menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-04-2008, 22:36
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Post Tai Chi pomaga chorym na cukrzycę - komentarze


Komentarz do artykułu: Tai Chi pomaga chorym na cukrzycę
--------------------
Witam.Uważam,że Tai Chi jest wspaniałą terapią,ponieważ pomaga we wszystkich sprawach chorobowych
oraz wyciszających umysł..Każdy rodzaj energii stosowany w sposób kontrolowany w sekwencjach
Tai Chi pomaga i nawet"leczy"....Stosowany był przez 2 tysiące lat do dnia dzisiejszego...jest wspaniały
i pomaga.Przykre jest to,że Kościół Katolicki potępia tego rodzaju ćwiczenia uważając,że jest niezgodne
z zasadami bo w tym jest szept szatana ( zobacz portal "Egzorcysta")..Komuś gdzieś solidnie odbiło.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-04-2008, 22:36
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Post

Witam.Uważam,że Tai Chi jest wspaniałą terapią,ponieważ pomaga we wszystkich sprawach chorobowych
oraz wyciszających umysł..Każdy rodzaj energii stosowany w sposób kontrolowany w sekwencjach
Tai Chi pomaga i nawet"leczy"....Stosowany był przez 2 tysiące lat do dnia dzisiejszego...jest wspaniały
i pomaga.Przykre jest to,że Kościół Katolicki potępia tego rodzaju ćwiczenia uważając,że jest niezgodne
z zasadami bo w tym jest szept szatana ( zobacz portal "Egzorcysta")..Komuś gdzieś solidnie odbiło.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-04-2008, 00:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zdzisławie

nie trzeba zwracać uwagi na "potępiających" i robić swoje. Na szczęście mądrych ludzi u nas nie brakuje. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-04-2008, 13:11
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Potwierdzam Tai chi, podobnie jak wszelkie inne formy gimnastyki chińskiej i tybetańskiej są doskonałe dla zdrowia. Sprzyjają wyprowadzaniu złogów z organizmu, odblokowują stawy, uelastyczniaja kręgosłup, wpływają bardzo pozytywnie na pracę organów wewnętrznych. No i wyciszają umysł.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 00:06
kinia kinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
Post

Niedawno zaczęłam uprawiać te " wspaniałe ruchy " Tai-Chi , czuję sie wspaniale i napewno przyniesie efekty.Zwolnione w tempie ruchy ciała ale dają wycisk , odczuwam najbardziej wtedy swój kręgosłup i mieśnie ale na drugi dzionek czuje sie jak nowo narodzona nie wspomne o wyciszeniu i wyluzowaniu swej psychiki.
Polecam wszystkim tym którzy tego nie poznali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 16:46
baszka51's Avatar
baszka51 baszka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 4
Post

Dzisiaj trafiłam na forum senior.pl./szukałam wiecej informacji bowiem o tai chi/przypadek ...może nie.
Od 2 miesięcy zaczęłam chodzić na zajęcia.Idzie trudno- cierpię bowiem na zaburzenia chodu o nie do końca poznanej przyczynie.
Mam jednak nadzieję ,że może ta droga mnie jakoś usprawni skoro lekarze są bezradni .Zajęcia traktuję jako gimnastykę ciała .2-godzinne zajęcia na które raz w tygodniu ruszam do Łodzi są i" wyciskiem " i
wielką przyjemnością.Ciekawi mnie jednak to czy ktoś z Was ma może jakieś nagranie ciągu 1o8 pozycji.
Chce bowiem niezależnie od zajęć poćwiczyć sama w domku.
Pozdrawiam Wszystkich bywających na forum.


baszka


Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 22:55
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Domyślnie

Jestem cukrzykiem , bardzo zainteresowały mnie te cwiczenia , moze podpowiecie mi gdzie kupic kasete .Mieszkam w małym miescie, o tai ghi niewiele wiem . Pomozcie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 07:23
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Jadwiga, może tutaj coś znajdziesz. Masz tu ceny i sklepy, gdzie można kupić tę kasetę:

http://zakupy.wp.pl/Tai-Chi-Dla-Ciał...l?ticaid=15e56
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 10:03
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie Szanowny Zdzisławie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Witam.Uważam,że Tai Chi jest wspaniałą terapią,ponieważ pomaga we wszystkich sprawach chorobowych
oraz wyciszających umysł..Każdy rodzaj energii stosowany w sposób kontrolowany w sekwencjach
Tai Chi pomaga i nawet"leczy"....Stosowany był przez 2 tysiące lat do dnia dzisiejszego...jest wspaniały
i pomaga.Przykre jest to,że Kościół Katolicki potępia tego rodzaju ćwiczenia uważając,że jest niezgodne
z zasadami bo w tym jest szept szatana ( zobacz portal "Egzorcysta")..Komuś gdzieś solidnie odbiło.......


Jeżli można prosić uzupełnij swoją wypowiedź - czy znasz te zasady w imię których kościół to potępia ? Czy to co robi Kościół nie jest zgodne z jego zasadami? Czy o co chodzi ? Jeśli jakaś instytucja przyjęła określony model postępowania ujęty w formie zasad , to nie wolno jej tego robić ? I czemu zaraz złośliwy dopisek z Twojej strony "komuś solidnie odbiło"..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-05-2008, 20:26
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga60
Jestem cukrzykiem , bardzo zainteresowały mnie te cwiczenia , moze podpowiecie mi gdzie kupic kasete .Mieszkam w małym miescie, o tai ghi niewiele wiem . Pomozcie
Tez jestem cukrzykiem i rozumiem Cie ze szukasz sposobow na walke z cukrzyca , podpowiadam co mnie pomoglo, wysilek fizyczny . Mialem wysokie i nieustabilizowane cukry przez 8lat , od dluzszego czasu kiedy stosuje intensywne cwiczenia( rower stecjonarny i normalny gimnastyka) leczenie moje ograniczylo sie tylko do pomiaru cukru. tak wiec ruch zastapil w miom przypadku insuline. Informacje ta konsultowalem z diabetologami i potwierzdili ,ze jest to mozliwe i bardzo prawdopodobne. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-06-2008, 07:21
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Uśmiech Baszka 51...

