menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 18:39
elżbieta14 elżbieta14 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 3
Domyślnie Problemy ze słuchem


Witam,

Chciałam zacząć temat, który nie był jeszcze poruszany na forum, ale wydaje mi się, że tak na prawde dotyka wiele osób.

Moje problemy ze słuchem zaczęły się 5 lat temu (przynajmniej wtedy je zauważyłam). Oprócz oczywistych objawów mojej choroby, pojawiły się także inne - bardziej wewnetrzne - problem odizolowania, samotności (pomimo ogromnego wsparcia ze strony rodziny i znajomych), mój świat "pomniejszał" się z każdym dniem. Dziś, z perspektywy czasu widzę, że choć początkowo problem utraty słuchu wydaje się nie do pokonania, to jestem w stanie sobie z nim poradzić. Każdy z nas jest w stanie, po części za sprawą techniki, ale i z pomocą ze strony najbliższych, pokonać wewnętrzne bariery i normlanie żyć.

Może ktoś z Forumowiczów też ma podobne doświadczenia związane z chorobami słuchu i ma ochote się podzielić.
Czekam na posty:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 20:03
mariah mariah jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 1
Domyślnie

Myślę, że problem odizolowania dotyka w takich momentach większości z nas. Tak jak napisałaś jesteśmy jednak w stanie sobie z tym poradzić!
Podzielmy się doświadczeniami nt aparatów słuchowych jakich używamy! Być może to ułatwi podjęcie decyzji o zakupie aparatu przez osoby, które nie są do tego przekonane
Ja jestem zadowolonym użytkownikiem aparatu Moxi. Prowadzę aktywny tryb życia, a jego nowoczesność spawiła, że nie byłam zmuszona z niczego rezygnować.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 23:18
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Dobrą książkę zwiazaną z tym tematem, opartą też o własne doświadczenia napisał David Lodge. Tytuł - "Skazani na ciszę". To beletrystyka. Warto przeczytać (jak i inne pozycje tego autora).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 09:17
Sapir's Avatar
Sapir Sapir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Zduńska Wola,woj.łódzkie
Posty: 4
Domyślnie

http://www.onsi.pl/.Wejdż na tę stronę,zaloguj się i na forum zobaczysz ilu nas jest.Trzymaj się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 22:17
elżbieta14 elżbieta14 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 3
Domyślnie

Widzę, że osób w podobnej sytuacji do mojej (do naszej) jest naprawdę wiele, bardzo wiele.
Zaczynając ten wątek chciałam właśnie pomóc ludziom takim jak ja i mariah, przestrzec, żeby nie popełniali tego samego błędu jakim jest izolowanie się od znajomych, rodziny, przyjaciół z powodu konieczności noszenia aparatu...

Ja nie miałam takiego wsparcia, sama musiałam poradzić sobie z problemem odsuwania się, unikania a nawet ukrywania się przed znajomymi z powodu tego, że mam za uchem malutki aparacik, którego wcale nie widać.

Stad też moja prośba, dzielmy się swoimi uczuciami związanymi z faktem stwierdzenia przez lekarza konieczności noszenia przez nas aparatu.

Gdybym miała możliwość poczytania wypowiedzi na ten temat w momencie, gdy dowiedziałam się, ze muszę zostać zaaparatowana z pewnością decyzja o zakupie aparatu byłaby dla mnie łatwiejsza, a fakt jego noszenia byłby dla mnie od razy w pełni do zaakceptowania.

