menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 21-04-2015, 10:09
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Między tutlipanami białymi a magnoliami, kilkoma mażnięciami namalowałą tę pandę.
Bardzo odpowiadało mi takie malowanie.






A po magnoiliach takie kaczątko. Potem połączyłam je z tulipanami i wyszedł obrazek.





I ptaka... potrzebny mi był do obrazka.




I żuka, żeby zmienić sobie.
Dopisuję... to była tubka, więc żeby sobie ułatwić, zaznaczyłam wszystko, wypełniłam kolorem. Wyłączyłam warstwę oczkiem, i potem pobierając kolor z orginału malowałam. Najważniejsze było to, że nie wychodziłam poza linię, bo zaznaczenie ciągle było czynne. Można też zablokować pixele i uzyskuje się taki sam rezultat.
Gdy już wszystkie kolory pobrałam, mieszłam je wygładzając tym razem tak, żeby jak najbardziej przypominały orginał.
Najtrudniejsze bo bardzo wąskie były odnóża.
Na koniec otworzyłam oczkiem pierwszą warstwę i połączyłam z resztą.


__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 22-04-2015 o 16:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 22-04-2015, 16:50
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

To już prawie koniec moich prób i nauki malowania, ale będę pokazywać i opowiadać na bierząco. Na razie jeszcze robalek, namalowany takim samym sposobem jak żuk.




I jeszcze twarz, kolorowa, to była początki malowania twarzy, i widać wyraźnie, jakie trudności miałam.











To było niesamowicie trudne, mimo że miałam kolory... dopiero po namalowaniu tej twarzy zaryzykowałam malowanie mojej mamy ze zdjęcia czarno białego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 23-04-2015, 08:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Jeszcze kilka prac namalowanych na samym początku prób malowania. Bo na początku to były nieśmiałe próby.





To już było malowanie, ale zabierałam się do tego co kilka dni, bo zajmowałam się zupełnie innymi pracami. Przeglądając to co zrobiłam w czasie tego okresu gdy zaczynałam... widzę jakie to było trudne. Ale teraz mogę robić najróżniejsze rzeczy, korygować zdjęcia, dodawać im koloru nie tylko narzędziami ale pędzlem, łączyć foto z grafiką i malarstwem.





A przecież, w tym czasie zaczęłam też tworzyć owoce szklane, do których przygotowywałam się kilka lat. Jeszcze też nie wiedziałam dokładnie jak się do tego zabrać. Po różnych próbach, przy użyciu gradientów, znalazłam sposób na uzyskiwanie blasku szkła kolorowego. Dodając do obiektu wypełnionego gradientem, warstwy pomalowane i rozmyte. To dzięki tym warstwom powstają jakby szklane głębie. A zaczynałam też najprościej...




Tu jeszcze nie wiedziałam jak osiągnąć szkło i pokryć nim gałązki. Listki też były nie bardzo szklane, jedyne owocki, bo robiłam je tak samo jak szklane kule, a tych w czasie nauki zrobiłam multum! Najróżniejszych...
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 23-04-2015 o 18:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 26-04-2015, 19:14
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Owoców szklanych nie będę wklejała i o nich opowiadała, bo to inny sposób pracy. Ale tworząc te owoce, okazało się że nieraz przydały mi się umiejętności używania Pędzla...
Tu malowałam, obrysowałam piórem tę dłoń z jabłkiem i potem malowałam, to początki, wyraźnie widać jakie to było trudne.







A namalować morze, to było coś nie do wykonania. A Helene tak pięknie maluje wodę!




Widzicie, że nie od razu zbudowano Rzym, a nauki malowania to mi jeszcze potrzeba. Mam przed sobą trzy tygonie czasu, bez kursu informatyki, to może wreszcie zabiorę się za naukę rysowania odręcznego na tablecie graficznym, i może poprawię technikę malowania.

Takie to były początki...


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 27-04-2015, 16:21
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Tu będzie widać różnicę w wykonaniu, początkowe widoczki, trudności w posługiwaniu się myszką, nieznajomość techniki...



I owoc namalowany najpierw, potem dodane do niego warstwy imitujęce szkło.




I owoc namalowany, bardzo wymieszane farby dokładnie wygładzone.




Próbowałam wszystkiego, i najbardziej odpowiada mi uzyskany efekt farby olejnej. Gdy nauczę się malować tak, żeby to wyglądało jak akwarela, to będzie szczyt mojego zadowolenia.
Mimo rónych prób z przezroczystością nie nauczyłam się nakładania farby tak, żeby wyglądała jak mokra przezroczysta farba.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 01-05-2015, 16:06
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Jestem bardzo zajęty nauką komputera i programu. Już czasami nie mogę siedzieć ani półleżeć... zależy na jakim komputerze pracuję.
À le już niedługo zajmę się rysowaniem na tablecie graficznym... i na bierząco będę opowiadała co i jak.
Nawwt zlikwidowałam jeden z moich blogów, żeby mieć więcej czasu...



