menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 15:23
modarator modarator jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 1
Domyślnie Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton.


Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie prowadzone przez guru światowej psychoonkologii - Dr O. Carla Simontona.

Metoda Simontona to skuteczna terapia chorób nowotworowych oparta o psychoterapię pacjenta i jego najbliższych. Zwiększa skuteczność tradycyjnych metod terapii, podnosi procent wyleczeń, zmniejsza ilość przerzutów. A co najważniejsze poprawia drastycznie jakość życia chorych i ich najbliższych.

Program Simontona - to pierwszy program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, zwiększa przeciętnie dwukrotnie długość przeżycia chorych na nowotwory, przy znacznie poprawionej jakości życia.

Szkolenie poprowadzi twórca tego programu Dr O. Carl Simonton oraz Dr Mariusz Wirga.

O programie Simontona

Metoda Simontona to wszechstronny i spójny, poznawczo-behawioralny program samopomocy emocjonalnej dla chorych na nowotwory złośliwe i osób ich wspierających. Program stawia sobie za cel poprawę funkcjonowania emocjonalnego pacjenta, wzrost zaangażowania w proces leczenia, poprawę komunikacji z otoczeniem itp. Jest to program o udokumentowanej skuteczności, z powodzeniem stosowany w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie.

O prowadzącym

Dr O. Carl Simonton to amerykański lekarz, onkolog-radioterapeuta, pionier psychoonkologii, twórca spójnego i wszechstronnego programu psychoterapeutycznego dla chorych na raka i osób ich wspierających. Pod koniec lat sześćdziesiątych Simonton zauważył, że chorzy na raka nie współpracowali z nowym i obiecującym programem radioterapeutycznym. Okazało się, że główną przyczyną braku współpracy z zalecanym programem było poczucie beznadziei. Gdy zaczął zgłębiać sposoby radzenia sobie z poczuciem beznadziei, zaadoptował wyobraźnię jako metodę motywacyjną stosowaną w zarządzaniu i biznesie. Program Simontona obejmuje obecnie wiele elementów stanowiących wszechstronny i spójny program psychoonkologiczny.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18.02 2009
Więcej informacji o szkoleniu na www.szkolenia.guj.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 16:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bardzo polecam, pisałam już wcześniej o metodzie w któryms z wątków, sama bym pojechała, ale cena dla mnie jest zawrotna.....dlatego bardzo polecam jego ksiązki...ale jesli ktoś potzrebuje i moze finansowo niech skorzysta....warto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 18:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jestem szczęśliwa

że nie potrzebuję tego typu szkoleń, mnie po prostu od nich odrzuca. Nie piszę tego złośliwie, po operacji raz wzięłam udział w ramach rehabilitacji w spotkaniu z psychologiem i to było w Instytucie Onkologii w Warszawie. Kiedy tylko nadarzyła się okazja wyszłam jak najszybciej z tego spotkania. Wiem, że jest dużo osób potrzebujących takiej pomocy dlatego chylę czoło przed organizatorami warsztatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 18:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Mam taka uwagę do twórcy tego wątku.
Seniorzy nie są ślepymi i durnymi nie ma potrzeby powielać kilkukrotnie tego samego w różnych miejscach. Dopiero powstaje sieczka gdy następują odpowiedzi w kilku wątkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 20:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Basiu miałas pecha, ja tez kiedy odbierałam ojca po wylewie ze szpitala-nie miał mi nic do powiedzenia, nie umiała rozmawiac, ani odpowiadac na pytania...ale Simonton to wielka postac ,cała filozofia , szkoła walki z...i tam powinni byc psychoonkolodzy z prawdziwego zdarzenia i chyba tak jest , bo mam kontakt z osobami , które uczestnicza w takich kursach jako chorzy, osoby wspierające a także poddaja sie tej terapii....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kodeks walki z rakiem - komentarze ciekawski Ogólny 7 13-03-2010 16:41
Telemedycyna – skuteczna pomoc dla pacjentów z chorobą wieńcową - komentarze Bajda5 Ogólny 0 18-11-2007 14:57
Herbata chroni przed rakiem skóry - komentarze Basia. Ogólny 0 23-04-2007 23:11
Farrah Fawcett wygrała walkę z rakiem - komentarze Basia. Ogólny 1 08-02-2007 23:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.