menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 20:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Samolot z pielgrzymką nie wyląduje na lotnisku Siewiernyj

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...iewiernyj.html
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1002  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 12:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

No pewno ze nie ,bo pielgrzymki to zazwyczaj licza sie piesze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1003  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 21:43
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Senior AP, nie opowiadaj. Się ofiarowałem kiedyś na pielgrzymkę do Częstochowy na kolanach. Ale za to w taryfie, z szampanem i upadłymi kobietami. Niestety, sponsorów zabrakło.

A wracając do katastrofy to w Polityce, bardzo ładnie napisali:
" Z tego co już wiemy przyczyna katastrofy wydaje się aż nazbyt oczywista: polska bylejakość nałożyła się na podobną rosyjską, a wszystko to okraszone zostało nadmiarem wiary w umiejętności lotnicze i przekonaniem, że tak ważna delegacja ma wylądować."
Janina Paradowska, Otwarcie sezonu na Wiejskiej, Polityka nr 40 2 październik 2010.
Ze swojej strony dodam, że planowana delegacja rodzin ma lądować w Witebsku, heh!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1004  
Nieprzeczytane 30-09-2010, 23:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak ,tak pamietam jak "Stalin upadl na kolana" i blagal Polakow - pomozcie !
Ale to bylo bardzo dawno ,jeszcze przed mordem w Katyniu.
Pamietam tez modlitwe do "Soso" ale ona na tym poratlu nie przejdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1005  
Nieprzeczytane 02-10-2010, 12:14
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie Kłaniam się wszystkim

Znalazłem ten wątek i pomyślałem,że wywiad który przeczytałem jest na temat.Polecam!

http://www.wolnapolska.pl/index.php/...o-we-mgle.html
Z poważaniem M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1006  
Nieprzeczytane 03-10-2010, 19:44
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Zawstydzające jest to szukanie wspólników do winy. Organizujący ten lot polscy urzędnicy anonsowali go jako cywilny.
Z kolei E.Klich powiada,że był on początkowo cywilny a w końcowej fazie wojskowy bo lotnisko docelowe miało taki charakter.A prawda jest taka,że wszyscy po polskiej stronie od dawna wiedzieli w jakim stanie jest to lotnisko.Swego czasu samolot z Kwaśniewskim na pokładzie wyhamował już poza pasem.Nasi zamietli tą informację pod dywan.I dlaczego teraz jako miejsce lądowania wybierają Witebsk?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1007  
Nieprzeczytane 03-10-2010, 20:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jadę sobie samochodem w terenie doskonale znanym (jak to się mówi można z zamkniętymi oczami). W zagłębieniu terenu blisko rzeki wpadłem w mgłę ale dosłownie mleko. Gdy się po kilku sekundach zatrzymałem, okazało się, że stoję na środku skrzyżowania. Co tu więcej pisać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1008  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 01:16
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

tadeusz50 - dokładnie tak to na drodze wygląda. Poza tym nawet w autobusach i tramwajach nie wpuszcza się osób postronnych do kabiny.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1009  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 02:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
tadeusz50 - dokładnie tak to na drodze wygląda. Poza tym nawet w autobusach i tramwajach nie wpuszcza się osób postronnych do kabiny.

Stalinie! Blasik nie byl postronny. A poza tym zdaje sie, ze ktus cus opowiadal, ze zdarzalo mu sie wyrabiac godziny lotu potrzebne do jakichs premii i stazu pracy.
A o tym, to jakos dziwnie wszyscy zapominaja. Tak jak i o jego "przyspieszonych awansach, choc powinien za CASE poplynac z armii. Ale mial spado[dupo]chron w postaci naczelnika Szczygly i wodza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1010  
Nieprzeczytane 07-10-2010, 21:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie tak dla przypomnienia