Bardzo wczesny malunek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 09-05-2015, 09:47
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Jeszcze tego nie robię, bo kompletnie zajęta jestem tworzeniem obiektów w Ai. Ale dzisiaj narysowałam Ołówkiem, odręcznie płatki kwiatka, wypełniłam je kolorem białym, potem nałożyłam Siatkę gradientu i dodałam do płatków kolor różowy. Tylko w kilku miejscach. Potem Pądzlem namalowałam linie. tak żeby płatki wyglądały naturalniej.
Listki to owal wypełniony gradientem. Pączki kwiata, to też owal i Ołówkiem narysowane zielone części, wypełnione gradientem.

Takie rzeczy też można malować w ten sposób. Przecież to malowanie komputerowe... korzystajmy więc ze wszystkich dostępnych nam narzędzi!



Używania siatki gradientu trzeba się nauczyć. Na początek najlepiej kopiować kolor z obiektu na fotografii.
Po pewnym czasie, można samemu sobie wymyślać kolory i miejsca nakładanie koloru. Tak jak zrobiłam w tym kwiatku.
Ale jeszcze dużo mi brakuje do perfekcji. Ważne w tym wypadku jest nakładanie linii siatki! To trzeba poznać dogłębniej na różnych obiektach.

http://www.vectordiary.com/illustrat...wers-tutorial/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 25-10-2015, 06:53
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Po kilku miesiącach pracy codziennej w Ai poznałam program na tyle, że mogę tworzyć najróżniejsze obiekty patrząc tylko na zrzuty w tutach, nie muszę już odcyfrowywać i starać się zrozumieć jak to robić. Najważniejsze sposoby uzyskiwania efektów... znam. Teraz muszę poznać sposoby malowania w Ai przy pomocy tabletu graficznego.
Tu są tuta Yulii.. ilustratorki i graficzki.
http://tutsplus.com/authors/yulia-sokolova?page=2

http://design.tutsplus.com/tutorials...hop--cms-23395

Tu tuto w którym połączone są detale rysowane prza użyciu narzędzi i twarz malowana, i wkańczana narzędziami. Chcę spróbować ją właśnie tak narysować, namalować i wykończyć przy pomocy tabletu graficznego. Ciekawa jestem czy mi to się powiedzie. Bo narzędzi przy pomocy rysika, nie używałam. A to byłby następny krok w nauce malowania i rysowania komputerowego!

A to jedna z prac wykonanych w Ai na podstawie tuto Yulii.

__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 25-10-2015 o 07:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 11-11-2015, 03:55
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Kilka godzin poświęciłam na próby rysowania w Ai przy pomocy tabletu graficznego.
To zupełnie coś innego w porównaniu do malowania Pądzlem mieszania w Ps.
Nie ma specyficznego narzędzia do malowania, poza Bloob Brush Tool - Shift-B.
Natomiast, trzymając rysik w ręce, można używać wszystkich narzędzi do rysowania obiektów, w taki sam sposób jak Myszkę, z większą łatwością, bo to tak jakby się trzymało ołówek w dłoni, i nim rysowało prostokąty czy koła idealne.
Trzeba nabrać wprawy, tym bardziej w moim wypadku, bo myszką rysuję prawą ręką, a rysikiem lewą.

Wczoraj próbowałam narzędzi związanych z tabletem graficznym, i tam odkryłam, że po narysowaniu obiektów wypełnionych kolorem, można je zmienić na szkic, do tego linie są wektorowe, widać wyrażnie co się rysowało i w jaki sposób.
To pomaga w połączniu linii, bo widać co się z nimi dzieje.
To dopiero początki, mam nadzieję poznać tablet graficzny jak resztę... i przekonać się w jakim stopniu można malować obiekty, przy użyciu najróżniejszych narzędzi w Ai.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 16-01-2016, 07:14
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Cały czas rysuję i maluję w sposób możliwy dzięki narzędziom w Ai. Jest tylko taka możliwość, to jest nalowanie komputerowe, więc robię wszystko na co mi pozwalają narzędzia.
Pomału dowiaduję się jak używać efektów. Wiem już że to jest temat niewyobrażalny. Możliwości są niesamowite.

http://www.vectordiary.com/illustrat...lant-tutorial/

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 04:59
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

W Ai można też malować plamami. Wygląda to trochę tak jakby to były farby wodne. Zrobiłam to rysując odręcznie przy pomocy myszki i narzędzia Ołówek. Upodobniłam kolor do wodnego, zwiększając przezroczystość każdego detalu. Można by jeszcze lekko rozmyć każdy detal narzędziem Blur-Gaussian blur.Tym razem tego nie zrobiłam, ale w taki sposób, kolory byłyby jeszcze bardziej podobne do farby wodnej.

