menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #145881  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 22:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Onet

Za tydzień rząd może się rozpaść. Rosną napięcia przed szczytem UE

W obozie władzy toczy się skomplikowana gra wokół strategii na szczyt Unii Europejskiej, która może się zakończyć nawet rozpadem koalicji rządzącej. W kuluarach sejmowych krąży plotka, iż Mateusz Morawiecki jest gotów doprowadzić celowo do przesilenia rządowego, by pozbyć się podgryzających go od dawna ziobrystów. Z kolei Jarosław Gowin wyraźnie dystansuje się od twardego stanowiska PiS i Solidarnej Polski.

A KORYTO wziąłeś pod uwagę????
Wszystkie gry i zabawy są dozwolone dotąd do kiedy nie naruszają ....WARTOŚCI.
A WARTOŚCI w tej sitwie jedno mają imię....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145882  
Nieprzeczytane 04-12-2020, 23:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Poseł Krystyna Pawłowicz nie jest profesorem!
Poseł Krystyna Pawłowicz (...) nazywana jest powszechnie profesorem. ....

Zastanawianie się nad tym czym jest KRYCHA P. Jest zajęciem zbędnym i całkiem jałowym.

Ona może być nawet PAPIEŻEM, TAMBURMAJOREM, PREZYDENTEM czy MARSZAŁKIEM na Błaszczakiem,
problem w tym, że czymkolwiek by nie była, to ona zawsze będzie tą samą KRYCHĄ PAWŁOWICZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145883  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 07:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Zastanawianie się nad tym czym jest KRYCHA P. Jest zajęciem zbędnym i całkiem jałowym.

Ona może być nawet PAPIEŻEM, TAMBURMAJOREM, PREZYDENTEM czy MARSZAŁKIEM na Błaszczakiem,
problem w tym, że czymkolwiek by nie była, to ona zawsze będzie tą samą KRYCHĄ PAWŁOWICZ

Jest równie jałowa i bezużyteczna w społeczeństwie jak jej przyjaciel, bezzębny drapieżca. Takie postacie są na końcu łańcucha społeczeństwa przed całkowitą zagładą, bo nic po sobie nie zostawią oprócz nawozu jak mówiła moja profesorka od historii
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 05-12-2020 o 08:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145884  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 10:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jest równie jałowa i bezużyteczna w społeczeństwie jak jej przyjaciel, bezzębny drapieżca. Takie postacie są na końcu łańcucha społeczeństwa przed całkowitą zagładą, bo nic po sobie nie zostawią oprócz nawozu jak mówiła moja profesorka od historii

Och! Jarek!
Straszne rzeczy prawisz... a z tym wyszczerbionym drapieżcą toś już zupełnie przesadził.

A ja bym te oba elementy animalne w jednej zagrodzie zoologu zakluczył i ....bilety na występy drukował.... I fajnie by było...

Wyobraź sobie ON w centrum wybiegu a wokół gania Krycha megiera w roli cerbera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145885  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 10:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...00&oe=5FF2D95A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145886  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 12:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie


A z RADOMIA jest bliżej do Afryki, niż z Warszawy......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145887  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 12:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cieć albo.... cuś????
To co on jest??? Zwiędły miękiszon, czy WICEPREMIER "rządu" NAJJAŚNIESZEJ RPiS????
Bo już nie wiem ...kurde!

Cytat:
Dworczyk stawia do pionu Gowina. "Ta wypowiedź nie odzwierciedla stanowiska rządu"


Szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do słów Jarosława Gowina na temat mechanizmu połączenia unijnych funduszy z praworządnością. Wicepremier stwierdził, że przyjęcie "deklaracji interpretacyjnych" pozwoliłoby na kompromis w sprawie pakietu budżetowego.

- Ta wypowiedź nie odzwierciedla stanowiska polskiego rządu
- powiedział Dworczyk.

bo GOWIN odzwierciedla jedynie wraz z towrzyszami kończynę górną podniesioną w górę na rozkaz KACZYŃSKIEGO z widocznym wstrętem.
I nic więcej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145888  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 12:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Roman G. poczuł że ..... musi.
Gdyby z mojego okręgu startował, to bym się poświęcił i letko niechętnie dał bym mu kreskę.
Bo niemożliwie chciałbym go w takiej komisji obejrzeć
Łoj! Jak bym chciał!!!

Cytat:
Giertych chce pokierować komisją śledczą. "Mam wolę powrotu do polityki w następnych wyborach"
Roman Giertych powiedział na antenie TVN24, że ma "wolę powrotu do polityki w następnych wyborach parlamentarnych".

- Jeżeli myślę o starcie, to raczej do Senatu - powiedział. Adwokat przyznał, że chciałby kierować komisją śledczą ds. działań obecnego Ministerstwa Sprawiedliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145889  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 13:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Podoba mi się hasło kobit z błyskawicami pod adresem neo-zomoli.

