menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3041  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 10:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

Cytat:
Koala napisała-Odpowiedź sądu, której by nigdy nie było bez pozwu, może stanowić ciekawy precedens.
To dobrze że w niektórych sporach sąd staje się stroną do przyznania lub nie czyjejś racji. Niech ulica nie decyduje o tego typu sprawach bo najgorszą rzeczą kiedy na wyroki wpływają emocje.
Pisałem o Apostazji i GIODO że tylko wytrwałość tych co chcieli unormować sprawę mamy wreszcie orzeczenie dyscyplinujące związki wyznaniowe.Wydało by się na początku że sprawa jest przegrana bo co może mucha zrobić złego goliatowi.

Inną tego tupu rzeczą jest wydźwięk tej sprawy medialny , jest to temat, który staje się przedmiotem dyskusji nie tylko na forach.Przypominamy sobie o tym że istnieją uczucia czyli emocja , jest to odbiór większości subiektywny bo zależy od wrażliwości człowieka. Natomiast sąd ma wydać obiektywną opinię o tej sprawie.

Mamy już w tej materii różne orzeczenia nieraz sprzeczne z sobą Doda ,Nergal ,Wprost z zdjęciem tytułowym i nie są to sprawy odosobnione.Powinno się jasno sformułować granice ingerencji prawa by nie mnożyć durnych spraw ciągnących się latami.Jest to u nas nowa sprawa , bo przed transformacją istniała cenzura która tego typu sprawy wyłapywała , nie mogły się znaleźć w mediach. Należy zastanowić się głębiej nad tym przepisem i Martok ma tu zupełną rację rację pisząc : powinno być całkowicie usunięte z kodeksu

Ci co dysponują czasem zapraszam 8 listopada piątek na wykład otwarty UJUTW III wieku
Europa bez religii? Przyszłość Starego Kontynentu w przewidywaniach filozofów,ateistów,psychologów,socjologów kulturologów.... prof.dr hab. Jerzy Ochman
Aula Duża Aiditorium Maximum, ul Krupnicza 33 Godz. 13.30 -15.00
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3042  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 11:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Odpowiedź sądu, której by nigdy nie było bez pozwu, może stanowić ciekawy precedens. Byłabym ostrożna w sądzeniu, że sprawa rozbije się o kant.... Taka samo cenzura nie jest potrzebna, a nie zrobienie czegoś bo i tak nic z tego nie będzie jest delikatnie ujmując zachowawcze.
Działaczka feministyczna czuje się osobiście obrażona jako reprezentantka jednej z napiętnowanych przez biskupa grup społecznych więc czemu ma nie poprosić sądu o stanowisko w tej sprawie. Poza tym werdykt sądu jest pierwszym i niezbędnym krokiem do dalszych postępowań procesowych niekoniecznie w Polsce, nieprawdaż?

Myślę, że gdyby była szansa na taki precedens to w krajach bardziej zaawansowanych sądowniczo dawno by powstał. Tutaj to zwykłe knajactwo aby zaistnieć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3043  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 18:57
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

W krajach bardziej zaawansowanych społecznie nie było takich przypadków, za pedofilię w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i w Niemczech idzie się od razu do więzienia, nikt nie musi dochodzić odszkodowań za pomówienie. Tam się nie pomawia, tam się działa.
A tu może kolejna perełka to zbioru kosztowności KK:

Najwięcej kontrowersji budzi jednak wypowiedź o intencjach dzieci w relacjach z księżmi. Duchowny z Piotrkowa oskarża niektóre dzieci o inicjowanie zabronionych kontaktów. - Mamy dzieci 10-letnie i trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - dodaje ks. Bochyński
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rekto...oroslych/2cr2e

Może coś dodasz do tego Jarku. Pewnie kolejna obraza wiadomych uczuć, przecież tylko one są sądownie chronione .
PS2
Przypomnienie dla święto... bliwych:
________" Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza" - Ewangelia Mateusza 18:6
PS3
Kanjactwo występuje na forum ale nie ma nic wspólnego z ochrona dzieci przed bandziorami w koloratkach. Raczej ich wspiera.

