menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2061  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 18:39
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Babko Grabko świetna odpowiedź. A przecież katolik powinien przestrzegać ewangelii /Mt.5,45/ "A. ja wam powiadam:Miłujcie nieprzyjaciół swoich, módlcie się za tych, którzy was prześladują" Taki on katolik, jak ja prima donna z La Scali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2062  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 20:06
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Wybieram tę samą broń. Po prostu kopiuję tekst z kalumniami i wszędzie tam, gdzie Jaroslaw wstawiał ateista - ja wstawię katolik. Nic więcej.
Brawo! Klasyczna retoryka wysoko sobie ceniła figurę polemiczną zwaną retorsio argumenti - odwrócenie argumentu. Znam wiele przykładów jej zastosowania, zarówno starożytnych jak i współczesnych, ale Twój jest najlepszy z tych, z jakimi się zetknąłem.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2063  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 20:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Nie uważam się za ateistkę, ale mnie jako czlowieka ten tekst zabolał.
Szkoda, że te dziesiątki jełopskich tekstów upokarzających katolików wierzacych nie czytałaś albo czytałaś tendencyjnie i śmiałaś się w kiecę z całym forum dwa grosze. To miało właśnie pokazać co znaczy upokarzanie ale Ty wolałaś odwrócić kota ogonem ale zapomniałaś, że ma nogi w smole i wyszło z kotem jak wyszło, po prostu tyłek ma gdzie powinna być głowa. Od pewnego czasu przestałem jełopskie teksty zbierać jako złote myśli ale czaść z nich mam to przy ciasteczku z herbatka polecam. Milej lekturki ateistyczni jelopskiej. Aby było bardziej światecznie to w kolorku niebieskim.
Cytaty i złote myśli wielkiego forowego ateisty.
Stwierdzenie wiara w Boga jest dla głupich z tym się zgadzam.
Przecież według wyznawców Bóg sobie nie radzi, włączymy prokuratorów i sądy do przestrzegania praw boskich. Przecież logicznie patrząc to paranoja, jak sobie nie radzi, zmienić Boga.
Nigdzie nie znalazłem stwierdzenia że dusza posiada układ nerwowy.
W Krakowie Dziwisz wystawił relikwie JPII jak był wysoki stan wody w Wiśle no i wały przesiały i zalało część Krakowa .Myślę że nie będzie ponawiał prób z relikwiami
A że mamy inne cywilizacje to zdaniem Watykanu obowiązują te same kanony etyczne które nam przekazał Bóg ziemianom. Jak te światy (Pan Bóg) tworzył latał w kosmosie i tworzył planety zgodnie z ustaleniami sekretarki w siedem dni czy krócej bo już miał wprawę. Może niedziele na innych planetach są po dwóch czy jednym dniu pracy. Myślę że nam odpowie na konferencji prasowej Benedykt dziennikarzom lub spytajmy Dziwisza on śpi na pamiątkach po JPII to może mieć wizje.
Problem duszy czy rzymskokatolicka jest nakrapiana czy w ciapki zostawiam tym bardziej dociekliwym.
Bóg jak by był to by temu się sprzeciwił albo był zajęty bo grillował z anielicami.
Dla niektórych może być świętym filiżanka dla innych durszlak bo wieżą w makaronowego boga
Bóg mu podesłał tomograf a Józef z Marią go obsługiwali , potwierdzenia z badań są w Arce Przymierza schowane
Jezus to bękart z nieprawego związku patrząc na to bezstronnie. Józef z swoimi rogami nie mieści się w stajence"

