko jednej religii powinno obowiązywać prawo / Boskie -nie do udowodnienia/ ,które nadrzędne jest nad prawem stanowionym. Wszystko to z fundamentalistycznego poglądu że ktoś ma komórkę do Boga i z nim rozmawia i konsultuje sprawy. Przecież ateiści nie atakują poglądów agnostycznych i tego ze agnostyk uznaje lub nie istnienie istoty wyższej .

Nie wszyscy ziemianie są fundamentalistami których powinno się leczyć przecież nawet w naszej społeczności SC nie wszyscy są nawiedzeni religijnie i popełnili by seppuku za swoją wiarę są to jednostki.Jak będzie rósł poziom wiedzy całej populacji ziemskiej będzie się zmniejszał ilość ludzi wierzących dalej większość nie ma dostępu do wiedzy i szkolnictwa średniego i wyższego i nie nauczono ich samodzielnego myślenia i zadawania pytań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2004  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 16:47
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał wankabor
Wy chrześcijanie jesteście gośćmi na naszej słowiańskiej ziemi. Zgotowaliście nam tutaj rzeź, a mimo tego znalazło się dla was miejsce w Rzeczpospolitej.
No cóż, można też stwierdzić, że ziemia jest płaska,czemu nie!
Czy chrześcijanie to jakiś naród ,który najechał Słowian? Nic mi o tym nie wiadomo.
Fakt, że szczególnie w początkowym okresie ,chrystianizacja ziem słowiańskich w tym również polskich następowała często ,gęsto ogniem i mieczem, jednak nie była wynikiem inwazji dzikiego plemienia Chrześcijan lub też najazdu i podboju cywilizowanego księstwa Chrześcijańskiego. Chrystianizacja oficjalnie zapoczątkowana i ukoronowana przyjęciem chrztu przez polskiego księcia, była niezwykle dioniosłym, ważnym aktem politycznym świadczącym o przenikliwości polskiego władcy,a dla przypomnienia ,przyjmowaliśmy chrześcijaństwo z rąk Czechów, a więc również Słowian,którzy wcześniej uczynili to również świadomie i dobrowolnie, również ze względów politycznych. Rozumiem, że ortodoksyjni ateiści być może do dziś przez ponad tysiąc lat z okładem leją łzy z tego powodu, niemniej stwierdzenie, że chrześcijanie - oni,chrześcijanie,tak jakby to była jakaś obca i odrębna nacja - są gośćmi na słowiańskiej ziemi ,tak jakby tymi polskimi chrześcijanami byli Marsjanie, a nie Polacy jest wręcz kuriozalne.
Wielokrotnie o tym pisałam i napiszę jeszcze raz. Nie wolno wydarzeń historycznych sprzed setek, bywa sprzed tysięcy lat rozpatrywać i oceniać z punktu widzenia człowieka XX/XXI wieku, przez pryzmat dzisiejszej wiedzy,kultury i obyczjowości. Wiele wydarzeń historycznych, które w tamtych czasach były niezwykle odważne, nowatorskie i czyniły niewątpliwy postęp cywilizacyjny, dziś nas szokuje, śmieszy lub oburza, tylko dlatego,że nie uwzględniamy kontekstu i realiów epoki.
Czy dziś kogoś zachwyca zniesienie poddaństwa i niewolntictwa,lub przyznanie praw kobietom? Nie, bo to oczywistość dla współczesnych, że nikt nie może być posiadaczem drugiego człowieka, ale kiedyś dla naszych przodków rownież oczywistością była chłosta lub prawo pierwszej nocy,
I jeszcze jedno,pojęcie Rzeczpospolita, pojawia się w XVI wieku, kiedy chrześcijaństwo jest na naszych terenach od kilkuset lat i jest powszechnie( co nie oznacza, że przez wszystkich)wyznawane i akceptowane, więc mowienie, że Rzeczpospolita udzieliła gościny chrześcijaństwu jest delikatnie mówiąc przejawem - co było najpierw jajko czy kura - ignorancji autora.
Wybacz, ale moim skromnym zdaniem to średnio ciekawy komentarz,chyba nieco sfanatyzowanego antychrześcijanina, któego babcie przez kilka pokoleń wstecz, zapewne grzecznie dreptały na majowe.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2005  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 18:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Piekło zamarzło! Belzebub dostał kataru z zimna, a ziemia się rozstępuje właśnie z hukiem.
Jednym słowem - KONIEC ŚWIATA.

