menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 14:14
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Post Większość Polaków nie chce opłat za służbę zdrowia - komentarze


Komentarz do artykułu: Większość Polaków nie chce opłat za służbę zdrowia
--------------------
hm.... i tak jak się chce przyśpieszyć diagnozę to przy obecnym przymusowym oszczędzaniu przez lekarzy musimy trochę badań wykonać we własnym zakresie.I wydaje mi się,że wychodzi to drożej od kosztów jakie byśmy ponieśli dopłacając co nieco do niektórych badań i wizyt u lekarzy.Jeśli to miałoby znacznie poprawić dostęp do specjalistów to jestem za.Wolałabym zapłacić np. 20,-zł.za wizytę u specjalisty w państwowej służbie zdrowia niż 100,- zł. temu samemu specjaliście w jego prywatnym gabinecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 22:13
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Dopłacić mogę, ale czemu jest coraz więcej urzędników?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 22:59
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam i pozdrawiam.

Witaj Bronczyk.
Masz rację,ja bym też dopłaciła do badań u specjalisty te 2o,załóżmy złotych.

Wczoraj byłam u okulisty i co!! Na kasę dopiero termin w czerwcu i musiałam wybulić 70 zł.
Staram sie nie korzystać z prywaty,bo to idzie beż podatku do kabzy,a na Babkę Klozetową nałożyli Kasę Fiskalną i skąd oni wiedzą ile kto naleje.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 23:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Córka znajomej pracuje w szpitalu położniczym, więc uzgodniła z lekarzem, do którego chodziła w ciąży, że on będzie przy porodzie. Miał dyżur, więc opiekował się dziewczyną i po szczęśliwym rozwiązaniu, ona dziękuję i mówi- Jak ja się odwdzięczę panu doktorowi? Na co on - Pracujemy razem , nie będę ci liczył za prywatny poród, ale po co mi masz kupować wódkę za pięćset złotych, lepiej mi te pieniądze daj. Czy pan doktor wziął łapówkę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 08:25
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

Ja myślę że nie. Skoro lekarze mało zarabiają to nie dziwi takie zachowanie . Pieniądz to pieniądz. To nie pacjent demoralizuje lekarza ale system. Kiedyś przeprowadzałam remanent roczny w jednym ze sklepów. Przez dwa tygodnie szukałam faktur na alkohole ,aż mi w końcu kierowniczka powiedziała że to alkohole które dał jej lekarz do sprzedania żeby mieć z tego pieniądze bo gdyby to miał wypić ........... To samo dotyczy np kwiatów na dzień nauczyciela. Też odnoszą je do kwiaciarni bo wolałyby za te pieniądze coś innego. Wczoraj dostałam z PZU gdzie mam polisę na życie ofertę do podwyższenia składki o niewielką kwotę w zamian za pokrywanie opłat związanych ze zdrowiem. Niestety nie piszą w jaki sposób te świadczenia i przez kogo mają być realizowane i na jakiej podstawie. Już widzę jak mnie potraktuje ktoś kiedy poproszę o rachunek do refundacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 08:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia1247
Ja myślę że nie. Skoro lekarze mało zarabiają to nie dziwi takie zachowanie . Pieniądz to pieniądz. To nie pacjent demoralizuje lekarza ale system. Kiedyś przeprowadzałam remanent roczny w jednym ze sklepów. Przez dwa tygodnie szukałam faktur na alkohole ,aż mi w końcu kierowniczka powiedziała że to alkohole które dał jej lekarz do sprzedania żeby mieć z tego pieniądze bo gdyby to miał wypić ........... To samo dotyczy np kwiatów na dzień nauczyciela. Też odnoszą je do kwiaciarni bo wolałyby za te pieniądze coś innego. Wczoraj dostałam z PZU gdzie mam polisę na życie ofertę do podwyższenia składki o niewielką kwotę w zamian za pokrywanie opłat związanych ze zdrowiem. Niestety nie piszą w jaki sposób te świadczenia i przez kogo mają być realizowane i na jakiej podstawie. Już widzę jak mnie potraktuje ktoś kiedy poproszę o rachunek do refundacji.


