menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-04-2020, 12:43
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie Kominki elektryczne


Czy ktos jest posiadaczem niewielkiego kominka elektrycznego?

Bierzemy obecnie pod uwagę zamontowanie sobie takiego kominka w sypialni dla lepszego klimatu. Początkowo bralam pod uwagę wstawienie kozy, jednak rozmawiałam niedawno ze znajomą i powiedziała, że sama bałaby się, że zaczadzieje... Tak więc biorę pod uwagę elektryczny. Myślicie, że warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-04-2020, 14:36
morwind's Avatar
morwind morwind jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 109
Domyślnie

Tradycyjny kominek na pewno bym sobie odpuścił. Moim zdaniem zbyt duże ryzyko. Pewnie jest możliwośc wstawienia tradycyjnego kominka czy kozy w starym domu jednak w nowoczesnych projektach to nawet nie wiem czy formalnie jest to możliwe. Poza tym pamiętaj, ze tam gdzie jest tradycyny kominek, musi byc komin, Tak wiec wstawienie tradycyjnego kominka do pomieszczenia to nie takie hop siup. Wiąże się to z przeprowadzeniem dość poważnego remontu. Sypialnia to zwykłe pomieszczenie o wielkosci 10 m2, tak więc kominek musiałby być naprawde mikro i nie wiem czy wyglądałoby to dobrze. Elektryczny jest tutaj dobrą opcja. Wspólczesne kominki elektryczne dobrze naśladują płomienie, zerknij sobie na stronę producenta Aflamo: https://aflamo.pl/ . Można tam zamówic sobie kominek od razu z obudową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-04-2020, 10:39
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Nie mam kominka w domu nigdzie. Ani w salonie ani w sypialni. A że w salonie nie ma miejsca na postawienie takiego kominka, tak więc pomysł z sypialnią, w której miejsce by było i to całkiem korzystne bo na ścianie naprzeciwko łóżka. Sypialnia jest dość spora bo ma 16 m2.
Dziękuję za namiary na firmę Ale ciekawi mnie czy sam tam zamawiałeś kominek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-04-2020, 12:34
morwind's Avatar
morwind morwind jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 109
Domyślnie

Ja nie, ale córka budowała się w 2018 roku oraz zamawiała w firmie kominek. Postanowiła zrezygnować z tradycyjnego kominka w salonie bo nawet nie miałaby możliwości go rozpalać (mieszka w Krakowie,a w mieście zakazali palenia drewnem i węglem). Jak twierdzi byłą to bardzo dobra opcja, włącza kominek praktycznie codziennie. Z żoną będziemy jesienią tego roku przeprowadzali kompleksowy remont mieszkania, w końcu trzeba jak się nie remontowało 20 lat I chcemy sobie taki kominek zamontować w salonie. Można je montować nawet w blokach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-03-2021, 13:47
piter87 piter87 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 19
Domyślnie

Ja mam u siebie kominek elektryczny od Godzic https://www.kominki-godzic.pl/sklep/...i-elektryczne/ Model Dimplex Milano, elegancko się prezentuje, dzięki fornirowej obudowie. Płomienie wyglądają bardzo autentycznie, a z pewnością zaletą jest to, że nie trzeba dokładać opału, żeby się paliło. Wystarczy pilot
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-09-2021, 16:08
Regina65 Regina65 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 64
Domyślnie

Zawsze marzyłam o kominku i fotelu bujanym, jak już będę na emeryturze. Nie sądziłam, że te marzenia się spełnią. Jednak udało się! Mąż kupował cały system kominowy od Pekabet. Przed zamówieniem sprawdzał opinie, więc mam nadzieję, że mamy jeden z najlepszych. Jeśli się zastanawiacie, to moim zdaniem nie ma nad czym. Chwilę spędzone przed takim prawdziwym kominkiem są magiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-10-2021, 12:25
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Dla nas musi być, choć teraz w domu mamy i palimy raz w roku, to jednak ładnie wygląda w salonie. W nowym domu też robimy.

Od siebie polecam rownież pilnowąc kwestii izolacji. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa
https://www.promat.com/pl-pl/budowni...lacje-kominka/

Na stronie są informacje na temat tego, jak wykonac skuteczna izolację kominka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Policjanci testują elektryczne rowery - komentarze 89.25.178.xxx Ogólny 0 26-06-2015 10:44
skutery elektryczne dla seniorów SMeabj Kupię, sprzedam, zamienię 0 11-07-2014 15:04
skutery elektryczne 3 i 4 kołowe SMeabj Kupię, sprzedam, zamienię 2 28-04-2014 11:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.