menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6541  
Nieprzeczytane 01-06-2020, 10:34
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Witam

W piękny, słoneczny Poniedziałek,ciepły od samego ranka.
Ładnie, jak syn się ucieszył czytając nasze życzenia. A wiadomo jest bardzo dobrze wyjść raz za święty czas do restauracji. Zjeść coś pysznego, nowego. sama radość popatrzeć na nowe twarze. Człowiek staje się luźniejszy, weselszy lepiej się odpoczywa po takiej imprezie. Dobrze że pogoda Wam dopisała. U nas było bardzo szpetnie zimno deszczowo, ponuro. Trzeba było zapalić w piecu i ogrzać mieszkanie.
Pozdrawiam Was serdecznie w dniu dziecka, bo już jesteście dużymi dziećmi Bożymi.
Miłego dnia.
W Czerwcu grusze kwiat z rzucają,
Czereśnie zapalają.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6542  
Nieprzeczytane 02-06-2020, 05:59
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Witam Was razem ze spiewem ptaszków.
Dziękuję za miłe słowa.
Izo cieszę sie,że spędzilas miłą niedzielę w gronie rodziny.Ale sprawiłas im radośc ta wałówą..
Gienku przykro mi,ze masz złą pogodę i za miłe słowa o rodzinnych relacjach.
U mnie dzisiaj też chłodniej.Myślałam ,ze posiedzimy sobie w ogródku.No cóż!

Życzę Wszystkim dobrego dnia!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6543  
Nieprzeczytane 02-06-2020, 08:31
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

WITAM w ślad za Marysią i życzę miłego i radosnego dnia....WSZYSTKIM. Hej Gienku...
Jest kawa - jest dobrze.
Zapowiada się ładny dzień. Słoneczko zagląda do okien, chociaż jeszcze nie grzeje i powiewa zimny wiatr. Miałam ochotę iść poplewić do warzywniaka, ale jak wyszłam na zewnątrz, od razu cofnęłam się z powrotem...jeszcze za wcześnie na prace polowe....może bliżej południa się ociepli. No, chyba, że spadnie deszcz.
P o z d r a w i a m.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6544  
Nieprzeczytane 02-06-2020, 11:03
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Witam Was Seniorki

Dzięki za kawę i ciasto ,prawie już skończyłem picie kawy, a słodkiego to mało jem. Wole kromkę chleba do kawy z masłem tylko. Lub jakiegoś andruta.
Pogoda taka jak u Izy jest , ale będzie cieplej kolo południa, jestem tego zdania.Musze koper posiać drugi raz pierwszy padł od zimna. Chwasty rosną jak trawa szybko gonią rośliny. Fajnie mi wyrósł czosnek 154 sztuki posadziłem(ząbków).
Radiski już jemy(rzodkiewka) fajnie wyrosły. Iza miałaś bajtli wczoraj(wnuki) byli grzeczni.
Pozdrawiam i dobrego samopoczucia, smacznego obiadu
Święty Eugenii ( 02. 06)
Pogodę w Czerwcu odmieni.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6545  
Nieprzeczytane 02-06-2020, 15:23
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Jestem ponownie...Hej Gienku.
Bajtli miałam w niedzielę, na rodzinnym obiedzie...dostali forsę na prezenty i byli grzeczni....nie sprawiają problemów.
Też mi koper zmarniał a siałam dwa razy, już miałam dość spory i zwinął go mróz. Czosnku masz sporo, będziesz miał pewnie do kiszenia ogórków i do jedzenia z chlebkiem.....Pamiętam jak mój dziadzio jadł z pajdą chleba posmarowaną smalcem i dodawał do wszystkich zup. Ja czosnku nie lubię, do kiszenia ogórków to i owszem, ale do jedzenia już nie bardzo.
Pozdrawiam Cię....za życzenia dobrego samopoczucia i smacznego obiadku - dziękujemy....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6546  
Nieprzeczytane 03-06-2020, 05:19
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
IZO,GIENKU.....dziekuje
U mnie też chłodno,chociaż słonko świeci..Nie mam takich problemów ,jak Wy.
W moim ogródku są tylko krzewy i kwiaty,dlatego nie ubolewm na mróz ,ktory zniszczył wam np czosnek.
Jednak mam nadzieje,ze teraz pogoda nie zrobi juz Wam takich psikusów i będziecie mieli fajne zbiory.
Gienku jestes taki pracowity,że nie wiem skąd bierzesz takie siły.Acha,u nas na Kaszubach tez mówi się radiski na rzodkiewki.
Wam i pozostałym duszkom życzę dobrego ,miłego dnia.