Obiema rencyma i obiema nogyma podpisuję się pod postem koleżanki.

Coście ludziska powariowali?
Ci co chrzest przyjęli gośćmi na WASZEJ ziemi?
A macie jakieś papiery na to, że ona jest WASZA? Jesteście pewni, że waszych praszczurów Mongoły gdzie nie zgubiły po drodze?


Niemniej fajna dyskusja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2006  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 19:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Piekło zamarzło! Belzebub dostał kataru z zimna, a ziemia się rozstępuje właśnie z hukiem.
Jednym słowem - KONIEC ŚWIATA.

Obiema rencyma i obiema nogyma podpisuję się pod postem koleżanki.

Coście ludziska powariowali?
Ci co chrzest przyjęli gośćmi na WASZEJ ziemi?
A macie jakieś papiery na to, że ona jest WASZA? Jesteście pewni, że waszych praszczurów Mongoły gdzie nie zgubiły po drodze?


Niemniej fajna dyskusja.
Fajna? To że mój przodek przyjechał z Chrztem do Polski by zapobiec wymordowaniu ateistów słowiańskich to się nazywa indoktrynacja i rzeź? A może faktycznie źle zrobił. Czy na wątku jest lekarz?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2007  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 19:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No właśnie dlatego jest fajna!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2008  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 19:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-Czy dziś kogoś zachwyca zniesienie poddaństwa i niewolntictwa,lub przyznanie praw kobietom? Nie, bo to oczywistość dla współczesnych, że nikt nie może być posiadaczem drugiego człowieka, ale kiedyś dla naszych przodków rownież oczywistością była chłosta lub prawo pierwszej nocy,
I jeszcze jedno,pojęcie Rzeczpospolita, pojawia się w XVI wieku, kiedy chrześcijaństwo jest na naszych terenach od kilkuset lat i jest powszechnie( co nie oznacza, że przez wszystkich)wyznawane i akceptowane, więc mowienie, że Rzeczpospolita udzieliła gościny chrześcijaństwu jest delikatnie mówiąc przejawem - co było najpierw jajko czy kura - ignorancji autora.
Hypatio daleko ci do światłej imienniczki Hypati z Aleksandrii.Nie konfabuluj bo to nie wątek Katolickie getto czy Fronda czy poziom mojego najmilszego seniora interlokutora Jarosława II.
Jak na pewno wiesz sprzeciwienie się księciu czy królowi totalitarnym władcom kończyło się w najlepszym wypadku śmiercią i konfiskatę tego co ktoś posiadał . Decyzje podejmował władca i tak się stało pod koniec X wieku .Różnie jest ten okres interpretowany bo niektórzy historycy twierdzą ż na terenach Polski wcześniej był o chrześcijaństwo w obrządku wschodnim. Jak byśmy graniczyli z Islamem mógł władca wybrać Islam i byś była zagorzałą zwolenniczką tej religii a Jarosławem II może prowadzilibyście prywatna fatwę.

Na terenach obecnej Polski mieszkali Słowianie i ich kultura i zwyczaje normalnie zostały przez głupich i ciemnych wyznawców nowego wierzenia wymazane z pamięci. Kronikarze z tamtych czasów pisali opowieści które miały nobilitować zlecającego a nie są opinią historyka badającego tamte czasy. Znamy głupoty pisane o Popielu i myszach jako podobne historie że Jezus chodził po wodzie albo że przez in-Vitro był poczęty /dziesięć wieków wcześniej/ ma się rozumieć że pisane przez innych specjalistów od konfabulacji na zamówienie rządzących.Jarosław II ma zapiski rodzinne z tego okresu bo jego przodek był piśmienny a nie żołnierz z zakutym łbem, chodzi o hełm woja i o tym piszę i się z ciebie nie naśmiewam.Wyjaśniam by nie było niedomówień.