... pozdrawiam.
Skoro chodzisz na zajecia Tai-chi, to pewnie juz wiesz, ze wczesniej istnial Qi- gong (ki- kong nazywa sie w Polsce) i z tych cwiczen powsala sztuka walki obronnej: Tai- chi.
Porozmawiaj w czasie zajec z prowadzacym, on musi znac sie.
Dla poczatkujacych lepiej uprawiac gimnastyke chinska dla zdrowia, laczenia Tai-chi sa bardzo techniczne i trzeba je bardzo dokladnie wykonywac. A do tego jezeli nie oddycha sie odpowiednio, to ma sie potem bole miesni.
A nie powinno tak byc!!! Cwiczenia powinno sie wykonywac spokojnie, wolno i na ile nas stac. Nic nie robi sie na sile, odwrotnie niz w tancu!!!
Jezeli prowadzacy wasze zajecia kaze cos robic "na sile" to odmow!
Gimnastyka dla zdrowia, nazywa sie Tao, istnieje tez oddychanie Tao, polaczone cwiczenia, proste, mozna robic do poznego wieku. Jezeli mozesz znalesc "Zwierciadlo" z kwietnia to przeczytaj artykul "Nerwowe kosci " Malgorzaty Kleczek.
- Podtytul: Dlugotrwale konflikty emocjonalne i napiecia nerwowe dzialaja na nasze cialo niczym bomba z opoznionym zaplonem. Uderzaja najbardziej w te uklady czy organy, ktore u nas najslabsze.
Zycze ci odwagi i wytrzymalosci. Cwiczenia daja duzo zadowolenia... jezeli robione sa bez wysilku. I pomagaja w lepszym samopoczuciu i pozytywnym podejsciu do zycia.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-03-2010, 20:34
ja ja ja ja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: ------
Posty: 2
Post

Bzdura. Gdyby to miało jakiś pozytywny wpływ na zdrowie to medycyna by się dawno tym zainteresowała. Prawda jest taka, że nawet jeśli początkowo odczujemy pozytywne skutki, to potem będzie jeszcze gorszy niż na początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 15:49
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Popieram założyciela tego wątku. Ćwiczyłam Tai-chi dwa lata,mam same pozytywne odczucia w tym względzie. Chdziłam na zajęcia z mistrzem, który ćwiczył sztukę od dziecka. To ma ogromne znaczenie, gdyż jest wiele osób, które porwadzą zajęcie, które nie są prawdziwą sztuką tai-chi, a jej namiastką, która faktycznie w niczym nie pomaga. Aby wiedzieć jak działa na organizm i co daje ogólnie ćwiczącemu, trzeba chodzić na zajęcia i to naprawdę przez długi czas, pod okiem prawdziwego mistrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:05
MSen MSen jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 69
Domyślnie

Co prawda nigdy nie cwiczyłem Tai-Chi,ale widze że sa o nim same pozytywne opinie więc może także spróbuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 00:57
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Cytat:
Napisał baszka51
Dzisiaj trafiłam na forum senior.pl./szukałam wiecej informacji bowiem o tai chi/przypadek ...może nie.
Od 2 miesięcy zaczęłam chodzić na zajęcia.Idzie trudno- cierpię bowiem na zaburzenia chodu o nie do końca poznanej przyczynie.
Mam jednak nadzieję ,że może ta droga mnie jakoś usprawni skoro lekarze są bezradni .Zajęcia traktuję jako gimnastykę ciała .2-godzinne zajęcia na które raz w tygodniu ruszam do Łodzi są i" wyciskiem " i
wielką przyjemnością.Ciekawi mnie jednak to czy ktoś z Was ma może jakieś nagranie ciągu 1o8 pozycji.
Chce bowiem niezależnie od zajęć poćwiczyć sama w domku.
Pozdrawiam Wszystkich bywających na forum.


baszka
Chodzi o książkę o nazwie: Tai-Chi Mistrz: Robert Tracz
miejscowość:
Osiek k/OLkusza
Więcej danych znajdziesz w Google
on napisał tę książkę
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-05-2010, 10:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

uczestniczyłam kiedyś na jednym z kursów w zajęciach tai-chi...przyjemne , relaksujące..myślę,że jak traktowane jako ciąg systematycznych cwiczęń, określonych ruchów otwierających kanały energetyczne moze dać spokój, wyciszenie, doładowanie enegetyczne...nie słyszałam, aby kościół miał okreslone zdanie do tego negatywne o konkretnie tai-chi....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 17:34
ja ja ja ja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: ------
Posty: 2
Post

Kościół zdecydowanie wypowiada się przeciwko Tai Chi, szczególnie katoliccy egzorcyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 12:09
Tai chi rekomendowane dla chorych na zapalenie stawów - komentarze Boga Ogólny 4 12-11-2007 20:49
Religa przeszkadza czy pomaga w rozwoju nauki ? wielebny Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 20 24-05-2007 17:51
Chodzenie boso ulży chorym na artretyzm - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 21:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.