menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 26-12-2009, 12:36
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

W tym roku, w lipcu byłam w Nałęczowie. Sanatorium ZNP znajduje sie na górce. Codzienne spacery w upały jakie panowały były udane do chwili powrotu do ośrodka. Wchodzenie pod górę było strasznie uciążliwe, wiele osób w ogóle rezygnowało z wychodzenia na spacery.
Baza hotelowa i zabiegowa świetne, to trzeba przyznać.
Pięć rodzai diet, bardzo miła kawiarenka na miejscu i fajne towarzystwo, to sprawia,że mimo wszystko bardzo miło wspominam pobyt w tym sanatorium.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 14:12
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

1 stycznia ogłosili że kolejki na leczenie sanatoryjne wydłuży się jeszcze bardziej..........ciekawe ile w takim razie będziemy czekać skoro w mazowieckim czekamy już 18 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 18:02
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
1 stycznia ogłosili że kolejki na leczenie sanatoryjne wydłuży się jeszcze bardziej..........ciekawe ile w takim razie będziemy czekać skoro w mazowieckim czekamy już 18 miesięcy.

W dolnośląskim 22/ tyle czekałam w 2009/, myślę,że pewno około 3 lat...NFZ obciął budżet na 2010rok o kilka milionów zł.. to samemu można sobie dopowiedzieć jaki będzie okres oczekiwania...
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 18:05
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Z otrzymaniem skierowania do sanatorium jest tak: wniosek o sanatorium należy składać po upływie roku od powrotu z sanatorium, 6 tygodni trwa tzw. rejestracja i od tej pory w zasadzie ok 12 miesięcy trwa oczekiwanie. W praktyce jest tak, że jak ktoś prosi o jakieś szeczególne sanatorium, lub termin, no to musi czekać dłużej.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 18:10
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Z otrzymaniem skierowania do sanatorium jest tak: wniosek o sanatorium należy składać po upływie roku od powrotu z sanatorium, 6 tygodni trwa tzw. rejestracja i od tej pory w zasadzie ok 12 miesięcy trwa oczekiwanie. W praktyce jest tak, że jak ktoś prosi o jakieś szeczególne sanatorium, lub termin, no to musi czekać dłużej.

Z tego co mi wiadomo /koleżanka dzwoniła do NFZ po informacje/ można składać zaraz po powrocie...... tak jest w dolnośląskim , myślę, że przepiisy są takie same w całym kraju.. warto to sprawdzić samemu....
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 18:14
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W Wielkopolsce na pewno po roku, składałem właśnie i tak mnie rodzinny poinformował.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 18:52
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
W Wielkopolsce na pewno po roku, składałem właśnie i tak mnie rodzinny poinformował.

Ale to rodzinny, proponuje sprawdzić u źródła tzn. w NFZ, byłam obecna w momencie kiedy koleżanka dzwoniła po informacje.... pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Anilah : 04-01-2010 o 19:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Ale to rodzinny, proponuje sprawdzić u źródła tzn. w NFZ, byłam obecna w momencie kiedy koleżanka dzwoniła bo informacje.... pozdrawiam
Odpisali mi w Wielkopolsce, że 17 miesięcy, ale pokombinujemy i zobaczymy.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:34
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