Jak coś kiedyś będziesz pisać to radzę zgłębić temat aby się nie wystawiać na pośmiewisko i nie wam oceniać moją wiarę zakłamani ateiści. Mnie nie interesuje gdzie mieszkają ateiści, czy na drzewach jako jedni z naczelnych czy jak normalni ludzie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2064  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 20:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Chory z urojenia, że tacy plączą się między normalnymi ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2065  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 07:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Wankaborze czy zdawała byś sobie sprawę jaki jest ortodoksyjny katolik tacy sami są ortodoksyjni wyznawcy islamu. Jarosław II to Polski Anders Breivik mam nadzieję że pozostała jego rodzina takich odchyleń jak on od normy nie ma. Ta sama osobowość narcystyczna chce zaimponować i żeby się o nim mówiło.Przestaję jego głupoty komentować bo się coraz bardziej nakręca -ma remisję swojej dolegliwości.
Najlepiej nie komentuj będę szczęśliwy, bo na konkretne pytania co zrobiłeś dla ludzi, dla społeczeństwa i dla Polski nie umiałeś nic merytorycznie odpowiedzieć argumentami tylko wjechałeś na rodzinę która nie znasz. Zawsze zresztą w ten sposób odpowiadałeś wszystkim na trudne pytania aby splugawić interlokutora. Tu na swoje cytaty też nie masz odpowiedzi chory z urojenia na katolików i ich wiarę. To najlepszy przykład dumnego ateisty.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2066  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 08:31
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 020
Domyślnie

Wankabor - co do miłości bliżniego, to przydalaby się wszystkim, wierzącym i niedowiarkom, bo to jest bardzo piękna idea.
Jarosław - w każdej dyskusji oponenci starają się polemizować i w tej polemice wykazać, że to właśnie ich stanowisko jest prawdziwe.
Poprzez sprowadzenie niektórych twierdzeń interlokutora do absurdu bądż ich ośmieszenie można z powodzeniem wykazać, że przeciwnik jest w błędzie.Ty mylisz polemikę z dogmatami wiary (jaką uprawia Puchała) z atakiem na wyznawców idei. Puchala to inna półka, za nim stoją dane naukowe .Puchala podaje linki do książek, wykładów, konferencji , a Ty na tym wątku przezywasz ateistów, ubliżasz i wynosisz się jako ktoś bogatszy.
Tobie z braku argumentów merytorycznych potrzeba argumentu siły: pieniądza, prestiżu , działania; stąd pytanie "co zrobiłeś dla ludzi, Polski "itd.
Czy ktoś, kto broni swojego punktu widzenia musi wykazywać, że prawo do tego daje mu jego pozycja społeczna?
Burakiem można być w chronionym pałacu i niezależnie od liczby ochroniarzy czy kapliczek postawionych dla celów komercyjnych
i niezależnie od wysokości płaconego podatku.
Tu powinny liczyć się argumenty. Argumentów za nieistnieniem Boga brak. Argumentow za istnieniem też.
Pozostaje tylko wiara lub sceptycyzm i dociekanie.Pozostają dyskusje.
A poziom tych dyskusji sięga często poziomu pyskówek.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2067  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 08:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Wankaborze czy zdawała byś sobie sprawę jaki jest ortodoksyjny katolik tacy sami są ortodoksyjni wyznawcy islamu. Jarosław II to Polski Anders Breivik mam nadzieję że pozostała jego rodzina takich odchyleń jak on od normy nie ma. Ta sama osobowość narcystyczna chce zaimponować i żeby się o nim mówiło.Przestaję jego głupoty komentować bo się coraz bardziej nakręca -ma remisję swojej dolegliwości.

Wacławie, poznałam i doznałam negatywnych odczuć w kontaktach z ortodoksyjnymi katolikami. Teraz jestem w bezpiecznej odległości od nich. W ten sposób zapewniłam sobie idealny spokój psychiczny.

Podjąłeś bardzo słuszną decyzję o zakończeniu dysputy z J. II.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2068  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 08:56
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Wankabor - co do miłości bliżniego, to przydalaby się wszystkim, wierzącym i niedowiarkom, bo to jest bardzo piękna idea.
.
Chyba mam już sfatygowany wiekiem umysł i nie bardzo zrozumiałam Twój post.Ale nie będę zbyt wiele wyjaśniać aby nie zapętlić się.
Miłować przyjaciół - to nie wielki wyczyn, ale miłować nieprzyjaciół -to heroiczny wyczyn , chyba dlatego tak bardzo rzadko się zdarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2069  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 11:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-..,.,.... bo na konkretne pytania co zrobiłeś dla ludzi, dla społeczeństwa i dla Polski
Jarosławie nie ośmieszaj się i pomyśl logicznie to co piszesz o swoich dokonaniach i twojej rodziny jest jak zapisy dogmatów kościoła katolickiego trzeba przyjąć na wiarę , bo przecież ty się ukrywasz jak Bóg w chmurkach ,lub ośrodku odosobnienia gdzie jest dostęp do komputera. Możesz być wszystkim co twoja chora wyobraźnia stworzy przy pomocy klawiatury.