Jeżeli wierzący z sekty rzymskokatolickiej uważają ze Papież to namiestnik Boga , a najlepszy na tym stanowisku aktor i mający doświadczenie z mediami to jest dowolność. Problem powstaje tylko z jego interpretacją spraw religijnych i związanych z wyznaniem. Jeżeli jest to prawda że Bóg istnieje to by dawno b oświecił tych głoszących jego słowo kapłanów że niewolnictwo to jest naganne bo sprzeczne z wyznawaną religią.Dobrze że zniesiono pańszczyznę ale to nie była zasługa nas tylko zaborców jako kara za powstania.Aby była toaleta to w okresie międzywojennym potrzebna była ustawa /sławojki/.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-06-2013 o 19:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2009  
Nieprzeczytane 02-06-2013, 22:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Strzałka

No cóż, wyjaśnijmy sobie kilka spraw.
Wacławie, to fakt, jest mi daleko do Hypatii z Aleksandri,mam tego pełną świadomość więc daruj sobie tego typu uwagi. Skoro jednak czujeszsię uprawnionym do tego typu uwag, to tym samym upoważniasz mnie do rewanżu.
Czymże jest ta moja odległość od wielkiej myślicielki w porównaniu z odległością jaka dzieli Ciebie od przeciętnie rozgarniętego staruszka w Twoim wieku,który zwykle do późnej starości zachowuje podstawową zdolność czytania ze zrozumieniem.
Enty raz z rzędu demonstrujesz obok pychy,arogancji i megalomani brak podstawowych kompetencji do wymiany poglądów ,że już o zwykłej kulturze nie wspomnę - jak tu polemizować z kimś, kto ma problem z syntezą i analizą króciutkiego tekstu i sztukuje go z własnej podświadomości ,tym samym wypaczając sens tekstu i intencje autora.
Nie zastanawia Cię,że na każdym wątku na który się wprowadzisz z reguły polemizujesz sam ze sobą ,pisząc serialowe tasiemce sobie i muzom, na dodatek najczęściej bez związku z tematem wiodącym?
Zejdź na ziemię,mnie naprawdę nie interesują Twoje przemyślenia na mój temat, jak i na każdy inny.
Ja Ci nie wchodzę w drogę i oczekuję tego samego,a tekstów Twoich nie komentuję z zasady, bo to ponad moje siły, cokolwiek by to miało znaczyć !

Tzeba przyznać, że to absolutne mistrzostwo świata w Twoim wykonaniu, polemika z tezami, których autor nie wyraził.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 02-06-2013 o 22:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2010  
Nieprzeczytane 03-06-2013, 01:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Hypatio przeczytałem twoje dywagacje nad swoją duchową i intelektualną przewodniczką i nie muszę się silić na podniesienie swojej rangi i megalomani do wielkości .Chcesz dorównać Hypati to się staraj a nie pisz głupot.Zacznij pisać na temat anie dywaguj jak się zachowuje staruszka w twoim wieku czy twoi przyjaciele o podobnej do ciebie osobowości i intelekcie.Dużo słów a mało treści jak w maglu.

Dobrze że dystansujesz się od Hypati ale to nie jest twoje nazwisko i przynajmniej przyjmując swój nik Hypatia nic nie stało na przeszkodzie by sobie o tym nazwisku przeczytać .Piszesz o kulturze pysze arogancji megalomani ubawiłaś mnie i zastanów się nad sobą i zacznij pisać mądrze i nie wymagaj bym o tobie napisał bo ci będzie na pewno przykro jak cię ludzie czytający twoje posty oceniają.