Ostatnio edytowane przez maja59 : 06-11-2013 o 20:05. Powód: dodanie wersetu z Biblii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3044  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 19:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

Kodeks karny
Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny

Art. 196. Obraza uczuć religijnych
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wielu karnistów profesorów prawa stoi na stanowisku wycofania tego artykułu z kodeksu karnego .Znajdziecie seniorzy wypowiedzi ludzi którzy zajmują się zawodowo prawem a nie emocjonalnie nastawionych uzdrawiaczy typu wiara zastępuje mi wiedzę.Nie jest to Jarosławie II przytyk do ciebie tylko do grupy naszych obywateli myślących inaczej ze bez wiedzy można coś logicznego wymyślić opierając się tylko na emocjach.

Niektórzy z seniorów są podobnego zdania zresztą pisali na naszym forum.Czy w prawie cywilnym niem powinien się taki zapis znaleźć.Ja zawsze uważam że o sprawach wąskich specjalizacji powinni się wypowiadać specjaliści a nie przygodnie zgoniona publika z politykami w tle.Na pewno powinni się znaleźć religioznawcy bo dla innych wyznań dogmat może być kontrowersyjny.Przykład swastyka czerwona dla naszej kultury są z nią związane inne konotacje dla innych nie.Ostatek o tym pisał dlatego nie ma co na ten temat bić piany.

To ze Tutaj to zwykłe knajactwo nie starajmy się z nas robić najgorszych głupków na planecie Ziemia.Wszystko co u nas się dzieje w zakresie prawa to co nasi parlamentarzyści którzy go tworzą .My wszyscy uczestniczymy w wyborze ? pretensje do swojej głupoty wyssanej z mlekiem matki lub nie.
A ze na naszym forum nie może być inaczej i mamy szersze zainteresowania link https://www.youtube.com/watch?v=-ap5x_4SCVY Katarzyna Guczalska, Heglowska koncepcja państwa. Nie jest długie ,reaguje na uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3045  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 20:54
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Mnie rozbawił ...
Dave Allen Adam i Ewa ... http://youtu.be/pZp2A2Gy0aI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3046  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 21:16
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał only
Mnie rozbawił ...
Dave Allen Adam i Ewa ... http://youtu.be/pZp2A2Gy0aI
Nie boisz się propagowania treści niezgodnych z .. no nie wiem czym, dawno się tak nie ubawiłam, dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3047  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 22:13
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Nie boisz się propagowania treści niezgodnych z .. no nie wiem czym, dawno się tak nie ubawiłam, dzięki
To jest nas dwoje ,a najważniejsze , iż treści niezgodne /też nie wiem z czym / , mogę tak zgodnie bawić
buziak odwzajemniam , tak bardziej z ciekawości /nigdy wcześniej tego z Misiem nie robiłem/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3048  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 22:58
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
OK

Mnie skojarzył się od razu kabaret Tey z Laskowikiem i Smoleniem
Tło i styl tożsamy, czyż nie ? Mimo innej rzeczywistości...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3049  
Nieprzeczytane 06-11-2013, 23:22
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał only
To jest nas dwoje ,a najważniejsze , iż treści niezgodne /też nie wiem z czym / , mogę tak zgodnie bawić
buziak odwzajemniam , tak bardziej z ciekawości /nigdy wcześniej tego z Misiem nie robiłem/
Ja też z wilkiem ale pewnie zawsze jest ten pierwszy raz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3050  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 07:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
A tu może kolejna perełka to zbioru kosztowności KK:

Najwięcej kontrowersji budzi jednak wypowiedź o intencjach dzieci w relacjach z księżmi. Duchowny z Piotrkowa oskarża niektóre dzieci o inicjowanie zabronionych kontaktów. - Mamy dzieci 10-letnie i trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - dodaje ks. Bochyński
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rekto...oroslych/2cr2e

Może coś dodasz do tego Jarku. Pewnie kolejna obraza wiadomych uczuć, przecież tylko one są sądownie chronione .
Nic nie dodam, bo nie jestem psychologiem. Będzie ciekawiej jak to potwierdzi ktoś nie związany z kościołem. Tylko to taki temat, ze nie wiadomo czy ktoś podejmie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3051  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 09:25
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 402
Domyślnie Nie potwierdzam i nie zaprzeczam...