O czym z tobą można dyskutować kiedy ty dysponujesz jedną opcją której twój umysł nie potrafi logicznie uzasadnić. Zacznij seniorze korzystać z swojego umysłu i pisz z sensem.Za-łuż sobie wątek moje dokonanie w moim drugim życiu i pisz " co ci ślina na język przyniesie " jak również seniorzy o podobnych do ciebie zapatrywaniach na życie.
Lila założyla ci katolickie getto , możesz założyć sobie inny wątek pomyśl nad tytułem umieszczaj obrazki realizuj się bo to cię cieszy i masz zajęcie.Natomiast nie wzmagaj od seniorów by to wszyscy czytali
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2070  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 16:10
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jarosławie nie ośmieszaj się i pomyśl logicznie to co piszesz o swoich dokonaniach i twojej rodziny jest jak zapisy dogmatów kościoła katolickiego trzeba przyjąć na wiarę , bo przecież ty się ukrywasz jak Bóg w chmurkach. Natomiast nie wzmagaj od seniorów by to wszyscy czytali
O mnie jest bardzo dużo ale nie dla ciebie.
Nie czytaj, nie dyskutuj, nie odpisuj, olej, będę bardzo szczęśliwy i na przyszłość, wara od mojej rodziny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2071  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 16:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Jarosław - w każdej dyskusji oponenci starają się polemizować i w tej polemice wykazać, że to właśnie ich stanowisko jest prawdziwe.

Tu powinny liczyć się argumenty. Argumentów za nieistnieniem Boga brak. Argumentow za istnieniem też.
Pozostaje tylko wiara lub sceptycyzm i dociekanie.Pozostają dyskusje.
A poziom tych dyskusji sięga często poziomu pyskówek.
Powiem krótko. Czy są jakieś szczególne potrzeby albo wymagania aby katolicy zrozumieli, że ateiści nie wierzą w mity o Bogu a ateiści zrozumieli, że te mity są dla nich ważne?
Bo najważniejsze to mieć szacunek dla drugiego człowieka a jak go nie ma to trudno się dziwić temu drugiemu. Nigdy się nie zgodzę z narzucaniem mi ateistycznej religii jednego z piszących jak się modlić i w co wierzyć lub nie wierzyć, bo to indywidualna sprawa każdego człowieka. Dyskutować można na jakiejś płaszczyźnie jak równy z równym a nie aby jeden musiał uciekać pod stół. Nikomu nie zależy na porozumieniu czy dyskusji tylko na ciągnięciu psa za ogon, tylko, że ten pies jest za ogrodzeniem a ogon przed.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2072  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 18:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-Powiem krótko. Czy są jakieś szczególne potrzeby albo wymagania aby katolicy zrozumieli, że ateiści nie wierzą w mity o Bogu a ateiści zrozumieli, że te mity są dla nich ważne?
Religia jaką jest Islam i Katolicyzm są religiami misyjnymi .Myślę że rozumiesz bo uważasz się za katolika nie ważne w tym momencie jakiego wyznania grecko ,rzymsko itd wariantów jest dużo.

To ty powinieneś przekonać tych co wierzą w inne religie albo są agnostykami nie mówiąc już o ateistach o prawdziwości religii której jesteś zwolennikiem. To jest XXI wiek a nie Polska roku 1000 i większość z nas ma wykształcenie na tyle że potrafią samodzielnie myśleć i nie ma nas co straszyć piorunem który jakiś Bóg rzuci nim w nas. Wiemy co to jest elektryczność statyczna i po co nam piorunochron. Wynalazek ten i wiedza z nim związana wyeliminowała straszenie Boga , ludzi piorunem

Wątek jest ateistyczny i ty starasz się tu zamieszczać teksty to rób to profesjonalnie przekonaj że twoje wyznanie jest prawdziwe. Nie zamierzam zmieniać zdanie o mitach i bajkach i nazywam to po imieniu bo mnie nikt tu nie przekonał o prawdziwości tych wierzeń. Przecież nie ma wiarygodnych źródeł że Jezus był synem boga i jego matka była zapłodniona in –vitro. Wszysrtko to są opowieści po spożyciu używek i mało prawdopodobne.

