menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4861  
Nieprzeczytane 10-07-2016, 22:24
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

W dniu 8 lipca, przy numerze 231 otrzymałem skierowanie do sanatorium "Ciche Wąwozy" w Nałęczowie, w terminie od 5 października. Jak łatwo obliczyć, skierowanie otrzymałem na 3 miesiące przed wyjazdem! Było by wszystko fajnie, gdyby nie to, że byłem w Nałęczowie już 3 razy. Więc chciałbym teraz pojechać do innej miejscowości. Spróbuję porozmawiać z NFZ, może da się zamienić Nałęczów na inną miejscowość? Jeżeli nie, to trudno. W Nałęczowie miałem naprawdę dobre zabiegi.

[/IMG]
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 11-07-2016 o 08:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4862  
Nieprzeczytane 12-07-2016, 20:12
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Ryszardzie2, otrzymałeś już skierowanie, czy jest na razie tylko informacja w przeglądarce? Zresztą, czy tak, czy siak, jak się szybko zakręcisz, to na pewno zmienią Ci miejscowość. Masz także szansę, że i termin nawet na wcześniejszy. Ja miałam podobnie - odesłałam skierowanie wraz z właściwą prośbą. NFZ przychylił się do mojej prośby proponując mi kilka sanatoriów ze zwrotów. Działaj więc i powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4863  
Nieprzeczytane 13-07-2016, 12:24
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie niobos

Ryszard2.My dzis tez dostalismy od9 pazdziernika do Kolobrzega do Verano .Po raz 2.ostatnio bylismy w Arce Mega.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4864  
Nieprzeczytane 14-07-2016, 22:53
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

Ja dostałam "przydział" do Kołobrzegu, do Bałtyku. Może ktoś z Was był to proszę o opinie. Będę wdzięczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4865  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 13:17
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ryszardzie2 Czy udalo sie zamienic to skierowanie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4866  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 13:50
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Ryszardzie2 Czy udalo sie zamienic to skierowanie.Pozdrawiam.

Niestety, NFZ nic nie obiecuje. W okresie urlopowym zwrotów prawie nie ma. Mam więc kontaktować się z nimi,- czyli z działem Lecznictwa Uzdrowiskowego telefonicznie. Dodatkowo wysłałem swoją prośbę przez e-maila do tego działu. (dlu@nfz-lodz.pl) Do wyjazdu do Nałęczowa pozostało mi prawie 3 miesiące, więc do tego czasu może coś się znajdzie. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie,- to mówi się trudno. Odwiedzę stare kąty i skorzystam z zabiegów, które miałem poprzednio bardzo dobre. Na razie uzbroiłem się w cierpliwość i czekam. (dodzwonić się do tego działu jest naprawdę bardzo trudno)
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4867  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 14:07
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotka Klotka
Ja dostałam "przydział" do Kołobrzegu, do Bałtyku. Może ktoś z Was był to proszę o opinie. Będę wdzięczna
Bałtyk czy Perła Bałtyku.?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4868  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 15:24
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ryszard2.Sprobuj na ten mumer 275 40 30 wew2 .Nasz nfz roznie przydziela te sanatorium jednym po 18 mies a ilnnym po 21.Na naszym sanatorium wczoraj pisano o przyznaniu we wrzesniu do Polanczyka.A skladano wLutym 2015 r.Pozdrawiam i owocnej zamiany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4869  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 16:43
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Ryszard2.Sprobuj na ten mumer 275 40 30 wew2 .........