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6547  
Nieprzeczytane 03-06-2020, 08:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

WITAM w środowy poranek. WSZYSTKICH - tych obecnych i tych nieobecnych.
Za oknem nadal chłodek i mżawka. Nic nie mam przeciwko deszczom, ale co za dużo, to źle. Broń Boże - nie narzekam, ale stwierdzam fakt.
A co mówią przysłowia na czerwcową pogodę...sprawdźmy. Jak patrzę nie wróżą nic dobrego.

Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody często naśladuje.

Czerwiec po deszczowym maju, często dżdżysty w naszym kraju.

Czerwiec gdy zagrzmi, gdzie zorze zachodzą, ryby się obficie urodzą.

W czerwcu pełnia sprowadza burze, ostatnia kwadra zaś deszcze duże.


Pozdrawiam.... Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6548  
Nieprzeczytane 03-06-2020, 11:19
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Witom Wos W Słonecznym Nastroju

Fajnie że słonko świeci, jak ja się cieszę, coś więcej można zrobić , nawet posiedzieć na ogrodzie wśród warzyw. Popatrzyć jak wszystko przy takiej słonecznej pogodzie buja do góry. Taką ławeczkę zrobiłem sobie, nawet i położyć się można niej, bo ziemia jeszcze mokra a mrówki zaraz poczują ciepło to wyłażą z ziemi. Piesek mi honoruje w każdym miejscu, jak mnie nie ma to żonę wtedy honoruje. Jak tylko mnie usłyszy to żonę natychmiast opuszcza. To taki kundel mały, mówię otwórz bramkę panu, patrzy jak zamknięta zaryglowana to stoi, jak nie to otwiera łapką, i już zadowolony bo na działce jest. Gdy się bramka zamknie, to przybiega z powrotem i otwiera aż do skutku. Dwiema łapkami ciśnie na bramkę i otwiera. Mówią że pies głupi. To ludzie są głupie , pies mądrzejszy od człowieka tylko że nie mówi, ale popatrzeć na jego reakcję to wiadomo czego ten pies oczekuje od ludzi. Pies patrzy człowiekowi prosto w oczy i wie czy pan na niego jest w humorze czy zły. Tylko takiego pieska trzeba wychować od szczeniaka, to wtedy człowiek z psem idą w jednej parze. taka prawda jest.
Ale się rozpisałem , dzisiaj w słonecznym dniu.
Pozdrawiam Was serdecznie, miłego dnia.

Czerwiec po deszczowym maju
często dżdżysty w naszym kraju..pa..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6549  
Nieprzeczytane 04-06-2020, 05:56
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Mówie to razem z kotkiem ,który siedzial pod moim oknem.Zrobiłam mu zdjecie,lecz nie potrafię je tutaj przesłacJest to taki mily widok ,tym bardziej ,ze to juz trzeci dzien.Ciekawe ,kogo jest Izo ,tak mi przykro ,ze u Ciebie chłodno ,bo u nas było wczoraj było pięknie.Przyjechał kuzynki mąż i zabrał nas do nich na grila.Byłam zachwycona ich ogrodem.Cudny był.Wszystko takie pieknie skomponowane,ze nie mogłam oczu od drzew,krzewów i kwiatów.DO tego gospodarz uwędził w swojej wędzarni rybki.Uczta ,a do tego gofry podane z róznosciami.To był piękny dzień.
Gienku u Ciebie było lepiej Spędziłes ten dzień wsród przyrody z wiernym pieskiem.Moja Mama tez kochala psy. Mowila ,ze wszystko rozumie,tylko mowa jest potrzebna.Tak ,psy sa madre.
Dzisiaj ma być jeszcze piękniej .Dlatego Wam i pozostałym duszkom zyczę słonka


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6550  
Nieprzeczytane 04-06-2020, 08:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