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nic nie dodam, bo nie jestem psychologiem. Będzie ciekawiej jak to potwierdzi ktoś nie związany z kościołem. Tylko to taki temat, ze nie wiadomo czy ktoś podejmie.
.....Pozdrawiam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3052  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 10:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

Cytat:
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam...
Nic prostszego powołać fundacje , zlecić badania I wyjaśnić ten problem zboczonych polskich dzieci bo co się nie robi dla wiary rzymskokatolickiej.Pieniądze pewnie macie.
Badania należy przeprowadzić w grupie księży biskupów i arcy biskupów.Materiał badawczy część z was posiada /wnuczkę,wnuczka / . nie patrz na rząd.
Do dzieła wyznawcy rzymskokatolickiej sekty.Polecam też blog Armanda Ryfińskiego Watykan-Wylęgarnia ....
http://ryfinski.blog.pl/2013/11/07/w...nia-pedofilow/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3053  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 12:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Poczytaj trochę książek na ten temat to będziesz ekspertem jak Macierewicz.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...je,104863.html Musze sprawdzić czy to nie ateista. A tak nawiasem, czy wy macie jakiś fundusz ateistyczny na walkę z pedofilią poza kościołem albo dla pokrzywdzonych czy tylko oferujecie pustosłowie jak wszyscy ruchersi tfujruch.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3054  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 12:34
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Europa bez religii?

Pewnie kiedyś tak będzie. Wzrasta liczba ludzi wszechstronnie wykształconych,
wzrasta poziom IQ. Poważne badania wskazują, że wyznawcy religijnych kultów
to ludzie o niższym poziomie intelektualnym.
Kiedyś ksiądz pleban - urzędnik kościelny to był ktoś, kto potrafił czytać i pisać,
wiedzę miał znacząco większą niż niepiśmienny chłop.

Cytat:
Napisał internauta
Czy zgadzasz się na to, by utrzymywać z Twojej kieszeni 14 archidiecezji, 27 diecezji, 10150 parafii, episkopat, ponad 50 tysięcy księży, zakonnic, tzw. katechetów i innych sługusów Żaden z tych obwieszonych złotem pasibrzuchów w czarnych kiecach, przebieraniec na różne okoliczności wynikające głównie z pogańskich obrządków, których jest tyle, że wypełniają każdy dzień roku, nie podziękował Polakom, że to ich składki emerytalne stanowią źródło ich kilkutysięcznych emerytur. Nie lękajcie się i protestujcie przeciwko religii i całej tej bandzie pasibrzuchów w czarnych kiecach bowiem religia i jej aparat wykonawczy, czyli kościół katolicki, nie może korzystać z jakiegokolwiek immunitetu, ochrony czy osłony - podlega krytyce w każdym jej wymiarze oraz powszechnie obowiązującemu prawu, a to ze względu na niezaprzeczalny fakt, że jest na każdym kroku społecznie szkodliwa.

Religa jest szkodliwa! do takiego wniosku skłania się coraz więcej ludzi.
Kto przedkłada ślepą wiarę w gusła ponad rzeczywistą wiedzę,
powinien ponosić koszty utrzymania swoich opowiadaczy bajek.

Obciążanie całego narodu nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju.

PS
Jaki związek z ateizmem ma pedofilia?
Moderator moderatorów do roboty
Sa juz tematy o pedofilii wśród księży i innych:
Pedofilia, problem ukrywany w różnych grupach społecznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3055  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 13:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