Hypatio dyskutujemy o Słowianach i ich Religi ,kulturze, takie korzenie maja mieszkańcy tych terenów które są w granicach obecnej Polski skup się na tym.Liczą się fakty i zródła pamiętaj o tym.Napisałaś bzdury to je prostuję bo mam czas na pogłębianie wiedzy i nie stoję w miejscu jak ty.
Nie musisz mnie czytać ja ciebie pomijam bo nic nowego nie wnosisz poza bełkotem a jestem na ziemi planecie w układzie słonecznym o pozostałych planetach sobie przeczytaj .Na głupoty pisane na Ateista to brzmi dumnie reaguję i zawsze pisząc bzdury musisz się liczyć z ripostą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2011  
Nieprzeczytane 03-06-2013, 09:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Hypatia poruszyła temat Słowian i naszych korzeni. Tak naprawdę nie zastanawiamy się i przechodzimy obojętnie wokół spraw 966 roku i całą sprawą chrystianizacji w obrządku słowiańskim terenów naszego kraju za panowania Mieszka I. Historycy spierają się czy rok 966 a może wcześniej bo ziemia krakowska należała do księstwa morawskiego a tam było wcześniej chrześcijaństwo ale zostawmy ten temat historykom religii.

Co mnie zastanawia po latach , manipulacja historią pod kątem jednego słusznego wyznania pomijając i odsyłając w niebyt nasze korzenie jako Słowian.
Przecież kultura i religia Słowian była przekazywana z pokolenia na pokolenie a sama chrystianizacja odbywała się siłowo, palenie chramów było nas porządku dziennym . Wyobraźcie sobie że Pan Prezydent RP podejmuje decyzję o zmianie religii każe zburzyć kościoły i macie wierzyć w nowego Boga. Wielu z was pozostało by przy katolicyzmie i wyznawało by to wyznanie potajemnie. Przecież nasza psychika nie za bardzo się różni od tej 1000 lat temu bo zmiany ewolucyjne są nieznaczne. Słowianie wyznawali Animizm i w to wierzyli tak jak wy wierzycie w swoje religie .

My tak naprawdę wiedzę o Słowianach i ich wyznaniu czerpiemy nie ze źródeł historycznych Polskich tylko obcych. Dlatego napisałem ze kronikarze naszych władców nic nie pisali o wcześniejszych naszych protoplastach i magiczna data 966 i zeszliśmy z drzewa przyjmując jedynie słuszną wiarę. Przecież były wyprawy przeciw Prusom aby ich chrystianizować na siłę nawet wyprawa krzyżowa .Ostatek pięknie nam pisał o Słowianach ich wierze i kulturze nie chcąc by pamięć o naszych korzeniach znikła wśród naszych seniorów Wankaborze masz zupełną rację że chrześcijaństwo jako religia jest gościem na ziemi Słowian taj jak inne religie .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-06-2013 o 09:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2012  
Nieprzeczytane 03-06-2013, 16:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Toteż właśnie tak było i pogaństwo wracało nie jeden raz.
Może źle się wyraziłam? Nie pogaństwo, lecz wiara w słowiańskie bóstwa?

Co do chrześciajańskiego gościa, to Włosi też mogliby pisać, że chrześcijaństwo jest gościem na ziemi rzymskiej, podczas gdy panem powinien być Jowisz.
Taka kolej rzeczy.
Tak jak trudno odróżnić potomka rzymskiego patrycjusza od potomka trackiego niewolnika,
tak i u nas nie wiadomo kto ma geny słowańskie, a kto mongolskie, normańskie czy pruskie. Więc skoro nie można ustalić, kto jest przybyszem na tej ziemi, a kto gospodarzem,
więc chyba trudno wyrokować o chrześcijaństwie jako niechcianym gościu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2013  
Nieprzeczytane 03-06-2013, 22:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu tereny które obecnie zamieszkujemy to w pewnym okresie czasu zajęli Słowianie z stąd u nas przewaga genów słowiańskich .Można poprzez badania genetyczne , badając swój genom , można się dowiedzieć o swojej mieszance kulturowej. Większość w Polsce ma rodowód słowiański.Słowianie w X czy IX wieku nie byli dzikusami mieszkającymi na drzewach bo posiadali swoją kulturę język i swoje wierzenia i tworzyli wspólnoty plemienne.Wyznawali animizm i mieli wielu Bogów i o ich zwyczajach pisał na ten temat Ostatek.