A jeążeli masz argumenty to napisz ,a jeżeli nie znasz to pomyśl ile lat poświęciłeś zgłębianiu swojej wiary i dalej nic nie wiesz i płaczesz „ Polacy Ratujcie ja nic nie wiem.” Babka Gratka napisała
Tu powinny liczyć się argumenty. Argumentów za nieistnieniem Boga brak.
Masz na to kontr argument e si myli ..
To że dla kogoś ważne są Baśnie Braci Grimm http://www.youtube.com/watch?v=9SPq0up59m4 nie znaczy że mamy w to wierzyć i szczególnym mirem otaczać baśni zwolenników i pisać że to prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2073  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 21:13
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Do was Puchała mam ignor. To nie był post do was Puchała to po co się wcinacie. Obiecaliście Puchała nie komentować moich postów a dalej jesteście Puchała bez honoru.
Babka Gratka napisała tak,: "Tu powinny liczyć się argumenty. Argumentów za nieistnieniem Boga brak. Argumentów za istnieniem też." Nawet czytać was w tym komitecie nie nauczono o rozumowaniu nie wspomnę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2074  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 23:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Przez 40 lat studiowania swojej religi doszedłeś do tego że brak ci argumentów ,zastanów się nad tym w co ty naprawdę wierzysz.Argumentów za nieistnieniem Krasnoludków brak .Argumentów za istnieniem Krasnoludków brak. Argumentów za nieistnieniem Wilkołaków brak.Argumentów za istnieniem Wilkołaków brak.Argumentów za nieistnieniem Diabła brak.Argumentów za istnieniem Diabła brak.Wstaw sobie różnych Bogów w miejsce swojego Boga i udowodnij który jest prawdziwy , a może tym prawdziwym był Światowid a go zlikwidowano.

To wytłumacz nam gdzie jest niebo a gdzie piekło ? Do 1543 było wiadomo ziemia środkiem wszechświata w jądrze ziemi było piekło tak ci co mieli " telefon do Boga twierdzili " .Było dobrze a tu mamy słońce i krążące po orbitach planety.Kiedy wreszcie uwierzyli że tak jest ? I po co było naukowców palić na stosie.

Przestań schodzić z tematu wiary na komitety parti bo się na tym znasz.Mnie to nie interesuje wróćmy do twojego wyznania które nie zmieniłeś bo wierzysz tylko powiedz w co.Mahomet też poszedł do nieba tak jak Jezus wierzysz w to ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2075  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 08:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nie dziwi cię to, że nikt z tobą nie rozmawia? Rozmawiasz sam ze sobą i w tym rozdwojeniu jaźni kto lepszy, ten pierwszy czy drugi? Po "studiach" zastanów się i podaj chociaż jeden argument na nie istnienie Boga Na tych studiach w CCCP nauczyli cię mówić na ten temat "nie bo nie"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2076  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 09:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Oj tam. Są dowody.
Na istnienie to taki, że Mojżesz ( nie mam na myśli kulawego kaczora Donalda) z nim rozmawiał,
a na nieistnienie to fakt, że poza nim nikt tego nie dokonał.
Chrystusowi nie wszyscy wierzyli.

Podajcie sobie grabule qrde, bo niebawem sami się przekonacie. Bliżej niż dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2077  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 10:08
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
podaj chociaż jeden argument na nie istnienie Boga
Strona logiczna tego zagadnienia przedstawia się następująco. W logice obowiązuje pojęcie onus probandi, czyli ciężaru dowodu, lub lepiej: obowiązku dowodu. Obowiązek dowodu spoczywa na tym , kto coś twierdzi, a nie na tym, kto w to twierdzenie wątpi (czyli nie wierzy), przy czym strona wątpiąca nie ma obowiązku podania dowodu fałszywości twierdzenia, w które nie wierzy.