Ciekawa rozmowa na temat kraksy i nie tylko z b. ministrem Cwiakalskim:
http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc...iew-Cwiakalski

i tez przewija sie tam nazwisko Blasika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1011  
Nieprzeczytane 08-10-2010, 00:27
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Dzisiejszy duży format, taaa wiem, Wyborcza, znaczy przepraszam, Koszerna: pisarz Eustachy Rylski, bliżej mi nieznany, co tu ukrywać, ale stwierdzenie celne: "Smoleńsk to był pojedynek z losem. Los pojedynek wygrał." Nic dodać, nic podzielić.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1012  
Nieprzeczytane 08-10-2010, 10:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Dzisiejszy duży format, taaa wiem, Wyborcza, znaczy przepraszam, Koszerna: pisarz Eustachy Rylski, bliżej mi nieznany, co tu ukrywać, ale stwierdzenie celne: "Smoleńsk to był pojedynek z losem. Los pojedynek wygrał." Nic dodać, nic podzielić.

Dobra! Dobra!
Zalezy kto dzieli.
jak prezes i Fotyga podziela to co maja od Macierewicza, to razem z Eustachym bedziecie wlasne jezory lykac jak koszerna ges pasztetowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1013  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 05:40
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Nic nie będziemy łykać, dzisiaj Koszerna sprezentuje raport z katastrofy i jestem przekonany, że konkluzja będzie historyczno - histeryczna. Hej, kto Polak na bagnety, polski lotnik na drzwiach do stodoły poleci, a w ogóle Dywizjon 303 i co mnie tam ruska mgła na lotnisku. Może pora przybastować trochę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1014  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 07:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=Stalin]
Cytat:
Nic nie będziemy łykać, dzisiaj Koszerna
Koszerna to tymbardziej. Trza. Rabin byle czego nie lyka, wiec slepoty nie domiesza do malmazji.
Cytat:
sprezentuje raport z katastrofy i jestem przekonany, że konkluzja będzie historyczno - histeryczna.
A jaka ma byc. W rydzykowym pier..jodyku bedziesz mial kontrraport z podpisem Macierewicza i tez bedzie zabawa.
Ja tam lubie gazetowych specow od wypadkow.
Cytat:
Hej, kto Polak na bagnety, polski lotnik na drzwiach do stodoły poleci, a w ogóle Dywizjon 303 i co mnie tam ruska mgła na lotnisku. Może pora przybastować trochę...
Masz chyba dobry pomysl. Ale nie zapominaj, ze piwo z rana - jak smietana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1015  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 20:43
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

No i rodziny lecą na miejsce tragedii. I dobrze, bo lecą do Witebska, znaczy na lotnisko które dysponuje odpowiednim sprzętem. Część nie chce lecieć tylko pojedzie pociągiem. Też dobrze. Najlepsze jest to, ze nie biorą ze sobą tych cholernych poprzecznych belek bo chcą po prostu uszanować pamięć zmarłych. I tutaj pojawia się pytanie - czy tego wylotu w kwietniu nie można był zorganizować tak jak tej pielgrzymki, bez zadęcia, tylko pragmatycznie? Normalnie, tak jak w całym świecie. Może pora przestać mieć głupotę na rękach i przestać stawiać głupocie pomniki? Bo to jest tak jak z przechodzeniem jezdni na czerwonym świetle, czasem się udaje ale jak się nie uda to nikt im pomników nie stawia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1016  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 20:59
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
No i rodziny lecą na miejsce tragedii. I dobrze, bo lecą do Witebska, znaczy na lotnisko które dysponuje odpowiednim sprzętem. Część nie chce lecieć tylko pojedzie pociągiem. Też dobrze. Najlepsze jest to, ze nie biorą ze sobą tych cholernych poprzecznych belek bo chcą po prostu uszanować pamięć zmarłych. I tutaj pojawia się pytanie - czy tego wylotu w kwietniu nie można był zorganizować tak jak tej pielgrzymki, bez zadęcia, tylko pragmatycznie? Normalnie, tak jak w całym świecie. Może pora przestać mieć głupotę na rękach i przestać stawiać głupocie pomniki? Bo to jest tak jak z przechodzeniem jezdni na czerwonym świetle, czasem się udaje ale jak się nie uda to nikt im pomników nie stawia.
Dobrze piszesz Stalinie, bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1017  
Nieprzeczytane 09-10-2010, 21:33
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Saguela - http://img297.imageshack.us/img297/3...jejkwiatek.gif
Normalnie, po prostu normalnie. Jak pyły latały nad Islandia i Europą to Obama powiedział - sorry Gregory ale nie lecę. Bo to jest ODPOWIEDZIALNY PREZYDENT i poczucie misji nie zakłóca mu normalnego toku rozumowania. A u nas to było tak, że się spóźniam o godzinę i mówię że ma być lądowanie bo orkiestra i dziennikarze czekają. Kolejna histeria narodowa i kompletne pomylenie priorytetów, nawet kląć mi się nie chce chociaż umiem i czasem lubię.
PIS ma głupotę na rękach po prostu.
A pielgrzymkę rodzin bardzo szanuję bo chodzi o normalne upamiętnienie zmarłych. Wszyscy to robią na pierwszego listopada i dobrze jest, że nie ma tam polityki. Oczywiście Jarko nie pojechał, to chyba jasne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1018  
Nieprzeczytane 15-10-2010, 01:56
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie A szczerze mówiąc to wyrażam zdziwienie lekkie

