menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 14:28
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Post Bez czapki ani rusz - komentarze


Komentarz do artykułu: Bez czapki ani rusz
--------------------
Tak, to prawda, szczególnie w zimie nakrycia głowy są niezbędne choć raczej nie lubię, bo tłamszą włosy! Już dawno mówiła mi o tym moja Mama,zapamiętałam to raz na zawsze. Uprzejmie przypomina o tym dziś w radiowej Jedynce pan do pogody.
Lubię berety i je najczęściej nakładam na głowę, bo twarzowo mi w nich... Wymienione kolory( czerwień, czerń, brąz, fiolet) to moje ulubione. Dobrze wiedzieć,że nakrycie nie musi kolorystycznie pasować z pozostałymi elementami stroju zimowego)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 16:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludgarda
Komentarz do artykułu: Bez czapki ani rusz
--------------------
Tak, to prawda, szczególnie w zimie nakrycia głowy są niezbędne choć raczej nie lubię, bo tłamszą włosy! Już dawno mówiła mi o tym moja Mama,zapamiętałam to raz na zawsze. Uprzejmie przypomina o tym dziś w radiowej Jedynce pan do pogody.
Lubię berety i je najczęściej nakładam na głowę, bo twarzowo mi w nich... Wymienione kolory( czerwień, czerń, brąz, fiolet) to moje ulubione. Dobrze wiedzieć,że nakrycie nie musi kolorystycznie pasować z pozostałymi elementami stroju zimowego)
Też dostałem beret od Kazika, moherowy, czerwony, bardzo mi się podoba, ciągle go oglądam i taki sobie kupię. Zobaczcie jaki śliczny Kazikowy dar:
http://images50.fotosik.pl/41/0ec0f83eb7875b91.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 16:15
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

E tam Jip nie ciesz się tak bardzo to tylko beret z antenką.Gdyby Cię lubił podarował by Ci swój z porządnego modnego materiału i w kolorze myszatym. Na myszaty trzeba zasłużyć ten kolor noszą tylko aktywiści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 16:33
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Mózg to zaledwie 2% masy człowieka, z jako nasze centrum dowodzenia zużywa 20% energii cieplnej, którą wytwarzamy. Dlatego trzeba mu zapewnić najlepsze warunki pracy, więc gdy zimno - ograniczyć odpływ ciepła czapką.
Paskudnie wyglądają te młode dziewczyny na przystankach sine od zimna z gołymi głowami i brzuchami. Nic nie mówię, ale sobie myślę, czy taka ma co chronić w tej główeńce, czy największym skarbem jej są włosy?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 16:36
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Nie wątpię Jip, że do twarzy Ci będzie w tym berecie. Dobrze, że spacerujesz z psem, a nie z bykiem......A co na to pies?
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:26
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Nie wątpię Jip, że do twarzy Ci będzie w tym berecie. Dobrze, że spacerujesz z psem, a nie z bykiem......A co na to pies?
Też mu kupię, lubi czerwony kolor i moher. No zobacz ale nie doczytałem, że teraz modniejszy kolor myszaty, podobno dla aktywistów, muszę pogadać z psem , zmienimy zamiar i kupimy po myszatym ale tez z antenką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:40
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

http://images44.fotosik.pl/42/016ac2f86033e980.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cóż zrobić gdy były włoski na głowie stanowiły naturalną czapeczkę. A było ich dużo. Teraz nędza i trzeba biedną głowę chronić czapeczką. Ale w życiu nie mocherem z antenką.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cóż zrobić gdy były włoski na głowie stanowiły naturalną czapeczkę. A było ich dużo. Teraz nędza i trzeba biedną głowę chronić czapeczką. Ale w życiu nie mocherem z antenką.
A w nocy masz szlafmycę, ja chyba będę musiał i szlafmycę kupić. Ale zobacz ile powierzchni do głaskania i..........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 18:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie szlafmycy nie mam, wyszły z mody, hi hi hi hi a z głaskaniem masz rację i tym drugim również.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 19:50
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Do głaska jak głaskania ale całowania?????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 20:30
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
Do głaska jak głaskania ale całowania?????????
No właśnie ale to było w naszych marzeniach, nie mówiliśmy głośno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 20-12-2008, 20:43
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Mózg to zaledwie 2% masy człowieka, z jako nasze centrum dowodzenia zużywa 20% energii cieplnej, którą wytwarzamy. Dlatego trzeba mu zapewnić najlepsze warunki pracy, więc gdy zimno - ograniczyć odpływ ciepła czapką.
Paskudnie wyglądają te młode dziewczyny na przystankach sine od zimna z gołymi głowami i brzuchami. Nic nie mówię, ale sobie myślę, czy taka ma co chronić w tej główeńce, czy największym skarbem jej są włosy?