WITAM tych, co tu zaglądają....Hej Marysiu i Gienku. Hej pozostali.
Jak narazie słoneczko wychodzi zza chmur.... zapowiada się ładnie, chociaż prognozy telewizyjne mówią o przelotnych opadach na południowym - wschodzie. Zobaczy się, co nam dzień przyniesie.
Z planów na dziś mam wyjście do koleżanki. Niedawno zmarł Jej mąż i chciała pogadać...zaprasza mnie od kilku dni, więc pewnie dziś się wybiorę, aby ją pocieszyć.
Gienku...też mam psa - kundla.... takie są najwierniejsze. I dwa koty, ale jak się ma własny dom i warunki ku temu, to można opiekować się zwierzętami...dają radość i zadowolenie. Masz rację... psy są naprawdę mądre... a ludzie kochający zwierzęta, to dobrzy ludzie.
Pozdrawiam....Dobrego dnia wszystkim życzę. Buziaki....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6551  
Nieprzeczytane 04-06-2020, 09:35
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Witam

W ten słoneczny piękny dzień, a już mamy Czwartek. Szybko umyka tydzień. Juz jest u mnie +20 ciepła , a bedzie więcej, koło południa. Chwasty strasznie rosną na ogrodzie po tych deszczach. Teraz to tylko ogród człowieka trzyma.Oraz koszenia traw, pomidory ruszyły w góre trza patyki, i wiązać dużo czasu zejdzie a mam ich 40 sztuk. Cukinie posadzić z doniczek 5 sztuk. Zrobiłem gnojówkę z pokrzyw. to na opryski do podlewania pomidorów,.
Dobrego dnia,i miłego spędzenia czasu w zieleni najwięcej mają jodu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6552  
Nieprzeczytane 04-06-2020, 19:52
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry Wieczór!
Cieszę sie Izo,ze pogoda sie poprawia.Ale ten zimny wiatr to jest okropny.Czeka Ciebie wizyta u kolezanki.Ne jest to łatwe pocieszać kogos kto stracił bliskiego.Bo jakie znalezc słowa,zeby kogos pocieszyć.No cóz ale trzeba pójsc.
Gieniu,tak ciezko pracujesz w ogrodzie,a te wstrętne chwasty Ci wszystko niszczą.
Zyczę Wam i pozostałym pogodnego wieczoru i dobrej nocy!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6553  
Nieprzeczytane 05-06-2020, 05:27
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

D
Dzień dobry!
Dzisiaj witm Was bez kotka i ptaków.Za oknem smutno i ponuro.Taki będzie cały dzien i jeszcze popada deszcz.I tak też musi być.
Więc dzisiaj siedzę w domu,może tylko pojadę do fryzjera.
Jakie macie plany na dzis? Co nowego i dobrego?
A dzisiaj zyczę Wszystkim radosci i miło spędzonego dnia!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6554  
Nieprzeczytane 05-06-2020, 08:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Dzień dobry WSZYSTKIM, którzy tu bywają. WITAM też podczytujących.
Marysiu...u mnie też ponuro, ale nie pada. Słoneczka nie ma...może bliżej południa się rozpogodzi i zaświeci.
Pytasz o plany na dziś.... przed południem książka (mam dość dobrą komedię kryminalną) i kuchnia - trzeba przygotować jakiś obiad, a po południu wyjazd do sąsiedniego miasta do Galerii z realizacją uznanej za zasadną reklamacji na zakupione wcześniej obuwie zimowe, które po dwu miesiącach użytkowania zniszczyło się. Przy okazji może zrobię jakieś zakupy, bo przydałby mi się nowy ciuch, bo za 3 tygodnie mój starszy wnuk idzie do I komunii świętej i będzie jakaś uroczystość z tej okazji w eleganckiej restauracji, więc trzeba się pokazać.
Pozdrawiam....Miłego dnia życzę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6555  
Nieprzeczytane 05-06-2020, 10:33
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Dzień Dobry

Żeby był, a nie ma dobrego. Bo pochmurno z lekkimi opadami deszczu, ale ciepłego + 18 jest. Ja to wyczułem wczoraj po południu bo był niż. Mówię do żony tak jutro będą opady deszczu, a skąd ty to wiesz. Jeszcze w dzienniku nic nie gadali, a ty naprzód wiesz wszystko.
Ja mówię tak: wyczułem po sobie. Już jest niż, nie ma rosy na trawie jak wieczorem patrzyłem. I po niebie, chmurach patrzę. O księżyc jest ważny też.
Pozdrawiam Was serdecznie..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6556  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 06:23
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry Izo i Gienku,dzień dobry Wszystkim,którzy tu zagladaja.Izo-u mnie dzisiaj ma byc trochę Cieplej.Wczoraj cały dzien padal deszcz.Ale jak mówi Gienek ,było dosyc ciepło.Izo-taka uroczystośc piękna,to masz na pewno powód,zeby kupic jakąs wystrzalowa kreację.Fajnie,bedzie pięknie i miło.A z tymi towarami tak bywa,szczególnie,gdy kupimy jakieś w promocji.
Gienku,jak masz taką umiejętnośc,to nie trzeba ogladac w tv pogody,bo Ty na pewno lepiej odgadniesz niż oni.Brawo ,taki barometr to skarb.
Dzisiaj przyszlam do Was z wierszem. Jak będziecie mieli odrobinę czasu-przeczytajcie.