Dla religioznawcy religie dzielą się na politeistyczne i monoteistyczne a w ramach tych podziałów różnią się opisami bóstwa i całą otoczką związaną z kultem. Nie możemy rozpatrywać religii z pozycji chciał nie chciał jak by miał wpływ na wybór religii mieszkaniec królestwa.O tym co wyznaje człowiek decydował władca bo system to władza absolutna a król był wtedy naznaczany przez Boga nie określonego wyznania.

Genetycznie trudno sprawdzić Chłopa i Pana kiedy mają te same nazwiska dlatego obecnie w Polsce mamy samych szlachciców burżuazję właścicieli fabryk warsztatów sklepów itd.Ale jak sobie zrobią drzewo genealogiczne to różnie wychodzi z tymi herbami.Rodowód chłopski jest nie modny z stąd wszyscy rżną szlachciców i fabrykantów taka moda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2014  
Nieprzeczytane 04-06-2013, 11:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Nasi historycy demonizują datę 966 w naszej historii zapominając że Słowianie wcześniej już dawno istnieli i wcześniej rodziła się nasza państwowość i jest datą jak inne.Podobnie zmitologizowano Piotra Skargę jako wyjątkową osobowość , tak naprawdę to człowiek zakompleksiały o ograniczonych horyzontach walczący z reformacją w Polsce , tym samym opóźnił nas w rozwoju.

Aby nie nużyć czytających tematem historycznym wrócimy do do filozofii i etyki , podaję link do wykładu prof.drhab. Tadeusza Gadacza o mądrości -Pochwała mądrości. http://www.iumw.pl/o-madrosci/articl...of-gadacz.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2015  
Nieprzeczytane 04-06-2013, 20:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Nanotechnologia zabije raka Onkologia
Brytyjscy naukowcy opracowali nową metodę zwalczania raka. Terapia pozwalałaby na zniszczenie nowotworu bez usuwania zdrowych komórek.

” Dr Andreas Schatzlein z londyńskiej School of Pharmacy, określa nowy pomysł zwalczania nowotworu jako terapię genową z wykorzystaniem nanotechnologii. Terapia ta jest połączeniem dwóch eksperymentalnych metod. Dostarczania do zmutowanych komórek rakowych genów, które wywołają uśmiercenie komórki oraz stworzenia miniaturowych cząsteczek – tu z pomocą przychodzi nanotechnologia – które dostarczają te geny do chorych komórek.

” Do tej pory testy przeprowadzane były na myszach. Według naukowca, testy z udziałem ludzi chorych na raka rozpoczną się już za dwa lata”.http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i...MCLKM.facebook
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2016  
Nieprzeczytane 05-06-2013, 08:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Ta bajeczna róża ma rozmiar znacznie mniejszy niż średnica ludzkiego włosa. Została stworzona w laboratorium Harvard University ze związków chemicznych i minerałów.

Idea opiera się na precyzyjnym sterowaniu wzrostem kryształów za pomocą m.in. zmian zakwaszenia i temperatury: – Jeśli chcesz coś zmienić, możesz po prostu manipulować warunkami panującymi w roztworze i „rzeźbić” formy, które w nim rosną – mówi dr Wim L. Noorduin z Harvard University, główny autor badań, które 16 maja ukazały się na łamach pisma „Science”. Skromne „po prostu” oznacza w jego przypadku lata eksperymentów.http://www.crazynauka.pl/nanokwiaty-z-laboratorium/ To może człowiek a pomaga natura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2017  
Nieprzeczytane 06-06-2013, 10:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Antyklerykalizm po polsku – widzę, ale przymykam oczy ....nawet poseł sejmowy zostanie z ambony poinstruowany jak ma głosować, aby nie narazić się na ekskomunikę. Takie działania odstręczają ludzi od kościoła, szczególnie, gdy szary obywatel musi patrzeć ze stoickim spokojem na coraz częstsze przypadki pedofilii kleru, która uchodzi im bezkarnie. Wyroki dla księży za gwałt na dziecku są kuriozalne,................