Oczywiście, z punktu widzenia logiki każdy ma prawo nie wierzyć w istnienie tego, czego istnienia nie udowodniono. A więc Wacław Puchała ma prawo nie wierzyć w Boga, jako że poprawnego (!) dowodu istnienia jak dotąd nie przedstawiono. I nikt nie może czynić p. Puchale zarzutów z tego powodu. Ale są też inne ciekawe konsekwencje onus probandi, na które w tym wątku warto chyba zwrócić uwagę. Chodzi o to, że zarazem Ty masz prawo wierzyć w Boga, z dokładnie tego samego powodu – po prostu dlatego, że dowodu nieistnienia też nigdy nie przedstawiono.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2078  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 10:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Oj tam. Są dowody.
Na istnienie to taki, że Mojżesz ( nie mam na myśli kulawego kaczora Donalda) z nim rozmawiał,
a na nieistnienie to fakt, że poza nim nikt tego nie dokonał.
Chrystusowi nie wszyscy wierzyli.

Podajcie sobie grabule qrde, bo niebawem sami się przekonacie. Bliżej niż dalej.
Tu nie chodzi o dowody, tu nawet nie chodzi o wiarę tylko .......
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2079  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 10:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Strona logiczna tego zagadnienia przedstawia się następująco. W logice obowiązuje pojęcie onus probandi, czyli ciężaru dowodu, lub lepiej: obowiązku dowodu. Obowiązek dowodu spoczywa na tym , kto coś twierdzi, a nie na tym, kto w to twierdzenie wątpi (czyli nie wierzy), przy czym strona wątpiąca nie ma obowiązku podania dowodu fałszywości twierdzenia, w które nie wierzy.

Oczywiście, z punktu widzenia logiki każdy ma prawo nie wierzyć w istnienie tego, czego istnienia nie udowodniono. A więc Wacław Puchała ma prawo nie wierzyć w Boga, jako że poprawnego (!) dowodu istnienia jak dotąd nie przedstawiono. I nikt nie może czynić p. Puchale zarzutów z tego powodu. Ale są też inne ciekawe konsekwencje onus probandi, na które w tym wątku warto chyba zwrócić uwagę. Chodzi o to, że zarazem Ty masz prawo wierzyć w Boga, z dokładnie tego samego powodu – po prostu dlatego, że dowodu nieistnienia też nigdy nie przedstawiono.
*
Z tym się zgadzam w 100% pisząc to samo innymi słowami: "Czy są jakieś szczególne potrzeby albo wymagania aby katolicy zrozumieli, że ateiści nie wierzą w mity o Bogu a ateiści zrozumieli, że te mity są dla nich ważne? " Ale nie wszyscy się z tym zgadają bo jeśli obydwie strony by się zgodziły z czyś tak oczywistym dyskusja by padła i duma ateistów też, bo musieli by przyznać racje komuś z zewnątrz obiektywnemu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2080  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 10:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 613
Domyślnie

Cytat:
Po "studiach" zastanów się i podaj chociaż jeden argument na nie istnienie Boga
Podaj jeden argument na istnienie i nie istnienie Krasnoludków ,Wilkołaków,o Boga cię nie pytam bo nie wiesz,piekła i nieba. Pytan jest wiele ale nie wszystko w jeden dzień, " jeden mądry ponoć napisał idźcie i nauczajcie " dlatego Jarosławie II spróbuj podpowiedzieć . Nie pytaj mnie już kto to powiedział wyprzedzająco ci odpowiadam ,Jezus /Biblia /.

Zwracam ci tylko uwagę że mający ok 65 lat sprawami swojej religii zajmujesz się już 60 lat a chwaląc się swoją rodziną i wyznaniem że są od roku tysięcznego na ziemiach polskich to jest kawałek czasu na przemyślenia a nawet na zmianę wyznania.
Ja ci odpowiem na twoje pytanie jutro a ty masz czas na konsultacje z wyznawcami Jehowa bo oni często dyskutują nad swoją religią i się zastanawiają nad zapisami a wiedzą biblijną górują nad katolikami .

Jarosławie II przestań mną się martwić ,zastanów się nad tym co ty piszesz bo cię seniorzy czytają.Aby podnieść poziom wpisów od przyszłego roku zapisałem się na Religioznawstwo Filozofia Religi UJ by wyrównać poziom do ciebie Jarosławie II ,cytuję Dyskutować można na jakiejś płaszczyźnie jak równy z równym Zaczynam od października.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.