W czerwcowej magii

Ewa Pilipczuk

Za płotem jaśmin i piwonie,
płomieniem zorzy dyszy niebo;
czerwiec w zapachu mięty tonie,
soczystą zieleń nadał drzewom.

Popatrz, świat wokół w kwietnej szacie,
noc w aromaty uroczysta;
podaj mi rękę, chodź na spacer,
ciepło ma w naszych dłoniach przystań.

Na niebie gwiezdny pył rozkwita,
maki pokryły się już rosą,
przytul mnie mocno i nie pytaj
dokąd idziemy, ani po co.

A póki księżyc nam nie zgaśnie
we włosy jego blask zaplączę.
Zagrają świerszcze, zanim zasnę
w twoich ramionach
jak na łące.


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6557  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 07:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 684
Domyślnie

Przeczytałam wiersz, i wpadłam w dobry nastrój, Majeczko...
Nie będę za wiele pisac bo i nie ma o czym... nic się u mnie dzieje.... jedna radość to moje maleństwo... skończyła 4 miesiące! Już sama wskakuje na pościel ( a śpi ze mną ) do tego wtula się we mnie. Zeskakuje, na pieluszkę biegnie i szybko wskakuje do mnie aby ją przytulić.
No, i rozpisałam się... zostawiam Wam moc serdeczności na cały dzień i następne dni!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6558  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 10:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

WITAM wszystkich ciepło i serdecznie w sobotnie przedpołudnie. Nie mam zbyt wiele czasu, bo obowiązki wzywają, ale nie zaczęłabym dnia bez spotkania z Wami. Hej Ninko...miło Cię tu spotkać.
Marysiu...buty nie były na promocji....zapłaciłam za nie - 300 zł i ponoć miały być skórzane. Po 2 miesiącach lico na czubkach butów przetarło się i zaczęło odchodzić...łuszczyć się...okazało się, że są zrobione z byle jakiej skóry. A ciuchów żadnych nie kupiłam, po pierwsze nie miałam zbyt dużo czasu na oglądanie, a po drugie nie było moich rozmiarów... w galeriach są ciuchy dla liliputów, a nie dla słusznych rozmiarów pań. Jeszcze będę szukać.
Pozdrawiam.... Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6559  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 10:58
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 868
Domyślnie Wotam

fajna pogoda w dniu dzisiejszym , słonko dobrze przygrzewa 22 jest. Niebo czyściutkie sama radość pochodzić , wśród zieleni aromat jest ze świeżych liści po deszczu.Pietruszka padła a to mszyce zeżarły, posiałem drugi raz i pietruszki dosiałem też . Bo też coś podupadła. Tylko naciową sieje.
jak miło się czyta wasze posty, sama radość.
Mam różne roboty przy Sobocie, porządki na Niedzielę.
pozdrawiam Was serdecznie , smacznego obiadu i dobrego odpoczynku.

najgorsze koło czyni najwięcej hałasu
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6560  
Nieprzeczytane 06-06-2020, 22:19
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Zajrzałam na wątek ,a tu niespodzianka.Zawitala do nas NINKA.Ninko dziękuje.Cieszę sie,ze u ciebie wszystko w porządku.I masz cudownego towarzysza życia.
Izo-niestety tak się czasem dzieje.Kupujemy za duże pieniądze ,a potem widzimy ,że nas oszukali.Ale pochodzisz jeszcze po sukienkę i będzie dobrze.
Gienku tyle się napracujesz a potem się okazuj ,ze Twoja praca na nic.No cóż to przyroda i wszystko się może zdarzyc.
Dobranoc dobre duszki!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 09:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 16:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 22:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 15:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.