Sama prawda z tymi alkoholami. Miałem (już nie żyje) w rodzinie lekarza ginekologa. Kiedyś gdy go odwiedziłem (bardzo dawno) pyta to czego się napijemy i otwiera barek, szafę jeszcze jakieś schowki i wszędzie butelki z koniakami, i drogimi bądź bardzo drogimi alkoholami.Można było zapić się na śmieć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 13:08
BELADONNA BELADONNA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Sandomierz
Posty: 4
Domyślnie

lekarze kiedyś zarabiali rzeczywiście bardzo mało,ale to już przeszłość.Przekazywania dowodów wdzięczności nauczyliśmy sami lekarzy,może pora z tym skończyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 13:30
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Czasami trzeba pokazać kto jest dla kogo.
Mieszkam obecnie na wsi,trafiliśmy z mężem do okulisty,nie do tego u którego byliśmy ostatnim razem.Pan doktor nie mając karty/recep.nie dostarczyla/,mowi,że nie musi nas przyjąć.Zresztą nie bardzo grzecznie/mąż zszedl po karty/,po krótkiej utarczce,zresztą z mojej strony b. zdecydowanej i stwierdzeniem,że chyba myli się z pojęciem kto tu jest dla kogo ,p.doktor zmienił tak sposób mowienia jak również stosunek do nas.Dziwi mnie to,że postępowal tak dość mlody lekarz/30-40góra/.Dojeżdża z Lodzi i przy tym uważa,że ludzi ze wsi chyba należy traktować przedmiotowo.Może gdybyśmy reagowali w odpowiedni sposób na chamstwo niektórych lekarzy i wymagali rownież szacunku dla siebie,zaczęliby traktować nas inaczej.Ale zwykle podchodzimy w pozycji kolanowej,ponieważ wiemy jak długo czeka się do specjalisty.
Jestem rownież za wplatą /około 20zł/,pod warunkiemże mialo by to skrócić wyczekiwanie.Obawiam się rownież tego,że na początku może nawet tak być,a pożniej jak zwykle.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 14:05
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Witam .
Te dopłaty kojarzą mi się z czasami komuny ,najpierw dopłaty ,a potem zostaje wszystko po staremu .Tyle czasu trwa ten bałagan i jakoś nikt nie może ,a może nie chce tego zmienić .Jak pracowałam mogłam sobie zapłacić za prywatną usługę (i tak robiłam aby szybko wrócić do zdrowia),teraz niestety przy moich wielu schorzeniach nie mam szans takiego leczenia ,więc czekam na opiekę niebios i liczę na dobrych ,prawdziwych lekarzy ,którzy chcą pomagać chorym (jest trochę ,nawet wśród młodych lekarzy ,osobiście się spotkałam ).Życzmy sobie zdrowia ,bo to nam tylko pozostało .
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 15:11
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał BELADONNA
lekarze kiedyś zarabiali rzeczywiście bardzo mało,ale to już przeszłość.Przekazywania dowodów wdzięczności nauczyliśmy sami lekarzy,może pora z tym skończyć?
To prawda.Lekarze zarabiają teraz całkiem,całkiem.W ubiegłym i w tym roku byłam w szpitalu i nie dawałam żadnych dowodów wdzięczności ani lekarzom ani pielęgniarkom.Myślę,że inni pacjenci postępowali tak samo.Kiedyś było widać jak wychodzący pacjenci biegają z czekoladkami,kwiatami,słodyczami dla pielęgniarek.Z lekarzami załatwiało się to w dyskretnie w gabinetach.Widziałam to kilka lat temu jak byłam w szpitalu.Pacjenci się z tym specjalnie nie kryli.Nawet były rozmowy typu - ile? Teraz tego nie ma. Przynajmniej ja nie widziałam. A,że jest bardzo kiepski dostęp do specjalistów to i jest teraz więcej prywatnych gabinetów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.