JiP - ku, to Ty już złożyłeś dokumenty do sanatorium....przecież byłeś bodajże w maju 2009 r....i gdzie tu roczny okres oczekiwania ? .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
JiP - ku, to Ty już złożyłeś dokumenty do sanatorium....przecież byłeś bodajże w maju 2009 r....i gdzie tu roczny okres oczekiwania ? .
W czerwcu to byłem na turnusie, we wrześniu też, w sanatorium w Nałęczowie w październiku 2008, to rok minął, byłem bardzo cierpliwy i myślę, że teraz w maju pojadę...tylko nie wiem gdzie.... we wrześniu też.....ale na turnus oczywiście rehabilitacyjny, albo prywatnie ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:46
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Dzisiaj tj. 04.01.otrzymałam skierowanie do sanatorium od 11.01. w Jeleniej Górze w MSWiA? Chyba NFZ porąbało. Termin krótki, teren górzysty / którego nie znoszę/ i na dodatek styczeń. Już raz wysłali nie do Kołobrzegu w styczniu i odchorowałam to przez rok na podziębione korzonki. Kto jeździ np w marciu, kwietniu, maju, wrześniu? Dlaczego ja mam jeździć w samym środku zimy / której nie lubię/ do miejscowości w rejonie Dolnego Śląska - gdzie mieszkam.Jutro idę do NFZ i oddam im tę wielką łaskę. Nie chcę już korzystać z usług za które muszę dość dużo płacić / za pokój 1-osobowy/. To już wolę zostać w domu i korzystać z rehabilitacji na miejscu.
Obraziłam się! Mam po prostu pecha. Ja nie jeżdżę w celach towarzyskich, tylko chcę podreperować swoje gnatki, więc gdzieś jadąc chcę się ze sobą dobrze czuć.Gór nie znoszę bo mi leci ciśnienie, zimy również bo mi zimno. Ot co!?Hrabini no nie?/
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:48
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Odpisali mi w Wielkopolsce, że 17 miesięcy, ale pokombinujemy i zobaczymy.....
Ja mam czekać 15 m-cy. Można by próbować, jak radzisz, na zwroty.
Ale mnie wypada około lipca. Piękny czas, więc chyba poczekam cierpliwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:50
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Dzisiaj tj. 04.01.otrzymałam skierowanie do sanatorium od 11.01. w Jeleniej Górze w MSWiA? Chyba NFZ porąbało. Termin krótki, teren górzysty / którego nie znoszę/ i na dodatek styczeń. Już raz wysłali nie do Kołobrzegu w styczniu i odchorowałam to przez rok na podziębione korzonki. Kto jeździ np w marciu, kwietniu, maju, wrześniu? Dlaczego ja mam jeździć w samym środku zimy / której nie lubię/ do miejscowości w rejonie Dolnego Śląska - gdzie mieszkam.Jutro idę do NFZ i oddam im tę wielką łaskę. Nie chcę już korzystać z usług za które muszę dość dużo płacić / za pokój 1-osobowy/. To już wolę zostać w domu i korzystać z rehabilitacji na miejscu.
Obraziłam się! Mam po prostu pecha. Ja nie jeżdżę w celach towarzyskich, tylko chcę podreperować swoje gnatki, więc gdzieś jadąc chcę się ze sobą dobrze czuć.Gór nie znoszę bo mi leci ciśnienie, zimy również bo mi zimno. Ot co!?Hrabini no nie?/
Próbuj negocjować. Szkoda by było czekania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
?Hrabini no nie?/
Nie hrabini, tylko, trzeba pomyśleć i działać a nie czekać aż coś skapnie, wtedy te kapki są takie które nie lubisz, ale teraz to musztarda po czym to?... po obiedzie, wątpliwe cobyś dostała coś mądrzejszego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:55
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

W dołączonej informacji widnieje zapis: wybór terminu oraz miejsca zależy od NFZ a nie lekarza ani pacjenta. My emeryci nie mamy nic do gadania. Zrezygnuję z tego sanatorium. Czekałam 18 m-cy to poczekam następne.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie hrabini, tylko, trzeba pomyśleć i działać a nie czekać aż coś skapnie, wtedy te kapki są takie które nie lubisz, ale teraz to musztarda po czym to?... po obiedzie, wątpliwe cobyś dostała coś mądrzejszego...
(jip-ku, ale wypiękniałeś! )

A ja bym nie rezygnowała tak łatwo.
Udaj się do twojego NFZ, zabierz jakies wypiski o ciśnieniu, uśmiech na twarz i ... kto wie?
Tam przecież też pracuję ludzie.
(Da Bóg - będzie miała kobitka urzędniczka dobry dzień?)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 09:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
(jip-ku, ale wypiękniałeś! )
Tam przecież też pracuję ludzie.
(Da Bóg - będzie miała kobitka urzędniczka dobry dzień?)
Czasem trzeba skórę zmienić, może się komuś spodobam...
Babcia Iwa,ale na poważnie, jak nie popróbujesz to nie zobaczysz jaki dzień ma kobitka obsługująca w NFZ, Alunia ma rację, kobitka też człowiek, a pojawienie się w NFZ to chyba żadne koszty....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:45
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Właśnie dzisiaj oddałam skierowanie do NFZ.Odechciało mi się wyjazdów. Rehabilitację załatwię sobie we Wrocławiu i to z kabiną krio. We wrześniu pomyślę o wykupieniu wczasów na 2 tygodnie nad morzem. Już nikt mnie nigdzie w styczniu nie wyrwie z domowych pieleszy.A krzakoterapia mnie nie interesuje.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 17:49
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Iwonko!
Najbezpieczniej jest odliczyć miesiące oczekiwania wraz z czasem nadania numeru przez NFZ i wtedy składać wniosek.
Mnie tak doradził lekarz rodzinny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 18:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Właśnie dzisiaj oddałam skierowanie do NFZ.Odechciało mi się wyjazdów. Rehabilitację załatwię sobie we Wrocławiu i to z kabiną krio. We wrześniu pomyślę o wykupieniu wczasów na 2 tygodnie nad morzem. Już nikt mnie nigdzie w styczniu nie wyrwie z domowych pieleszy.A krzakoterapia mnie nie interesuje.
Nie uważasz, że trochę zaczynasz pleść bzdury? uważasz, że sanatorium musi się kojarzyć z krzakoterapią? Współczuję, o ile tak Ci się kojarzy.... ja mam inne skojarzenia i to po co pojechałem do sanatorium a także przyjemności nie szukam w krzakach........
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 20:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 16:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.