Jak Wy zareagowaliście na to, co powiedział wam lekarz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 12:45
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

tak..to prawda wiele osob ta choroba dotyka. ja zauwazylam pierwszy niedosluch na jedno ucho po porodzie bliźniat, ale byl to minimalny...jezdzilam do Klikniki do wawy tam mi powiedziano, ze narazie to II ucho slyszy za tamto, nie potrzebny jest aparat, lecz moze byc oprecja-implant....jednak nie zgodzilam sie , minelo juz 25 lat, niedosluch sie poglebił do 80% na to ucho, ja nadal nie zdecydowalam sie choc rozmawiajac z ludżmi patrze na usta...a to oznaka juz dosc duzego ubytku sluchu. Mam nadzieje , ze za ok 10 lat bede jednak musiala nosci aparat..Pamietajcie jednak o jednym, nie zalamujcie sie mimo wszystko, nie myslcie, ze szumi, ze gwiźdze a w zapomnieniu bedziecie lepiej slyszec..prosperowac. Psychika moze zdialac cuda, naprawdę.-pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-05-2011, 20:58
waserx waserx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Zielona
Posty: 41
Domyślnie

Jeśli ktoś już ma duże problemy ze słyszeniem to nie można czekać z założeniem aparatu słuchowego do momentu aż będzie jeszcze gorzej. Aparat to nie zdrowe ucho i pomagają przywrócić tylko częściowo zrozumienie mowy. Przy bardzo dużym i trwającym latami niedosłuchu niewiele da się zrobić aparatem. Będzie się słyszeć że ktoś mówi ale co mówi to już będzie problem - będzie słychać dźwięki ale nie będzie zrozumienia mowy. Jeśli założysz aparat gdy niedosłuch będzie nieduży to można uzyskać nawet 100 % zrozumienia mowy i to zrozumienie nie będzie się z czasem pogarszało.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 19:25
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Napiszę pózniej.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 21:00
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał waserx
Jeśli ktoś już ma duże problemy ze słyszeniem to nie można czekać z założeniem aparatu słuchowego do momentu aż będzie jeszcze gorzej. Aparat to nie zdrowe ucho i pomagają przywrócić tylko częściowo zrozumienie mowy. Przy bardzo dużym i trwającym latami niedosłuchu niewiele da się zrobić aparatem. Będzie się słyszeć że ktoś mówi ale co mówi to już będzie problem - będzie słychać dźwięki ale nie będzie zrozumienia mowy. Jeśli założysz aparat gdy niedosłuch będzie nieduży to można uzyskać nawet 100 % zrozumienia mowy i to zrozumienie nie będzie się z czasem pogarszało.

Mój mąż ma bardzo duży niedosłuch w obu uszach. Bez aparatu słuchowego nic nie słyszy, a w aparacie ( ma cyfrowy) lepiej ode mnie. Aparat nosi od ponad 10 lat.
Dla tych co nie wiedzą: przy dużych ubytkach słuchu i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności należy się zniżka na abonament telefoniczny z TP SA i zwolnienie z opłaty abonamentowej za TV.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 21:24
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła Witajcie

Ja także noszę Aparat od 1,5 roku i na drugi Uchol też mam ubytek juz około 75%.Wiem jakie to utrudnienie w domu bo w Urzędach daje sobie radę.W spokoju muszę wszystko sama pozałatwiać a jak mam kogo przy sobie to mi w ucholach buczy i piszczy i koniec sprawy.
Aparat kosztuje 2.8oo.na pięć lat dofinansowanie z NFZ-tu 560zł a PCPR-u 1.090.
Nie wiem jak z drugim,ale są już problemy ze znalezieniem wcześniej dofinansowania.
Zresztą kto jest zaineteresowany niech tutaj pyta.
Są osoby bardzo dobrze zorientowane w szukaniu pomocy i w załatwianiu od podstaw.
ZASADA nie kupować wcześniej na tzw."Łapę" Aparatu /
Pytajcie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 16:32
katarzynah123 katarzynah123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Polska
Posty: 21
Domyślnie

jak ktoś ma problem ze wzrokiem to zakłada okulary a przy problemach ze słuchem czeka się aż się całkiem ogłuchnie
__________________
tester
e-ogrodnik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-09-2011, 10:08
wysokieszpile wysokieszpile jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 1
Domyślnie