ZDEJMIJ MUNDUR!!!! PRZEPROŚ MATKĘ!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145890  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 13:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

A som takie intelektualne wynalazki co mówią, że one unijny szmal mają w głębi..... a nawet glębiej.

Cytat:
Nie wyobrażamy sobie, żeby zabrakło środków unijnych w samorządach. Tylko od 2014 roku do Krynicy Morskiej trafiło ponad 25 milionów złotych ze środków unijnych. To jest dwukrotna wysokość rocznych dochodów własnych naszego miasta - mówił burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat.

- Dzięki środkom unijnym mogliśmy zmodernizować nasz port jachtowy, ścieżki rowerowe, promenadę, centra sportowo-rekreacyjne, oczyszczalnie ścieków, drogi, sieci wodno-kanalizacyjne. Praktycznie w każdej dziedzinie życia publicznego znajdą się środki unijne - zaznaczył

ten burmistrz jest chyba małej wyobraźni i małej wiary w PiSlanderów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145891  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 13:49
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Zmieszany

Cytat:
Napisał pluto37
A som takie intelektualne wynalazki co mówią, że one unijny szmal mają w głębi..... a nawet glębiej.



ten burmistrz jest chyba małej wyobraźni i małej wiary w PiSlanderów.

"Polska sobie bez tych pieniędzy poradzi" Jasne wolontariusze zrobią zbiórkę wody, papieru toaletowego i innych niezbędnych środków dla pacjentów i jakoś będzie. Podatki wystarczą by rząd się utrzymał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145892  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 14:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Gorszy sort tak ma, że nie przyjmuje do wiadomości zmiennych okoliczności,
wiedzę czerpiąc ( ku mojej radości ) ze Szkiełka Kontaktowego. To nie do Poli !!! Tylko taka dygresja.
Profesorowie są różni i mają prawo do swojego zdania, a jak im się uleje, to łyknie to tylko sort najgorszy.
Wasza obecnie Jadwinia o fircyku, dawniej podnóżku Merkel, obecnie internetowym hejterze.

Brzmi znajomo?
A to rok 2013. No, była uprzejmiejsza. Nie obowiązywał knajacki język, bo i opozycja nie była knajacka.
Wywołałaś mnie, to i jestem z komentarzem.
Profesorowie, niektórzy na pewno, to wolni strzelcy i mówią różnie w różnym czasie niekiedy soczystym językiem wzmacniając swoje emocje.
Knajackiego języka Urbańczyk jednak nie używa poza "spieprzaj dziadu" jako cytat z wiadomo kogo i co zaznaczył w tekście..

Kto ma pamięć nieco dłuższą niż sznurówki w gorsecie prababki ten wie, co prof. Jadwinia mówiła i pisała o Kaczyńskim, obecnie pisokracie.
No homilie to były, obwieszczane na kolanach zanim coś się w niej odmieniło i nabyła krytycznego spojrzenia na obiekt swojego wcześniejszego zachwytu.
Jak dzisiaj patrzy na JK nie wiem, bo jakoś jest nieobecna w mediach, nawet w tych pisowskich.

PS Wiem, że jestem drugim sortem, czyli gorszym w pisowskim ujęciu.
To tak w trosce o moją pamięć? Na razie jest nieco dłuższa, niż sznureczki w gorsecie prababci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145893  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 15:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To jak POLA w nas WYBORCZĄ /i długim tekstem/ to ja na wieczorną lekturę "polecę" takim czymś... znaczy Juraszem.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wa...urasza/b6x5phd
Do GW nie każdy ma dostęp, do Onetu - każdy, kto chce, dlatego mój cytat był długi i - przyznaj - smakowity.

Natomiast ten trop może jest słuszny?
Cytat:
Po czwarte, porzucenie najpierw PO, a później PiS jest paradoksalnie wyrazem mądrości, bo żadna z tych partii szczególną mądrością się nie wykazuje. PiS należy odsunąć od władzy nie dlatego, że PO jest lepsza, ale dlatego że PiS jest znacznie gorszy.

30 lat temu Adam Michnik napisał słynny tekst zatytułowany „Wasz prezydent, nasz premier”. Tekst ten rozpoczął epokę, która doprowadziła Polskę do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO. Aby pozostać w UE i NATO, należy pomyśleć o haśle „wasz prezydent, nasz premier” ponownie.
Gowin jako premier?
Nasza scena polityczna wymaga remontu, gruntownego, ale chętnych do tej roboty jakoś mało, nie sądzisz?

