menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-06-2018, 10:43
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Dom parterowy czy z poddaszem?


Bardzo prosze o porady Panstwa poniewaz myslimy nad projektem a ludzi z doswiadczeniem warto zapytac.Dziekuje za kazda porade.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-06-2018, 07:59
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 881
Domyślnie

Dom parterowy wbrew pozorom może być o wiele droższy w wybudowaniu niż dom o tej samej powierzchni ale z poddaszem. Weź pod uwagę, ze chodzi tutaj o ilość fundamentów.
Proponuję zerknąć sobie na stronę:
https://www.domywstylu.pl/projekty-d...wiskowym,lista

Jest tutaj sporo projektów domów z użytkowym poddaszem. Odpowiedz sobie na pytanie jakie są Twoje potrzeby i ile osób chce mieszkać w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-07-2018, 10:30
misu misu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 11
Domyślnie

To prawda, ale pomimo kosztów wybrałbym mimo wszystko dom parterowy, który zdecydowanie bardziej trafia w mój gust.
Syn niedawno oglądał osiedle domów jednorodzinnych okolice warszawy.. naprawdę dobra lokalizacja dla młodych rodzin. On jak i jego dzieci, miałby z pewnością łatwiejszą ścieżkę kariery w stolicy niż w miejscu, w którym się urodził. Zastanawiają się z żoną nad kupieniem jednego z domów http://www.ventana.pl/osiedle/, oczywiście zakup takiego domu wiąże się z kredytem ale szczerze go do tego zachęcam. Sami z żoną spłacaliśmy kredyt przez 10 lat i szczerze powiem że warto, jeśli ma się ku temu rozsądny powód i dobrą pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-08-2018, 16:10
szerip szerip jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 43
Domyślnie

Moim zdaniem jak już kupować a tym bardziej budować dom to koniecznie z poddaszem. Taki strych to przede wszystkim miejsce do zagospodarowania pod rzeczy na które normalnie nie odnajduje się miejsca w domu. Jakieś studio albo pokój pod swoją pasję? Z resztą nawet bliźniaki tutaj http://www.malewilczyce.pl mają aktualnie poddasza więc najlepiej właśnie z nim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 09:59
Gozdzikowa Gozdzikowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 1
Domyślnie

Według mnie domy z poddaszem są najlepsze dostajemy mnóstwo miejsca, które możemy dowolnie zagospodarować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:08
irekm irekm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 16
Domyślnie

Hej, kochani. Ja ostatnio trafiłem na fajny artykuł: http://trendywenergetyce.pl/efektywn...yczna-budynkow i sporo jest w tym sensu. Ja co prawda nie mieszkam w domu, a w mieszkaniu, ale moja córka kilkanaście lat temu budowała swoje cztery kąty i rzeczywiście zimą rachunki bywają zaporowe. Mi się to już nie przyda, ale warto uświadamiać młodych, jak ważny jest odpowiedni projekt nie tylko ze względów finansowych, ale też środowiskowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-10-2018, 19:52
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Na starość wygodniejszy jest parterowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-11-2018, 14:46
irekm irekm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 16
Domyślnie

Zdecydowanie z poddaszem. Zawsze podobały mi się drewniane schody zabiegowe i gdybym był młodszy, to z pewnością w moim domu by się takowe znalazły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 16:17
Matematyczka68 Matematyczka68 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 1
Domyślnie

Mnie osobiście zawsze podobały się domy z poddaszem zakładanie ogrodów to moje aktualne zajęcie i muszę przyznać, że coraz więcej ludzi decyduje się wybudowanie domu piętrowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-01-2019, 09:15
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Poddasze może być przydatne, a nikt nie powiedział, że musi być użytkowe i trzeba tam urządzać pokoje. Sama wolę mieszkać na parterze, bo niestety problemy z biodrami utrudniają mi poruszanie i chodzenie po schodach nie jest dla mnie komfortowe i łatwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-02-2019, 15:49
miki89 miki89 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Ci którzy są na etapie projektowania domu powinni tez wziąć pod uwagę oszczędność i ekologię, czyli rozwiązania oze. ALe o tym trzeba pomyśleć wcześniej, ja mam na dachu panele pv, które projektowała i montowała firma pvprojekt. Okazało sie, ze przez jaskółkę nie zmieszcze tyle paneli ile bym chciał - jakbym wiedział to na etapie projektu, nie było by problemu. Niestety, za późno o tym pomyślałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-03-2019, 13:10
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

My od początku chcieliśmy piętrowy, ale chyba nic z tego nie będzie. To takie koszta są, że może zrobimy sobie parterowy właśnie z użytkowym poddaszem. To zawsze bedzie troszkę mniej , a można będzie w coś zainwestować. Na przykład Klimatyzatory Mitsubishi Split na Ceneo wyglądają kusząco i mogłaby w salonie coś takiego zamontować. Salon będzie połączony z kuchnią, to będzie się mocniej spisywał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-04-2019, 14:09
Marinata Marinata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 30
Domyślnie cieśla

Tak naprawdę to o gustach nie ma co dyskutować. Jednemu się podoba taki, drugiemu inny. Jeden potrzebuję większy dom, inny mniejszy.
My się zdecydowaliśmy na drewniany, a przynajmniej z wieloma drewnianymi elementami. I cieśla już zaczyna działać niedługo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-05-2019, 12:49
Pryncypalka Pryncypalka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 1
Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie to tylko dom z poddaszem Mają dla mnie niesamowity klimat. Sama taki mam. Oczywiście jest więcej działań w trakcie budowy, ale warto. Ja musiałam dodatkowo zatrudnić firmę, która oferuje usługi dźwigowe w celu dokładnego umieszczenia wszystkich elementów dachu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2019, 12:33
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Najlepiej jest znaleźć jedną ekipę która od fundamentów po sam dach wszystko dla was wykona. Ominiecie w ten sposób sporo załatwiania i niedomówień, zwalania źle wykonanej roboty na innych fachowców. Też ciekawą opcją będzie kupno domu od dewelopera, myśleliście może o tym? Warto przynajmniej zajrzeć na stronkę https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-wroclaw/ i zapoznać się z ofertami własnie na domy z rynku pierwotnego. Łatwo jest tu znaleźć interesujące oferty prosto od dewelopera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-06-2019, 00:44
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Wolę z poddaszem. Tam jest strefa prywatna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dom Seniora, Dom Emeryta, Prywatny Dom Opieki RadosnaPrzystan Zaproszenia 1 31-05-2015 09:05
Dom rodzinny czy dom opieki - komentarze Sunshine Ogólny 32 09-12-2013 14:01
dom seniora lesiu Różne 0 03-09-2011 23:09
Dom Pod Klonami - Dom Pogodnej Jesieni raudner Turystyczne 0 30-04-2010 19:58
dom hanka93 Dom, wnętrza, ogród 71 11-03-2008 17:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.