Proszę o radę mam zatkane ucho, czyszczę patyczkiem i nie wiem czy nie uszkodziłam sobie czegoś w uchu. Cały czas ucho jest zatkane i dziwnie słysze .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-09-2011, 10:09
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Do lekarza na płukanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-09-2011, 12:26
mamciaoli mamciaoli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 1
Domyślnie

Witaj, ja polecam CERUMEX MD kupiłam go w aptece. Są to krople do uszu dla dzieci i dorosłych. Polecany jest do usuwania woskowiny usznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-09-2011, 13:41
AkaiChi's Avatar
AkaiChi AkaiChi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Ostróda, Polska
Posty: 4
Domyślnie

@ wysokieszpile

Płukanie ucha jest dość nieprzyjemne, wiem coś o tym i tą opcję polecam jak już nic innego nie pozostanie. Najlepiej wesprzeć się czymś bez recepty, dość niedrogim, koleżanka wyżej napisała jeden z takich środków, dobry jest na korki w uszach. Powinno pomóc

Nie zakładam tu opcji zapalenia ucha środkowego, bo wtedy pozostaje już tylko wizyta u laryngologa. A wiadomo - lepiej zapobiegać niż wydawać 3 x tyle pieniędzy na antybiotyki i inne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-09-2011, 08:00
artysta.fotograf artysta.fotograf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Kielce
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał wysokieszpile
Proszę o radę mam zatkane ucho, czyszczę patyczkiem i nie wiem czy nie uszkodziłam sobie czegoś w uchu. Cały czas ucho jest zatkane i dziwnie słysze .

Zdecydowanie odradzam używania patyczków! przez nieuwagę można sobie krzywdę zrobić! Dużo praktyczniejsze są środki rozpuszczające woskowinę np. Cerumex MD. Jest to chyba najlepszy, a zarazem tani środek na rynku.

Jak nie pomoże to do laryngologa polecam iść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-09-2011, 09:13
Paulinaa Paulinaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Wielkopolska
Posty: 3
Domyślnie

No i Cerumex MD słyszałam, że można kupić w aptece bez recepty, a to super ułatwienie i dogodność, no nie trzeba chodzić po lekarzach, tylko można od razu kupić co nas interesuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-09-2011, 09:21
artysta.fotograf artysta.fotograf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Kielce
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paulinaa
No i Cerumex MD słyszałam, że można kupić w aptece bez recepty, a to super ułatwienie i dogodność, no nie trzeba chodzić po lekarzach, tylko można od razu kupić co nas interesuje.

Tak oczywiście. Rozpuszczanie woskowiny jest bardzo praktyczne i szybkie we własnym zakresie.

Patyczki różne odradzam bo są niebezpieczne, może dojść do uszkodzenia ucha - już lepiej w sytuacjach ekstremalnych odwiedzić specjalistę laryngologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-10-2011, 14:55
maron_chan maron_chan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 2
Domyślnie

Łazikowałam po forach trochę i widzę, że wiele osób poleca CerumexMD. Mam obecnie problemy z uszami i "nadziejuję" że obędzie się bez lekarza.
Dzięki za info
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-10-2011, 21:10
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał maron_chan
Łazikowałam po forach trochę i widzę, że wiele osób poleca CerumexMD. Mam obecnie problemy z uszami i "nadziejuję" że obędzie się bez lekarza.
Dzięki za info

Tak, lepiej prewencyjnie stosować *Cerumex*MD* niż utrzymywać znajomość z laryngologiem. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak się lubi koncerty muzyki poważnej to wtedy bardzo ważne jest aby mieć czyste niezawoskowane uszy

Druga kwestia... lepiej słychać wnuczka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 11:23
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 06:59
problemy z sercem BarbarkaM Choroby, badania, terapie 36 14-09-2008 14:15
Problemy początkującej Alsko Różności - wątki archiwalne 13 21-10-2007 10:43
Problemy z odżywianiem zdrowie Zaproszenia 9 03-10-2007 17:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.