No właśnie, dobrze Babko, ze o tym wspomniałaś, choć cieszy fakt, że moda obecna nakłada dzieciakom i młodzieży różne czapki, i całe szczęście, natomiast te, o których piszesz, z gołymi głowami i brzuchami, to rzeczywiście w tej puszce mózgowej mają trociny a nie mózg.
Co do moherów, to nabrał ten materiał pejoratywnego znaczenia, a szkoda, bo wełenka zdrowa, no ale Rydzyk widzi w tym co innego.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 21:49
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

ha,ha ha dziekuję za porcję zdrowego śmiechu. dawno się tak nie ubawiłam, a moja córka która z lubością biega bez czapki najpierw sie śmiała, a teraz spoważniała.
było wychowawczo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 11:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ja sobie kupiłem teraz leninówkę, podobno trochę podobny do Lenina jestem, też bez włosów, urodziliśmy się w tym samym dniu, ale nie roku, to i czapkę mam już taką samą chyba wypada.
http://images40.fotosik.pl/43/25e0ddccdac37369.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 11:48
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Pozwolę sobie nie zgodzić się z treścią tego „artykułu”
Już starożytni górale mówili:
„Trzymaj zimno głowę,
a gorąco nogi,
będziesz zdrów,
mój drogi.

Od zawsze golę głowę na zero, w zimie na 4 mm, czapki nie używam, no.. w największe mrozy wrzucam na czubek czerepa czarną komandoskę i nie wiem co to przeziębienie.
Jeszcze a propos „artykułu”, nie odbiega on poziomem od innych zamieszczanych tutaj, mogliby chociaż literówek nie robić.

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Nie wątpię Jip, że do twarzy Ci będzie w tym berecie. Dobrze, że spacerujesz z psem, a nie z bykiem......
Protestuję,
Jestem spod znaku byka,
Już to widzę,
jak obywatel jip w berecie z kierunkową antenką, wlecze za sobą łysą kufę na łańcuchu,
gdzieś do obory zarodowej.
PS
Przyszły rok w zodiaku chińskim to rok byka, inaczej bawoła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 12:09
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Bez czapki ani rusz

Gdy byłam młodą dziewczyną dbałam również o fryzurę. Za żadne skarby nie chciałam nałożyć czegoś na głowę, chustki do dzisiaj bym nie nałożyła, berecik też nie jest dla mnie twarzowy. Matka moja mi powtarzała, że jak nie będę nosić nakrycia głowy zimą to na starość latem będę nosić uszatkę.Coś w tym jest. Co prawda nie uszatka ale bez nakrycia teraz nie wyjdę. Aha! Super leninówka i chyba twarzowa jip?
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 12:48
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Kapeluszy nie noszę - nie ten wzrost, w czapkach wyglądam beznadziejnie - "jak krowa w berecie" jak mówili starożytni. We Wrocławiu mogłam chodzić z gołą głową, w Olsztynie się nie da, powietrze zbyt wilgotne i wrażenie zimna bardzo odczuwalne.
PS. Kufa znowu tworzy nową biologię stawiając znak równości między bykiem a bawołem. Ale może ma rację, bo określenie byk można (chyba) rozszerzyć na wszystkich samców pustorożców. Przy okazji pozdrawiam wszystkich spod tego sympatycznego znaku. Co jak co, ale chyba można powiedzieć, ze większość z nas to osobniki alfa.A jak są dwa, to awantura gotowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 12:58
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Noszę berety od wczesnej jesień ,a w zimie czapeczki moherowe ,a co mi tam ,byle było ciepło.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 13:30
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Rzadko noszę nakrycie głowy, chyba ze jest już bardzo duży mróz. Jakoś ciągle i dźwięczy w uszach że "stare pudło musi być nakryte".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.