https://vectorcove.com/character-des...e-illustrator/



Pierwszy raz rysowałam i uzyskiwałam takie efekty w Ai. Mam nadzieję poznać ich więcej.
Program jest stworzony do tego i trzeba go umieć wykorzystać na różne sposoby.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 04-02-2016, 05:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Znakomicie pokazane jak przy pomocy programu, namalować kota. To niezmiernie dużo pracy, ale można tę pracę rozłożyć sobie na kilka dni. Przeglądnęłam to tuto, i pewnie zacznę od narysowania oka.
Może komuś się przyda taka pomoc?


http://zigo34.blogspot.fr/2014/08/tu...r-un-chat.html

A tu link do blogu Zigo, w którym pokazuje on bardzo precyzyjnie jak można malować komputerowo. Tuta po angielsku i francusku.
http://zigo34.blogspot.fr/p/sommaire...f-content.html
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 04-02-2016 o 05:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 21-05-2017, 14:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Pracuję w Ai od dłuższegp czasu. Poznałam narzędfzia, i sposoby na rysowanie, i malowanie.
I tu nie jest łatwo. Bo malować w sposób w jaki malowałam w Ps... nie można. Trzeba używać innych technik.
Od pewnego czasu maluję właśnie w jedyny sposób dostępny w Ai.
Rysuję plamę i ją roznywam. Różnie.
Albo zwiększając przezroczystość, albo rozmywając narzędziem Blur.
W taki sposób namalowałam te róże, tyle że nie rozmywałam, tylko czasami zwiększałam przezroczystość.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 21-05-2017, 14:21
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Natomiast tę muszlę, rysowałam i malowałam różnymi technikami. Przy użyciu wielu narzędzi. Było to bardzo czasochłonne.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 22-05-2017, 06:03
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Następne prace wykonane taką samą techniką, plamy, kolorowe, rysowane Piórem albo Ołówkiem i rozmywane Blur- Gaussian blur i zwiększaną przezroczystością.
Tę muszlę namalowała także Tekila i Jadwiga. Każda z nas, namalowała ją inaczej. Wszystkie trzy wyszły fantastycznie. I dzięki takiemu malowaniu, można było stwierdzić, że każda z nas ma inny styl. Nie da się malować tak samo. Inaczej widzimy, innych narzędzi używamy, rezultat różni się.
Warto pracować w grupie...


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 22-05-2017, 06:06
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Nabrałam wprawy i natychmiast poza rysowaniem prostych obiektów czarno-białych lub kolorowych wracam do muszli, bo to jest wyzwanie.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 22-05-2017, 06:14
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Ta była najtrudniejsza, przed dzisiajszą.
Malowałam ją kilka dni, zapisywałam do dalszej pracy, i rysowałam drobiazgi.
W trakcie pracy, malując szczegóły, nie widzi się całości. Często rysuje i maluje się na bardzo dużym powiększeniu. Dopiero gdy się zapisze, i wklei do postu widzi się rezultat. Czasem zaskakujący, czasem trzeba jeszcze dopracować całość, albo dodać jakiś efekt.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 22-05-2017, 06:19
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

No i dzisiajsza. Też kilkudniowa. Tę uprościłam jeszcze więcej, chciałam żeby była jak malowana. Mam ją zapisaną więc mogę popracować nad nią i doprowadzić podobieństwo do orginału. Ale tym razem nie wiem czy to zrobię...

__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 23-05-2017 o 05:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 23-05-2017, 05:37
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Miałam jeszcze jedną gotową muszlę, namalowaną na podstawie zdjęcia. Tym samym sposobem, każda kreska, plama kolorowa, była rozmywana Blur-Gaussian blur. Można to robić kilkakrotnie. Uzyskuje się dzięki temu efekt blasku. Tu chciałam uzyskać perłową poświatę, myślę że mi się udało.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 23-05-2017, 05:47
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Dzisiaj narysowałam coś co często wykonuje się w Ai. Prosty rysunek, płaski, bez cieniowania, obrys wykonany końcówką pędzla, przygotowaną osobiście lub wybieramy jakąś gotową.
Zapisuje się taki rysunek w PNG i można go używać do innych prac. Można mu dodać tło, można go przenieść do innego programu.
A gdy zapisze się go w programie jako Symbol, można go używać bez końca, zmieniać mu szczegóły. Bo to jest rysunek wektorowy. Każdy najdrobniejszy szczegół namalowany lub narysowany, jest widoczny na osobnej podwarstwie, co pozwala korygowanie i zmianę aspektu.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Malowanie komputerowe hapi Hobby, pasje 10932 06-05-2021 11:19
Nasza pasja... Grafika komputerowa. Iluzja Hobby, pasje 25955 04-09-2020 14:47
Malowanie kawa hapi Hobby, pasje 124 12-10-2014 13:22
malowanie na szkle megy48 Hobby, pasje 1 21-04-2012 16:29
malowanie i muzyka Ditta Hobby, pasje 30 04-12-2008 23:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.