menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 16:58
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Serce płacze...


Piszę ten nowy wątek i serce mi płacze,Dlaczego ludzie potrafią być tacy okrutni. Wybrałam się dzisiaj na cmentarz gdzie pochowałam najdroższą mi osobę na świecie i przeżyłam szok skradziono z grobu krzyż ,oderwaną tabliczkę rzucono obok. Jest mi bardzo ciężko, zaglądam tu na forum żeby zapomnieć o tragedii żeby łatwiej sobie z tym poradzić, próbuję żartować żeby nie zwariować od myśli i............Ten kto to zrobił jest katolikiem skoro potrzebował symbolu wiary?. Coraz rzadziej odwiedzam kościół bo sami ludzie swoim postępowaniem zaprzeczają istnieniu Boga.
  #2  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Frezjo,ten ktoś był katolikiem ,potrzebującym pół litra.Jeśli krzyż był z metalu.
Samo życie.Pomyśl sobie o upadku tej istoty człekokształtnej ze współczuciem ,choć to trudne.Bardzo.
  #3  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:09
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Lilu, ten krzyż był drewniany,minęły właśnie dzisiaj cztery miesiące od pochowania więc dlaczego? to bardzo boli .Nie znajdę zrozumienia dla takiego zachowania, tak jedno wiem na pewno człowiek traci swoje człowieczeństwo.
  #4  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Frezjo to był po prostu wandal i szkoda Twoich łez,bo to sie juz stało.I wydaje mi sie ,ze wiara tu nie ma nic do rzeczy.Jest mi przykro ,ze Cię to spotkało.image001hr8.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #5  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:13
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Frezjo

z pewnością ból jaki sprawił Ci bandzior jest nieporównywalny, ale w dobie gdy zrywane są trakcje kolejowe, dewastowane szyny - nic zaskoczyć nie może...Zastanawia brak ponoszenia konsekwencji przez pracowników punktu skupu złomu bo przecież tam trafia łup.
Niektóre cmentarze w ramach pobieranych opłat założyły monitorowanie (bądź t y l k o ostrzegają o tym) - ciekawe czy pomaga?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #6  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:23
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Anielko,Jolitko macie rację ,chciałam się wyżalić ,tutaj to łatwiej przychodzi, klawiaturka spływa łezką ale chyba zrobi się lżej na serduchu. Wiem ,że nie wszyscy tolerują tu postaci "tragicznych"ale jednak zaryzykowałam ten wpis. Innym razem postaram się wnieść trochę pogodniejszej treści ale cóż samo życie-nieraz boli.
  #7  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:25
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

FREZJO. tak mi przykro, ale dla takiego zwyrodnialca nie ma wytłumaczenia. Jedni dewastują dla draki, inni dla pieniędzy. Dla nich nie liczy sie uczucie innych, bo to jest czasem zabawa, zakład wśród małolatów. Dziś Nekropolie są tak samo dobre do zabawy i niszczenia jak ławki w parkach. Kogo obchodzą łzy rodziny i świętość tego miejsca? Ważna jest zabawa.
Niszczenie nagrobków to teraz plaga. Często się słyszy i widzi zrospaczonych krewnych.
Wiem, że dla CIEBIE jest w tej chwili wążny TWÓJ żal i ból, bo czasowo to przecież tak krótki okres pożegnania kogoś bliskiego. Oni nie zważaja na to, nawet o tym nie myślą.
Wiesz, nawet nie wiem jak określić takie działanie, bo nazwać zezwierzęceniem moralnym to zbyt łagodnie.
Czasem życie jest okrutne, ale żyć trzeba.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #8  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:27
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Droga frezjo - wiem to boli. Tak sie zdarzylo-ze mam cztery groby moich najblizszych-rodzicow i dwoch braci. Wyobraz sobie ze w dzien Wszystkich Swietych -wczesnie rano obrabowane zostaly wszystkie cztery z stroikow i kwiatow. Jak ja sie czulam gdy przyszlam na procesje-i zobaczylam prawie puste nagrobki? Niestety sa chieny cmentarnew srod ludzi,ale czy mozna nwac ich ludzmi ?
  #9  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:33
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Przeoczylam,dopisac ze te groby moich bliskich byly jedne przy drugich.
  #10  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:33
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Kochane moje , bardzo Wam dziękuję. Już mi lżej.
  #11  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Frezo- to okropne, i wcale nie histeryczne jest Twoje zachowanie-mysle, że powinnas- bez wzgędu na wszystko- postawic nowy krzyz-będzie mniej bolało. Trzymaj się.
  #12  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:43
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Frezjo, chcę powiedzieć, że jest mi przykro - czytając Twój post, o tym co się wydarzyło. Ale ta plaga dotarła wszędzie. U nas w Wałbrzychu też się tak dzieje. Skąd biorą się takie indywidua, czyżby to norma w dzisiejszym świecie? Ja cieszę się, że moja młodość upłynęła w innych klimatach - tamten czas był może i siermiężny ale bardziej ludzki. - Cz
  #13  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 17:56
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Frezjo - pomyśl może dobry los skierował Cię wcześniej do nas żeby dziś było Ci lżej...

