menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-09-2008, 16:38
chojny997 chojny997 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 2
Domyślnie Andropauza w wieku 25 lat.


Witam.
Mam 28 lat i jestem już stracem.
Wszystko zaczęło się jak miałem 25 lat. Pojawił się problemy z oczami ( suche oko) na skutek dysfunkcji gruczołów łojowych powiek. Do tego doszły problemy z suchością zwłaszcza dłoni i twarzy. Po 3 latach biegania po okulistach i dermatologach zaczeły sypac się stawy, zwłaszcza w nogach. Do tego dodam ciągłe zmęczenie, brak sił i ból w piszczelach. Na dzien dzisiejszy kustykam bo bolą mnie stawy ale mam diagnoze - ANDROPAUZA . Rzepki na kolanach się zmniejszyły i uwidacznikly się wszystkie zagłębienia i uwidoczniła się kośc piszczelowa , która wchodzi w sta kolanowy. Poza tym dolna powieka jest pokryta bardzo duzymi zmarszczkami jak u bardzo starego człowieka. Jestem na etapie leczenia od 2 dni. Poziom testosteronu zbadałem sobie sam, żaden lekarz tego nie zalecił. Pierwszy endokrynolog zignorował wynik i powiedział ze chormony mam w porządku. To było ze 2 miesiące temu jak jeszcze chodziłem sprawnie. Dopiero drugi lekarz powiedział że dawno takich wyników nie widział. Andropauza – mój testosteron był 3 razy poniżej dolnej granicy. Bardzo często prócz bólu w stawach czuję jakby coś się pod skóra przelewało lub wypłukiwało ze mnie, czasem można od tego dostac dreszcze. Efekty tego co dzieje się pod skórą widac gołym okiem to znaczy skóra podskakuje, drży, trzęsie się. Przeważnie w danym miejscu przez chwile bo pózniej w następnym,. Najczęsciej czuje to w nogach i jest to bardzo nie przyjemne. Jak wiadomo poziom testosteronu zależy od sygnału z mózgu (LH) Moje LH jest bardzo wysokie poza normą a testosteron z kolei na bardzo niskim poziomie co wskazuje choroby jąder. Lekarz jednak mi przepisał Pregnyl ( wyczytałem że to cos takiego jak LH) i nie wiem czy pomoże bo przecież moje jądra nie reagują na taki sygnał z mózgu. Ale że to był bardzo dobry lekarz ( przejechałem pól polski) to mam nadzieję ,że wie co robi. Oczywiście jestem na zwolnieniu, wogle to mam skierowanie do szpitala na reumatologie na luty 2009 lekarze nie mając dla mnie diagnozy mówili że to jakaś układówka.
Nie mówię że nie i czekam na polożenie się do szpitala. Mam tylko nadzieję że to problemy tylko hormonalne i odpowiednie leczenie przywróci mnie do życia i zdrowia. Moje pytanie jest „ czy przy wysokim LH podawanie domięśniowo tego LH ( pregnyl ) cos pomoże” Czy leczenie nie powinno polegac na podawaniu testosteronu z zewnątrz gdyz organizm sobie go nie wytwarza pomimo wysokiego LH. Na usg wyszły OBUSTRONNE ZMIANY ZWŁÓKNIENIOWE OKOŁOCEWKOWE.
Co to znaczy?, jakie są rokowania na powrót do zdrowia i ja powinno wyglądac leczenie
co się dzieje pod moja skórą? (drżenie skory, przelewanie)
Bardzo proszę o opinie i porady,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-09-2008, 17:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

chojny997
Spróbuj poszukać w google "naszechoroby" może uda Ci się znależć. Powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-09-2008, 19:47
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bardzo przykre te Twoje objawy i dobrze, ze walczysz.Jesli jeden lekarz mówi tak, a drugi nie -nalezy zaczerpnąć opini dobrego-trzeciego.Hormony w organizmie odpowiadają za bardzo, bardzo wiele, wiec jesli z nimi cos nie tak to mozesz miec sto innych objawów wskazujących a to na sprawy dematologiczne, a to neurologiczne, ortopedyczne i inne...Myślę, że musisz się na 100% dowiedzieć jaki jest stan Twoich hormonów i wtedy endokrynolog ustawia swoje i kieruje ze skutkami do innego.Walcz o siebie i swój komfort życia, bo jestes dopiero na początku.zyczę determinacji i spokoju w kuracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
andropauza Basia. Menopauza/Andropauza 105 17-09-2021 16:57
Najstarsza dotąd bloggerka zmarła w wieku 108 lat - komentarze grazyna Ogólny 2 24-10-2008 00:53
100 lat krajoznawstwa. z centrum kujawsko-pomorskie 0 30-03-2008 00:20
Ile lat ma kufa - z nudów, kufa86 Różności - wątki archiwalne 345 16-01-2008 23:52
Gdzie Dziewczęta z tamtych lat... jolita Różności - wątki archiwalne 99 25-10-2007 23:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.