menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 00:16
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Kamuś , właśnie skończyłam czytać ..tłumaczenie Twoich snów, i tak jest , jak w skrócie mówi Malwinka, i jak Ty tłumaczysz, tylko w moim senniku jest rozlegla tłumaczone, zwłaszcza ta mętna woda. Ale wiesz co Kamo, to bardzo pasuje do tego coś mi pisała. Aż mnie zadziwiło.
  #82  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 07:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kamo, nie wprowadzaj slowa poswięcenie, raczej powinnosc- bo wpędzisz się w slepy zaułek.Psychoanaliza jest rzeczą niezwykle ciekawa- ale już sie wycofuję- bo nieumiejętnosc własciwego prowadzenia tejże , moze doprowadzic do oplakanych skutków.pa.
  #83  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 08:39
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No własnie, to nie miejsce na tak zawiłe, trudne psychologicznie sprawy...my tu w zasadzie sygnalizujemy pewne rzeczy, próbujemy zdalnie radzić....pokazujemy sobie wzajemnie, ze każda z nas "na coś w życiu cierpi"...niesie krzyżyk, garb....to wszystko może mieć odzwierciedlenie w naszych snach, lekach,decyzjach....ale nie mozemy uprawiać "leczenia"tak samo w przypadku snów...próbujemy dyskutować, podawac znane od lat interpretacje wyrazistych symboli, ale nie mozna ot tak po prostu z sennika odczytac "od -do" bo raz,senniki baaardzo różne, dwa to wszystko musi byc w powiązaniu z konkrtetną osobą, jej przeszłością , teraźniejszością, cechami charakterologicznymi,bagażem emocjonalnym itd, itd....ale rozmawiać warto, dzielić się przemysleniami... -dzięki Jolinko, Babcielu za udział w rozmowie....zapraszam częsciej....
W temacie poświęcenie, powinność, poczucie obowiązku, misji, wogóle etyka....w przypadku konkretnego człowieka nie zaryzykuję dyskusji, bo przez nieswiadomość sytuacji...martwe literki w postach można narobić bałaganu poprzez niewłasciwą ocenę stanu rzeczy...
  #84  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 21:30
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie bez obawy

Nie czytam senników, wiem , które sny są tylko snem , a które mają jakiś przekaźnik.Nie wpędzę się w żaden zaułek - jestem racjonalistką mimo marzycielskiej natury.Tak sobie tylko na tym wątku miło z Wami rozmawiam.
Może to co teraz napiszę odbiega od tematu , ale mam koleżankę urodzoną w tym samym roku , miesiącu i dniu, ale nasze osobowości są krańcowo rózne, jedyną wspólną cechą to jest zamilowanie do czytania książek.jak więc można ufać horoskopom przy tak diametrialnych róznicach charakterów ?
Zresztą w horoskopy też nie wierzę.Raz tylko cyganka spotkała mnie na drodze i bardzo chciała mi powróżyć , ale ja nie wyrażałam ochoty .Odchodząc usłyszałam jedno zdanie bardzo prawdziwe rzekomo wyczytała to w moich oczach , choć to była krótka chwila.
  #85  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 21:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No i o to chodzi Kamusiu....pogadac....odnośnie tej koleżanki...astrolog powiedziałby pewnie..tak... rok dzień , miesiąc ten sam..ale.... godzina inna, inny ascendent....i już inny człowiek..hihi
  #86  
Nieprzeczytane 09-07-2010, 17:36
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A wiesz Kamo, ja mam dwie takie siostry(?)-własciwie mialam. Kiedy wprowadzilismy się do nowego domu, w nowym miescie- okazało się , ze naprzeciwko mnie mieszka dziewczynka majaca ta sama datę urodzenia. Krysia nie zyje, ale dlugo opiekowałam się jej dziecmi.natomiast drugi przypadek jeszcze dziwniejszy- bedąc w Lanckoronie na wakacjach, spotkalam sympatycznego mezczyzną. Szlismy razem dłuzszy czas i podczas rozmowy okazało się , że nie dosc , ze mamy tę sama datę urodzenia, to jeszcze i tę samą miejscowosc. I jeszcze- teraz mieszkamy 25 km od siebie- utrzymujemy kontakty- wprawdzie sporadycznie- ale jednak... jedno co nas łaczylo to takie - siakie zdolnosci plastyczne. Reszta zupelnie nie to -ja choleryczka,on flegmatyczny- spokojny,Ja - glowa w chmurach- on mocno stojący na ziemii.Niby te same znaki- to samo miejsce urodzenia, a tak wiele nas dzieliło.
  #87  
Nieprzeczytane 09-07-2010, 20:26
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

W mojej rodzinie było dużo takich przypadków.
Moja babcia ur. 13 maja,
jej córka(moja mama) ur.13 maja,
Moja kuzynka ur. 14 lipca,
jej wnuk ur.14 lipca.
Druga kuzynka ur. 14 lipca- zmarła dokładnie w rocznicę śmierci swojej ciotki. Wszystkie te osoby to córki lub wnuczki mojej babci.Czy to nie dziwny zbieg okoliczności?
  #88  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 15:01
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie

Miałam dwa bardzo złe sny - i...zachorowałam.Jak tu nie wierzyć , że coś w tym jest ?....
Czy zmarły ksiadz w kościele to dobrze , czy źle ? to samo dotyczy zmarłych krewnych.
  #89  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 15:31
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Gdzieś w czasie remontu schowałam sennik( czytaj zabezpieczyłąm na amen..)
z tego co pamietam zmarli wogóle to nie jest źle, ksiądz we śnie- nie za dobrze....
kamo kochana za bardzo wierzysz w magię, za dużo od niej oczekujesz nie mając podstawowej o niej wiedzy, która to wiedza pozwala dystansować się od tego co słuszne, lub nie...Czy myślisz że jak nie będziesz miała snów dziwnych, wskazujących na........to choroba Cię ominie szerokim łukiem? nie...jesli cos w Twoim organizmie zacznie szwankować bez względu na sny dolegliwość pojawi się..a Ty bardzo uzależniasz swoj komfort życia od znaków...i w zalezności jakie one są Ty czujesz się dobzre, albo źle, rózne wydarzenia interpretujesz na konto czegoś co miało miejsce wcześniej...nie mozna tak...pisałąm wcześniej o samospełniającej się pzrepowiedni.....c hciałąbym Cię przed tym ostrzec.....
  #90  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 22:25
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie Malwinko

We wcześniejszym poście odżegnywałam się od uzależnienia się od senników.Wiadomo, że jak się śni coś miłego niechętnie wraca się do rzeczywistości , jak koszmary nawiedzą - to z ulga.

" Niechętnie -m zasnął , bo z żoną własną .
Niechętnie się budzę , bo śnią mi się cudze (Sztaudynger )
Naprawdę , nie jest tak jak mówisz.
Doceniam jednak i Twoją życzliwość i wiedzę.
  #91  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 22:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kamo czegos szukasz, coś byś chciała...jakiegoś potwierdzenia (czego?), utwierdzenia( w czym?)miotasz się emocjonalnie...
absolutnie nic nie ma być tak jak mówię, ja tylko snuję różne warianty na bazie Twoich snów, obaw,wniosków, refleksji....jednoczesnie gdzies tam w tle przestrzegając przed wiarą w coś... bardziej niz w siebie....a Sztaudynger do dziś niezastąpiony..Zbrodnia to niesłychana tulipan tuli pana....dobranocka Ci....
  #92  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 23:46
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie

Teraz mam " życiowe " sny.W skutkach ubocznych leku na moje schorzenie kręgosłupa ostrzeżenie ,że mogą być koszmary.Czasem są na jawie też
Pytasz jakiego potwierdzenia oczekuję - a tego , że moja interpretacja snów jest właściwa .Wiem gdzie i w czym leży źródło takich snów, ( teraz mówię poważnie ) , bo często w moich wypowiedziach kryje się żart.
  #93  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 17:16
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Przedwczoraj śnił mi sie komunikat z telewizora .."dziś rano zmarł Andzrej Lepper"..pamiętaj moje odczucia...jak to , takie waleczne, zadziorne chłopisko, taki niby poza i jego dosięgło....byłam wzburzona i przestarszona.
Natomiast dzis śnię, ze całe moje miasto jest osaczone przez mafię...chcą miec ks Jankowskiego....a ksiądz jankowski ukrywa sie u mnie....moja rodzina zagrożona...ale ks Jankowski uspokaja, wycisza, ze nie ma obaw.Przychodzi ktos z mafii i w jednej chwili ksiądz rozbraja emocjonalnie napastnika i wszyscy zasiadamy do okragłego stołu i debatujemy o życiu.....no patrzcie jakie niedorzecznosci....nigdy nie byłam fanką ani jednego, ani drugiego......
  #94  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 17:33
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Żarówka Che...che...

Cytat:
Napisał Malwina
Przedwczoraj śnił mi sie komunikat z telewizora .."dziś rano zmarł Andzrej Lepper"..pamiętaj moje odczucia...jak to , takie waleczne, zadziorne chłopisko, taki niby poza i jego dosięgło....byłam wzburzona i przestarszona.
A Andrzejek żyje i niebieską pije.
  #95  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 18:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

hihihi......
  #96  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 20:59
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie Witaj Malwinko

Stęskniłam się za Tobą.Snu nie opowiem , bo cierpię na bezsenność , a po drzemce niczego nie pamiętam.Ale jak coś mi się wyśni , to się przyznam..
A teraz tak trochę poza tematem - czy jak się czegoś mocno pragnie to można to osiągnąć ?
Zaraz się tu zjawi Dociekliwy i doprawi ilustrowany komentarz.
  #97  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 12:41
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie Witam

Jakoś ożywienie na wątku osłabło .
Dziś zapamietałam sen , szczegóły nieważne , ale to co przewija się w snach co jakiś czas - a mianowicie :
Zasłaniam szczelnie okna , kryję się po katach i ciagle nie czuję się bezpieczna przed obcymi oczami.Każde zabezpieczenie jest nie dość wystarczające.To samo dzieje się z drzwiami , niby zamkniete na klucz , a łatwe do otwarcia .Towarzyszy temu nieustanny lęk, bo ciagle czuję się widoczna , a nie chcę tego , boje sie .
  #98  
Nieprzeczytane 30-08-2010, 14:48
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie Chciała byś?

Cytat:
Napisał kama5
Zaraz się tu zjawi Dociekliwy i doprawi ilustrowany komentarz.
http://www.klub.senior.pl/galeria/n,13909.html
  #99  
Nieprzeczytane 31-08-2010, 09:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Boisz sie nowego Kamusiu i zranienia od obcych?
  #100  
Nieprzeczytane 31-08-2010, 09:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

łeeee..nie podoba mi się taki mięśniak.....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kabaret SEN... Kazimierz Humor, zabawa - wątki archiwalne 177 06-01-2010 14:51
Dziwny komunikat an_inna eSenior 12 02-12-2007 18:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.