A to "pocieszanka" Zosi Piasty:

Żadna noc nie może być aż tak czarna,
żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy.
Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna,
żeby nie można było odkryć oazy.
Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest.
Zawsze gdzies czeka jakaś mała radość.
Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie.
.....................................planten_20256.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #14  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 18:04
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie Jolitko.

To piękny wiersz.Duża buźka.Dobrze że jesteście razem
  #15  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 18:06
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Ups.. Oczywiście dobrze że jesteśmy razem.
  #16  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 18:08
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Frezjo tak mi przykro wszedzie sa wandale 'cmentarne hieny" jak ja ich nazywam.To dla Ciebie żadna pociecha ale mam kolezankę ,która 7 marca kładzie kwiaty na grobku swojego dziecka a następnego dnia 8 marca rzadko kiedy jeszcze są.I kto to robi?...
  #17  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 21:18
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Frezjo, to jest bardzo przykre dla Ciebie, współczuję Ci bardzo, na cmentarzu gdzie pochowana jest moja mama nie można zostawić kwiatów w przeddzień Wszystkich Swiętych gdyż rano już by ich nie było.
__________________
  #18  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 21:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kochana Frezyjko tak samo bym przeżywała ból i nie mogła sobie wytłumaczyć...ale kurna...tak w tych cholernych czasach jest....jeden rozdzi(robi się) wilkiem, drugi owieczką....życie toczy sie dalej, Twoja pamięć o Tym Kimś Bliskim ochrania tego Kogoś i nic więcej się nie liczy....
  #19  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ten problem dotyczy wszystkich cmentarzy,wystarczy wpisać w google :kradziez na cmentarzu i zobacz co sie dzieje
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...ng_pl&aq=f&oq=
Czasem kogoś łapią,no i co się okazuje:
"31 października policjanci z Jeleniej Góry Cieplice zatrzymali pięciu sprawców, w tym dwóch nieletnich w wieku 15 i 16 lat, mieszkańców Jeleniej Góry, którzy ukradli 34 doniczki z kwiatami z cmentarza komunalnego"
34 doniczki!
Nie płacz,ale zaklnij jak szewc!Nic nie poradzisz!Mnie czasem szewskie sposoby pomagają,no oczywiście gdy cię nikt nie słyszy,bo talerzy szkoda.
  #20  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Problem kradzieży z grobów istnieje odkąd pamiętam, może w mniejszym stopniu ale był. Teraz jest zwielokrotniony i zdarza się częściej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powiększone serce babciaela Choroby, badania, terapie 11 07-04-2022 14:47
Eleni - wielkie greckie serce - komentarze kinga Ogólny 8 28-06-2011 16:41
Zadbaj o serce nim będzie za późno - komentarze Brunek_L Ogólny 18 20-03-2009 11:45
ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE ....i płacze też.A co !! Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 306 30-04-2008 16:25
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.