Obydwa teksty - Urbańczyka i Krasowskiego - jakże różne, ale warte lektury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145894  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 16:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Do GW nie każdy ma dostęp, do Onetu - każdy, kto chce, dlatego mój cytat był długi i - przyznaj - smakowity.
Oczywiście że był... co do mnie to brak mi więcej takich smakowitości
A tu nic tylko Krycha i Krycha, to jak rzyć?

Cytat:
Gowin jako premier?
Nasza scena polityczna wymaga remontu, gruntownego, ale chętnych do tej roboty jakoś mało, nie sądzisz?
Obydwa teksty - Urbańczyka i Krasowskiego - jakże różne, ale warte lektury.

Nie masz co wybrzydzać na wkład, bo to wkład decyduje kto kim jest w rządzie i robi rząd..
I zupełnie nie rozumiem czemu narzekasz skoro nowych twarzy i to młodych ludzi jest we wkładzie całkiem sporo.

Krasowski tylko wspomniany, ale reszta Jurasza. I /nie ze wszystkim się z nim zgadzam -ale czytam/ warto go konsumować bo politykę wschodnią uprawiał z bliska a i dziś daleko od niej nie odbiegł.
W każdym razie jest ciekawym zjawiskiem na tym polu.

A co do Gowina /jako premiera/ to wist nie pozbawiony uroku / Lekarstwem na całe zło by nie był, ale zalew debilizmu mógłby powstrzymać.
Wywalenie Ziobry i jego kliki i zapędzenie KACZYŃSKIEGO do nory mogłoby mieć jakieś plusy dodatnie...

Z tym remontem sceny, to zdecydowanie przesadzasz... w/g mnie ten remont się dzieje... i to całkiem sprawnie.
Tu Hołownia, tu liczne zabawy uliczne z nowymi siłami remontowymi..... dzieje się.
Co z tego się wykluje to trudno wróżyć, bo w końcu przeżyliśmy Leppera, Palikota, Petru, Kukiza, starego Morawieckiego, jakieś wynalazki Macierewicza i Olszewskiego z całym AWSem włącznie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145895  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 16:51
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Natomiast ten trop może jest słuszny?

Gowin jako premier

Trop słuszny ale posoka marnej jakości.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145896  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 16:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Co z tego się wykluje to trudno wróżyć, bo w końcu przeżyliśmy Leppera, Palikota, Petru, Kukiza, starego Morawieckiego, jakieś wynalazki Macierewicza i Olszewskiego z całym AWSem włącznie....

Tych co wymieniłeś to tylko kwiatki do kożucha. A kożuch dalej okrywa Bożyfuriusza a tu potrzebny scenariusz z Nicolae Ceaușescu, aby nie obcy brali w tym udział tylko swoi zaufani.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145897  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 17:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tych co wymieniłeś to tylko kwiatki do kożucha. A kożuch dalej okrywa Bożyfuriusza a tu potrzebny scenariusz z Nicolae Ceaușescu, aby nie obcy brali w tym udział tylko swoi zaufani.

Tą drogą nie idźmy... póki mamy inne rozwiązania.

Ja tam twierdzę, że zapędzenie do nory oberPiSuariusza to najlepsze rozwiązanie i ..... z Krychą do towarzystwa.
Żeby mu się nie nudziło...

A rumuńskie rozwiązania są krótkie, bezbolesne i ....jednorazowe.
A tu trza ...finezji i dozowania rozkoszy, żeby na dłużej starczyło...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145898  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 17:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie


Cytat:
W sobotę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego spontanicznie uczcijmy kolejne urodziny Radia Maryja. Nie zabraknie atrakcji w postaci mobilnej wystawy kolaży prezentujących drogę ojca Tadeusza do zbawienia – informują organizatorzy wydarzenia "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja".

a przy okazji to

Serdeczne Życzenia rocznicowe POLI co jest wierną słuchaczką Rydzykronfunk.
Najlepszego!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145899  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 20:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tych co wymieniłeś to tylko kwiatki do kożucha. A kożuch dalej okrywa Bożyfuriusza a tu potrzebny scenariusz z Nicolae Ceaușescu, aby nie obcy brali w tym udział tylko swoi zaufani.

Ba, a jeśli się nie doczeka i dopadnie trzecia fala pandemii? I zejdzie się z braku tlenu? To gorsze niż kula.
Na szczepionki bym nie liczyła. Pfizer zatrudnia 1500 ludzi w laboratorium w Wuhan.
Raczej nie w tym samym skąd wirus.

Niesamowite. Przedstawia się po raz setny najgłupszy pomysł świata jako ideę i człowiek jest autentycznie zdziwiony, że ludzie nie dostrzegają jej wielkości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145900  
Nieprzeczytane 05-12-2020, 20:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Trop słuszny ale posoka marnej jakości.

Jarku!
Jako fachman zapewne wiesz że łańcuch jest taki mocny jak jego najsłabsze ogniwo.

I tego się trzymajmy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.