że nikt nie nawiązał do poniedziałkowej katastrofy w kontekście katastrofy prezydenckiej. Bezpieczeństwo - ten Volkswagen to ma normalnie 9 miejsc, jechało 18 sztuk. No, bo co się będziemy słuchać Niemców. Mgła była? Była. Wyprzedzamy!
I sru! Dokładnie taki sam rezultat. Tylko dlaczego nikt nie mówi o spisku niemieckim?

A teraz zupełnie serio - ci ludzie w busie jechali związać koniec z końcem i cokolwiek nie mieli wyboru. Po prostu mieli niefart, że trafili na głupiego kierowcę, może też byli pod presją czasu, nie wiem. Jestem kierowcą od 1980 roku i mogę powiedzieć, że rok temu sprzedałem mój kolejny samochód, Opel Omega po przebiegu ponad 550.000 km - po tym przebiegu urwała się linka od prędkościomierza i nie chciało mi się jej naprawiać. Robiłem różne głupie rzeczy na drodze, fakt. Ale na szczęście nie były na tyle głupie żebym nie przeżył. Chyba tadeusz coś napisał o mgle i rozpoznawaniu drogi, dokładnie tak to wygląda. Jeżeli na drodze jest mgła i nic nie widać to się dostosowuję do warunków i tyle.

A, jeszcze jedno - odwoziłem dziecko na wycieczkę szkolną do Lwowa, godzina 5.40 rano. Przy autokarze policja, kierowcy dmuchają, papiery autobusu są sprawdzane w sensie przegląd techniczny, do tego kontrola świateł, kierunkowskazów i tak dalej. To kolejna wycieczka i to standardowa PROCEDURA jest, wprowadzona po paru wypadkach autokarowych.
Dziecko wróciło i to jest fajne. Czego wszystkim życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1019  
Nieprzeczytane 15-10-2010, 12:28
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Pani Anna Fotyga-tuba propagandowa prezesa PIS raczyła powiedzieć,że pielgrzymka do Smoleńska ....to medialne zagranie gdyż była tam pani Komorowska żona Prezydenta RP.
Jaki ogromny cynizm i obłuda....On jako brat ani razu tam nie był
ale pyszczy co niemiara...Szczyt zakłamania...On jest pełen nienawiści do wszystkiego...Taki człowiek prowadzi formację polityczną,która w swych zasadach ma zalążki faszyzmu...
Apeluję o opamiętanie panie prezesie..!!
Pamiętam twarze ludzi przed Pałacem w okresie kiedy bywały te zajścia przy krzyżu.Twarze starszych ludzi wykrzywione nienawiścią i złością...Starsi męszczyzni wygłądali jak " nawróceni ZOMO-wcy" ..Podobne twarze i nienawiść..Zgroza.
Jak by tacy ludzie sięgnęli po władzę z prezesem to ....nie daj Boże..
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1020  
Nieprzeczytane 15-10-2010, 13:14
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Zdzisław - ważne rzeczy zawsze dwa razy??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podatek katastralny i Wasza katastrofa ! senior A.P. Zarządzanie finansami 11 21-10-2009 22:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.