Właśnie przed chwilą rozmawiałem z kierownikiem Działu Uzdrowisk. Ja mam przyznane sanatorium z profilu "Kardiologia", więc mogę się starać o zwroty tylko z takiego samego profilu. Wg. kierownictwa działu, nie ma żadnej innej możliwości zamiany skierowań. W chwili obecnej nie ma zwrotów z mojego profilu. Po prostu trzeba dzwonić i dowiadywać się o zwroty. Trzeba jednak być przygotowanym mobilnie, bo nowy wyjazd może być np. za parę dni. Nie jest to łatwe, bo aktualnie siedzę na działce na wsi z wnukami. No cóż... Jak nie przemarsz wojsk, to....
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4870  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 19:44
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał milac
Bałtyk czy Perła Bałtyku.?
Sanatorium Bałtyk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4871  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 20:32
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Właśnie przed chwilą rozmawiałem z kierownikiem Działu Uzdrowisk. Ja mam przyznane sanatorium z profilu "Kardiologia", więc mogę się starać o zwroty tylko z takiego samego profilu. Wg. kierownictwa działu, nie ma żadnej innej możliwości zamiany skierowań. W chwili obecnej nie ma zwrotów z mojego profilu. Po prostu trzeba dzwonić i dowiadywać się o zwroty. Trzeba jednak być przygotowanym mobilnie, bo nowy wyjazd może być np. za parę dni. Nie jest to łatwe, bo aktualnie siedzę na działce na wsi z wnukami. No cóż... Jak nie przemarsz wojsk, to....
Ryszardzie,
polecam
http://kuracjusz24.pl/wizytowka/podk...o-rymanow-s-a/
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4872  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 23:00
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

sanatorium Bałtyk jest położone przy samym molo w Kołobrzegu .Z sanatorium schodzi się schodami bezpośrednio na plaże .Standard bardzo dobry,zabiegi na miejscu łącznie z basenem,stołówka również.Proponuję zadzwonić do sanatorium/numer podany na skierowaniu/i zarezerwować pokój-chyba że jest Ci obojętne w iluosobowym będziesz.Jak masz jakieś pytania to proszę ,chętnie odpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4873  
Nieprzeczytane 15-07-2016, 23:53
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

milac
bardzo dziękuje za odpowiedź i proszę jeszcze o kilka słów na temat zabiegów, wyżywienia i warunków, bo przeczytałam kilka niepochlebnych opinii. Mam lekkie obawy chociaż i tak się ciesze , że jadę. Samo położenie sanatorium jest rewelacyjne, widziałam w necie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4874  
Nieprzeczytane 16-07-2016, 17:37
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

I dancingi będziesz miała na miejscu, jedne z lepszych w Kołobrzegu Byłam w zeszłlym roku w Mega i własnie w Bałtyku bawiliśmy się do upadłego. Bardzo ładnie tam grali a jakie piękne widoki przez okno....
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4875  
Nieprzeczytane 18-07-2016, 20:14
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
" No cóż... Jak nie przemarsz wojsk, to...."
Albo: "Jak nie urok, to ból głowy!".
Nie trać jednak nadziei. Masz jeszcze trzy miesiące do wyjazdu, w tym dwa miesiące lata i na pewno coś się w tym czasie zwróci

A w przeglądarce to jakieś cudeńka się dzieją!
W piątek zeszło mi 0 numerków. NFZ nie pracował, czy co? Zaś dziś jeno 18.
Czy też tak macie? POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4876  
Nieprzeczytane 22-07-2016, 22:38
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Na moje pismo skierowane do NFZ, otrzymałem poniższą odpowiedź:

Zasady rejestrowania, rozpatrywania oraz potwierdzania skierowań reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. Nr 142, poz. 835).

Przydział nastąpił zgodnie z konsultacją lekarza specjalisty, profilem leczenia i wg obowiązującej kolejności.

Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego informuje, że zgodnie z zasadami zmiana miejsca realizacji leczenia możliwa jest tylko w przypadku skorzystania z leczenia z tzw. "zwrotów" W przypadku gdyby to rozwiązanie Pana interesowało to należy kontaktować się telefonicznie z Działem Lecznictwa Uzdrowiskowego w sprawie tzw. „zwrotów” skierowań pod numerami telefonu 42 275 40 83 /89/.

W przypadku braku możliwości skorzystania z leczenia uzdrowiskowego należy odesłać skierowania na leczenie uzdrowiskowe wraz z pisemnym uzasadnieniem i udokumentowaniem rezygnacji.