Cytat:
Jarosław ii napisał-Musze sprawdzić czy to nie ateista.
To syn Biskupa ,ochrzczony przez tatusia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3056  
Nieprzeczytane 07-11-2013, 22:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał koala
/.../ kolejna perełka to zbioru kosztowności KK /.../
"Prokuratura wzywa księdza rektora. Sprawdzą, co wie o pedofilii" http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarz...okuratury.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3057  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 09:03
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał renia-60
Pewnie kiedyś tak będzie. Wzrasta liczba ludzi wszechstronnie wykształconych,
wzrasta poziom IQ. Poważne badania wskazują, że wyznawcy religijnych kultów
to ludzie o niższym poziomie intelektualnym.
Kiedyś ksiądz pleban - urzędnik kościelny to był ktoś, kto potrafił czytać i pisać,
wiedzę miał znacząco większą niż niepiśmienny chłop.
Reniu, na tym świecie jedynie entropia wzrasta nieustająco i systematycznie, na co zresztą nie mamy większego wpływu.
Co do inteligencji (nie mówiąc już o bzdurnym wynalazku IQ), to bardziej przemawia do mnie znane stwierdzenie Stanisława Lema - "Dzięki internetowi dowiedziałem się, jak wielu idiotów jest na świecie".
Paradoksalnie (a może zwyczajnie), inteligencja pomaga wielu ludziom w łączeniu mentalnego mistycyzmu z racjonalizmem dnia codziennego i połączenie takie działa zadziwiająco dobrze.
Jeśli już coś osłabia religijność dzisiejszego społeczeństwa, to bardziej podejrzewałbym o to konsumpcyjny styl życia i hedonistyczne skłonności wielu ludzkich jednostek.
Dość wyraźnie widać to w kulturze islamu, gdzie wpływy zachodniego konsumpcjonizmu i dostatku dóbr materialnych, spowodowały podział duszy ludzkiej na dwie części, z których jedna siedzi jeszcze w bezpiecznym ukryciu, ale coraz częściej daje znać o sobie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3058  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 09:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

http://natemat.pl/81257,kolejny-prot...ucia-religijne

Temat powraca jak bumerang w mediach tym razem Adoracja Chrystusa- Markiewicza wcześniej trzy prace Doroty Nieznalskiej - artystki, która za "obrazę uczuć religijnych" w słynnej instalacji "Pasja" została podana do sądu przez posłów nieistniejącej już Ligi Polskich Rodzin.
Pisałem że należy jasno sprecyzować co to są uczucia religijne, bo na razie mamy do czynienia z odczuciami religijnymi ,subiektywnym podejściem do sprawy przez klerykalne środowiska.

Musimy sobie uzmysłowić że wizerunek Chrystusa czy Czarnej madonny bo ten temat już też gościł na tym forum to nie podobizny tych ludzi opisanych w Biblii tylko artystyczne inspiracje malarzy czy rzeźbiarzy. Przecież nie możemy zapominać o upływającym czasie a całuny okazały się zręcznie zrobionymi falsyfikatami by gawiedź miała transcendentalne przeżycia.

Krzyż tak samo to symbol umowny tak jak w wczesnym chrześcijaństwie znak ryby obecnie wykorzystywany przez środowiska ateistyczne i związane z racjonalistami słynna rybka Darwina którą można kupić i nosić na szyi zamiast krzyżyka.
Przecież jeżeli by Rzymianie zamiast krzyża stosowali szubienicę czy też znak ten by miał wyraz świętości ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3059  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 09:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Krzyż tak samo to symbol umowny tak jak w wczesnym chrześcijaństwie znak ryby obecnie wykorzystywany przez środowiska ateistyczne i związane z racjonalistami słynna rybka Darwina którą można kupić i nosić na szyi zamiast krzyżyka.
Przecież jeżeli by Rzymianie zamiast krzyża stosowali szubienicę czy też znak ten by miał wyraz świętości ?
Jeszcze lepszym symbolem i bardziej nowoczesnym wyrazem świętości byłby nagan jakim rozwalaliście polskich patriotów po wojnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3060  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 09:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 611
Domyślnie

Cytat:
wyrazem świętości byłby nagan jakim rozwalaliście polskich patriotów po wojnie .
Jareczku zleć wykonanie u jubilera naganu lub szubienicy powiesisz sobie na szyi Na razie koniec dyskusji o kościele rzymskopedofilskim przestaw się na symbole krzesło elektryczne , krzyż szubienica,gilotyna ,garota ..ITD.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 08-11-2013 o 10:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.