...Fakt, że spora część księży to homoseksualiści, zdaje się nie mieć tu większego znaczenia. Druga część kleru, lubiąca kobiety, też namawia do życia w czystości, choć po odprawieniu mszy biegną do kochanki a nawet ich wspólnych dzieci. Zadziwiająca jest dla mnie ta tolerancja katolików dla takiej hipokryzji. Nienawiść kleru do homoseksualistów, wolnych związków, przy jednoczesnym twierdzeniu, że celibat nie oznacza wcale czystości seksualnej, a jedynie brak życia rodzinnego – bo i z takim tłumaczeniem często można się spotkać. Absurd w czystym wydaniu, a jednak społecznie akceptowalny....
http://dorotamajewska.natemat.pl/635...przymykam-oczy

Uważam ze Konkordat, jako niezgodny z Konstytucją i ratyfikowany bezprawnie, powinno się wypowiedzieć .Ale Dorota Majewska ma rację i warto jej wypowiedz przeczytać.Ostatnie wypowiedzi hierarchów kościoła chcących nam narzucić zwierzchnictwo i prawodawstwo Watykanu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2018  
Nieprzeczytane 07-06-2013, 08:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Alzheimer: jak się przygotować -Zanim padnie ostatni as
Coraz lepsza diagnostyka pozwala wyłapać alzheimera na czas. I przygotować się, najlepiej jak można, na własne otępienie.
Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo...zygotowac.read

Warto przeczytać i zastanowić się nad tym co Edyta Gietka napisała jesteśmy seniorami i sami musimy zadbać o własne zdrowie bo nikt za nas tego nie zrobi lepiej od nas.My wiemy że mamy kłopoty z pamięciom a czego się wstydzić jest to normalne po 65 roku życia -biologia.Ale czy zostanie się warzywkiem czy nie decydujemy o tym my a nie istota nadprzyrodzona.Jest wiele sposobów by uniknąć tego stanu że nic nie będzie można zrobić z złogami betaamylojdu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2019  
Nieprzeczytane 07-06-2013, 19:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Miasto Watford w brytyjskim hrabstwie Hertfordshire stało się teraz najważniejszym miastem świata. Właśnie trwa tam spotkanie tajnej organizacji zwanej Grupą Bilderberg. Jest to nieoficjalny rząd światowy. Spotykają się delegaci krajów oraz wielkiego biznesu włącznie z bankami i z koncernami zbrojeniowymi. Polskę po raz drugi z rzędu reprezentuje wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski.

Doroczne spotkanie wpływowej organizacji, o której nie chcą mówic media trudno jest już utrzymywać w tajemnicy. Zwłaszcza, że sparaliżowano ze względów bezpieczeństwa, sporą część okolic Watford gdzie się ono odbywa. Uzbrojeni ochroniarze nie dopuszczają nikogo i w celu lepszej kontroli sytuacji zbudowano nawet specjalne ogrodzenia. Tegoroczne spotkanie odbywa się w hotelu Grove i potrwa od 6 do 9 czerwca 2013. Spotka się 140 delegatów z 21 krajów świata, którzy będą dyskutować o następujących tematach:

Czy USA i Europa może się rozwijać szybciej tworząc miejsca pracy?
Praca, uprawnienia a dług
Jak duże ilości danych zmieniają niemal wszystko
Nacjonalizm i populizm
Amerykańska polityka zagraniczna
Wyzwania płynące z Afryki
Cyberataki i zapobieganie asymetrycznym zagrożeniom
Główne trendy w medycynie światowej
Edukacja online, obiecująca metoda i jej wpływ
Polityka Unii Europejskiej
Rozwój wypadków na Bliskim Wschodzie
Sprawy bieżące
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2020  
Nieprzeczytane 07-06-2013, 21:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

I pomyśleć, gdyby nie dumni ateiści to dalej byśmy latali z maczugami po jaskiniach. Czy małpy też chorowały na alzheimera?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.