Odpowiedź pisemna jest dokładnie taka sama jak moja rozmowa telefoniczna z Kierownikiem Działu.
Póki co,- zwrotów o profilu Kardiologia nie ma.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4877  
Nieprzeczytane 24-07-2016, 10:02
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam Ryszardzie! Gdy ja otrzymałam skierowanie, które mi nie odpowiadało z racji terminu i dlatego, że powtórka z "rozrywki", wówczas natychmiast je odesłałam dołączając jednocześnie pismo-prośbę, że mi dany termin nie odpowiada, ponieważ nie ma mnie wówczas w kraju (zgodnie z prawdą), a ponieważ było to skierowanie ponownie do tego samego sanatorium, co poprzednio, więc prośbę o zmianę ośrodka podparłam tym, że byłam tam wtedy i wtedy i że usytuowane ono jest wysoko i dochodzenie do niego jest dla mnie bardzo trudne. Próbuj nadal.

PS.
Wpisz w google:
"Sanatoria o profilu leczenia: kardiologia. Opis każdego sanatorium"
Podzwoń i popytaj o wolne miejsca. Może tą drogą coś Ci się uda zmienić.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4878  
Nieprzeczytane 25-07-2016, 00:56
1.vika's Avatar
1.vika 1.vika jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: pomorze
Posty: 228
Domyślnie rehabilitacja ogólnoustrojowa stacjonarna

Witam.

Kto korzystał z takiej formy rehabilitacji i jakie szpitale /sanatoria z taka rehabilitacją/polecacie? Jakieś sugestie.Każda podpowiedz ważna. Pozdrawiam
__________________
*dopóki robisz to samo co do tej pory-spotyka Cię to samo co do tej pory*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4879  
Nieprzeczytane 25-07-2016, 10:05
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

Cytat:
Napisał 1.vika
Witam.

Kto korzystał z takiej formy rehabilitacji i jakie szpitale /sanatoria z taka rehabilitacją/polecacie? Jakieś sugestie.Każda podpowiedz ważna. Pozdrawiam
A co cię interesuje konkretnie ? Czy masz już wyznaczony termin przyjęcia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4880  
Nieprzeczytane 25-08-2016, 10:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie "Daedal" Polańczyk

No i już po kuracji w "Dedalu" w Polańczyku. I powiem tak. Sanatorium bardzo dobre. Mieszkałam w jedynce bez balkonu na I piętrze. Sanatorium 3-piętrowe. Jest oczywiście winda. Wszystkie zabiegi na piętrze (-1). Personel miły począwszy od pani sprzątającej po pana dyrektora, który mijając zawsze się uśmiechnął, zagadnął. Pokoje czyste, sprzątane co drugi dzień. W ciągu trzech tygodni 3 razy wymieniane ręczniki. Na jakość wykonywanych zabiegów nie narzekam. Zdecydowałam się wykupić pakiet do kriokomory ogólnoustrojowej (-150 st.C). Teraz czekam na rezultaty tego mroźnego zabiegu. Jedzenie jak jedzenie. Wg mnie trochę opędzane tańszym kosztem (porównuję do kuchni w muszyńskiej "Koronie"), ale wystarczające i smacznie przyrządzone. Ja miałam dietę, ale różnica pomiędzy normalną, a moją była niewielka Obrusy na stołach często zmieniane. Kawiarnia czynna codziennie oprócz niedziel. Wówczas na tańce można iść do innego ośrodka lub do "Zakapiorka", bo w Polańczyku grają wszędzie, w każdym sanatorium. Nad zalewem obok Dedala muszla koncertowa, gdzie czasem odbywają się jakieś koncerty, festiwale, itp. Dużo wycieczek m.in. Węgry, Ukraina. W ogóle pobyt swój uważam za udany i dziś stwierdzam, że do Polańczyka chciałabym wrócić. Fajne miejsce! Pozdrawiam tych, którzy tu na to forum jeszcze zaglądają
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.